Loading color scheme

Zamek Moszna - dlaczego warto zobaczyć?
Zamek Moszna

Zamek Moszna to zdecydowanie największa wizytówka województwa Opolskiego. 

Odkryj sekrety Zamku Moszna

atrakcja aparat dla dzieci naniepogode restauracje

Dlaczego warto odwiedzić Zamek Moszna? Powodów jest cała masa. Po pierwsze jest to zdecydowanie jeden z najsławniejszych zamków w Polsce. Jak pewnie się domyślacie nie jest to jedyny powód, który przemawia za odwiedzeniem tego miejsca. W Zamku Moszna znajduje się aż 365 pomieszczeń, a już z oddali podziwiać możecie 99 wież i wieżyczek. Jego niebywała, bajkowa architektura sprawiła, że zamek często określany jest jako polski "Disneyland". 

Sporą atrakcję zarówno dla mieszkańców Opolszczyzny, jak i pozostałych turystów stanowi otaczający go park, który zajmuje powierzchnię 10 hektarów. To częsty kierunek wybierany do rodzinnych spacerów w otoczeni zieleni i świeżego powietrza.

Zwiedzanie zamku - przydatne informacje

IMG 3042

Zwiedzanie zamku odbywa się wyłacznie z przewodnikiem, który posiada do tego celu odpowiednie uprawnienia. Dzięki temu podczas przemierzania pomieszczeń zamku poznacie wiele ciekawych historii i tajemnic, które skrywają w sobie mury zamku. Dla turystów udostępnione zostały sale reprezentacyjne oraz wieże widokowe. Sposobów na zwiedzanie jest jednak kilka: Zwiedzanie zamku z przewodnikiem, zwiedzanie wież z przewodnikiem oraz zwiedzanie ekstremalne. Podczas tego ostatniego zwiedzania odwiedzicie miejsca niedostępne, które zobaczyć mogą wyłącznie nieliczni.

Dlaczego warto odwiedzić Zamek Moszna?

IMG 3035

Znacie już powody dla których warto odwiedzić obiekt. Zapewniamy Was jednak, że dopiero gdy zobaczycie go na żywo - zrobi na Was ogromne wrażenie. Jeżeli zwiedzacie Opolszczyznę, przygotowaliśmy również dla Was listę zabytków Opolszczyzny, a także całą masę atrakcji turystycznych, które warto odwiedzić.

MAPA  ATRAKCJI OPOLSZCZYZNY

PRZECZYTAJ TAKŻE:

ODKRYJ Z NAMI ZABYTKI OPOLSZCZYZNY

OPOLSKIE - CO WARTO ZOBACZYĆ?

OPOLSZCZYZNA - TOP 14 ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH

 

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame