Loading color scheme

Dolny Śląsk - kraina zamków i pałaców

Dolny Śląsk - odkryj zamki i pałace

To obszar naszego kraju, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno aktywni, jak i Ci, którzy wolą leniuchowanie, będą mogli wypocząć w tym miejscu naszego kraju.

Mówiąc o Dolnym Śląsku zacząć można od Doliny Baryczy i obecnych tam Stawów Milickich- największego w Europie kompleksu stawów rybnych. Jest tu też kilka innych wartych wspomnienia zbiorników wodnych, zarówno kąpielowych jak i rybnych, jak Zalew Mietkowski z widokiem na Ślężę - magiczną górę Dolnego Śląska. Dolny Śląsk to również ważne pasma górskie ze Śnieżką jako najwyższym szczytem Karkonoszy i Sudetów, unikalnymi w skali Polski polodowcowymi Śnieżnymi Kotłami czy górskimi wodospadami jak Wodospad Szklarki i Wodospad Kamieńczyka.

Jakie atrakcje czekają na Ciebie na Dolnym Śląsku?

zamek ksiaz

Dolny Śląsk jest również regionem z największą ilością uzdrowisk, szczególnie w regionie Kotliny Kłodzkiej i Ziemi Jeleniogórskiej. Jest tu również jedna z największych i najpiękniejszych polskich jaskiń- Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie. Nietaktem podczas zwiedzania Dolnego Śląska byłoby pominięcie jego stolicy - miasta stu mostów i krasnali- Wrocławia.

Jednak tym, z czym najbardziej kojarzy się Dolny Śląsk są zamki i pałace, których jest tu całe mnóstwo. Największy z nich, trzeci co do wielkości w Polsce to Zamek Książ, którego wnętrza przyciągną uwagę nawet największego sceptyka historycznych wycieczek. Inne dolnośląskie zamki warte uwagi to przepięknie położony Zamek Czocha, Zamek Bolków, Chojnik czy Grodno. Nie można też zapomnieć o Pałacu Marianny Orańskiej - jednym z największych w Europie założeniu pałacowo- parkowym z niesamowitą historią.

Zabytki Dolnego Śląska

podziemne miasto osowka

Dolny Śląsk to również zabytki techniki, a wśród nich Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, które zachwyci każdego miłośnika kolejnictwa. Jest tu również wiele podziemnych atrakcji jak kultowa Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Podziemne Miasto Osówka, czy Włodarz zbudowane w czasach wojennych. Będąc w temacie historii, warto zobaczyć dwie największe dolnośląskie twierdze- w Kłodzku i Srebrnej Górze. Grzechem, będąc na terenie województwa dolnośląskiego, byłoby pominięcie Gór Stołowych i sprawiających niecodzienne wrażenie skalnych labiryntów, których nie spotka się w żadnym innym miejscu w naszym kraju.

 PRZECZYTAJ TAKŻE:

ZIEMIA KŁODZKA - ATRAKCJE, KTÓRE MUSISZ ODWIEDZIĆ

KARPACZ - MIEJSOWOŚCI TURYSTYCZNE KARKONOSZY

ŚWIDNICA - ODKRYJ Z NAMI ATRAKCJE MIASTA

 

 
 
Gmina Radków
Stronie Śląskie

Mała Japonia

Złotoryja

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

hotel stronie

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

bassau