Loading color scheme

Masyw Śnieżnika poznaj najlepsze atrakcje turystyczne w okolicy
Masyw Śnieżnika

Masyw Śnieżnika - co musisz wiedzieć?

Masyw Śnieżnika to najwyższe pasmo górskie w polskiej części Sudetów Wschodnich. Na jego obszarze powstały wyjątkowe rezerwaty przyrody – Rezerwat Śnieżnik, Rezerwat Jaskinia Niedźwiedzia oraz Rezerwat Wodospadu Wielczki.

Centralny punkt Masywu Śnieżnika stanowi jego najwyższy szczyt – Śnieżnik (1425 m n.p.m.) Ten rejon górski, w porównaniu do Gór Sowich, charakteryzuje się stromymi zboczami oraz dziką przyrodą. Pokusić można się o stwierdzenie, że panuje tu alpejski klimat. To jeden z ciekawych kierunków zarówno podczas letnich wędrówek, jak i zimowych wypraw na nartach biegowych. To jednak nie koniec atrakcji. Wybierając ten kierunek swojej podróży, warto skorzyać z okazji do odwiedzenia jednej z najpiękniejszych jaskiń w Polsce, Jaskini Niedźwiedziej (ważne: wymagana wcześniejsza rezerwacja biletów), Kopalni Uranu w Kletnie oraz oczywiście Wodospadu Wilczki. Poznajcie najciekawsze atrakcje Masywu Śnieżnika.

Rezerwat przyrody Wodospad Wilczki

atrakcja dla dzieci 

miedzygorze

To krajobrazowy rezerwat przyrody, który znajduje się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Założony został w 1958 roku na powierzchni 2,75 ha. Na terenie parku znajduje się jedna z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczych Ziemi Kłodzkiej – Wodospad Wilczki.

Wodospad Wilczki to drugi co do wielkości wodospad w całych Sudetach, tuż po Wodospadzie Kamieńczyk i zdecydowanie jeden z najpiękniejszych. Wysokość wodospadu sięga 22 metrów. Zwiedzanie wodospadu jest ogólnodostępne. Przygotowano w tym celu specjalne ścieżki oraz punkt widokowy.

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

atrakcja dla dzieci naniepogode

8 Korytarz Stalaktytowy

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie jest najdłuższą jaskinią w Sudetach. Ze względu na bardzo bogatą i dobrze zachowaną szatę naciekową uchodzi za najpiękniejszą jaskinię w naszym kraju. Jaskinia jest rozwinięta horyzontalnie na trzech poziomach. Znana długość sal i korytarzy wynosi ponad 3 km, natomiast głębokość to ok. 60 m. Poziom górny zachowany jest szczątkowo. Poziomem środkowym biegnie udostępniona dla turystów niezwykle atrakcyjna trasa turystyczna z niepowtarzalną i dobrze zachowaną szatą naciekową jaskini oraz dużą ilością kości zwierząt epoki lodowcowej.

www.jaskinianiedzwiedzia.pl

Kopalnia Uranu w Kletnie

atrakcja dla dzieci naniepogode

kopalnia uranu kletno

Kopalnie Uranu w Kletnie to wyjątkowe miejsce, gdzie miliony lat procesów geologicznych oraz przeszło sześć wieków tradycji górniczych stworzyło unikalną w skali kraju atrakcję turystyczną. U nas zachwycisz się pięknem kolorowych minerałów oraz poznasz tajemniczą historię tajnej sowieckiej kopalni uranu. Zapraszamy turystów indywidualnych oraz grupy zorganizowane, zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem.

www.kletno.pl

Ogród Bajek w Międzygórzu

atrakcja dla dzieci 

To niewielki ale sławny od wielu lat Ogród Bajek. Jego powstanie datowane jest na lata 20-te XX wieku. Znajduje się on na wysokości 700 m n.p.m., a jego wyjątkowość, połączona z otoczeniem klimatycznym świerkowym lasem, sprawia, że warto wybrać się tu w każdym wieku. Ogród Bajek położony jest w pobliżu czerwonego i żółtego szlaku prowadzącego z Międzygórza do Sanktuarium na Górze Iglicznej.

Co jeszcze warto zobaczyć na Ziemi Kłodzkiej?

Zabierzemy Was w podróż po najróżniejszych zakątkach Ziemi Kłodzkiej. Odkryjecie z nami co warto zobaczyć i gdzie koniecznie musicie pojechać. Zapewniamy Was, że Ziemia Kłodzka to bogactwo atrakcji turystycznych i przyrodniczych. Tutaj nie można się nudzic!

DARMOWA APLIKACJA TURYSTYCZNA TANIEODKRYWANIE

TanieOdkrywanie.pl to darmowa i prosta aplikacja mobilna, która umożliwia nie tylko dostęp do ogromnej i wciąż rosnącej bazy najlepszych atrakcji, restauracji, transportu i innych usług turystycznych w Twoim regionie lub miejscowości którą planujesz odwiedzić, ale daje także możliwość korzystania z rabatów na wszystkie oferowane w aplikacji obiekty oraz usługi.

Darmowa aplikacja pomoże Ci zaoszczędzić czas, pieniądze oraz zaplanować każdy dzień Twojego urlopu w zależności od Twoich preferencji. Najlepsze atrakcje turystyczne, restauracje, a nawet dojazd do wybranego miejsca, to wszystko znajduje się w ogromnej bazie TanieOdkrywanie.pl. Aplikacja to po prostu „RABAT NA OKOLICĘ”. Pozwól, żeby Twój smartphone stał się wirtualnym przewodnikiem, który zaprowadzi Cię w najciekawsze miejsca znacznie taniej niż ceny regularne. W celu najwygodniejszego korzystania z oprogramowania wskazana jest włączona funkcja lokalizacji, dzięki czemu TanieOdkrywanie.pl zaprowadzi Cię najwygodniejszą drogą do celu.

aplikacja to

 PRZECZYTAJ TAKŻE:
Gmina Radków
Stronie Śląskie

Mała Japonia

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

hotel stronie

bassau