Loading color scheme

Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Przeżyj przygodę w Kopalni Złota

Kopalnia Złota w Złotym Stoku to duży obszar w Kotlinie Kłodzkiej z atrakcjami corocznie odwiedzanymi przez tysiące turystów z różnych części świata. Jeśli chcesz zobaczyć to niezwykłe miejsce pełne dobrej zabawy i pozytynej energii zapraszamy Cię na wędrówkę po podziemiach oraz lądzie! Na całym obszarze Kopalni Złota znajdziesz fantastycznie zorganizowane atrakcje dla dzieci i dorosłych. Do głównych atrakcji zaliczamy zwiedzanie: Kopalni ZłotaŚredniowiecznej Osady Górniczej oraz Sztolni Ochrowa, które odkrywasz i poznajesz w towarzystwie przewodnika. Dołącz do tysiąca turystów z różnych części Polski i świata, którzy zobaczyli to niezwykłe miejsce pełne dobrej zabawy i pozytywnej energii.

Co warto tu zobaczyć?

Kopalnia Złota w Złotym Stoku to bardzo ciekawa i zaskakująca propozycja spędzenia wolnego czasu na mapie Dolnego Śląska. Zwiedzając Kopalnie Złota poznasz tajemnice ukryte głęboko pod ziemią. Jej miła obsługa i pro turystyczne nastawienie zachęca do powrotu w to miejsce i oznaczenia go jako ciekawe i interesujące miejsce na swojej turystycznej mapie podróży.

Jesteście ciekawi co tu spotkacie? W poniższym artykule dowiecie się wszystkiego o tym wyjątkowym miejscu. Miłej lektury!

Kopalnia Złota

kopalnia05

Zobacz czym Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Złota zachwyca tysiące turystów z całego świata! W podziemnej trasie turystycznej poznasz narzędzia i historię górnictwa. W towarzystwie przewodnika zobaczysz 500 metrowy odcinek Sztolni Gertruda z którą jest związana legenda o zbłąkanej Gertrudzie. Na trasie w tej części możesz zobaczyć:

-bogatą ekspozycje map i planów kopalni z okresu od XVIII do XX wieku (w tym tajemniczą mapę Sztolni Czarnej);

- gabloty z dawnymi narzędziami górniczymi i hutniczymi, minerały, wystawę lamp górniczych;

- piec muflowy, laboratoryjny piec, w którym wytapiano złoto;

- osiemnastowieczny wózek do transportu rudy.
 
Zobaczysz Chodnik Śmierci
Na najwyższej kondygnacji znajduje się chodnik o niezwykle ponurej historii. Tutaj bowiem skazywano na śmierć górników podejrzanych o kradzież złota. Skazańców stawiano pod ścianą, gdzie w specjalnie wydrążonych otworach zalewano ich po łokcie zaprawą, po czym umierali samotnie w męczarniach.
 
Przejedziesz się Pomarańczową Kolejką
Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych w Kopalni Złota jest 300 metrowa trasa podziemna, którą można pokonać jedynie pomarańczowym tramwajem. Kolejka, która pozwoli na chwilę odetchnąć i zobaczyć Kopalnię z innej strony.
 

Sztolnia Ochrowa

sztolnia ochrowa

Poznaj tajemnice nowo odkrytej sztolni owianej wieloma legendami. Odkryj piękne ciasne korytarze zdobione naturalną pomarańczowo-żółtą ochrą i zobacz zwietrzeliny skał bogatych w związki żelaza, które stosowane są w farbach oraz kosmetykach! Przenieś się w wyjątkowo wąskie i magiczne miejsce. Średniowieczny klimat sztolni, kręty 130 metrowy tunel jest efektem trudnych warunków i ciężkiej pracy górników w sztolni. Doskonale obrazują to tablice przedstawiające narzędzia używane kilkaset lat temu do drążenia tuneli. Na średniowiecznym chodniku kutym ogniem, widać osmolenia, które świadczą o wykorzystywaniu nietypowej metody ogniowej. Jedną z najbardziej intrygujących atrakcji jest fragment zalanego starego szybu. Od kilkumetrowego szybu z oryginalną drewnianą obudową odchodzi średniowieczny systemem drewnianych rur odwadniających sprzed kilkuset lat. Taki sam system jaki pokazywany jest na rycinach z XVI wieku.

Średniowieczna Osada Górnicza

osada gornicza 2

Przenieś się do średniowiecza i przekonaj się jak wyglądała praca w tym okresie. Zobacz unikatową na skalę Europejską replikę Średniowiecznej Osady Górniczej na którą składają się działające urządzenia zbudowane w skali 1:1. Odbędziecie tu fascynującą podróż w czasie, która uczy i bawi, zobaczycie prawdziwe i działające urządzenia, wszystkie rodzaje drewnianych urządzeń technicznych, które powstały na podstawie średniowiecznych rycin Georgiusa Agricoli. Każda maszyna funkcjonuje i jest przedstawiona tak, aby włączyć widza do zabawy – wystarczy siła własnych mięśni, aby wprawić w ruch np.: potężne 3 tonowe młyńskie koło deptakowe, 15-metrowy kierat, hutę i stęporowe kruszarki.

 Lekcje fizyki
Nie ma lepszego sposobu na poznanie fizyki jak samodzielne sprawdzenie zasad jej działania. Dzięki różnorodnym doświadczeniom w Osadzie Górniczej można poznać proste prawa fizyki wykorzystywane do uruchamiania i pracy rozmaitych urządzeń. Daj się porwać w wir zabawy połączonej z nauką i eksperymentuj z prawami fizyki w sposób aktywny i kreatywny.
 
 
Ścieżka strachu
Labirynt to obowiązkowy punkt dla miłośników niezapomnianych wrażeń. Dawka tajemnicy i śmiechu to coś co warto przeżyć na wesoło w Domu Strachów. Sprostaj zadaniu i przejdź labirynt odnajdując drogę do średniowiecza przez wirujący tunel z efektami dźwiękowymi i świetlnymi, które dają niesamowite złudzenie percepcyjne.
 
 
Jesteś ciekawy gdzie znajdują się poszczególne atrakcje? Rzuć okiem na mapę i zobacz jak wygląda Miasto Złota!
  • mapa kopalnia zlota2

Kopalnia Złota

ul. Złota 7, 57-250 Złoty Stok

www.kopalniazlota.pl

 kopalnia złota w złota - galeria

Sztolnia ochrowa - galeria

Średniowieczna osada górnicza - galeria

 

DARMOWA APLIKACJA TURYSTYCZNA TANIEODKRYWANIE TanieOdkrywanie.pl to darmowa i prosta aplikacja mobilna, która umożliwia nie tylko dostęp do ogromnej i wciąż rosnącej bazy najlepszych atrakcji, restauracji, transportu i innych usług turystycznych w Twoim regionie lub miejscowości którą planujesz odwiedzić, ale daje także możliwość korzystania z rabatów na wszystkie oferowane w aplikacji obiekty oraz usługi. Darmowa aplikacja pomoże Ci zaoszczędzić czas, pieniądze oraz zaplanować każdy dzień Twojego urlopu w zależności od Twoich preferencji. Najlepsze atrakcje turystyczne, restauracje, a nawet dojazd do wybranego miejsca, to wszystko znajduje się w ogromnej bazie TanieOdkrywanie.pl. Aplikacja to po prostu „RABAT NA OKOLICĘ”. Pozwól, żeby Twój smartphone stał się wirtualnym przewodnikiem, który zaprowadzi Cię w najciekawsze miejsca znacznie taniej niż ceny regularne. W celu najwygodniejszego korzystania z oprogramowania wskazana jest włączona funkcja lokalizacji, dzięki czemu TanieOdkrywanie.pl zaprowadzi Cię najwygodniejszą drogą do celu.

Gmina Radków
Stronie Śląskie

Mała Japonia

Złotoryja

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja