Loading color scheme

Zakopane - odkryj atrakcje miasta
Zakopane

Zakopane - atrakcje turystyczne miasta

Zakopane to zimowa stolica Polski położona na południu kraju, która od lat fascynuje turystów z całego świata. Zakopane to przepiękne, malownicze doliny tatrzańskie, urokliwe jeziora i ośnieżone szczyty, groźnie spoglądające z góry.

To wszystko, każdy turysta przybywający do Zakopanego ma na wyciągnięcie dłoni. Największą atrakcją Zakopanego są Krupówki – słynny w całej Polsce deptak, otoczony wieloma regionalnymi restauracjami i straganami z pamiątkami. To tutaj tętni życie tego wyjątkowego miasteczka. Zakopane to najlepszy punkt wypadowy w Tatry. Jednym z obowiązkowych punktów dla turystów jest zdobycie Kasprowego Wierchu, który znajduje się na granicy polsko-słowackiej. Mniej zaawansowani turyści mogą skorzystać z kolei. Warto również wybrać się do Morskiego Oka, największego jeziora w Tatrach, które niezależnie od pory roku zapewnia niesamowite widoki. Idąc dalej, niebieskim szlakiem możemy dotrzeć do rejonu Doliny Pięciu Stawów, miejsca wyjątkowo malowniczego. Jednym z najczęściej odwiedzanych i najpopularniejszych szczytów jest Gubałówka, skąd rozciąga się wspaniały widok na całą panoramę Tatr. A to tylko nieliczne atrakcje Zakopanego. Turyści zmęczeni pieszymi wędrówkami mogą odpocząć w zakopiańskim aquaparku lub wybrać się do niedalekiej Bukowiny Tatrzańskiej, aby skorzystać ze sławnych na całą Polskę term. Zakopane to nie tylko piesze wędrówki.

Dlaczego warto odwiedzić Zakopane?

Zakopane

Dla osób, którym nie w głowie zdobywanie wysokich szczytów czekają tu wspaniałe muzea, dom do góry nogami, skocznie narciarskie czy parki linowe... A co gdy nadejdzie zima? Zimowy okres w Zakopanem to czas kiedy większość osób przyjeżdża tutaj, by pojeździć na nartach lub na snowboardzie. Wyciągi narciarskie czynne są od rana do późnych godzin wieczornych, a świetne warunki narciarskie sprawiają, że turyści, którzy raz przyjadą do Zakopanego wracają tu już co roku.

przeczytaj także:

DOM DO GÓRY NOGAMI W ZAKOPANEM

WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE - CO WARTO TU ZOBACZYĆ?

SPŁYWY KAJAKOWE I PONTONOWE GÓRAL PONTON

Gmina Radków
Stronie Śląskie

Mała Japonia

Złotoryja

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja