Loading color scheme

Melexy, dorożki, kuligi - zwiedzaj Szklarską Porębę

Dorożki, kuligi, przejażdżki melexem - dla turystów odwiedzających Szklarską Porębę mamy propozycję na nietypowe zwiedzanie.

Zwiedzaj Szklarską Porębę bez względu na pogodę!

Dorożki konne w Polsce kojarzą się ze słynnymi wjazdami na Morskie Oko w Tatrach. Jednak nie tylko tam są to popularne atrakcje dla turystów. Również na Dolnym Śląsku, w Karkonoszach istnieje możliwość przejazdu dorożką. Często jednak dorożki zastępowane są coraz popularniejszymi, elektrycznymi meleksami. Więc co Wy na to, żeby zwiedzić Szklarską Porębę w trochę inny niż tradycyjny sposób?

Zimą i latem - odkryj najpiękniejsze miejsca Szklarskiej Poręby

Koń-Rad to stajnia, w której na co dzień mieszka dziewięć pięknych, zadbanych koni. Zimą konie zabierają turystów na kuligi po Szklarskiej Porębie, która o tej porze zawsze jest przykryta białym puchem, a przez to najbardziej atrakcyjna dla turystów. Kuligi są zawsze zakończone ogniskiem, na którym można upiec kiełbaski. A wszyscy wiemy, że po kuligu w środku mroźnej zimy nic nie smakuje lepiej niż gorąca, pachnąca kiełbaska. Latem natomiast konie ze stajni Koń-Rad wożą turystów w krótkie trasy po Szklarskiej Porębie. Trasa obejmuje malowniczy dukt leśny, położony w atrakcyjnej części Szklarskiej Poręby, skąd rozpościera się widok na piękną panoramę gór Karkonoskich. Również te same konie powiozą Was bryczką do Wodospadu Kamieńczyka. I bez obaw- konie ze stajni Koń-Rad traktowane są jak członkowie rodziny. Są zaopiekowane i dopilnowane, by jednorazowo wozić ograniczoną ilość osób. Wszystko w trosce o ich zdrowie i komfort.

Retro melexy - ciekawa alternatywa dla pieszego zwiedzania

Kiedy konie odpoczywają i regenerują siły na łące, na turystów czeka alternatywa - retro meleksy, które również dowiozą Was do najwyższego i najpiękniejszego wodospadu na Dolnym Śląsku. To przydatna opcja i duże udogodnienie dla tych, którzy mają problemy z poruszaniem się, podróżują z małymi dziećmi bądź mają mało czasu na wspinaczkę ze względu na napięty harmonogram wycieczkowy (piesze dojście do Wodospadu Kamieńczyka ze Szklarskiej Poręby zajmuje nieco ponad dwie godziny). Podróż meleksem ma jeszcze jedną zaletę - zamiast uważać na każdy krok i śliskie kamienie (których na szlaku nie brakuje) możemy skupić się na widokach i tym wszystkim, co otacza nas podczas drogi. Czyste, pachnące lasem powietrze, mnóstwo zieleni i emocje, że już za chwilę usłyszymy szum spadającej z niemal 27 metrów wody- to wszystko towarzyszyć będzie podczas podróży elektryczną taksówką w postaci meleksa. Do wizyty w Szklarskiej Porębie na Dolnym Śląsku nie trzeba namawiać: to jedna z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscowości w tym województwie. Znajdziemy tu mnóstwo atrakcji przyrodniczych jak wspomniany już Wodospad Kamieńczyka, Wodospad Szklarki, platformy widokowe jak Złoty Widok czy formacje skalne jak Chybotek. I najważniejsze- to właśnie Szklarska Poręba jest idealną bazą wypadową by zdobywać górskie szczyty takie jak Szrenica czy udać się w prawdopodobnie najpiękniejsze miejsce w Karkonoszach - polodowcowe Śnieżne Kotły. Jeśli będziemy zmęczeni całodziennymi wędrówkami, to wjazd meleksem nad Wodospad Kamieńczyka będzie wybawieniem dla strudzonego turysty.

Informacje i rezerwacja: tel. 605 385 443

Więcej o atrakcji Szklarskiej Poręby przeczytacie tu: www.kuligi.nawypad.pl

 

Mała Japonia

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

hotel stronie

bassau