Loading color scheme

Dolny Śląsk - co warto zobaczyć?
Dolny Śląsk - co warto zobaczyć?

Dolny Śląsk warty odkrywania! Poznaj najciekawsze regiony - Karkonosze, Ziemia Kłodzka, Ziemia Wałbrzyska. Co warto tu zobaczyć?

Lasy Państwowe - atrakcje turystyczne
Żyjemy w symbiozie z lasami

W Polsce udało się wypracować taki system gospodarki, którego priorytetem jest ochrona lasów i ich trwałość.

Podziemia Dolnego Śląska
Podziemne tajemnice Dolnego Śląska - poznaj je z nami

Kto z nas nie lubi zagadek, tajemnic historii i niesamowitych opowieści? A jeżeli jest to jeszcze połączone z możliwością zwiedzania i odkrywania nowych rzeczy?

Wieże i punkty widokowe na Dolnym Śląsku
Wieże widokowe na Dolnym Śląsku

Kto nie lubi oglądać świata z góry? Piękne widoki, niezwykłe panoramy górskie, dachy miast, rzeki i pagórki.

Zabytki UNESCO na Dolnym Śląsku
Poznaj zabytki UNESCO na Dolnym Śląsku

Na liście światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO znajduje się ponad 1050 obiektów o wyjątkowej wartości naturalnej i historycznej.

Zamki i pałace Dolnego Śląska
Zamki i pałace Dolnego Śląska, które warto zobaczyć

Dolny Śląsk słynie z zamków i pałaców. Wiele z nich w ostatnich latach odzyskało swoją świetność, a ich losy często były bardzo burzliwe, znaczone wojnami i pożarami.

banner home

Gmina Radków
Stronie Śląskie

Mała Japonia

Złotoryja

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

hotel stronie

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

bassau

Szlak Ginących Zawodów

Tylko tutaj, podczas jednej wizyty możemy zapoznać się z takimi zawodami jak: kowalstwo, garncarstwo, tkactwo i piekarstwo.

Zapraszamy Was serdecznie do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca jakim jest Szlag Ginących Zawodów w Kudowie Zdrój. Tylko tutaj, podczas jednej wizyty możemy zapoznać się z takimi zawodami jak: kowalstwo, garncarstwo, tkactwo i piekarstwo. Gospodarze tego miejsca przygotowali dla swoich gości wiele ciekawych atrakcji i warsztatów. Mamy okazję wziąć udział w pokazach kowalstwa w kuźni, gdzie Kowal przy użyciu swoich narzędzi wykuwa podkowę. Przytacza przy tym krótką historię zapomnianego zawodu. Możemy odwiedzić wyjątkowy Dom Chleba, w którym znajduje się piec opalany drewnem, gdzie wypiekany jest pyszny chleb. Unikalna receptura sprawia, że goście zasmakują prawdziwego, wiejskiego chleba, który znają z dziecięcych lat. Kolejny punkt to wizyta w pracowni garncarskiej, która jest niezapomnianym przezyciem dla osób miłujacych sie w sztuce plastycznej. Rozpoczynamy ją ciekawostkami o garncarstwie, a nastepnie odbywa się pokaz toczenia na kole garncarskim. Każdy, bez wzgledu na wiek i zdolnosci ma mozliwosc wykonania własnoręcznego dzieła na pamiatkę wizyty na “Szlaku Ginacych Zawodów”. W Chatce Robótek Ręcznych mamy okazję zobaczyć rękodzieła stworzone za pomoca szydełka oraz gobeliny. Dla miłosników staroci mamy również sprzęt gospodarstwa domowego z poprzedniej epoki.

Dla miłośników zwierząt gospodarze przygotowali wiele ciekawych gatunków, m.in.: bażanty, sowa śnieżna, zurawie, kozy, wielbład, jeżozwierze, zebra, kangur, jelenie... Wizyta w mini-zoo to wspaniała zabawa dla dzieci, jak i dla dorosłych!

Góry Stołowe
Góry Stołowe - co warto tu zobaczyć?

Dolny Śląsk zachwyca m.in. górskimi krajobrazami, jednak prawdziwą perełką na skalę województwa, ale i kraju jest Park Narodowy Gór Stołowych.

Zamek
Dolny Śląsk - kraina zamków i pałaców

Województwo dolnośląskie jest najbogatszym regionem w Polsce jeśli chodzi o walory turystyczne.

Zanocuj w lesie
Zanocuj w lesie i poczuj smak przygody

Lasy Państwowe wyszły naprzeciw miłośnikom przyrody, amatorom mocnych wrażeń, i tym, którzy nie boją się wyzwań i chcą spędzić czas nie tylko ciekawie, ale również na łonie natury, w niecodziennych okolicznościach.