Blog - kategoria ogólna

50 pomysłów na wycieczkę szkolną - Informator Turystyczny dla szkół

50 pomysłów na wycieczkę szkolną

Gotowi na przygodę? Zabierzemy Was w podróż po najciekawszych atrakcjach turystycznych południowej Polski.

Rozpoczynamy od Małopolski, której stolicą jest Kraków. Odwiedzając miasto powinniście skierować swoje kroki do jednej z najciekawszych atrakcji – Womai Kraków. To niesamowite centrum nauki i zmysłów, gdzie łączą się dwa przeciwstawne światy: światła i ciemności. Nieco dalej, w Wieliczce odwiedzić możecie najsławniejszą w Polsce Kopalnia Soli. W Zatorze zaczerpniecie dawkę dobrej zabawy w największym Parku Rozrywki w Polsce – Energylandii.

W Zakopanem prócz szczytów gór, punktem obowiązkowym jest odwiedzenie Ilusion House – miejsca iluzji optycznych i obrazów 3D. Pozostając w temacie niebanalnych atrakcji, z pewnością zainteresuje Was BeHappy czyli muzeum szczęścia i iluzji. Miłośników kina i emocji zapraszamy do Kina 7D max. Niezapomnianą lekcję fizyki odbędziecie w domu na góry nogami, gdzie świat staje na głowie!

W malowniczych Pieninach zachwycicie się przepięknymi, górskimi widokami. Do ulubionych atrakcji należą tu bez wątpienia spływy przełomem Dunajca tratwami flisackimi oraz rafting i spływy kajakowe. Warto postawić tu na sprawdzone firmy z doświadczonymi sternikami.

Czas na Górny Śląsk. Zabierz klasę do Bajki Pana Kleksa w Katowicach. Znajdziecie tu 8 stref tematycznych i ponad 3h świetnej zabawy! W Gliwicach czeka na Was Kolejkowo, czyli cudowny świat w miniaturze. Gwarantujemy, że zachwyci każdego.

Kolejnym arcyciekawym miejscem na wycieczkę szkolną, tym razem na Dolnym Śląska jest Centrum Laser Tag Kwatera Główna we Wrocławiu. To świetny sposób na integrację grupy - laserowy paintball to bezpieczna atrakcja wyzwalająca mnóstwo adrenaliny. Walka na laserową broń w niezwykłych labiryntach wypełnionych efektowną mgłą, światłami i efektami dźwiękowymi zachwyci każde dziecko!

Na Opolszczyźnie do najciekawszych atrakcji dla dzieci należy JuraPark Krasiejów czyli miejsce, gdzie można podziwiać ponad 250 modeli olbrzymich dinozaurów – i nie tylko. Będąc w Opolu, wybierzcie się do tutejszej Papugarnii, czyli egzotycznego świata kolorowych papug. Swoją wycieczkę po Opolszczyźnie warto zakończyć w kolejnym niezwykłym miejscu – Fabryce Robotów.

informator turystyczny 09 area 550x780

Przeczytaj także:

Booking.com - jak oszczędzić i zarezerwować nocleg? Poradnik dla turysty 2022

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad