Loading color scheme

Zamek Książ w Wałbrzychu - warto odwiedzić?

Największą atrakcją znajdującą się w Wałbrzychu jest Zamek Książ. Uważany jest z największy tego rodzaju obiekt w Polsce oraz Europie.

Zamek Książ - obiekt, który musisz odwiedzić

Książ, nazywany „perłą Dolnego Śląska”, stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych w regionie. W szerokim wachlarzu usług zamku znaleźć można różne trasy dziennego zwiedzania (w tym skierowane do najmłodszych turystów), straszne Nocne Zwiedzanie czy sporadycznie przeprowadzane gry zamkowe. Obiekt traktowany jako wspaniały zabytek historyczny i ważne dziedzictwo kulturalne, jest również miejscem organizacji widowiskowych wydarzeń m.in. koncertów, bali, wystaw, pikników historycznych, rekonstrukcji wojennych oraz dwóch sztandarowych festiwali: Festiwalu Kwiatów i Sztuki oraz Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic. Mówiąc o zamku współcześnie nie sposób nie wspomnieć o otwartym tu w 2012 r. Centrum Kongresowo-Kulturalnym, które cechuje przede wszystkim nowoczesne wyposażenie, wspaniałe sale oraz unikalna sceneria. Książ oferuje bowiem możliwość wynajmu różnych sal mieszczących od 20 do 300 osób oraz zorganizowanie tu niezapomnianych wydarzeń m.in. wesel, konferencji, kongresów, sympozjów, bankietów, gal czy bali.

Kamil Cieliński 2000

Zamek Książ ma jednak drugą twarz, mroczną i nieprzeniknioną. Uznaje się go za jeden z najbardziej tajemniczych obiektów na Dolnym Śląsku . Nie poznano ostatecznego celu nazistowskich przebudów, wiadomo jednak, że Adolf Hitler chciał zaadaptować zamek na swoją Główną Kwaterę. Wykopane rękami więźniów sieci tunelów obrosły już legendami i teoriami spiskowymi. Bez wątpienia szczególnie mocno utarło się przekonanie, że właśnie gdzieś pod Dziedzińcem ukryto skarby zagrabione regionalnej ludności.

Dzienne zwiedzanie

Piotr Strzelecki 22000

Zamek Książ to jeden z największych i najciekawszych zamków w Polsce. Tak monumentalny i pięknie położony kompleks architektoniczny jest wyjątkowy w skali całej Europy. Odkryj miejsce spotkań koronowanych głów, w którym historia arystokratycznego rodu von Hochberg przeplata się z tajemnicami II Wojny Światowej.

bilety 45,00 zł/normalny, 35,00 zł/ulgowy

Nocne zwiedzanie

zamek ksiaz krzysztof trefon2000px

Gdy zapada ciemność, budzą się demony. Dołącz do śmiałków, którzy przybywają po zmroku do zamku, by poznać jego niezwykłą historię. Przeżyj niesamowitą podróż przez tajemnicze pomieszczenia zamkowe pełne zjaw i strachów. Czy starczy Ci odwagi, by ruszyć do przodu, gdy zgaśnie światło?

bilety 59,00 zł/normalny, 65,00 zł/ulgowy

Podziemna Trasa Turystyczna

Podziemna trasa turystyczna to półkilometrowy odcinek, który z pewnością zaintryguje swoją różnorodną strukturą zarówno pod względem geologicznym, jak i historycznym. Podczas przejścia odwiedzający zobaczą potężną wybetonowaną halę, korytarze wykute w surowej skale oraz poboczne komory bunkra.

Trasa przebiega wzdłuż tarasów (przy miejscu poszukiwań domniemanego podziemnego dworca kolejowego) w kierunku budynku głównego zamku. Zakończenie pierwszej połowy trasy znajduje się przy zawale – wejściu do zasypanego szybu windowego, z którego wyjście znajdować się miało na Dziedzińcu Honorowym. Podczas zwiedzania turyści poznają m.in. tajemnice książańskich podziemi, teorie o celu ich powstania oraz tragiczną historię więźniów, których rękami te tunele zostały wydrążone.

parking Bezpłatny, na miejscu

bilety 29,00 zł/normalny 24,00 zł/ulgowy

 Więcej informacji znajdziesz Tutaj.

ATRAKCJE ZIEMI WAŁRZYSKIEJ - POZNAJ JE Z NAMI
SZTOLNIE WALIMSKIE - ATRAKCJE ZIEMI WAŁBRZYSKIEJ
NAJWIĘKSZE ATRAKCJE WAŁBRZYCHA
ZAMEK GRODNO - ATRAKCJE ZIEMI WAŁBRZYSKIEJ

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

hotel stronie

bassau