Loading color scheme

Podziemne Miasto Osówka - atrakcje ziemi wałbrzyskiej

 W Podziemnym Mieście Osówka będziecie mieć możliwość odkrycia tajemnic Kompleksu Osówka, Gór Sowich oraz tajemnic II Wojny Światowej.

Podziemne Miasto Osówka - co warto wiedzieć?

atrakcja dla dzieci naniepogode restauracje

Podziemne Miasto Osówka to obiekt militarny. Pracę nad nim rozpoczęto w połowie 1943 roku. Budowany był pod kryptonimem Riese przez III Rzeszę. Cel budowy utrzymywany był w tajemnicy - i do dziś nie ma jasnej odpowiedzi. Jedną z hipotez jest powstanie tajnej kwatery Adolfa Hitlera, inni podejrzewają, że hale budowano do stworzenia podziemnych fabryk, które miały produkować tajną broń. 

Co można zobaczyć w Osówce?

Zwiedzając obiekt z przewodnikiem zobaczycie tu halę o wysokości 10 metrów, wartownie oraz korytarz techniczny. Turysta ma do wyboru jedną z tras: trasę historyczną, trasę edukacyjną  oraz trasę ekstremalną (obecnie czynna jest jedynie trasa historyczna). 

Trasa historyczna

podziemne miasto osowka 2

Trasa historyczna to jedna z najczęściej wybieranych form zwiedzania. Podczas przemierzania podziemnego miasta przewodnik opowie Wam o mrocznych sekretach tego miejsca, a nowoczesne rozwiązania multimedialne dodadzą tajemniczego charakteru. Turyści spotykają na swojej drodze znane postacie pojawiające się w formie hologramów. Oglądają filmy dokumentalne, trójwymiarowe zdjęcia, wystawy z bronią, historyczne wyposażenie żołnierzy, sprzętu używanego do pracy podczas budowy, historyczny pojazd terenowy, oraz doświadczają wirtualnego wyjazdu na powierzchnię ziemi szybem windowym.

Ważne informacje na temat dojazdu: Dojazd do Podziemnego Miasta Osówka prowadzi przez miejscowosci Głuszyca, Kolce Sierpnica. Pozostałe drogi pokazywane przez GPS Są drogami bocznymi. Kręte wąskie w zimie zamknięte.

parking Bezpłatny, na miejscu

bilety 24,00 zł/normalny 21,00 zł/ulgowy (emeryci, renciści, młodzież szkolna i akademicka)

 Więcej informacji znajdziesz Tutaj.

ATRAKCJE ZIEMI WAŁRZYSKIEJ - POZNAJ JE Z NAMI
SZTOLNIE WALIMSKIE - ATRAKCJE ZIEMI WAŁBRZYSKIEJ
NAJWIĘKSZE ATRAKCJE WAŁBRZYCHA
ZAMEK GRODNO - ATRAKCJE ZIEMI WAŁBRZYSKIEJ

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

hotel stronie

bassau