Loading color scheme

Sacro Etno w miniaturze - EtnoPolska 2021 w Minieurolandzie
Minieuroland Kłodzko

W Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku powstaje nowy projekt inspirowany lokalnym dziedzictwem kulturowym Ziemi Kłodzkiej.

Sacro Etno w miniaturze - EtnoPolska 2021 w Minieurolandzie

W jaki sposób mówić dziś o tradycji i dziedzictwie aby być zrozumianym? Jak dotrzeć szczególnie do młodego pokolenia, do lokalnej społeczności i zarażać kulturą przodków? Znamy odpowiedź na te pytania -  kultura może być na wyciągnięcie ręki dla wszystkich pokoleń.

Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku oraz Parafia Nawiedzenia NMP w Bardzie we współpracy przy projekcie EtnoPolska 2021 proponują oryginalny sposób zachowania, przekazu i kontynuacji tradycji regionalnych. Trwają intensywne prace nad mobilną scenografią i aranżacją miniatury Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Bardzie.

20200706 101901

W sierpniu i we wrześniu na terenie Minieurolandu oraz przy Parafii w Bardzie odbędzie się wystawa poświęcona temu pocysterskiemu kościołowi z przełomu XVII/XVIII . Odwiedzający zobaczą nie tylko misternie wykonaną miniaturę Bazyliki, ale również wierną kopię Madonny Tronującej, zw. Rycerską z XII wieku, która jest najstarszą romańską drewnianą rzeźbą na Dolnym Śląsku. Dodatkową atrakcją będzie kostium pątnika, którego kopia zostanie stworzona dla zachowania tradycji kulturowych związanych z kultem Maryjnym, kontynuowanym dziś przez rzesze pielgrzymów.

Bazylika Nawiedzenia Najswietszej Marii Panny pl Wolnosci Bardo 6806096

Miniaturę będzie można podziwiać w baśniowej oprawie, trwającego w Minieurolandzie przez całe lato Festiwalu Kwiatów. Na powierzchni ponad 20.000 metrów kwadratowych zobaczycie oszałamiającą ilość, ponad 100.000 kwiatów jednorocznych. Tworzą one nie tylko fantazyjne kompozycje roślinne, ale również przestrzenne rzeźby kwiatowe. Wizyta w kłodzkiej atrakcji to wyjątkowa propozycja na całodniową rodzinną przygodę.

Zachęcamy do śledzenia aktualności Parku Miniatur Minieuroland w mediach społecznościowych: www.facebook.pl/minieuroland

Sacro Etno w miniaturze baner mały

Projekt „Sacro Etno w miniaturze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021.

Gmina Radków
Stronie Śląskie

Mała Japonia

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

hotel stronie

bassau