Loading color scheme

Przykład noclegi
Karpacz - miejscowości turystyczne Karkonoszy

Karpacz to urokliwa miejscowość turystyczna w Karkonoszach, która słynie z wielu malowniczych widoków, a i atrakcji turyści znajdą tu całe mnóstwo.

Co warto zobaczyć w Karpaczu?

 

Przedstawiamy największe atrakcje miasta i okolic. Karpacz to turystyczna miejscowość, która rocznie przyciąga blisko 150 tys turystów. Odwiedzana jest głównie dzięki jej malowniczemu położeniu u stóp Karkonoszy. Liczba przybyłych turystów zdecydowanie nikogo nie dziwi, głównie ze względu na świetnie przygotowaną bazę noclegową i gastronomiczną, jak i liczne atrakcje, które czekają na turystów przyprawiają o prawdziwy zawrót głowy. Miasto daje ogrom możliwośći spędzenia wakacji, ferii zimowych, a także weekendu. Latem turyści przemierzają tu górskie szlaki, a zimą Karpacz kusi atrakcjami dla miłośników białego szaleństwa. Czekają tu na nich świetnie przygotowane stoki narciarskie, o różnorodnym stopniu trudności.

atrakcje turystyczne Karpacza

110704910 m

Karpacz przygotował mnóstwo niesamowitych atrakcji zarówno w samym mieście, jak i niedalekiej okolicy: Muzea, wystawy, baseny, kręgielskie, SPA i wiele innych. Poznajcie je z nami! Na pewno każdy z Was znajdzie tutaj coś dla siebie. 

logo aplikacjaDarmowa aplikacja turystyczna!

Z darmową aplikacją turystyczną TanieOdkrywanie.pl otrzymacie niesamowite rabaty na bilety do atrakcji turystycznych. Odnajdziecie w niej również mapki dojazdów i wszystkie niezbędne informacje, jakie potrzebuje turysta odwiedzający Karkonosze. Aplikacja dostępna jest na IOS oraz Android.

Pobierz już dziś: www.tanieodkrywanie.pl

 

Karkonoskie Tajemnice

atrakcja naniepogode dla dzieci

4

Karkonoskie Tajemnice, zwycięzcą w konkursie National Geographic "7 Nowych Cudów Polski", to podziemna, multimedialna ekspozycja poświęcona legendarnej postaci Ducha Gór. W Karkonoskich Tajemnicach można wysłuchać wspaniałych opowieści oraz dokonać fascynujących odkryć. Na gości czeka tu 12 opowieśc m.in. historia zasiedlających Karkonosze zielarzy. 

Multimedialny  i interaktywny charakter ekspozycji powoduje, że odwiedzający poszerzają swoją wiedzę poprzez działanie i zabawę.

bilety 21,00 zł/bilet normalny, 17,00 zł bilet ulgowy

Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego

atrakcja naniepogode dla dzieci

108778181 1349679541897181 7220592396336040231 n

Muzuem Techniki i Budowli z Klocków Lego to największa ekspozycja klocków w Kapraczu. Jedyne takie miejsce w Polsce wypełnione efektami specjalnymi! Muzuem to dwa piętra niesamowitej zabawy oraz 80 interaktywnych przycisków i joysticków wprawiających w ruch makiety. Zapewniamy, że odwiedzając to miejsce czeka Was wspaniała przygoda, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

bilety 19,00 zł/osoba

Więcej dowiecie się tutaj: http://www.muzeumklockow.pl/

Miejskie Muzeum Zabawek

atrakcja naniepogode dla dzieci

muzeum zabawek4

Muzeum Zabawek to niezwykłe miejsce na mapie Karpacza, które chętnie odwiedzane jest przez dzieci i dorosłych. Zobaczycie tu ekspozycję dawnych i współczesnych zabawek. Bajkowa aranżacja wystawy, miniaturowe wnętrza domków dla lalek oraz piękne porcelanowe lalki to tylko niektóre z atrakcji, które czekają tu na przybyłych turystów.

bilety 14,00 zł/bilet normalny, 7,00 zł bilet ulgowy

Więcej dowiedzie się tutaj: http://www.muzeumzabawek.pl/

Papugarnia Śnieżka Karpacz

atrakcja naniepogode dla dzieci

papugarnia karpacz

Papugarnia Śnieżka w Karpaczu to idealne miejsce na spędzenie niesamowitych chwil z rodziną. Różnorodność gatunków i kolorów wprawia w zachwyt nie tylko najmłodszych. Możesz nakarmić i wziąć na ramię papugę oraz uwiecznić te chwile na zdjęciach. Przyjdź i sprawdź, jak wiele radości daje obcowanie z tymi pięknymi ptakami.

bilety 21,00 zł/bilet normalny, 17,00 zł bilet ulgowy

Więcej dowiesz się tutaj: www.papugarniasniezka.pl

Całoroczna kolej linowa Winterpol

atrakcja dla dzieci

winterpol

W samym centrum Karpacza u podnóża Śnieżki mieści się kompleks Winterpol Karpacz Biały Jar. Znajduje się tam nowoczesna, 6-osobowa, wyprzęgana kanapa z osłonami przeciwwietrznymi, która działa zarówno zimą, jak i w okresie letnimi dla turystów pieszych. 

Przy wyciągu odnajdziecie również 3 trasy o różnym poziomie trudności, bike park, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnie sprzętu sportowego, szkoła narciarska, punkty gastronomiczne oraz komfortowa Villa Witerpol.

 Więcej dowiecie się tutaj: www.winterpol.eu

 

ATRAKCJE W OKOLICY karpacza

Chata na głowie w Miłkowie

atrakcja naniepogode dla dzieci

chata milkow

To jedyne takie miejsce na południu Polski, gdzie możecie obejrzeć świat odwrócony o 171 stopni. Do budynku wchodzi się przez okno szczytowe i spaceruje po suficie. Chata na głowie jest kompletnie umeblowana i wyposażona w przedmioty codziennego użytku! 

Dodatkową atrakcję stanowi Chatka grawitaczjna, ktra starczy Wam niesamowitych przeżyć. Wchodzisz do środka, rozsiadasz się wygodnie, aż nagle... dom zaczyna wirować wokół Ciebie! A może jednak to Ty się obracacsz? Warto to sprawdzić!

bilety 21,00 zł/bilet normalny, 17,00 zł bilet ulgowy

Więcej dowiecie się tutaj: http://chatanaglowie.eu/

 

Park Fauny i Flory Słodkowodnej w Mysłakowicach

atrakcja dla dzieci

01 park mega ryb

Atrakcją parku są niepowtarzalne, gigantyczne makiety fauny słodkowodniej. Specjalnie zaprojektowane ścieżki, pozwolą Wam przejść po prawdziwym dnie stawu, w którym możemy z bliska poznać budowę ryb, owadów, płazów i gadów. 

Całość atrakcji dopełnia możliwość wędkowania!

Więcej dowiecie się tutaj: www.siedliskopstraga.pl

Mała Japonia - Ogród Japoński w Przesiece

atrakcja naniepogode dla dzieci

20190526 Klaudia Cieplinska Fotografia Siruwia 34 copy

To jedno z najciekawszych miejsc Karkonoszy. W każdym zakątku Małej Japonii czekają na turystów niezwykłe atrakcje, które koniecznie musicie zobaczyć! Zachwycone będą zarówno osoby szukające relaksu i odpoczynku, jak i te, które poszukują wrażeń i nowych doświadczeń.

Zachwycający bogactwem roślin i harmonijną kompozycją, jeden z największych ogrodów japońskich w Polsce. Na wysokości 600 m n.p.m. i powierzchni 1,5 ha znajduje się siedem stawów, liczne strumienie oraz kilka wodospadów. Chlubą Ogrodu jest imponująca kolekcja różaneczników - około 3000 krzewów w ponad 80 odmianach! Cały ogród skomponowany jest zgodnie z zasadami tworzenia japońskich ogrodów oraz feng shui.

Najmłodszych odkrywców i poszukiwaczy przygód zadowoli nowoczesny plac zabaw, który - jak zapewniają właściciele - nie ma sobie równych.

bilety 27,00 zł/bilet normalny, 23,00 zł bilet ulgowy

Więcej dowiecie się tutaj: www.malajaponia.pl

Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach

atrakcja naniepogode dla dzieci

huta julia

Huta Julia to jeden z niewielu istniejących producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkowane są tu ręcznie formowane i szlifowane produkty, dystrybuowane na rynki całego świata. Turyści mogą tu z bliska zobaczyć ręczny proces produkcji kryształów podczas zwiedzania z przewodnikiem oraz uczestniczyć w warsztatach.

bilety 15,00 zł/bilet normalny, 10,00 zł bilet ulgowy

Więcej dowiecie się tutaj: www.hutajulia.com

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

atrakcja naniepogode dla dzieci

FD8A7420

Odwiedzając park poznacie perfekcyjnie wykonane modele zamków, pałaców, kościołów oraz ratuszy z regionu Dolnego Śląska, wszystkie zrobione sa w skali 1:25, wraz z największą w Europie miniaturą gór, jakimi w tym przypadku jest pasmo Karkonoszy, wraz ze Śnieżnką (1602 m n.p.m.) oraz wiernie odtworzonymi szlakami i schroniskami.

Po zwiedzaniu warto wybrać się do Pałacowej Bawialni. Najmłodsi będą mieli okazję przeżyć gigantyczną frajdę na dmuchanych zamkach i innych atrakcjach.

bilety 28,50 zł/bilet normalny, 24,50 zł/bilet ulgowy

Więcej dowiecie się tutaj: www.park-miniatur.com lub www.palacowa-bawialnia.pl

Kopalnia Podgórze w Kowarach

atrakcja naniepogode dla dzieci

130847291 1510311075838768 724590997875062871 n

Kopalnia Podgórze w Kowarach to druga co do wielkości w Polscei największa w Kowarach kopalnia uranu. Dla turystów przygotowano tutaj trzy trasy: turystyczną, która przebiega przez sztolnię 19a, która powstała w latach 50 XXw., trasę ektremalną, która przebiega przez surową kopalnię i stanowi wyjątkową przygodę oraz trasę nurkową, która dostępna jest wyłącznie dla wykwalifikowanych nurków.

Zdaniem odwiedzających Kopalnia to najciekawszy obiekt turystyczny na terenie Kowar. Podziemia to miejsce w którym historia, nauka oraz ciekawostki z dawnych lat pozwolą Wam przeniknąć do skrzętnie skrywanej historii PRL-u. 

bilety 25,00 zł/bilet normalny, 21,00 zł/bilet ulgowy

Więcej dowiecie się tutaj: www.kopalniapodgorze.pl

Muzeum Sentymentów w Kowarach

atrakcja naniepogode dla dzieci

MSF 0033

Muzeum Sentymentów to miejsce nietypowe, które gromadzi nie tylko przedmioty z minionej epoki, ale również eksponaty niematerialne, czyli wspomnienia i sentymenty. Kowarska atrakcja turystyczna wystartowała w czerwcu 2018 roku na terenie dawnej Fabryki Dywanów w Kowarach. Inicjatorem tej wyjątkowej wystawy jest Andrzej Olszewski, który od wielu lat zbiera różnego rodzaju przedmioty, będące kopalnią wspomnień z tamtych czasów. Dodatkowo sentymentalną wystawę wzbogacają m.in. oryginalna trybuna, z której Edward Gierek przemawiał do załogi Fabryki Dywanów „KOWARY” podczas wizytacji zakładu w 1978 roku, a także oryginalne jej laboratorium, w którym powstaje izba pamięci tej kultowej dla regionu, nieistniejącej już fabryki. 1 Maja 2019 roku nastąpiło otwarcie Pokoju Prezesa i sekretariatu, w których to okazjonalnie można się spotkać z sekretarką Dorotą Przybyłą i Panem Prezesem!

bilety 17,00 zł/bilet normalny, 12,00 zł/bilet ulgowy

Więcej dowiecie się tutaj: www.muzeumsentymentow.pl

DARMOWA APLIKACJA TURYSTYCZNA TANIEODKRYWANIE

TanieOdkrywanie.pl to darmowa i prosta aplikacja mobilna, która umożliwia nie tylko dostęp do ogromnej i wciąż rosnącej bazy najlepszych atrakcji, restauracji, transportu i innych usług turystycznych w Twoim regionie lub miejscowości którą planujesz odwiedzić, ale daje także możliwość korzystania z rabatów na wszystkie oferowane w aplikacji obiekty oraz usługi.

Darmowa aplikacja pomoże Ci zaoszczędzić czas, pieniądze oraz zaplanować każdy dzień Twojego urlopu w zależności od Twoich preferencji. Najlepsze atrakcje turystyczne, restauracje, a nawet dojazd do wybranego miejsca, to wszystko znajduje się w ogromnej bazie TanieOdkrywanie.pl. Aplikacja to po prostu „RABAT NA OKOLICĘ”. Pozwól, żeby Twój smartphone stał się wirtualnym przewodnikiem, który zaprowadzi Cię w najciekawsze miejsca znacznie taniej niż ceny regularne. W celu najwygodniejszego korzystania z oprogramowania wskazana jest włączona funkcja lokalizacji, dzięki czemu TanieOdkrywanie.pl zaprowadzi Cię najwygodniejszą drogą do celu.

aplikacja to

MAPA ATRAKCJI KARKONOSZY

przeczytaj także:

KARKONOSZE- ATRAKCJE TURYSTYCZNE

PARK MINIATUR W KOWARACH - ATRAKCJA KARKONOSZY

KARKONOSKIE TAJEMNICE - POZNAJ ATRAKCJE KARKONOSZY

MUZEUM SENTYMENTÓW W KOWARACH