fbpx

ZOO Wrocław

ZOO Wrocław

ZOO Wrocław - co warto zobaczyć we Wrocławiu?

W ZOO Wrocław odnajdziecie ogromną ilość zwierzęt z całego świata – niedźwiedzie, hipopotamy, żyrafy, zebry oraz 250 gatunków ryb, które podziwiać możecie w Afrykarium.

Choć różnego rodzaju menażerie istniały już w starożytności, to za pierwszy współczesny ogród zoologiczny uznaje się wiedeńskie zoo, założone w 1752r. Od tego czasu ogrody zoologiczne przeszły długą drogę ewolucji. Wraz ze zmianą podejścia do środowiska naturalnego, od maksymy „natura winna służyć człowiekowi” po „człowiek winien służyć naturze”, zmieniła się również rola ogrodów.

Atrakcje turystyczne ZOO Wrocław

DSC09719

Działalność współczesnych ogrodów zoologicznych to przede wszystkim: hodowla ginących gatunków zwierząt, szeroko pojęta edukacja przyrodnicza, badania naukowe oraz rekreacja. Wrocławskie zoo wspiera także działania na rzecz ochrony środowiska, poprzez dofinansowywanie projektów ochroniarskich na całym świecie, prowadzonych na rzecz zagrożonych gatunków w ich środowisku naturalnym. Dzięki wsparciu środków unijnych realizuje projekty np. rozwoju kompetencji pracowników czy kampanie edukacyjne. Ogród zoologiczny we Wrocławiu jest najstarszą tego typu placówką w Polsce. Otwarty dla zwiedzających 10 lipca 1865r, w 2015r. obchodził 150-lecie. Posiada najbogatszą kolekcję zwierząt w kraju i jedną z bogatszych kolekcji gadów i płazów w Europie. W zoo mieszka obecnie około 12 000 osobników reprezentujących ponad 1 100 gatunków!

Misja ZOO Wrocław

Pingwiny 6

Głównymi celami ogrodu zoologicznego są: ochrona gatunków zagrożonych wyginięciem oraz upowszechnianie wiedzy z ekologii, biologii, ochrony środowiska i behawioru zwierząt. Cele te realizowane są m.in. podczas zajęć edukacyjnych, które prowadzone są na terenie ZOO przez cały rok!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

CO WARTO ZOBACZYĆ WE WROCŁAWIU?

WROCŁAW DLA AKTYWNYCH

WROCŁAW NA DESZCZOWE DNI - CO ROBIĆ? 

Powiązane artykuły