Loading color scheme

25 pomysłów na spędzenie Dnia Dziecka na Dolnym Śląsku
25 pomysłów na spędzenie Dnia Dziecka na Dolnym Śląsku

Na ten wyjątkowy dzień dzieciaki czekają cały rok! Dzień Dziecka już za kilka dni.

25 pomysłów na spędzenie Dnia Dziecka na Dolnym Śląsku

Zbliża się Dzień Dziecka. Warto tego dnia zrezygnować z kolejnych zabawek i postawić na odkrywanie wspólnie atrakcji Dolnego Śląska. Postanowiliśmy podpowiedzieć Wam - drodzy Rodzice - jak miło i aktywnie spędzić ten dzień na Dolnym Śląsku. Wśród naszych propozycji odnajdziecie zarówno te na słoneczne, jak i deszczowe dni.

Jesteśmy przekonani, że zarówno dzieci, jak i Wy, z pewnością znajdziecie tutaj coś dla siebie. Poczynając od ZOO Wrocław, po spływy pontonowe na Ziemi Kłodzkiej i Ogród Japoński w Karkonoszach. Gotowi? Zaczynamy!

Wrocław - TOP atrakcji dla dzieci

Macie w planach odkrywanie stolicy Dolnego Śląska? Wrocław to miasto pełne ciekawej historii i zabytków ale najmłodszych z pewnością zaciekawią tu nieco inne atrakcje turystyczne. Zobaczcie, co warto tu odwiedzić. 

ZOO Wrocław

atrakcja dla dzieci niepelnosprawni naniepogode restauracje

DSC09719

W ZOO Wrocław odnajdziecie niemal wszystkie zwierzęta świata – żyrafy, zebry, niedźwiedzie, hipopotamy oraz blisko 250 gatunków ryb, które podziwiać można w niezwykłym afrykarium.

Choć różnego rodzaju menażerie istniały już w starożytności, to za pierwszy współczesny ogród zoologiczny uznaje się wiedeńskie zoo, założone w 1752r. Od tego czasu ogrody zoologiczne przeszły długą drogę ewolucji. Wraz ze zmianą podejścia do środowiska naturalnego, od maksymy „natura winna służyć człowiekowi” po „człowiek winien służyć naturze”, zmieniła się również rola ogrodów.

Hydropolis

atrakcja dla dzieci naniepogode 

FD8A6084

Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

Hydropolis to centrum wiedzy na temat wody, w którym w fascynujący sposób pokazane jest jej znaczenie dla człowieka. Wystawa zajmuje cztery tysiące metrów, w dawnych, ponad stuletnich zbiornikach czystej wody Oryginalna scenografia oraz multimedia (ponad 60 monitorów dotykowych) sprawiają, że w Hydropolis nie można się nudzić, bo angażowane są niemal wszystkie zmysły.

Go Jump Wrocław

atrakcja dla dzieci naniepogode 

gojumpwroclaw

W GOjump każdy, niezależnie od wieku może poczuć dziecięcą radochę! Znajdziesz tu zabawę, połączoną ze sportową aktywnością. To największy kompleks rozrywkowy w Polsce. Podzielony został na 15 stref atrakcji m.in. trampoliny, basen z gąbkami, ogromne zjeżdżalnie i ścianki wspinaczkowe.

Wystawa Pająków w Sky Tower

atrakcja dla dzieci naniepogode 

wystawa pajakow wroclaw

W najwyższym budynku we Wrocławiu, oprócz miniaturowego świata Kolejkowa, odnajdziecie również fascynującą wystawę pająków. Znajdziecie w niej ponad 50 okazów z wszystkich zamieszkałych kontynentów – m.in. ptaszniki, ale także skorpiony oraz afrykańskie wije. Znajdziecie tu odpowiedzi na wiele pytań - jaki jest najbardziej jadowity pająk świata? 

TOP 10 atrakcji dla dzieci na Ziemi Kłodzkiej

Ziemia Kłodzka to kopalnia atrakcji turystycznych. Wśród licznych zamków, pałaców oraz szlaków górskich, odkryjecie tu również kilkanaście atrakcji turystycznych, przygotowanych dla najmłodszych turystów.

Spływy pontonowe Ski-raft w Ławicy

atrakcja dla dzieci 

 ski raft splywy

Jeśli marzysz o aktywnym spędzeniu wolnego czasu, a przy tym o niezapomnianej przygodzie – koniecznie wybierz się na spływy pontonowe i kajakowe Przełomem Bardzkim. Ski-raft to świat pełen adrenaliny i dobrej przygody, który gwarantuje bajkowe widoki i niezapomniane przeżycia.

Spływy rozpoczynają się w miejscowósci Ławica, gdzie znajduje się również uroczy pałac i jeszcze kilka ciekawych atrakcji.

Jump World Kłodzko

atrakcja dla dzieci naniepogode

jumpworld

Park trampolin JumpWorld Kłodzko to idealne miejsce najmłodszych. Wskakujcie na trampoliny i wypróbujcie masę atrakcji tego miejsca. Czeka tu nas Was m.in.: arena główna, strefa siatkówki, strefa koszykówki, ścieżka akrobatyczna, basen z gąbkami, strefa gladiatora, parkour i wiele innych.

Kopalnia Uranu w Kletnie

atrakcja dla dzieci naniepogode

kopalnia uranu kletno

Kopalnie Uranu w Kletnie to wyjątkowe miejsce, gdzie miliony lat procesów geologicznych oraz przeszło sześć wieków tradycji górniczych stworzyło unikalną w skali kraju atrakcję turystyczną. U nas zachwycisz się pięknem kolorowych minerałów oraz poznasz tajemniczą historię tajnej sowieckiej kopalni uranu. Zapraszamy turystów indywidualnych oraz grupy zorganizowane, zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem.

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

atrakcja dla dzieci naniepogode niepelnosprawni

jaskinia niedzwiedzia srodek

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie jest najdłuższą jaskinią w Sudetach. Ze względu na bardzo bogatą i dobrze zachowaną szatę naciekową uchodzi za najpiękniejszą jaskinię w naszym kraju. Jaskinia jest rozwinięta horyzontalnie na trzech poziomach. Znana długość sal i korytarzy wynosi ponad 3 km, natomiast głębokość to ok. 60 m. Poziom górny zachowany jest szczątkowo. Poziomem środkowym biegnie udostępniona dla turystów niezwykle atrakcyjna trasa turystyczna z niepowtarzalną i dobrze zachowaną szatą naciekową jaskini oraz dużą ilością kości zwierząt epoki lodowcowej.

Minieuroland w Kłodzku

atrakcja dla dzieci niepelnosprawni

minieuroland klodzko

W Minieurolandzie można podziwiać ponad 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz ze świata. Wszystko to znajduje się w otoczeniu pięknego ogrodu, obfitego w tysiące unikatowych gatunków drzew i krzewów. Miniatury przedstawione są w skali 1:25 z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Z troski o wysoką jakość można tu zobaczyć również makiety, dla których zastosowano inną skalę. Wszystko po to, aby wyglądały one jak najbardziej atrakcyjnie dla odwiedzających.

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

atrakcja dla dzieci naniepogode

kopalnia02

Kopalnia Złota to miejsce pełne atrakcji i niesamowitych historii. Wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem oraz Średniowiecznym Parkiem Techniki stanowi atrakcję unikatową w skali europejskiej. Czeka tu na Was przejazd podziemnym pomarańczowym tramwajem, spotkanie z Gnomem i Alchemikiem, płukanie złota, a także dodatkowe atrakcje, takie jak: Osada Górnicza, Pradawna Sztolnia Ochrowa, Wystawa Minerałów czy Muzeum Górnictwa i Historii.

Twierdza Srebrna Góra

atrakcja dla dzieci naniepogode

twierdza srebrna gora

Twierdza Srebrna Gόra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Twierdza Srebrna Gόra to w rzeczywistości nie jeden obiekt, a cały zespół wznoszących się nad miasteczkiem fortόw. Twierdza składa się bowiem aż z sześciu fortόw i kilku bastionόw. Głόwny jej trzon tworzy zespół bastionόw z Donjonem w środku.  Podczas pobytu odwiedzający goście mają możliwość spotkać się z przewodnikiem- żołnierzem, który w interesujący sposób przedstawia historię i ciekawostki Twierdzy.

W programie zawarte jest m.in. zwiedzanie kazamat, w tym  z podziemnym ujęciem wody wraz ze studnią (53m głębokości wykute w skale) i mechanizmem poboru, podziemnym mostem zwodzonym, przejście przez najgłębszą fosę w Polsce. Dorośli, dzieci, czy młodzież poznają również cały wachlarz artylerii fortecznej stosowanej do obrony twierdzy wraz z wystrzałem z repliki największego na Śląsku działa.

Twierdza Kłodzko

atrakcja dla dzieci naniepogode

twierdza klodzko

Twierdza Kłodzko to niezwykle interesujący obiekt. Turyści mają szansę zdobyć m.in. ostateczny punkt obrony twierdzy. Z bastionów górujących nad Kłodzkiem rozciąga się piękna panorama miasta i gór. Śmiałkowie mogą przejść przeszkolenie artyleryjskie, a na żądnych przygód wrażeń czeka podziemny labirynt. Do czego służył? Dowiecie się podczas zwiedzania Twierdzy Kłodzko.

Muzeum Zabawek Kudowa-Zdrój

atrakcja dla dzieci naniepogode niepelnosprawni

muzeum zabawek kudowa

Magiczne miejsce dla dzieci i ich rodziców. Dorośli, którzy nadal czują się młodzi duchem, również znajda tu coś dla siebie. Pokaźna kolekcja zabawek z przeszłości uświadomi młodszemu pokoleniu i przypomni starszemu, w jaki sposób bawiły się dzieci przed erą komputerów.

Muzeum powstało w 2002 roku. Na powierzchni blisko 400m2 zgromadzona została największa w Polsce wystawa zabawek. Łącznie kilka tysięcy unikalnych egzemplarzy. W zbiorach muzeum znajdują się domowe teatrzyki, ręcznie wykonane szopki bożonarodzeniowe, lalki, zabawki blaszane, militaria chłopięce, drewniane klocki, pluszowe zwierzątka, samograje i wiele innych. W tym miniaturowym świecie można odnaleźć prawie wszystkie znane formy zabawkarstwa europejskiego – od starożytności po lata 80-te XX wieku.

TOP 10 atrakcji dla dzieci w Karkonoszach

Karkonosze to ostatni region, który tu dla Was przedstawiamy. O jego atrakcyjności nie trzeba za wiele mówić. To miejsce niesamowicie klimatyczne, otoczone pięknymi górskimi widokami, których po prostu nie wypada nie odwiedzić. Dziś skupiamy się jednak na atrakcjach dla dzieci, dlatego poniżej odnajdziecie miejsca, które z pewnością przypadną im do gustu.

Mała Japonia - Ogród Japoński w Przesiece

atrakcja naniepogode dla dzieci

20190526 Klaudia Cieplinska Fotografia Siruwia 34 copy

To jedno z najciekawszych miejsc Karkonoszy. W każdym zakątku Małej Japonii czekają na turystów niezwykłe atrakcje, które koniecznie musicie zobaczyć! Zachwycone będą zarówno osoby szukające relaksu i odpoczynku, jak i te, które poszukują wrażeń i nowych doświadczeń.

Zachwycający bogactwem roślin i harmonijną kompozycją, jeden z największych ogrodów japońskich w Polsce. Na wysokości 600 m n.p.m. i powierzchni 1,5 ha znajduje się siedem stawów, liczne strumienie oraz kilka wodospadów. Chlubą Ogrodu jest imponująca kolekcja różaneczników - około 3000 krzewów w ponad 80 odmianach! Cały ogród skomponowany jest zgodnie z zasadami tworzenia japońskich ogrodów oraz feng shui.

Karkonoskie Tajemnice

atrakcja naniepogode dla dzieci

4

Karkonoskie Tajemnice, zwycięzcą w konkursie National Geographic "7 Nowych Cudów Polski", to podziemna, multimedialna ekspozycja poświęcona legendarnej postaci Ducha Gór. W Karkonoskich Tajemnicach można wysłuchać wspaniałych opowieści oraz dokonać fascynujących odkryć. Na gości czeka tu 12 opowieśc m.in. historia zasiedlających Karkonosze zielarzy. 

Multimedialny  i interaktywny charakter ekspozycji powoduje, że odwiedzający poszerzają swoją wiedzę poprzez działanie i zabawę.

Muzeum Sentymentów w Kowarach

atrakcja naniepogode dla dzieci

MSF 0033

Muzeum Sentymentów to miejsce nietypowe, które gromadzi nie tylko przedmioty z minionej epoki, ale również eksponaty niematerialne, czyli wspomnienia i sentymenty. Kowarska atrakcja turystyczna wystartowała w czerwcu 2018 roku na terenie dawnej Fabryki Dywanów w Kowarach. Inicjatorem tej wyjątkowej wystawy jest Andrzej Olszewski, który od wielu lat zbiera różnego rodzaju przedmioty, będące kopalnią wspomnień z tamtych czasów. Dodatkowo sentymentalną wystawę wzbogacają m.in. oryginalna trybuna, z której Edward Gierek przemawiał do załogi Fabryki Dywanów „KOWARY” podczas wizytacji zakładu w 1978 roku, a także oryginalne jej laboratorium, w którym powstaje izba pamięci tej kultowej dla regionu, nieistniejącej już fabryki. 1 Maja 2019 roku nastąpiło otwarcie Pokoju Prezesa i sekretariatu, w których to okazjonalnie można się spotkać z sekretarką Dorotą Przybyłą i Panem Prezesem!

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

atrakcja naniepogode dla dzieci

FD8A7420

Odwiedzając park poznacie perfekcyjnie wykonane modele zamków, pałaców, kościołów oraz ratuszy z regionu Dolnego Śląska, wszystkie zrobione sa w skali 1:25, wraz z największą w Europie miniaturą gór, jakimi w tym przypadku jest pasmo Karkonoszy, wraz ze Śnieżnką (1602 m n.p.m.) oraz wiernie odtworzonymi szlakami i schroniskami.

Po zwiedzaniu warto wybrać się do Pałacowej Bawialni. Najmłodsi będą mieli okazję przeżyć gigantyczną frajdę na dmuchanych zamkach i innych atrakcjach.

Kopalnia Podgórze w Kowarach

atrakcja naniepogode dla dzieci

130847291 1510311075838768 724590997875062871 n

Kopalnia Podgórze w Kowarach to druga co do wielkości w Polscei największa w Kowarach kopalnia uranu. Dla turystów przygotowano tutaj trzy trasy: turystyczną, która przebiega przez sztolnię 19a, która powstała w latach 50 XXw., trasę ektremalną, która przebiega przez surową kopalnię i stanowi wyjątkową przygodę oraz trasę nurkową, która dostępna jest wyłącznie dla wykwalifikowanych nurków.

Zdaniem odwiedzających Kopalnia to najciekawszy obiekt turystyczny na terenie Kowar. Podziemia to miejsce w którym historia, nauka oraz ciekawostki z dawnych lat pozwolą Wam przeniknąć do skrzętnie skrywanej historii PRL-u. 

Papugarnia Śnieżka Karpacz

atrakcja naniepogode dla dzieci

papugarnia karpacz

Papugarnia Śnieżka w Karpaczu to idealne miejsce na spędzenie niesamowitych chwil z rodziną. Różnorodność gatunków i kolorów wprawia w zachwyt nie tylko najmłodszych. Możesz nakarmić i wziąć na ramię papugę oraz uwiecznić te chwile na zdjęciach. Przyjdź i sprawdź, jak wiele radości daje obcowanie z tymi pięknymi ptakami.

Chata na głowie w Miłkowie

atrakcja naniepogode dla dzieci

chata milkow

To jedyne takie miejsce na południu Polski, gdzie możecie obejrzeć świat odwrócony o 171 stopni. Do budynku wchodzi się przez okno szczytowe i spaceruje po suficie. Chata na głowie jest kompletnie umeblowana i wyposażona w przedmioty codziennego użytku! 

Dodatkową atrakcję stanowi Chatka grawitaczjna, ktra starczy Wam niesamowitych przeżyć. Wchodzisz do środka, rozsiadasz się wygodnie, aż nagle... dom zaczyna wirować wokół Ciebie! A może jednak to Ty się obracacsz? Warto to sprawdzić!

Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach

atrakcja naniepogode dla dzieci

huta julia

Huta Julia to jeden z niewielu istniejących producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkowane są tu ręcznie formowane i szlifowane produkty, dystrybuowane na rynki całego świata. Turyści mogą tu z bliska zobaczyć ręczny proces produkcji kryształów podczas zwiedzania z przewodnikiem oraz uczestniczyć w warsztatach.

Rodzinny Park Rozrywki Esplanada

atrakcja dla dzieci

widok1

Rodzinny Park Rozrywki Esplanada to atrakcje dla dużych i małych przez okrągły rok. Wśród atrakcji znajdziecie tu m.in. 500m zjazd kolejką grawitacyjną apline-coaster, 12-metrową wieżę emocji, tory do mini golfa, a dla najmłodszych Ogród Dmuchańców. 

Kawiarnia Cafe park Esplanada zaprasza dodatkowo na przepyszną kawę, ciasta i desery lodowe, serwowane na tarasie z widokiem na Karkonosze.

Termy Cieplickie

atrakcja naniepogode dla dzieci

termycieplickie

Termy Cieplickie to kameralny park wodny, zlokalizowany w centrum uzdrowiskowym Jeleniej Góry, w którym można znaleźć gamę ciekawych atrakcji, m.in.: zjeżdżalnie rurowe i trzytorowa zjeżdżalnia rodzinna, leżanki wodne, jacuzzi, bicze i płaszcze wodne, dziką rzekę i huśtawkę wodną. Na terenie kompleksu znajdują się również wyjątkowe baseny termalne zdrojowe oraz norweskie, które pozwalają na zrelaksowanie się na zewnątrz w gorącej wodzie, nawet przy najzimniejszej temperaturze.

DARMOWA APLIKACJA TURYSTYCZNA TANIEODKRYWANIE

TanieOdkrywanie.pl to darmowa i prosta aplikacja mobilna, która umożliwia nie tylko dostęp do ogromnej i wciąż rosnącej bazy najlepszych atrakcji, restauracji, transportu i innych usług turystycznych w Twoim regionie lub miejscowości którą planujesz odwiedzić, ale daje także możliwość korzystania z rabatów na wszystkie oferowane w aplikacji obiekty oraz usługi.

Darmowa aplikacja pomoże Ci zaoszczędzić czas, pieniądze oraz zaplanować każdy dzień Twojego urlopu w zależności od Twoich preferencji. Najlepsze atrakcje turystyczne, restauracje, a nawet dojazd do wybranego miejsca, to wszystko znajduje się w ogromnej bazie TanieOdkrywanie.pl. Aplikacja to po prostu „RABAT NA OKOLICĘ”. Pozwól, żeby Twój smartphone stał się wirtualnym przewodnikiem, który zaprowadzi Cię w najciekawsze miejsca znacznie taniej niż ceny regularne. W celu najwygodniejszego korzystania z oprogramowania wskazana jest włączona funkcja lokalizacji, dzięki czemu TanieOdkrywanie.pl zaprowadzi Cię najwygodniejszą drogą do celu.

aplikacja to

Gmina Radków
Stronie Śląskie

Mała Japonia

Złotoryja

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

hotel stronie

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

bassau