Loading color scheme

10 pomysłów na Dzień Dziecka na Opolszczyźnie
10 pomysłów na Dzień Dziecka na Opolszczyźnie

Dzień Dziecka już za kilka dni. Warto więc zaplanować ten dzień wyjątkowo!

10 pomysłów na spędzenie Dnia Dziecka na Opolszczyźnie

Dzień Dziecka przypada w najbliższy wtorek, dlatego o miły akcent z okazji tego dnia warto zadbać już w ten weekend. Na Opolszczyźnie nie brakuje atrakcji pełnych dobrej zabawy! Postaramy się przedstawić Wam 10 pomysłów na spędzenie aktywnie tego dnia.Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę najciekawszych atrakcji turystycznych dla dzieci na Opolszczyźnie.

Znajdziecie tu parki rozrywki, sale zabaw dla dzieci, park linowy, a także zjeżdżalnię grawitacyjną. Gotowi? Zaczynamy!

JuraPark w Krasiejowie

atrakcja dla dzieci

jurapark krasiejow

JuraPark w Krasiejowie to wyjątkowe miejsce na mapie atrakcji Opolszczyzny, które jest chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi. Znajdziecie tu masę ekscytujących niespodzianek, Tunel Czasu, Kino 5D, Prehistoryczne Oceanarium oraz Ścieżkę edukacyjną, gdzie można podziwiać 250 modeli dinozaurów. Dopełnieniem histroii Ziemi jest Park Nauki i Ewolucji Człowieka.

Odskocznia w Opolu

atrakcja dla dzieci naniepogode

odskocznia opole

To pierwszy park trampolin na Opolszczyźnie. Miejsce stworzone zostało dla nieco starszych dzieci oraz dorosłych. Znajdziecie tu ponad 1200m2 atrakcji - trampoliny klasyczne, skośne, strefa ninja, arena dodgeball, wieża do skosków, baseny z gąbkami oraz wiele innych, niesamowitych atrakcji. Jeśli szukacie miejsca do wspólnej zabawy ze swoimi dziećmi - to miejsce idealne na rodzinną zabawę.

Hoplandia w Opolu

atrakcja dla dzieci naniepogode

hoplandia

Hoplandia to jeden z największych obiektów na Opolszczyźnie, który posiada trzy klimatyzowane sale o łącznej powierzchni 1200m2, z niepowtarzalnymi atrakcjami dmuchanymi, trampolinami, basenem z gąbkami. Dodatkowo, sala z ponad 20 automatami do gier zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Park Linowy KanYon w Opolu

atrakcja dla dzieci naniepogode

park linowy kanyon

Park linowy KanYon zlokalizowany jest w samym centrum Opola. Przygotowany został w najwyższą starannością, aby dostarczyć Wam doskonałą zabawę oraz aktywność na wolnym powietrzu. Będziecie mogli tutaj w otoczeniu wysokich drzew spróbować swoich sił w wielu konkurencjach - linowych, sprawnościowych, sportowych, logicznych i strategicznych.

Fabryka Robotów w Mosznej

atrakcja dla dzieci naniepogode  

fabryka robotow 1

To jedyne miejsce w Polsce a nawet w Europie gdzie budowane są ogromnie stalowe roboty inspirowane filmami Sci-fi. Wszystkie znajdujące się tu postacie zostały zbudowane ręcznie przez jednego człowieka Sebastiana Kucharskiego. Dzięki pasji właściciela do filmów fantasy i ogromnej kreatywności możecie podziwiać te nietuzinkowe dzieła. Głównym materiałem z jakiego powstają to złom samochodowy oraz inne odpady stalowe które zostały przeznaczone do recyklingu. Największe i najbardziej pracochłonne roboty budowane są około 700 godzin ważą nawet 900 kilo i dochodzą do 3.5 m wysokości. Możecie tu spotkać roboty w różnych wielkościach od kilkunastu cm do kilku metrów w różnych etapach zaawansowania budowy zarówno gotowe jak i w trakcie budowy. Po za postaciami z filmów Sci-fi znajdziecie tu również rzeczy bardziej użytkowe wykonane ta samą technika począwszy od stołów po przez podstawki pod książki, pendrive wykonane w stylu steampunk.

Party Kajaki (Staniszcze Małe)

atrakcja dla dzieci

partykajaki

Spływy kajakowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnie spędzanego czasu wolnego. Jeśli mamy ochotę na odrobinę szaleństwa to udział w takich rajdzie na trasie kajakowej jest najlepszym rozwiązaniem, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dzieci są szczególną grupą odbiorców, ponieważ jeśli we wczesnym wieku pokażemy im, że spędzanie aktywnie czasu wolnego jest znacznie bardziej przyjemne od siedzenia przy komputerze czy przed telewizorem.

Park Miniatur Olszowa

atrakcja dla dzieci

park olszowa

Zapraszamy Was do odwiedzenia Olszowej, gdzie znajduje się Park Miniatur. Znajdziecie w nim osiemnaście miniatur najładniejszych bazylik i katedr katolickich. Są to cenne obiekty sakralne w Polsce i na świecie, wykonane w skali 1:25. Największa z nich ma wysokość aż 6,4 metra.

Zjeżdżalnia grawitacyjna Alpine-Coaster

atrakcja dla dzieci

alpine coaster

Zjeżdżalnia grawitacyjna Alpine-Coaster znajduje się w jednym z najsławniejszych miejsc na Opolszczyźnie - Górze św. Anny. Pęta zjeżdżali ma aż 600 metrów. Konstrukcja zjeżdżalni gwarantuje bezpieczną zabawę dla całej rodziny. Oświetlony tor, przygotowany został również do jazdy wieczorowej.

KIDS NYSA

atrakcja dla dzieci

studio kids nysa

Fantastyczna zabawa dla dzieci czyli Centrum Rodzinnej Rozrywki. KIDS NYSA to ogromna ilość atrakcji. Dla maluszków przygotowano tu plac zabaw, a dla starszych Ninja Park, Tubing Super Ślizg, Music Studio z Karaoke, Trampoliny, a także strefę sport, gier interaktywnych oraz strzelnicę Tajni Agenci. To zaledwie niewielka część atrakcji jaką możecie tam spotkać. Jeśli zależy Wam na całym dniu doskonałej zabawy - z całą pewnością powinniście wybrać się do Nysy.

Zaginione Miasto Rosenau w Pokrzywnej

atrakcja dla dzieci  

rosenau zaginione miasto

Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji "Rosenau - Zaginione miasto" to miejsce wypoczynku, zabawy i edukacji dla całych rodzin. Dla osób zainteresowanych głównie rekreacją dostępne są: basen o wymiarach olimpijskich, zjeżdżalnie, a także park linowy. Dodatkową atrakcję stanowi możliwość pływania po jeziorze rowerem wodnym.

MAPA  ATRAKCJI OPOLSZCZYZNY

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

OPOLSKIE - CO WARTO ZOBACZYĆ?

ODKRYJ ZABYTKI OPOLSZCZYZNY

TOP 14 ATRAKCJI OPOLSZCZYZNY

FABRYKA ROBOTÓW W MOSZNEJ

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame