Loading color scheme

Papugarnia Śnieżka w Karpaczu

Papugarnia Śnieżka w Karpaczu to wyjątkowe miejsce w Karkonoszach, gdzie możecie spędzić niezapomiane chwile z rodziną.

Odkryj świat egzotycznych ptaków - Papugarnia w Karpaczu

atrakcja dla dzieci naniepogode parking

Karkonosze to nie tylko atrakcje na łonie natury. Oprócz górskich wędrówek Karpacz ma do zaoferowania szereg innych atrakcji, które będą odpoczynkiem po wspinaczkowym wysiłku lub ucieczką w deszczowy dzień. Jedną z nich jest Papugarnia Śnieżka- miejsce stworzone z miłości do papug.

Jeśli tak jak nas, fascynują Cię te kolorowe ptaki, to zapraszamy na wycieczkę!

Poznaj Papugarnię Śnieżka

BeFunky photo 1

Papugi to niesamowite zwierzęta - potrafią naśladować dźwięki, uczą się ze słuchu, a do tego mają piękne ubarwienie. To dlatego papugi skradają wciąż serca małych i dużych, którzy zafascynowani mądrością tych ptaków, pragną poznać je z bliska. Czasami jednak oglądanie mówiących papug zza szklanego ekranu nie jest wystarczającą przygodą. To właśnie dla tych, którzy marzą o tym, by nawiązać bezpośredni kontakt z papugami, powstała Papugarnia Śnieżka. Papuzi team tworzy aż 12 różnych gatunków papug: barwnica zwyczajna, aleksandretta chińska, amazonka modrobrewa, rudosterka, ara, białobrzuszka złotogłowa, afrykanka złotoplama, rozella królewska, barabanda, papuga górska, nierozłączka i krasnopiórka czerwonoskrzydła. Wszystkie są inne, ale każda pięknie ubarwiona i skora do zabawy. Papugi ze “Śnieżki” nie są trzymane w klatkach- latają swobodnie po hali lotów, która jest ich domem. Pamiętajmy o tym, odwiedzając to miejsce- jesteśmy tylko gośćmi, więc musimy dostosować się do zasad w domu gospodarza. Tutaj możesz wziąć papugi na ramię, nakarmić i uwiecznić ten moment na zdjęciu. Papugarnia to miejsce, w którym można zaobserwować zachowanie tych egzotycznych ptaków, poznać ich zwyczaje i podejrzeć ich codzienne życie. Na turystów czekają dwa pomieszczenia- w jednym mieszkają duże papugi Ary, a w drugim- mniejsze, choć równie przyjazne inne gatunki. Wszystkie papugi- mieszkanki “Śnieżki” są kontaktowe i nie boją się ludzi. Lubią siadać wszędzie, więc trzeba patrzeć pod nogi i być gotowym na to, że nagle na ramieniu wyląduje Ci któryś z ptaków.

Co musisz wiedzieć?

DSC 0483

Jeśli wybierasz się do nas z małymi dziećmi na pokładzie pamiętaj o tym, żeby oswoić je z myślą, że wolno latające papugi siadają praktycznie wszędzie- lądowiskiem może stać się nawet Twoja głowa. Dzieci często reagują strachem na takie bezpośrednie zachowania papuzich mieszkańców, jednak zaznaczamy, że nie ma powodu, żeby się bać. Czasami konieczne jest jednak zachęcenie papugi do bliższego kontaktu. Zwabienie ptaka do siebie nie jest trudne- wystarczy w ręku mieć karmę, a same chętnie przylecą do odwiedzających. Musimy pamiętać, że dieta papug jest ściśle kontrolowana przez lekarza weterynarii, toteż wnoszenie własnej karmy nie może mieć miejsca. Nie chcemy przecież powodować papuzich bólów brzuszka. Brak karmy jednak nie oznacza, że papugi Cię zignorują. To bardzo komunikatywne zwierzęta, które za wszelką cenę próbują pokazać odwiedzającym, że nie ma się czego bać. Pamiętajmy też o zasadzie, że małe dzieci karmią małe papugi.

Poznaj życie papug

DSC 1079

Pomyślicie, że papugi to urwisy - nie sposób zaprzeczyć, w końcu mogą zrobić sobie lądowisko nawet z Twojej głowy. Ba! Są na tyle ciekawskie, że czasem skubną guzik lub pociągną za sznureczek przy ubraniu. Często na skubnięciu się nie kończy- papugi urywają ozdobne elementy, z czym niestety trzeba się liczyć podczas wizyty w obiekcie. Dlatego tak ważne jest żeby przed wizytą zabezpieczyć lub zdjąć wszystkie odstające elementy, które mogłyby zaciekawić papuzich rezydentów. Jeśli nie ma takiej możliwości, to nic straconego- nad bezpieczeństwem turystów i papug czuwają opiekunowie, którzy służą pomocą i chętnie rozwiązują każdy problem oraz odpowiadają na nawet najbardziej dociekliwe pytania. Trzeba przyznać- oni znają się na rzeczy jak mało kto! Potrafią rozróżniać papugi, które dla odwiedzających są przecież identyczne. Ogromna ilość wspólnie spędzonego czasu pozwoliła opiekunom na rozróżnianie papug nawet na nie nie patrząc. Rozróżniają je czy to po sposobie lądowania na plecach, czy to po wadze, po odgłosach czy po sile uścisku pazurów. Mówiące papugi rozpoznają nawet po barwie głosu. Tak! Mówiące papugi to prawdziwa gratka- mieszkańcy Papugarni potrafią składać nawet całe zdania. Czasem są to przypadkowe słowa, ale potrafią też wykrzyknąć “dobre” podczas jedzenia czy “halo”, gdy opiekunowie wychodzą z pomieszczenia. I nie tylko ary mają tę niesamowitą umiejętność. Mówić potrafią też mniejsze papugi jak aleksandretta chińska Dżejson czy Dino- papuga królewska. W Papugarni nie dziwią więc powitania “cześć”, “ahoj”, prośby żeby “dać buziaka” czy koleżeńskie pożegnanie “papa” lub “nara”. Mówiące papugi zachwycają, ale i bawią do łez. Czasami nieuniknione jest naznaczenie przez papugi, które właśnie strawiły swój ostatni posiłek- ale wiadomo przecież, że to tylko na szczęście!

Kiedy najlepiej odwiedzić Papugarnię?

DSC 0776

W przypadku osób, które nie boją się bliskiego kontaktu z koleżeńskimi ptakami wycieczkę do Papugarni najlepiej zaplanować na godziny poranne, bo tak jak i my, tak i papugi mają swój rytm dnia i o ile rano są chętne do kontaktu z człowiekiem i łase na smakołyki, o tyle popołudnie to czas odpoczynku, drzemki, interakcji z innymi papugami i pieszczoty z opiekunami. Papuzi team odpoczywa więc w strefie niedostępnej dla ludzi i na wysoko zamontowanych żerdziach, co zapewnia należny im spokój. Popołudnie więc będzie dobrą porą odwiedzin dla osób bardziej nieśmiałych, które obawiają się bliskich spotkań z papugami oraz tych, które w spokoju chciałyby obserwować zachowania i naturę papuzich podopiecznych. Wieczór z kolei to czas największego szaleństwa, zabawy i sporego hałasu. Szybko latające po całej hali papugi mogą wówczas przestraszyć osoby nieprzygotowane na taki zestaw wrażeń, a także małe dzieci.


Przed wizytą w Papugarni pamiętajcie o długich rękawach - papugi mają ostre pazurki, więc trzeba uważać! Wchodząc do środka trzeba mieć też związane włosy- ruchliwe papugi łatwo mogą zaplątać się w rozpuszczone włosy, więc żeby uniknąć groźnych sytuacji musimy przestrzegać tę zasadę. I bez obaw- przed wejściem każdy zostanie dokładnie poinformowany o czym należy pamiętać, goszcząc w papuzim domu.

Papugarnia Śnieżka Karpacz

Brzezie Karkonoskie 25i, 58-535 Miłków

Papugarnię można odwiedzać codziennie od godziny 10:00 do 18:00.

Więcej informacji pod nr tel. 501 971 114 lub mailowo: kontakt@papugarniasniezka.pl

 

Cennik:

bilet normalny 21 zł

bilet ulgowy 17 zł

bilet grupowy- normalny 17 zł, ulgowy 13 zł

DARMOWA APLIKACJA TURYSTYCZNA TANIEODKRYWANIE

TanieOdkrywanie.pl to darmowa i prosta aplikacja mobilna, która umożliwia nie tylko dostęp do ogromnej i wciąż rosnącej bazy najlepszych atrakcji, restauracji, transportu i innych usług turystycznych w Twoim regionie lub miejscowości którą planujesz odwiedzić, ale daje także możliwość korzystania z rabatów na wszystkie oferowane w aplikacji obiekty oraz usługi.

Darmowa aplikacja pomoże Ci zaoszczędzić czas, pieniądze oraz zaplanować każdy dzień Twojego urlopu w zależności od Twoich preferencji. Najlepsze atrakcje turystyczne, restauracje, a nawet dojazd do wybranego miejsca, to wszystko znajduje się w ogromnej bazie TanieOdkrywanie.pl. Aplikacja to po prostu „RABAT NA OKOLICĘ”. Pozwól, żeby Twój smartphone stał się wirtualnym przewodnikiem, który zaprowadzi Cię w najciekawsze miejsca znacznie taniej niż ceny regularne. W celu najwygodniejszego korzystania z oprogramowania wskazana jest włączona funkcja lokalizacji, dzięki czemu TanieOdkrywanie.pl zaprowadzi Cię najwygodniejszą drogą do celu.

aplikacja to

przeczytaj także:

KARKONOSZE- ATRAKCJE TURYSTYCZNE

PARK MINIATUR W KOWARACH - ATRAKCJA KARKONOSZY

KARKONOSKIE TAJEMNICE - POZNAJ ATRAKCJE KARKONOSZY

Mała Japonia

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

hotel stronie

bassau