Blog - kategoria ogólna

Booking.com - jak zarezerwować nocleg w hotelu?

booking.com, jak rezerwować w booking, serwis do rezerwacji noclegów

Planując podróż, nieważne czy daleką czy bliską, o ile nie decydujemy się na nocleg w namiocie, największym wydatkiem obok kosztów transportu jest zawsze nocleg. Dziś mamy ten komfort, że istnieje kilka platform internetowych, na których wygodnie można wyszukać noclegi według własnych preferencji bezpośrednio na stronie www.

Tanio i bezpiecznie - system rezerwacji w serwisie booking.com

Największą i najchętniej używaną w tym celu platformą jest Booking.com służąca do rezerwacji online. Na Bookingu łatwo można wyszukać, zarezerwować i opłacić nocleg w dowolnym miejscu na świecie - nic dziwnego, że właściwie każda napotkana osoba zapytana o Booking, będzie wiedziała czym on jest. Jednak aby zarezerwować nocleg, z którego naprawdę będziemy zadowoleni, prócz celu podróży musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, które wymieniliśmy poniżej!

Dlaczego Booking.com? System rezerwacji

booking strona glowna

Slogany “największy portal”, "najchętniej używana strona” nie mówią nam zbyt wiele - więc na początek może trochę statystyki. Booking.com rzeczywiście jest największym portalem do rezerwacji noclegów - działa w 227 krajach, obsługiwany jest w 43 językach i skupia ponad 30 milionów miejsc noclegowych. Booking działa i jako strona internetowa i jako aplikacja mobilna - jest więc wygodna w użyciu, zawsze dostępna pod ręką (oczywiście pod warunkiem, że mamy zasięg). Portal jest pośrednikiem między właścicielami i zarządcami obiektów oraz ich klientami, za co oczywiście pobiera stosowną prowizję. Na Bookingu znajdziemy zarówno prywatne pokoje, apartamenty, drogie hotele, ale i budżetowe hostele. Obecne na Bookingu filtry pozwalają zawęzić wyniki wyszukiwania do tych, które interesują nas najbardziej, co zdecydowanie pomaga podjąć ostateczną decyzję co do opcji noclegowej. Dodatkowym atutem portalu jest fakt, że istnieje możliwość zorganizowania transportu lotniskowego, który dowiezie nas do celu.

Booking jest jednym z rzeczywiście zaufanych miejsc, w których można zarezerwować pobyt. Przybywając na miejsce w zdecydowanej większości przypadków możemy spodziewać się tego, co rzeczywiście widniało w ogłoszeniu. Zgodność z opisem to bardzo ważna kwestia, którą łatwo zweryfikować. Kolejnym atutem, na który warto zwrócić uwagę, jest możliwość bezpłatnej anulacji rezerwacji, co może okazać się przydatne jeśli niespodziewanie z jakiegoś powodu zmienimy plany.

Bezpieczna platforma do rezerwacji noclegów - hotele, pensjonaty, apartament

Booking.com jest miejscem stosunkowo bezpiecznym i rzadko zdarzają się niemiłe niespodzianki, jednak warto pamiętać o tym, by mimo tego nie wyłączać naszej czujności. Również i tam pojawić mogą się oszuści, którzy wystawiają rzekome miejsca noclegowe, pobierają opłatę, a następnie, po przybyciu na miejsce okazuje się, że dane miejsce w ogóle nie istnieje. Jak więc nie dać się nabrać naciągaczom i wybrać najlepszy nocleg? Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań noclegu? Jak znaleźć miejsce, które będzie jednocześnie komfortowe, dobrze położone, a dodatkowo nie nadwyręży zbyt boleśnie naszego budżetu? Odpowiadamy!

Krok 1: Rejestracja w serwisie booking.com

rejestacja booking

Aby skorzystać z możliwości rezerwacji noclegu na Booking.com pierwszym krokiem będzie rejestracja konta lub zalogowanie się na stronie. Rejestracja nie jest obowiązkowa, jednak warto zarejestrować się, by zbierać punkty, które następnie można zamieniać na zniżki na kolejne noclegi.

Aby zarejestrować konto musimy podać swój e-mail oraz ustalić hasło, a następnie aktywować konto, klikając w link wysłany na maila lub automatycznie zalogować się, korzystając z jednej z trzech opcji: zalogowanie się przez Facebooka, przez Google lub przez Apple. Klikając na jedną z tych opcji uwierzytelniania nie trzeba już ustalać hasła. Całość zajmuje dosłownie kilka chwil i jest banalnie prosta. Skoro jesteśmy już zalogowani, możemy przejść do kolejnego kroku.

Krok 2: Jak znaleźć nocleg na booking.com? Wybranie miejsca i terminu pobytu

booking - wyszukaj miejsce

Następnym krokiem jest wypełnienie pól dotyczących miejsca, daty i ilości podróżujących osób. Wpisując miejsce, Booking sam podpowiada nam, dokąd się wybieramy. W tym okienku możemy wpisać konkretną miejscowość lub region albo wyspę, na którą się wybieramy. Wyszukiwarka sama znajdzie nam dogodne noclegi. To, co wpiszemy w okienku wyszukiwania może mieć związek z naszą mobilnością - jeśli poruszamy się własnym środkiem transportu: samochodem czy motocyklem, odległość od bazy noclegowej nie zrobi nam większej różnicy.

Podstawowe parametry - data zameldowania, liczba osób oraz liczba pokoi

Jeśli jednak do docelowego miejsca wybieramy się na przykład pociągiem czy autobusem, warto rozważyć wpisanie konkretnej miejscowości, w której znajduje się stacja kolejowa czy dworzec autobusowy. Kolejnym krokiem będzie zaznaczenie daty zameldowania i wymeldowania - na widocznym tam kalendarzu po prostu klikamy na konkretny dzień, a Booking pokazuje nam ilość nocy, którą spędzimy w obiekcie.
Ceny noclegów w ciągu roku zmieniają się, dlatego nie powinno dziwić, że w okresie noworocznym, letnim czy majówkowym są one wyższe. Jeśli mamy możliwość ustalenia terminu swojego wyjazdu, wybierzmy mniej oblegany czas - jesienią czy wczesną wiosną zarówno noclegi jak i bilety lotnicze można kupić po obniżonych cenach.

Kolejne okienko w panelu Bookinga uzupełniamy, klikając liczbę osób oraz liczbę pokoi, których poszukujemy. Na dole istnieje możliwość zaznaczenia opcji, że podróżujemy służbowo. Zaznaczenie tego okienka pozwoli wyszukać specjalne udogodnienia takie jak dostęp do WiFi, śniadanie na miejscu czy bezpłatny parking. No dobrze - wybraliśmy miejsce, datę, ilość podróżujących, kliknęliśmy “Szukaj” - i co dalej?

Krok 3: Filtry

booking filtry wyszukiwan

Mamy wyświetlone wyniki wszystkich opcji, które dostępne są dla podanej ilości osób w podanym przedziale czasowym. Jednak spośród czasami ogromnej ilości dostępnych opcji, szczególnie gdy chodzi o typowo turystyczne miejsca, trudno będzie nam wybrać tę jedyną. Załóżmy, że Booking znalazł dla nas 2 tysiące opcji na nocleg podczas naszego urlopu. Sporo, prawda? Dla ułatwienia wyboru warto więc użyć dostępnych filtrów, które zawężą wyniki naszych poszukiwań.

Jak posługiwać się filtrami na Booking.com?


Na Bookingu filtrów jest sporo - za chwilę zdradzimy Ci jak posługiwać się nimi sprawnie, by nie tracić niepotrzebnie ogromnej ilości czasu. Alternatywną opcją jest posortowanie wyników wyszukiwania według różnych kryteriów, np. według ceny. Zaznaczenie opcji na górze pozwoli wyświetlić oferty od najtańszej do najdroższej. Innym kryterium wyświetlania wyników, jaki możemy ustawić jest np. odległość od centrum miasta, ilość gwiazdek (od najwyższej lub od najniższej liczby gwiazdek), ilość ocen obiektu, wystawionych przez użytkowników czy ilość rezerwacji. Kryteria mogą być połączone (gwiazdki i cena, ilość i jakość ocen, jakość ocen i cena). Zaznaczamy więc opcję, na której nam najbardziej zależy.

booking filtry2

Tani i dobry nocleg? Poznaj popularne filtry

Wróćmy jednak do filtrów, które można ustawić samodzielnie, w zależności od preferencji. Pierwszy z nich to przedział cenowy za noc - klikając opcję “ustal własny budżet” możemy zaznaczyć na nim ilość pieniędzy, jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na jedną noc w poszukiwanym obiekcie. Możemy przesuwać suwak, ustalając zarówno minimalny, jak i maksymalny budżet. Niżej wyświetlą nam się “popularne filtry”, które zaznaczały osoby poszukujące noclegów w tym miejscu, a więc i my możemy szybko zaznaczyć interesujące nas opcje. Kolejne filtry to “Zdrowie i bezpieczeństwo” i “Zrównoważony rozwój” - zaznaczenie tych filtrów zdecydowanie pomniejsza nam pulę obiektów do wyboru. Dostępne w dalszej kolejności filtry dotyczą liczby gwiazdek, odległości od centrum, dostępnych w okolicy rozrywek oraz zasad anulowania.

booking filtry 3

Bezpłatne odwołanie rezerwacji - jak anulować?

Warto zwrócić uwagę na tę ostatnią opcję, która umożliwia bezpłatne anulowanie rezerwacji. Czasami nie jesteśmy w stanie przewidzieć rozwoju wypadków, plany nagle się zmieniają albo szukamy noclegu na bardzo długi czas od rezerwacji. Wtedy warto rozważyć opcję z bezpłatną anulacją rezerwacji, która pozwoli na odwołanie rezerwacji do dnia wyznaczonego przez gospodarza obiektu. Czasami odwołanie rezerwacji bez konsekwencji może odbyć się nawet kilka godzin przed wyjazdem! Każda taka informacja widoczna jest, gdy wejdziemy w konkretny obiekt. Jeśli jednak jesteśmy pewni, że nic nie zmieni naszych planów i termin pozostanie bez zmian, to w takim przypadku niewarto zaznaczać omawianego filtra. Może on znacząco zmienić wyniki wyszukiwań, ukrywając przed nami tańsze i ciekawsze opcje.

Filtr jest pomocnym narzędziem, ale ostatecznie pamiętajmy, że po pierwsze o anulowaniu pobytu decyduje nie Booking, a gospodarze obiektów, a po drugie, że gospodarze to też ludzie, którym zależy na dobrych opiniach. Dlatego nawet, gdy oficjalnie nie ma opcji darmowego anulowania rezerwacji, a my zostaniemy zmuszeni do zmiany czy odwołania terminu, warto skontaktować się z właścicielem obiektu i zapytać o możliwość rozwiązania problemu.

booking filtr4

Nocleg ze śniadaniem? Poznaj wszystkie opcje obiektu noclegowego

Kolejne dostępne filtry wyszukują miejsca, w których można zjeść posiłek - śniadanie lub wszystkie posiłki (jeśli np. zależy nam na czasie i nie chcemy marnować go na samodzielne gotowanie czy szukanie restauracji na mieście), oraz filtrują rodzaj obiektu, który nas interesuje (apartamenty, kwatery prywatne, obiekty B&B (bed and breakfast), hotele, pensjonaty itd.), konfigurację łóżek (łóżka pojedyncze, podwójne), ważne punkty orientacyjne w okolicy, udogodnienia (dostęp do WiFi, parking, całodobowa recepcja, możliwość noclegu zwierząt domowych, transfer lotniskowy, udogodnienia dla niepełnosprawnych itd.).

booking opinie gosci

Ocena gości - kieruj się nią podczas wyboru noclegu

Jednym z ważniejszych (obok ceny) filtrów jest ocena gości. To na tym powinniśmy skupić swoją uwagę, wybierając ostatecznie nocleg na Bookingu. Ocenę na Bookingu może wystawić tylko osoba, która dokonała wcześniej rezerwacji przez platformę - można więc zaufać widocznym opiniom. Ankieta jest krótka i treściwa - można zaznaczyć w niej to, co nam się podobało oraz to, co nie wypadło najlepiej, a także wystawić liczbę gwiazdek. Gwiazdki to ogólna ocena obiektu - im bliżej dziesięciu tym lepiej dla obiektu. Takie też miejsca są najchętniej wybierane przez kolejnych wczasowiczów. Ogólna ilość gwiazdek będzie różnić się w zależności od miejsca, w którym szukamy noclegu. W zagranicznym miastach wysoko rozwiniętych turystycznie, gdzie obiekty mają po kilkaset czy nawet kilka tysięcy opinii musimy wziąć pod uwagę, że liczba gwiazdek statystycznie będzie mniejsza. Dlatego w takich obleganych miejscach warto zaufać również tym obiektom, które mają przykładowo 8 gwiazdek, ale wystawionych na podstawie dwóch tysięcy opinii.

Trzeba być natomiast ostrożnym, kiedy mamy do czynienia z obiektem 8-gwiazdkowym, ale z niewieloma opiniami. Ilość opinii ma znaczenie - pojawiały się już przypadki oszustw na tym tle. Jak to działało? Ano wystarczyło założyć 10 czy 20 różnych kont, zarejestrowanych na inne adresy mailowe, wystawić dobrą opinię i voilà. Dlatego zasada jest taka - wybieramy obiekt z największą ilością gwiazdek, ale taki, który ma przynajmniej 100 opinii.

booking komenatrze

Komentarze klientów - sprawdź czy inni byli zadowoleni z pobytu

Dodatkowym wyznacznikiem zadowolenia klientów są komentarze - czerwona lampka powinna zaświecić się wtedy, gdy znajdziemy powtarzające się negatywne opinie. Bo jeśli obiekt oceniony jest na 8,5 gwiazdki, nam zależy na świętym spokoju, bo np. podróżujemy z dzieckiem, a połowa komentarzy mówi o całonocnych imprezach i hałasie w okolicy, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że nasza frustracja i poziom niewyspania na urlopie urośnie. Jeśli jednak podróżujemy z paczką znajomych i sami w planach mieliśmy imprezowanie, to takie opinie nie powinny stanowić problemu.

Pozostałe filtry dotyczą odległości od ważnych miejsc (plaż czy wyciągów narciarskich), dostępności prywatnej łazienki, udogodnień w pokoju oraz udogodnień i wyposażenia obiektu dla osób z niepełnosprawnościami.

No dobrze - wygląda na to, że wybraliśmy termin, zaznaczyliśmy wszystkie interesujące nas filtry i wyświetliły nam się wszystkie dostępne opcje. Co dalej?

Krok 4: Weryfikacja - na co zwrócić uwagę rezerwując hotel?

Kiedy Booking wyświetlił nam już zawężone wyniki z naniesionymi przez nas filtrami, musimy wreszcie dokonać wyboru. Klikając na interesujący nas obiekt, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

1. Opinie gości

Tak, jak wspomnieliśmy - opinie gości są najbardziej zaufanym źródłem informacji o danym miejscu. Najlepiej, gdy jest ich dużo i są jak najlepsze. Jesteśmy zdania, że na obiekty poniżej 5 gwiazdek nie warto marnować czasu. Najlepiej wybierać te z przedziału 7,5-10. Pamiętajmy też o tym, by opinii było jak najwięcej oraz unikać obiektów, które w komentarzach mają powtarzające się negatywne informacje. W sekcji “Opinie gości” sprawdzić możemy, które opinie pojawiają się najczęściej. Warto wybrać obiekt, który ma najwięcej opinii “Dobry: 7-9” i “Znakomity: 9+”. Naszą czujność powinien obudzić fakt, jeśli dany obiekt ma tylko skrajnie dobre i tylko skrajnie złe opinie - pamiętajmy, że średnia opinia będzie wtedy zadowalająca. Taka sytuacja jest jednak mało wiarygodna i z tyłu głowy powinniśmy pamiętać, że zdarzają się przypadki fabrykowania opinii.
Kolejną rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest sposób komunikacji między obiektem, a recenzentami. Wiadomo, że nie myli się tylko ten, kto nic nie robi, a więc błędy mogą zdarzyć się nawet najlepszym. Wtedy warto zaobserwować jak z głosami krytyki radzi sobie interesujący nas obiekt. Nieprofesjonalna, agresywna odpowiedź gospodarza obiektu powinna obudzić naszą czujność. Szczególnie, gdy mowa o drogich, uznanych hotelach. Ignorowanie negatywnych opinii gości, a w szczególności słowny atak w odpowiedzi na krytykę nie świadczy dobrze o obiekcie!

2. Zdjęcia obiektu

Na podstawie dostępnym zdjęć można wyciągnąć własne wnioski co do obiektu - do tego celu służy nie tylko główna galeria obiektu, ale i, jeśli mamy do czynienia z dobrze przygotowanym gospodarzem, zdjęcia konkretnych pokoi. Klikając konkretne nazwy pokoi możemy sprawdzić ich rzeczywisty wygląd. Jeśli jednak po naciśnięciu kilku kolejnych opcji wyświetlają się te same zdjęcia to albo mamy do czynienia z lenistwem ze strony gospodarza, albo “nie ma czym się chwalić”. Na zdjęciach warto zwrócić uwagę na wyposażenie w pokojach i obecność klimatyzacji. Często zdarza się, że główny opis zawiera informację o klimatyzacji, ale nie wspomina już o tym, że dotyczy to tylko niektórych opcji zakwaterowania.

3. Rzeczywista lokalizacja obiektu


Booking umożliwia klientom wyszukiwanie miejsc noclegowych również bezpośrednio na mapie (nie tylko po wpisaniu regionu/miejscowości w pierwszym etapie wyszukiwania), dzięki czemu łatwo można wybrać obiekt, na którego położeniu zależy nam najbardziej. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że nierzadko mapa Bookinga przekłamuje rzeczywistość - czasem o kilka, a czasem nawet o kilkaset metrów. Z tego powodu po pierwsze warto sprawdzić lokalizację oglądanego obiektu również w mapach Google - wtedy będziemy mieć pewność, że dany hotel położony jest rzeczywiście tak, jak mówi opis. Po drugie, czytając komentarze gości, warto skupić się na tym, czy nie pojawiają się negatywne opinie dotyczące lokalizacji. Warto zwrócić na to uwagę, nawet wtedy, gdy przy opisie hotelu widnieją hasła o świetnej lokalizacji w centrum.

4. Meldunek


Szukając pokoju powinniśmy zwrócić uwagę na sposób zameldowania - niektóre obiekty będą miały recepcję, w tym recepcję całodobową, która jest olbrzymim udogodnieniem zwłaszcza dla osób, które przybywają z daleka np. w środku nocy, inne obiekty meldują gości tylko w określonym przez nas czasie. Dzieje się tak głównie w prywatnych, niewielkich kwaterach, w których gospodarz osobiście wita każdego gościa. Jeszcze inne opcje przewidują automatyczny check-in po otrzymaniu instrukcji. To samo tyczy się wymeldowania - warto więc zwrócić uwagę na sposób meldunku, kiedy planujemy wyjazd z obiektu o niestandardowej, np. bardzo wczesnej porze.
Trzeba pamiętać, że część obiektów jest zamykana na noc i nie ma możliwości wejść do środka nawet, kiedy już jesteśmy jego mieszkańcami. Warto więc ustalić z personelem szczegóły w sytuacji kiedy np. wiemy, że wrócimy do hotelu w środku nocy. W przeciwnym razie istnieje duże prawdopodobieństwo, że czekać nas będzie nocleg na wycieraczce! :)

Krok 5: Rezerwacja


Kiedy podjęliśmy już ostateczną decyzję i jesteśmy pewni co do rezerwacji - sprawdziliśmy cenę, opinie, zdjęcia i wszelkie potrzebne nam udogodnienia, wystarczy sfinalizować ją, klikając przycisk “Zarezerwuj teraz”.
Zanim jednak sfinalizujemy naszą rezerwację, dwa razy zastanówmy się, że to na pewno dobra decyzja. Booking stosuje różnego rodzaju chwyty, które czasami usypiają naszą czujność. Przykładem takiego chwytu jest wyświetlanie na czerwono komunikatów o tym, że to “ostatni pokój w tej cenie” albo, że “jedna osoba właśnie zarezerwowała nocleg w tym obiekcie”. Do takich “pośpieszaczy” należy podejść na chłodno, bo ich celem jest po prostu wymuszenie na nas szybszej, niekoniecznie dobrze przemyślanej rezerwacji.

Sprawdzamy, czy daty się zgadzają, czy zaznaczyliśmy właściwy pokój i klikamy “Rezerwuję”. Kolejnym krokiem jest podanie danych adresowych i nazwiska przybywających gości. W tym miejscu jest też możliwość przesłania gospodarzowi dodatkowej informacji - o której godzinie mniej więcej dotrzemy na miejsce czy jakiegokolwiek specjalnego życzenia, o którym nie wspomniano wcześniej. Po uzupełnieniu wszystkich informacji pozostaje kliknąć “Następny krok: dane końcowe”. Na swój adres e-mail otrzymamy mail potwierdzajacy rezerwację.

Krok 6: Płatność gotówką lub z użyciem karty kredytowej

Płatność za nocleg będzie różnił się w zależności od obiektu - w niektórych miejscach opłatę uiszcza się gotówką po przybyciu do obiektu, inne wymagają płatności kartą lub przez PayPal, a jeszcze inne będą wymagały podania przez nas numerów karty kredytowej. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy podawać numerów swojej karty, w filtrach możemy zaznaczyć obiekty, które nie wymagają płatności kartą kredytową przez Booking.
Kolejna opcja płatności na Bookingu wiąże się z opłatą “częściowo zwrotną” - oznacza to, że część zaliczki przesyłamy na wskazane konto, a resztę opłacamy na miejscu.
Po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji otrzymamy numer kontaktowy do gospodarza.

Opłatę za nocleg, rezerwowany za pośrednictwem Bookinga można znacząco zmniejszyć wpisując np. kod rabatowy, jeśli takowy posiadamy, albo korzystając z programu lojalnościowego, czyli Programu Genius. Dodatkową możliwością jest zwrot 5% wartości rezerwacji do wykorzystania z Wizzair - linią lotniczą, współpracującą z Booking.com. Zwrot 5% możliwy jest, gdy na Booking.com wejdziemy za pośrednictwem Wizzair.com - wówczas podczas rezerwacji noclegu wyświetli się miejsce, w którym uzupełnić trzeba nasz numer klienta Wizzair.

Czym jest Genius?

booking genius

Jeśli jesteśmy aktywnymi użytkownikami platformy Booking.com, portal nagrodzi nas stosownymi zniżkami. Istnieją dwa poziomy zniżkowe. Z programu Genius 1 skorzystać możemy pod warunkiem, że jesteśmy zarejestrowanymi użytkownikami oraz dokonaliśmy dwóch rezerwacji w ciągu dwóch lat. Spełnienie tych dwóch prostych warunków pozwala na uzyskanie 10% zniżki przy kolejnych, wybranych rezerwacjach. Kolejna, 15% zniżka (poziom Genius 2) pojawi się, gdy w ciągu dwóch lat zrobimy pięć rezerwacji. Status Genius 2 oprócz zniżek w wybranych obiektach oferuje darmowe śniadania oraz bezpłatne podwyższenie standardu niektórych pokoi. Ostatni poziom: Genius 3 wymaga zrealizowania 15 pobytów w ciągu dwóch lat, a nagrodą, która się z tym wiąże jest nawet 20% zniżka w niektórych obiektach, oraz, podobnie jak przy Genius 2 - darmowe śniadania i podwyższenie standardu w niektórych pokojach.
Jeśli sporo podróżujemy, zniżki te mogą okazać się sporą oszczędnością, szczególnie, że opłaty za noclegi są jedną z najdroższych części podróży. Status Genius otrzymamy automatycznie po spełnieniu wyżej wymienionych warunków.

Podsumowując:
- Genius 1: 2 rezerwacje w ciągu 2 lat, 10% zniżki na niektóre obiekty
- Genius 2: 5 rezerwacji w ciągu 2 lat, 10 lub 15% zniżki, darmowe śniadania i lepszy standard w niektórych obiektach
- Genius 3: 15 rezerwacji w ciągu 2 lat, 10, 15 lub 20% zniżki, darmowe śniadania i lepszy standard w niektórych obiektach .

Zanim zarezerwujesz nocleg - przydatne rady w pigułce

Booking.com jak zarezerwować nocleg

Podsumowując, rezerwując nocleg na Booking.com warto pamiętać o kilku podstawowych sprawach, które zdecydowanie pomogą nam wybrać optymalną opcję:

1. Ustaw filtry - dzięki nim z gąszczu dostępnym obiektów, wyświetlą nam się tylko te, które naprawdę nas interesują. Pozwoli to zaoszczędzić nasz czas.
2. Przeczytaj opinie - opinie to najrzetelniejsze źródło informacji o danym obiekcie. Można im ufać jeśli jest ich dużo, są stosunkowo dobre i nie ma w nich powtarzających się, negatywnych informacji, które są dla nas kluczowe.
3. Zmiejsz koszty - spośród wielu platform, które pośredniczą w rezerwacjach noclegów warto wybrać Booking.com, który dla swoich stałych klientów (a stały klient zaczyna się od dwóch rezerwacji w ciągu dwóch lat!) oferuje atrakcyjne zniżki. Również dodatkowy zwrot do wykorzystania w Wizzair jest ciekawą opcją dla osób, które korzystają właśnie z tych linii lotniczych.

Pamiętajmy, że jeśli podczas naszego pobytu oczekiwania i rzeczywistość różnią się od siebie, problemy należy rozwiązywać na bieżąco - usterki zgłaszać gospodarzowi, a w skrajnych przypadkach składać reklamacje. Jeśli z jakiegoś powodu rezerwacja przez Booking.com jest utrudniona, należy wiedzieć, że zawsze można kontaktować się bezpośrednio z właścicielem/gospodarzem obiektu, o ile dane kontaktowe dostępne są w internecie.

Wygląda na to, że wiemy już chyba wszystko o rezerwacjach noclegu przez portal Booking.com. Życzymy więc owocnych poszukiwań i samych dobrze przespanych nocy!

Powiązane artykuły

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024