Loading color scheme

Góry Stołowe - co warto tu zobaczyć?
Góry Stołowe

Góry Stołowe - poznaj ich atrakcje

 

Dolny Śląsk zachwyca m.in. górskimi krajobrazami, jednak prawdziwą perełką na skalę województwa, ale i kraju jest Park Narodowy Gór Stołowych. A dokładniej skalne labirynty i inne tajemnicze formacje skalne, które tworzyły się miliony lat.

To, co na pewno trzeba zobaczyć będąc w Górach Stołowych to Szczeliniec Wielki - ich najwyższy szczyt oraz wyjątkowe Schronisko na Szczelińcu, a także Błędne Skały- labirynt, zbudowany ze skał o fantazyjnych kształtach i pobudzających wyobraźnię kształtach, którego pokonanie jest dla niektórych nie lada wyzwaniem- czasem na kolanach, czasem przeciskając się przez naprawdę wąskie szczeliny. W całkiem niedalekiej odległości czekają na nas także Góry Sowie z Wielką Sową na czele. Góry Sowie to bardzo tajemniczy i owiany legendami obszar. Jest tak głównie ze względu na obecny tam kompleks Riese- największy projekt górniczobudowlany realizowany przez więźniów w trakcie II Wojny Światowej. Dziś do zwiedzenia dostępne są poszczególne kompleksy, których faktycznej roli do dziś nie odkryto i są to: Włodarz w Jugowicach, Osówka w Głuszycy, Rzeczka w Walimiu i wspomniane wcześniej podziemia Zamku Książ.

Szczeliniec Wielki

atrakcja gory dla dzieci

gory

Szczeliniec Wielki to jeden z najbardziej polecanych przez nas szczytów. Jest to najwyższy szczyt Gór Stołowych (919 m n.p.m.). Cieszy się również dużym zainteresowaniem turystów, dlatego w sezonie i w dni wolne od pracy , aby ominąć tłumy turystów, warto zaplanować wycieczkę o wczesnych porach lub późnym popołudniem.

Na Szczelińcu znajduje się całoroczne Schronisko „Na Szczelińcu” w którym możecie  odpocząć, smacznie zjeść i nasycić się przepiękną panoramą na Góry Sowie, Karkonosze oraz Broumovskie Ściany. Szczególnie parom polecamy zachwycić się niesamowitymi wschodami i zachodami słońca. Naprawdę warto zobaczyć.

Błędne Skały

atrakcja gory dla dzieci

Bledne skaly

To atrakcja przyrodnicza, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Obszar Błędnych skał ma powierzchnię ok. 22 hektarów. Co sprawia, że warto odwiedzić to miejsce? To wyjątkowe formy skalne o wysokości nawet do 11 metrów, które stworzyły labirynt szczelin i zaułków. Wiele z nich otrzymało również własne przydomki. Będąc na miejscu szukajcie m.in. „Kurzej Stopki” czy „Skalnego Siodła”.

Tutaj odnajdziecie również punkt widokowy, skąd rozpościera się widok na Szczeliniec Wielki i Mały czy Broumovską Vrchovinę.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

MAŁA JAPONIA - OGRÓD JAPOŃSKI W PRZESIECE

GMINA RADKÓW - TOP 10 ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH

MIASTO ZŁOTORYJA - POZNAJ ATRAKCJE TURYSTYCZNE

 

 

 
Gmina Radków
Stronie Śląskie

Mała Japonia

Złotoryja

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

hotel stronie

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

bassau