Loading color scheme

Ranking polskich Parków Rozrywki TOP 4

Parki Rodzinnej Rozrywki – to właśnie na nich skupimy się w dzisiejszym artykule. Rodzice często zadają sobie pytanie, gdzie warto zabrać dzieci, aby dostarczyć im zabawy i niezapomnianych przeżyć. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy subiektywny ranking parków rozrywki.

Energylandia w Zatorze

Bezkonkurencyjny. Największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa, a od Wadowic czy Oświęcimia dzieli nas niespełna 17 kilometrów. Energylandia jest na rynku zaledwie od 3 lat – jednak mnogość atrakcji, najwyższy poziom obsługi i komfort Gości – spełniają najwyższe standardy. Rocznie odwiedzają nas tysiące turystów chcących doświadczyć rozrywki na najwyższym światowym poziomie. Bardzo istotny i ważny jest fakt, że w Energylandii, kupując JEDEN BILET WSTĘPU, możesz korzystać z wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. Nie trzeba się już przejmować, że w połowie zwiedzania zabraknie pieniędzy na kolejną przejażdżkę dla Ciebie, czy Twoich dzieci. Można spędzić u nas cały dzień, od otwarcia do zamknięcia, korzystając ze wszystkich atrakcji, tyle razy ile tylko się chce! Gwarantujemy, że nikt nie będzie się nudził i na pewno każdy zechce do nas wrócić… po więcej! Ogromne parkingi są w stanie pomieścić kilka tysięcy samochodów. Przemyślany, ergonomiczny i niewątpliwie piękny projekt bramy wejściowej oraz nowoczesny system i kilkadziesiąt kas pozwalają uniknąć uciążliwych kolejek, a specjalny układ alejek widokowych, zapewnia Gościom łatwy i bezproblemowy dostęp do wszystkich atrakcji parku.

Śląskie Wesołe Miasteczko Legendia w Chorzowie

Śląskie Wesołe Miasteczko to najstarszy polski lunapark. Znajduje się on na terenie Parku Śląskiego, na granicy Chorzowa i Katowic.

Budowa Wesołego Miasteczka ruszyła już w 1956 roku. Na 39 hektarach miało powstać bowiem centrum rozrywki dla mieszkańców całego regionu. Pierwszy etap prac zakończył się we wrześniu 1959 roku, wtedy też lunapark odwiedzili pierwsi goście. Prace trwały nadal i w 1960 roku działały już 63 urządzenia, a zainteresowanie nowym miejscem było ogromne. W dni powszednie lunapark odwiedzało średnio sześć tysięcy osób, w święta około pięćdziesiąt tysięcy.

Współcześnie... Od 2015 r. czyli momentu zmiany właściciela, w Śląskim Wesołym Miasteczku wiele się zmieniło. Przeobrażeniom uległa większość atrakcji, które zostały podzielone na strefy tematyczne i uzyskały nowy blask. Ponad 40 atrakcji, w tym Diamond River, czyli Przejazd 12 osobową łodzią po torze imitującym magiczną górska rzekę, Legendia Flower, czyli Największa rodzinna karuzela w Polsce mieszcząca 216 osób w 36 tęczowych gondolach. Z pewnością dużą uwagę turystów przyciąga największy rollercoaster w Europie Środkowo- Wschodniej, który ma 40 metrów wysokości, a jego tor ciągnie się przez ponad 900 metrów. Dodatkowo osiąga prędkość 95km/h!

Najmłodsi również znajdą tutaj całe mnóstwo atrakcji. Na pewno warto przejechać się Circus Train, czyli pociąg, który przewiezie nas po fascynującym zapleczu cyrkowym. Godnym uwagi jest także Tea Cups, gdzie znajdziecie świętną zabawę dla całej rodziny w klimatycznych 5-osobowych filiżankach. To tylko nieliczne atrakcje tego wyjątkowego miejsca! Całość stematyzowana jest na gród jednego z pierwszych władców Polski - legendarnego Lecha.

Park Rozrywki Twinpigs w Żorach

Westernowy TWINPIGS to pierwszy w Polsce Park Rozrywki czerpiący garściami z amerykańskich klasyków. Ponad 10 hektarów miasteczka podzielono na tematyczne strefy nawiązujące do historii i kultury zza oceanu.

Odkrywanie Ameryki rozpoczyna się wraz z Kolumbem, przy zacumowanym tuż przy wejściu do Parku legendarnym statku Santa Maria. Dalej na Gości czeka hawajska plaża, stacja kosmiczna i meksykańska hacjenda. W strefie leśnej można poznać ciekawostki związane z życiem rdzennych Amerykanów, a gry kreatywne zapewnią doskonałą zabawę całej rodzinie.

Prócz parków linowych, wielowymiarowych kin, gier w technologii rozszerzonej rzeczywistości i karuzel, TWINPIGS pełny jest także miejsc piknikowych, zacisznych zakątków, w których można złapać oddech i doskonale wypocząć. www.twinpigs.zory.pl W Twinpigs świetnie bawią się zarówno dzieciaki w wieku szkolnym, jak i maluchy. Dla najmłodszych gości czekają m.in. figloraje, dmuchańce i zagroda ze zwierzętami. Na terenie Amerykańskiego Parku Rozrywki działa także komfortowy i dobrze wyposażony Pokój Rodzica. Przed przyjazdem do Twinpigs nie musisz sprawdzać prognozy pogody. W miasteczku zabawa trwa przez cały sezon.

W upalne dni dzieci szaleją na parkach linowych w strefie leśnej, a podczas deszczu oglądają filmy 360 stopni. Amerykański Park Rozrywki Twinpigs znajduje się w Żorach, zaraz przy zjeździe z „wiślanki”.

Park Nauki i Edukacji JuraPark w Krasiejowie

Krasiejów to wieś położona w województwie opolskim i nie było by w niej nic niezwykłego gdyby w 1993 roku nie rozpoczęto tu wykopalisk paleontologicznych. Znaleziono tu wiele fragmentów szkieletów jeziornych i lądowych kręgowców sprzed około 230 mln lat, a dodatkowo szczątki te są zdecydowanie bardziej kompletne niż na pozostałych obszarach z tego typu odkrywkami. Prace przy wykopalisku trwają tu cały czas. Obecnie by dobrze zagospodarować ten teren i pokazać ludziom to co udało się ,,odkopać’’ powrastał tu park nauki i rozrywki JuraPark Krasiejów.

Dojeżdżając na miejsce możemy skorzystać z odwiedzenia dwóch obiektów: JuraParku oraz Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie staniecie się świadkami fascynujących przemian i dołaćzycie do wybranego grona podróżników w czasie! Pierwsze co Was zaintryguje to futurystyczny wygląd budynku. Gdy tam wejdziecie wszystko stanie się jasne - to przecież hangar doków kosmicznych, skąd regularnie będą odchodziły statki transportujące Was na orbitę wokółziemską... O reszcie przekonacie się sami odwiedzając Park Nauki i Ewolucji Człowieka.

Jednak główną atrakcję Krasiejowa stanowi JuraPark - duży obiekt, w którym turyści znajdą wszystko czego potrzebują: Tunel Czasu, Kino Emocji Cinema 5D, Prehistoryczne Oceanarium a przede wszystkim ścieżkę edukacyjną, gdzie można podziwiać ponad 250 figur olbrzymich modeli dinozaurów, a wśród nich: 70 gatunków prehistorycznych stworzeń, rekonstrukcja największego na świecie znanego dinozaura amficeliasa, mierzącego 60m długości. Trasa zwiedzania wzbogacona jest w grafiki obrazujące środowisko charakterystyczne dla ery dinozaurów.

Gmina Radków
Stronie Śląskie

Mała Japonia

Złotoryja

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja