Miasta Karkonoszy

Karpacz atrakcje turystyczne które warto zobaczyć 2024

karkonosze atrakcje turystyczne, karkonosze atrakcje, karkonosze atrakcje dla dzieci, karpacz atrakcje, karpacz atrakcje turystyczne, karpacz atrakcje dla dzieci, co robić w karpaczu, muzeum zabawek karpacz, karkonoskie tajemnice, muzeum klocków lego karpacz, park miniatur kowary

Karpacz to urokliwa miejscowość turystyczna w Karkonoszach, która słynie z wielu malowniczych widoków, a i atrakcji turyści znajdą tu całe mnóstwo.

36 atrakcji turystycznych Karpacza i okolic

Przedstawiamy największe atrakcje miasta i okolic. Karpacz to turystyczna miejscowość, która rocznie przyciąga blisko 150 tys. turystów. Odwiedzana jest głównie dzięki jej malowniczemu położeniu u stóp Karkonoszy. Liczba przybyłych turystów zdecydowanie nikogo nie dziwi, głównie ze względu na świetnie przygotowaną bazę noclegową i gastronomiczną, jak i liczne atrakcje, które czekają na turystów i przyprawiają o prawdziwy zawrót głowy. Miasto daje ogrom możliwości spędzenia wakacji, ferii zimowych, a także weekendu. Latem turyści przemierzają tu górskie szlaki, a zimą Karpacz kusi atrakcjami dla miłośników białego szaleństwa. Czekają tu na nich świetnie przygotowane stoki narciarskie, o różnorodnym stopniu trudności.

SPIS TREŚCI:

 1. Szlaki i szczyty górskie w Karkonoszach [Śnieżka, Szrenica, Wielki Szyszak, Łabski Szczyt]
 2. Szrenica - szczyt polskich Karkonoszy
 3. POLECANE ATRAKCJE TURYSTYCZNE W KARPACZU
 4. Atrakcje w Karpaczu i okolicach
 5. Papugarnia Śnieżka Karpacz  
 6. Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu
 7. Wieża widokowa Orlinek
 8. Alpine Coaster - Letni Tor Saneczkowy
 9. Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego
 10. Miejskie Muzeum Zabawek  
 11. Całoroczna kolej linowa Winterpol
 12. Atrakcje w okolicy Karpacza
 13. Chata na głowie w Miłkowie  
 14. Gigantei w Piechowicach 
 15. Park Fauny i Flory Słodkowodnej w Mysłakowicach 
 16. Skarby Ducha Gór
 17. Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach  
 18. Krystalium
 19. Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach
 20. Kopalnia Podgórze w Kowarach
 21. Muzeum Sentymentów w Kowarach  
 22. Muzeum Pałac Łomnica
 23. Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze
 24. Pałac Wojanów w Jeleniej Górze
 25. ZOO Team w Jeleniej Górze
 26. Muzeum Motoryzacji w Jeleniej Górze
 27. Świat Lemurów w Łącznej
 28. ZOObaczysko
 29. Spływ Bobrem BERGA
 30. Kajakiem po Bobrze
 31. Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu
 32. Balloon Expedition
 33. Pogoda w Karpaczu
 34. Szklarska Poręba - inne miejscowości warte zobaczenia
 35. Rodzinny Park Rozrywki Esplanada
 36. Leśna Huta
 37. Brick City - Wystawa Klocków Lego oraz Zapomniane Zawody
 38. Melexy i dorożki KOŃ-RAD
 39. Muzeum Mineralogiczne
 40. Mini ZOO – Zwierzaczkowo
 41. Park Linowy Trollandia
 42. Świeradów Zdrój - góry i wody zdrojowe
 43. Wieża Widokowa Sky Walk
 44. Wycieczka - Górskie Panoramy Świeradowa-Zdroju
 45. Czarci Młyn w Świeradowie-Zdroju
 46. Atrakcje dla dzieci w Karpaczu i Karkonoszach
 47. Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego
  1. Dlaczego warto korzystać z wypożyczalni?
  2. Jak wybrać wypożyczalnię?
  3. Jakie usługi dodatkowe mogą oferować wypożyczalnie?
  4. Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego Ski-Raft.pl w Zieleńcu – Twoje miejsce na zimowe przygody!
 48. Wycieczki po Karpaczu i Karkonoszach
 49. MAPA ATRAKCJI KARKONOSZY

Szlaki i szczyty górskie w Karkonoszach [Śnieżka, Szrenica, Wielki Szyszak, Łabski Szczyt]


Prawdziwym symbolem Karkonoszy jest Śnieżka (1602 m n.p.m). To szczyt graniczny, wchodzi w skład Korony Gór Polskich i jest najbardziej charakterystycznym szczytem w Karkonoszach. Na Śnieżkę możemy wejść na różne sposoby, w zależności od szlaku który wybierzemy. Szlak najrudniejszy, czyli czarny zaczyna się w Karpaczu przy dolnej bazie wyciągu na Małą Kopę. Jest to najkrótsza droga ze stromymi podejściami. Czas wejścia to około 2,5 godziny. Kolejny jest szlak czerwony, który prowadzi spod parkingu pod hotelem Orlinek przez Dolinę Łomniczki. Jest to bardzo ciekawy szlak z pieknymi widokami. Odcinek od Orlika do Schroniska nad Łomniczką jest bardzo łagodny i spacerowy. Potem natomiast zaczyna się trochę cięższa droga, która jest stroma i wąska. Czas wejścia to około 3 godziny. Najłatwiejsze szlaki na Śnieżkę to zielony i żółty od strony czeskiego Pec pod Sněžkou. Podejście jest dosyć łagodne, przez całą droge przeplatają się jedynie zółty i zielony szlak. Ładne widoki, czas wejścia – 3,5 godziny.

baner karkonosze 2023

Szrenica - szczyt polskich Karkonoszy

Szrenica (1362 m n.p.m.) to drugi po Śnieżce, najbardziej znany Polakom, szczyt polskich Karkonoszy. U jego stóp leży duży ośrodek narciarsko-turystyczny - Szklarska Poręba, odwiedzany tłumnie i latem i zimą, mekka turystów, miasto, które oferuje szerego różnorodych atrakcji. Nic dziwnego, że w połączeniu z pasmami górskimi Karkonoszy stanowią cel wypraw turystów spragnionych kontaktu z naturą i miłośników górskich wędrówek. Przyroda jest to niepowtarzalna, warto chociażby wspomnieć o skałach, rwących wodospadach, zmieniających się krajobrazach i bujnej roślinności. Szrenica położona jest całkowicie po polskiej stronie, w zachodniej części Karkonoszy. Sam szczyt góruje nad głównym grzbietem ok 60 metrów. Rumowisko skalne, które tworzy szczyt, pokryte jest charakterystycznymi zielono-żółtymi porostami - z daleka wyglądającymi jak szron. Pomimo, iż Szrenica nie jest zbyt wysokim szczytem, to w jej obrębie panuje klimat alpejski.

Na Szrenicę można dostać się wyciągiem ze Szklarskiej Poręby. To propozycja, z ktorej warto skorzystać, lubiana przez rodziny z dziećmi. Całoroczna kolej krzesełkowa „Szrenica” składa się z dwóch odcinków - „Szrenica I” i „Szrenica II”. Wyciąg funkcjonuje w ramach SkiArena Szrenica. Z dolnej stacji ma również swój początek funkcjonująca w okresie zimowym 6-osobowa kanapa „Karkonosz Express” wjeżdżająca na Świąteczny Kamień. Warto skorzystać z tych udogodnień i niewątpliwych atrakcji Szklarskiej Poręby. Piechurom polecamy wejście czerwonym szlakiem od strony Wodospadu Kamieńczyka, lub idąc łagodną, utwardzoną drogą ze Szklarskiej Poręby.

Wielki Szyszak to kolejny karkonoski szczyt, ale stosunkowo mało znany. Znajduje się na wysokości 1509 m n.p.m. jest to drugim pod względem wysokości, szczytem w polskiej części Karkonoszy. Wielki Szyszak położony jest w pobliżu Śnieżnych Kotłów i Łabskiego Szczytu. Nie prowadzi na niego ani jeden szlak turystyczny, ale można na niego wejść od Czarnej Przełęczy po drodze wybudowanej z kamiennych tafli - drogę tę ufundowała rodzina Schaffgotschów. Na wierzchołku postawiono pomnik cesarza Niemiec Wilhelma I. Wierzchołkiem biegnie polsko-czeska granica. Piękne widoki.

świątyna wang karpacz

Łabski Szczyt (1471 m n.p.m) to trzeci pod względem wysokości, szczyt w polskich Karkonoszach, położony między Szrenicą i Wielkim Szyszakiem. Znajduje się w zachodniej części Śląskiego Grzbietu pomiędzy Śnieżnymi Kotłami i Szrenicą. Sam szczyt położony jest po naszej stronie granicy. Na hali poniżej szczytu, na wysokości 1168 metrów n.p.m. znajduje się górskie Schronisko Pod Łabskim Szczytem - to jedno ze starszych - powstało w XVII wieku, znajduje się tu węzeł szlaków turystycznych.

By wejść na szczyt ze Szklarskiej Poręby trzeba poświęcić mniej więcej 3 godziny. Można ruszyć ze Schroniska Kochanówka i wędrować szlakiem niebieskim aż do Małego Śnieżnego Kotła, a stamtąd szlakiem czerwonym na Łabski Szczyt, można także wyjść z ul. 1 Maja i podążać szlakiem żółtym ewentualnie czerwonym szlakiem przez Wodospad Kamieńczyka - ta droga, zwłaszcza do wodospadu, jest dość stroma. Analogiczna ilość czasu będzie potrzebna jeśli chcemy dotrzeć na Łabski Szczyt z Jagniątkowa lub Michałowic.

POLECANE ATRAKCJE TURYSTYCZNE W KARPACZU

Zapraszamy do Muzeum Sentymentów w Kowarach, niezwykłego miejsca, które przenosi swoich gości w głąb epoki PRL. Unikalne eksponaty, od domowych sprzętów po przedmioty codziennego użytku, przypomną o minionych dekadach i pozwolą na chwilę nostalgii.

Kowary, dolnośląskie
Wyświetl szczegóły

Karkonoskie Tajemnice to wyjątkowa multimedialna i interaktywna wystawa znajdująca się w samym centrum Karpacza. Przedstawia najwspanialsze legendy, opowieści z Karkonoszy i historie ich władcy Ducha Gór.

Karpacz, dolnośląskie
Wyświetl szczegóły

Odkryj Papugarnia Śnieżka w Karpaczu – miejsce, gdzie egzotyczne ptaki latają swobodnie i wciągają zarówno dorosłych, jak i dzieci w fascynujący świat przyrody.

Karpacz, dolnośląskie
Wyświetl szczegóły

Odwiedź Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju i przeżyj niezapomnianą podróż przez historię zabawek. Odkryj fascynujące eksponaty i zanurz się w świat dziecięcych marzeń. Idealne dla rodzin i miłośników historii.

Kudowa-Zdrój, dolnośląskie
Wyświetl szczegóły

Atrakcje w Karpaczu i okolicach

Prócz licznych atrakcji przyrodniczych Karpacz przygotował również mnóstwo niesamowitych atrakcji turystycznych zarówno w samym mieście, jak i niedalekiej okolicy. Odnajdziecie tu muzea, wystawy, baseny, kręgielnie, SPA i wiele innych. Poznajcie je z nami! Przygotowaliśmy dla Was listę najpopularniejszych atrakcji turystycznych tego reionu. Na pewno każdy z Was znajdzie tutaj coś dla siebie.

A jeśli chcecie szybko i szczegółowo poznać 36 najciekawszych atrakcji turystycznych Karkonoszy, zajrzyjcie tutaj: Broszura - Karkonosze 36 atrakcji turystycznych

Papugarnia Śnieżka Karpacz  

papugarnia karpacz

Papugarnia Śnieżka w Karpaczu to idealne miejsce na spędzenie niesamowitych chwil z rodziną. Różnorodność gatunków i kolorów wprawia w zachwyt nie tylko najmłodszych. Możesz nakarmić i wziąć na ramię papugę oraz uwiecznić te chwile na zdjęciach. Przyjdź i sprawdź, jak wiele radości daje obcowanie z tymi pięknymi ptakami.

Papugi to niesamowite zwierzęta - potrafią naśladować dźwięki, uczą się ze słuchu, a do tego mają piękne ubarwienie. To dlatego papugi skradają wciąż serca małych i dużych, którzy zafascynowani mądrością tych ptaków, pragną poznać je z bliska.  Papugi ze “Śnieżki” nie są trzymane w klatkach - latają swobodnie po hali lotów, która jest ich domem. 

Gdzie nas znajdziesz?

Brzezie Karkonoskie 25i, 58-535 Miłków

Papugarnię można odwiedzać codziennie od godziny 10:00 do 18:00.

Przeczytaj też: Papugarnia Śnieżka w Karpaczu

Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu

karkonoskie tajemnice karpacz 1

Karkonoskie Tajemnice, wyróżnione przez National Geographic w konkursie „7 Nowych Cudów Polski”, to niezwykła podróż w głąb legend i historii Karkonoszy. Ta podziemna, multimedialna ekspozycja przenosi odwiedzających w świat Duchów Gór, oferując wyjątkowe doświadczenie kulturowe i edukacyjne.

W sercu ekspozycji znajdują się 12 fascynujących opowieści. Od legend o Władcach Karkonoszy, po historie zasiedlających te tereny zielarzy, poszukiwaczy minerałów, Walończyków oraz hutników szkła. Każda opowieść jest przesiąknięta historią i lokalnym folklorem, wzbogacona przez nowoczesne technologie multimedialne.

Karkonoskie Tajemnice to także doskonałe miejsce do nauki poprzez zabawę. Interaktywne elementy ekspozycji angażują zarówno dzieci, jak i dorosłych, zachęcając do aktywnego uczestnictwa i odkrywania. To unikalna okazja do poszerzenia wiedzy o historii i kulturze regionu w sposób angażujący i nowoczesny.

Karkonoskie Tajemnice to idealne miejsce dla rodzin i miłośników historii. Przekształca tradycyjne zwiedzanie w emocjonującą przygodę, łącząc wiedzę, technologię i zabawę. To nie tylko atrakcja turystyczna, ale też wspaniała lekcja historii, opowiedziana w nowoczesny sposób.

Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu to wyjątkowa atrakcja, która przenosi odwiedzających w świat legend i historii Karkonoszy. Dzięki swojemu multimedialnemu i interaktywnemu charakterowi, ekspozycja oferuje nie tylko zabawę, ale i cenną wiedzę, czyniąc ją doskonałym miejscem dla każdego, kto pragnie zgłębić tajemnice tej magicznej krainy.

Wieża widokowa Orlinek

wieza widokowa orlinek karpacz

Wieża widokowa Orlinek w Karkonoszach, to nie tylko atrakcja turystyczna, ale prawdziwy klejnot Karpacza. Jako obowiązkowy punkt każdej wyprawy w ten region, wieża widokowa Orlinek oferuje zapierające dech w piersiach panoramy, które rozciągają się na okoliczne góry, miasto Karpacz i jego malownicze okolice.

Punkt widokowy Orlinek jest idealnym miejscem zarówno dla tych, którzy szukają krótkiego odpoczynku po wędrówce po szlakach górskich, jak i dla osób, które chcą doświadczyć piękna Karkonoszy bez konieczności długiego trekkingu. Z wieży można podziwiać nie tylko majestatyczne góry, ale również urokliwe krajobrazy doliny, dając każdemu odwiedzającemu szansę na chwilę zadumy i podziwiania natury.

Orlinek to doskonałe miejsce dla rodzin, grup przyjaciół oraz indywidualnych podróżników, którzy chcą uchwycić niezapomniane widoki i stworzyć wspomnienia na całe życie. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym miłośnikiem gór, czy po prostu pragniesz chwili spokoju w otoczeniu natury, wieża widokowa Orlinek z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Zaplanuj swoją wizytę w Orlinku i pozwól sobie na chwilę ucieczki od codzienności, ciesząc się niezrównanymi widokami i atmosferą tego wyjątkowego miejsca w sercu Karkonoszy.

Alpine Coaster - Letni Tor Saneczkowy

alpine coaster karpacz

Centrum Rekreacji i Sportu "Kolorowa" to dwa tory saneczkowe w samym centrum Karpacza. Ponad 1000 metrów zjazdu na torze apejskim Alpine Coaster oraz Letnim Torze Saneczkowym są gwarancją dobrej zabawy dla całej rodziny! Całoroczny tor saneczkowy dostarczy niesamowitych wrażeń latem i zimą. Saneczki wyposażone są w dwa siedzenia dzięki czemu można jeździć z osobą towarzyszącą. Pojazdy skonstruowano tak, aby nawet dwie osoby dorosłe mogły cieszyć się jazdą na jednych sankach.

Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego

108778181 1349679541897181 7220592396336040231 n

Muzuem Techniki i Budowli z Klocków Lego to największa ekspozycja klocków w Kapraczu. Jedyne takie miejsce w Polsce wypełnione efektami specjalnymi! Muzuem to dwa piętra niesamowitej zabawy oraz 80 interaktywnych przycisków i joysticków wprawiających w ruch makiety. Zapewniamy, że odwiedzając to miejsce czeka Was wspaniała przygoda, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

baner noclegi Karkonosze

Miejskie Muzeum Zabawek  

muzeum zabawek4

Muzeum Zabawek to niezwykłe miejsce na mapie Karpacza, które chętnie odwiedzane jest przez dzieci i dorosłych. Zobaczycie tu ekspozycję dawnych i współczesnych zabawek. Bajkowa aranżacja wystawy, miniaturowe wnętrza domków dla lalek oraz piękne porcelanowe lalki to tylko niektóre z atrakcji, które czekają tu na przybyłych turystów.

Całoroczna kolej linowa Winterpol

winterpol

W samym centrum Karpacza u podnóża Śnieżki mieści się kompleks Winterpol Karpacz Biały Jar. Znajduje się tam nowoczesna, 6-osobowa, wyprzęgana kanapa z osłonami przeciwwietrznymi, która działa zarówno zimą, jak i w okresie letnimi dla turystów pieszych. 

Przy wyciągu odnajdziecie również 3 trasy o różnym poziomie trudności, bike park, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnie sprzętu sportowego, szkoła narciarska, punkty gastronomiczne oraz komfortowa Villa Witerpol.

Atrakcje w okolicy Karpacza

Karkonosze to nie tylko Karpacz - to wiele mniejszych i większych miejscowości, które prócz swojego wyjątkowego klimatu przygotowały dla turystów ciekawe atrakcje turystyczne. Warto odkrywać Karkonosze z każdej strony. Jesteśmy pewni, że nie pożałujecie! Poniżej przygotowaliśmy dla Was krótki spis atrakcji, które znajdziecie nieopodal Karpacza.

Chata na głowie w Miłkowie  

chata milkow

To jedyne takie miejsce na południu Polski, gdzie możecie obejrzeć świat odwrócony o 171 stopni. Do budynku wchodzi się przez okno szczytowe i spaceruje po suficie. Chata na głowie jest kompletnie umeblowana i wyposażona w przedmioty codziennego użytku! 

Dodatkową atrakcję stanowi Chatka grawitaczjna, ktra starczy Wam niesamowitych przeżyć. Wchodzisz do środka, rozsiadasz się wygodnie, aż nagle... dom zaczyna wirować wokół Ciebie! A może jednak to Ty się obracacsz? Warto to sprawdzić! 

Gigantei w Piechowicach 

Gigantei Karkonosze

Jak wyglądały Karkonosze tysiące lat temu? Odpowiedzi na te pytania próżno szukać w internecie czy książkach. Ale można je znaleźć w GIGANTEI, czyli Karkonoskim Parku Ducha Gór w Piechowicach pod Szklarską Porębą.

Nie trzeba być wróżbitą, żeby przewidzieć, że część z Was na urlopowy kierunek wybierze Karkonosze. To najpopularniejsze góry na Dolnym Śląsku, które każdego roku przyciągają masę turystów. Same w sobie góry oczywiście są ciekawe - przemierzanie górskich szlaków i zdobywanie kolejnych szczytów przynosi nie lada satysfakcję. Jednak góry to coś więcej - to historia, która tworzyła się tu przez miliony lat. O tej historii (z przymrużeniem oka) będziecie mogli dowiedzieć się w GIGANTEI.

Przeczytaj także: Gigantei - czyli z wizytą u Ducha Gór Karkonosza

Park Fauny i Flory Słodkowodnej w Mysłakowicach 

01 park mega ryb

Atrakcją parku są niepowtarzalne, gigantyczne makiety fauny słodkowodniej. Specjalnie zaprojektowane ścieżki, pozwolą Wam przejść po prawdziwym dnie stawu, w którym możemy z bliska poznać budowę ryb, owadów, płazów i gadów. 

Całość atrakcji dopełnia możliwość wędkowania!

Więcej dowiecie się tutaj: www.siedliskopstraga.pl

Skarby Ducha Gór

skarby ducha gór karkonosze 1

fot. Rafał Kotylak

Karkonoska Marka Lokalna – Skarby Ducha Gór to wyjątkowa propozycja dla tych, którzy pragną doświadczyć autentycznego ducha Karkonoszy w rytmie SLOW. To nie tylko podróż po malowniczym regionie, ale przede wszystkim głębokie zanurzenie w lokalnej kulturze, tradycji i sztuce.

Podczas pobytu w Karkonoszach goście mają szansę na bezpośredni kontakt z niepowtarzalnymi smakami regionu. Lokalne specjały kuchni górskiej, przygotowywane według tradycyjnych receptur, to nie tylko uczta dla podniebienia, ale również okazja do odkrycia kulinarnej historii tego miejsca.

Karkonoska Marka Lokalna stawia także na promocję lokalnego rękodzieła. Goście mogą zakupić unikatowe wyroby, które są owocem pracy miejscowych artystów i rzemieślników. Każdy przedmiot niesie ze sobą fragment lokalnej historii i kultury, będąc nie tylko pamiątką, ale też świadectwem regionalnych tradycji.

Istotnym aspektem oferty są warsztaty rękodzielnicze i kulinarne. Uczestnicy mają możliwość uczestniczenia w praktycznych zajęciach, gdzie pod okiem doświadczonych mistrzów poznają tajniki różnych rzemiosł. Od serowarstwa, przez wypiek chleba, przygotowywanie przetworów, aż po lukrowanie pierników – każda aktywność pozwala na głębsze zrozumienie i docenienie lokalnych umiejętności.

Warsztaty ceramiki, szklarskie czy grafiki to nie tylko nauka nowych umiejętności, ale również szansa na kreatywne spędzenie czasu i relaks. Dzięki nim uczestnicy mogą nie tylko stworzyć coś własnoręcznie, ale też nawiązać bliższą relację z kulturą Karkonoszy.

Karkonoska Marka Lokalna – Skarby Ducha Gór to propozycja dla tych, którzy szukają oryginalnego sposobu na spędzenie urlopu, chcą odpocząć od zgiełku codzienności i pragną zanurzyć się w bogactwie lokalnych tradycji. Jest to idealna okazja, by zwolnić tempo, nacieszyć się pięknem regionu i doświadczyć jego unikalnego ducha.

Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach  

huta julia

Huta Julia to jeden z niewielu istniejących producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkowane są tu ręcznie formowane i szlifowane produkty, dystrybuowane na rynki całego świata. Turyści mogą tu z bliska zobaczyć ręczny proces produkcji kryształów podczas zwiedzania z przewodnikiem oraz uczestniczyć w warsztatach.

Krystalium

krystalium head

Centrum szklanych opowieści - nowoczesne centrum edukacyjno-historyczne. Tu przeprowadzisz eksperymenty ukazujące magiczną naturę szkła. Przejdziesz przez zachwycającą ławicę ryb, stworzysz efekt tęczy i zobaczysz czy masz wystarczająco siły, żeby zostać hutnikiem. Historia oraz interaktywna zabawa i edukacja dla młodszych i starszych.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

FD8A7420

Odwiedzając park poznacie perfekcyjnie wykonane modele zamków, pałaców, kościołów oraz ratuszy z regionu Dolnego Śląska, wszystkie zrobione sa w skali 1:25, wraz z największą w Europie miniaturą gór, jakimi w tym przypadku jest pasmo Karkonoszy, wraz ze Śnieżnką (1602 m n.p.m.) oraz wiernie odtworzonymi szlakami i schroniskami.

Po zwiedzaniu warto wybrać się do Pałacowej Bawialni. Najmłodsi będą mieli okazję przeżyć gigantyczną frajdę na dmuchanych zamkach i innych atrakcjach.

Kopalnia Podgórze w Kowarach

130847291 1510311075838768 724590997875062871 n

Kopalnia Podgórze w Kowarach to druga co do wielkości w Polscei największa w Kowarach kopalnia uranu. Dla turystów przygotowano tutaj trzy trasy: turystyczną, która przebiega przez sztolnię 19a, która powstała w latach 50 XXw., trasę ektremalną, która przebiega przez surową kopalnię i stanowi wyjątkową przygodę oraz trasę nurkową, która dostępna jest wyłącznie dla wykwalifikowanych nurków.

Zdaniem odwiedzających Kopalnia to najciekawszy obiekt turystyczny na terenie Kowar. Podziemia to miejsce w którym historia, nauka oraz ciekawostki z dawnych lat pozwolą Wam przeniknąć do skrzętnie skrywanej historii PRL-u. 

Muzeum Sentymentów w Kowarach  

MSF 0033

Muzeum Sentymentów to miejsce nietypowe, które gromadzi nie tylko przedmioty z minionej epoki, ale również eksponaty niematerialne, czyli wspomnienia i sentymenty. Kowarska atrakcja turystyczna wystartowała w czerwcu 2018 roku na terenie dawnej Fabryki Dywanów w Kowarach. Inicjatorem tej wyjątkowej wystawy jest Andrzej Olszewski, który od wielu lat zbiera różnego rodzaju przedmioty, będące kopalnią wspomnień z tamtych czasów.

Dodatkowo sentymentalną wystawę wzbogacają m.in. oryginalna trybuna, z której Edward Gierek przemawiał do załogi Fabryki Dywanów „KOWARY” podczas wizytacji zakładu w 1978 roku, a także oryginalne jej laboratorium, w którym powstaje izba pamięci tej kultowej dla regionu, nieistniejącej już fabryki. 1 Maja 2019 roku nastąpiło otwarcie Pokoju Prezesa i sekretariatu, w których to okazjonalnie można się spotkać z sekretarką Dorotą Przybyłą i Panem Prezesem!

Muzeum Pałac Łomnica

palac lomnica

Multimedialna Wystawa "Trzy Wieki życia w Pałacu Łomnica" to fascynująca przygoda z historią dla małych i dużych odkrywców. Odbędziecie tu podróż w czasie, zobaczycie 18 historycznie wyposażonych sal, a także otrzymacie naszą aplikację z 60 krótkimi filmami, w tym specjalnie dla dzieci.

Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze

muzeum przyrodnicze jelenia góra

Dzisiejsze Muzuem mieści się w budynku dawnego klasztoru cysterców. POwstało w opraciu o dawne zbiory przyrodnicze rodu Schattgotschów. Największa część ekspozycji zaprezentowana jest w formie efektownych, nowoczesnych dioram, przedstawiających fascynujący świat przyrody.

Pałac Wojanów w Jeleniej Górze

palac wojanow jelenia gora karpacz 1

Pałac Wojanów, usytuowany w malowniczym otoczeniu Jeleniej Góry, jest kwintesencją romantyzmu i luksusu. Ta historyczna rezydencja, z restauracją à la carte, przypomina scenerię wprost z bajki. Otoczony przepięknym parkiem, stanowi idealne miejsce na relaksujące spacery i wyciszenie.

Co wyróżnia Pałac Wojanów to jego wyjątkowe SPA&WELLNES, oferujące szeroki wachlarz zabiegów na twarz i ciało. W gościnnych murach pałacu znajduje się również basen, sauny, jacuzzi oraz nowoczesna siłownia, wszystko dla zapewnienia pełnego komfortu i odnowy.

Dodatkowym atutem jest winiarnia umiejscowiona w podziemiach rezydencji, gdzie można odkryć bogactwo smaków starannie selekcjonowanych win. Pałac Wojanów to miejsce, które łączy w sobie historyczny urok z nowoczesnymi udogodnieniami, tworząc idealne tło dla wyjątkowego wypoczynku.

ZOO Team w Jeleniej Górze

zoo team jelenia gora 1

Zoo Team w Jeleniej Górze zaprasza na niezapomnianą podróż po świecie egzotycznych zwierząt, gdzie przygoda łączy się z nauką i bezpośrednim kontaktem z naturą. To wyjątkowe miejsce stworzone dla odważnych odkrywców, którzy pragną doświadczyć dzikiej przyrody z bliska.

Jedną z głównych atrakcji jest możliwość spotkania z ptasznikami. Te niezwykłe pająki, otoczone licznymi legendami, okazują się być fascynującymi stworzeniami. Odwiedzający będą mieli szansę zobaczyć, jak włochate są ptaszniki i dowiedzieć się więcej o ich niezwykłym trybie życia.

Kolejną atrakcją są warany, których łuski możemy poczuć na własnej skórze. To doskonała okazja, aby zrozumieć, jak różnorodne mogą być tekstury w świecie zwierząt i jak te imponujące jaszczurki przystosowały się do życia w swoich naturalnych środowiskach.

Spotkanie z boa to niezapomniane przeżycie, które pozwala poczuć delikatność i jednocześnie siłę tych majestatycznych węży. Odwiedzający będą mieli szansę pogłaskać boa i zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda życie tych fascynujących gadów.

Zoo Team nie tylko oferuje bezpośredni kontakt z egzotycznymi zwierzętami, ale także dostarcza bogatych informacji edukacyjnych. Odwiedzający dowiedzą się o unikalnych cechach budowy i życia tych niezwykłych stworzeń, co pozwoli im lepiej zrozumieć i docenić dziką przyrodę.

Zoo Team w Jeleniej Górze to miejsce, gdzie każdy może stać się odkrywcą i na własne oczy zobaczyć, jak niesamowity jest świat zwierząt egzotycznych. Zapraszamy wszystkich śmiałków, którzy chcą przeżyć niezapomnianą przygodę i nauczyć się czegoś nowego o otaczającym nas świecie!

Muzeum Motoryzacji w Jeleniej Górze

muzeum motoryzacji jelenia gora

Muzeum Motoryzacji w Jeleniej Górze jest miejscem obowiązkowym dla każdego entuzjasty motoryzacji. To wyjątkowe miejsce, które łączy historię i pasję do pojazdów, zarówno tych z okresu przedwojennego, jak i z kategorii popularnych "youngtimerów". W muzeum zgromadzono ponad sto eksponatów, w tym wiele rzadkich i unikatowych samochodów oraz motocykli, które z pewnością zachwycą każdego miłośnika czterech kółek.

Jednym z najbardziej interesujących elementów muzeum jest ekspozycja „Samochody w Miniaturze w Jeleniej Górze”. To wyjątkowa wystawa, na której prezentowane są kolekcjonerskie modele samochodów wykonane przez renomowane firmy takie jak CMC, Auto Art czy Rally Legends. Te miniaturowe dzieła sztuki, z dbałością o najmniejszy detal odwzorowane, są prawdziwym skarbem dla kolekcjonerów i miłośników motoryzacji.

Odwiedzając Muzeum Motoryzacji w Jeleniej Górze, nie tylko zapoznamy się z historią motoryzacji, ale także zobaczymy, jak ewoluował design i technologia pojazdów na przestrzeni lat. To miejsce to nie tylko ekspozycja starych pojazdów, ale także kulturowy przekaz, ukazujący wpływ motoryzacji na społeczeństwo i kulturę. Każdy, kto odwiedzi to muzeum, z pewnością wyjdzie z niego bogatszy o wiedzę i nowe doświadczenia.

Świat Lemurów w Łącznej

swiat lemurow zoo łączna

Nie musisz być na Madagaskarze i Afryce by obcować z dzikimi zwierzętami. U nas wszystko na wyciągnięcie ręki. Dotkniesz, nakarmisz oraz poznasz rzadkie gatunki zwierząt. Wpadnijcie do Świata Lemurów na terenie ZOO Łączna.

ZOObaczysko

zoobaczysko

Ptasi Park ZOObaczysko to miejsce, w którym można podziwiać papugi latające na wolności i przylatujące do ludzi. Nasi goście chodzą między swobodnie spacerującymi ozdobnymi kurami, kaczkami, pawiami, żurawiami czy królikami i karmią je, jeśli zwierzę ma na to ochotę. 

Spływ Bobrem BERGA

spływy pontonowe berga

Spływy pontonami po rzece Bóbr to atrakcja idealna dla rodzin z dziećmi, grup szkolnych oraz wyjazdów fimowych. Spływy odbywają się zaledwie 35 km od Karpacza. Poznajcie smak prawdziwej przygody! To idealna atrakcja dla osób w każdym wieku.

Kajakiem po Bobrze

kajakiempobobrze

Spływy kajakowe w Krajobrazowym Parku Doliny Bobru to idealny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu na łonie natury. Kajakiem po Bobrze to wypożyczalnia najlepszej jakości sprzętu i gwarancja profecjonalnej obsługi klienta.

Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu

muzeum kargula i pawlaka

Odwiedź Karguli i Pawlaków w Lubomierzu. W Muzeum Kargula i Pawlaka zobaczysz pamiątki związane z kultową komedią Sylwestra Chęcińskiego, przede wszystkim rekwizyty wykorzystane przy kręceniu filmu: karabin, z którego zamek wylata, granat do świąecznego ubrania, sierp tatowy i wiele innych. Podejdź do słynnego płotu i wspominaj kultowe postacie najpopularniejszej polskiej komedii. Zasiądź na krześle kinowym z czasów premiety filmu i jeszcze raz obejrzyj najzabawniejsze fragmenty.

Balloon Expedition

loty balonem

Oderwij się od przyziemnych spraw i weź udział w niezapomnianym i pełnym emocji locie balonem z Balloon Expedition. To wyjątkowa okazja do odkrycia Karkonoszy z nieznanej dotąd perspektywy.

Pogoda w Karpaczu

Pytacie jaka pogoda jest najlepsza na odwiedzenie Karpacza? Każda! Karpacz zaprasza do siebie latem i zimą. To miejsce idealne dla kochających górskie wędrówki, a także białe szaleństwo na stokach narciarskich. Kapracz to miasto, które swoją bogatą ofertą atrakcji turystycznych czeka na turystów przez cały rok. 

Szklarska Poręba - inne miejscowości warte zobaczenia

Szklarska Poręba
Miasto cechuje piękne położenie w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów. Nad Szklarską Porębą góruje szczyt Szrenica (1362 metrów n.p.m.) oraz Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.) i Czarna Góra (965 m n.p.m). Ponad 80% powierzchni miasta stanowią lasy. Nic dziwnego, że w połączeniu z pasmami górskimi Karkonoszy i Gór Izerskich, stanowią cel wypraw turystów spragnionych kontaktu z naturą i miłośników górskich wędrówek. Przyroda jest to niepowtarzalna, warto chociażby wspomnieć o skałach, rwących wodospadach, zmieniających się krajobrazach i bujnej roślinności.

Szklarska Poręba ma także swój specyficzny mikroklimat, co sprawia, że Szklarska Poręba jest największym ośrodkiem sportów zimowych w polskich Sudetach. Bez wycieczki nad Wodospad Kamieńczyka, nie ma zwiedzania Szklarskiej Poręby. To najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Próg wodospadu znajduje się na wysokości 843 m n.p.m. Spada trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do przepięknego Wąwozu Kamieńczyka, który ma 100 m długości, a pionowe, skalne ściany osiągają ponad 25 m wysokości. Za środkową kaskadą wodospadu znajduje się jaskinia, tzw. „Złota Jama” ze skupiskami pegmatytu i ametystów.

Kolejnym wodospadem jest malowniczo położony Wodospad Szklarki, leżący w wąwozie. Strumień wody wodospadu ma wysokość 13 metrów. Miejscem wartym zobaczenia są także Krucze Skały. Jest to okazała grupa skalna na prawym brzegu rzeki Kamiennej na wysokości 718 m n.p.m. Tworzą ją dwie potężne baszty granitowe o wysokości do 30 m, będące doskonałym punktem widokowym na Dolinę Kamiennej, część miasta i Góry Izerskie.

Przeczytaj także: Szklarska Poręba i jej atrakcje - dlaczego warto tu przyjechać?

Rodzinny Park Rozrywki Esplanada

esplanada 2

Rodziny spragnione szalonych rozrywek muszą koniecznie odwiedzić Rodzinny Park Rozrywki Esplanada z atrakcjami dla małych i dużych. Znajduje się w samym sercu Szklarskiej Poręby, przy głównej drodze krajowej nr 3. Z centrum miasta widać konstrukcję górskiej kolejki grawitacyjnej „Alpine Coaster”. Ponad 500 metrowy zjazd poprowadzony między drzewami daje dużo emocji nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Inne atrakcje Parku, to: wieża emocji - urządzenie na którym przez chwilę można poczuć stan nieważkości, labirynt, ogród dmuchańców, elekrtyczne samochidy i motory oraz moc innych rozrywek.

Leśna Huta

lesna huta

Leśna Huta to miejscowa huta szkła. To miejsce, w którym poznamy wielowiekową tradycję miasta. Dzięki bogatym złożom kwarcu i dużej ilości niezbędnego drzewa w podkarkonoskich lasach, Szklarska Poręba od dawna związana była ze szklarstwem. Pierwsza huta powstała w dzisiejszej Szklarskiej Porębie Dolnej w połowie XIV wieku. W Leśnej Hucie na oczach widzów wykonuje się ręcznie formowane szkła barwione w masie. Można obserwować wytop różnych form szklanych od ozdób po wazony i naczynia. Hutnicy używają przy tym dawnych narzędzi, co przydaje produkowanym tutaj przedmiotom dodatkowego waloru rzemieślniczej perfekcji.

Brick City - Wystawa Klocków Lego oraz Zapomniane Zawody

brick city

Jedyne takie miejsce w Szklarskiej Porębie, gdzie zobaczycie interaktywną wystawę Klocków Lego. To świetnie miejsce nie tylko dla dzieci. Na wystawie znajduje się ponad 300 tys. klocków i 300 wyjątkowych modeli. Wielkie makiety prezentują unikalne budowle, które są zdalnie sterowane. Koniecznie zajrzyjcie do tego miejsca!

Melexy i dorożki KOŃ-RAD

melexy kuligi szklarska poręba

Latem - przejażdżki melexami i bryczkami po malowniczych zakątkach Szklarskiej Poręby. Podczas przejażdżki malowniczym duktem leśnym, położonym w najbardziej atrakcyjnej części Szklarskiej Poręby, skąd rozpościera się widok na przepiękną panoramę Karkonoszy, możecie się zrelaksować i poznać najpiękniejsze miejsca.

Zimą - nocne kuligi z pochodniami i ogniskiem. Wyjątkowy klimat, który poczuć możecie tylko w górach. Ważne jednak, aby zadbać o wcześniejszą rezerwację, ponieważ ta atrakcja cieszy się dużym zainteresowaniem turystów.

Muzeum Mineralogiczne

muzeum mineralogiczne

W Muzeum Mineralogicznym w Szklarskiej Porębie można obejrzeć blisko 4000 eksponatów, a dokładniej minerałów i skamieniałości z całego świata oraz jeden eksponat prosto z kosmosu - meteoryt Gibeon. Przed budynkiem znajduje się Las Karboński, jedyny taki w Europie. Kolejnym działem muzuem są skamieniałości i szkielety dinozaurów. Według naszych informacji jest to największa w Polsce prywatna kolekcja tych gatów z przed milionów lat.

Mini ZOO – Zwierzaczkowo

Mini Zoo Zwierzaczkowo szklarska poreba 1 1

W sercu malowniczej Szklarskiej Poręby kryje się wyjątkowe miejsce, gdzie natura łączy się z edukacją i zabawą – Mini Zoo "Zwierzaczkowo". To nie tylko zoo, ale także oaza spokoju, gdzie można nawiązać bezpośredni kontakt ze zwierzętami. W "Zwierzaczkowie" odwiedzający mają niepowtarzalną okazję do bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. Można wejść na ich teren, pogłaskać, wyszczotkować, a nawet przytulić. Ciekawskie kozy, owce i króliki szukają kontaktu, podchodząc do gości i zachęcając do zabawy.

Zwiedzający dowiedzą się, co zjada kurka, a czym żywi się szop pracz. Odpowiedzi na pytania, takie jak "Dlaczego królik ma długie uszy?" czy "Czym różni się koń od osła?", są na wyciągnięcie ręki. To doskonała okazja do edukacji wśród najmłodszych, jak i dorosłych miłośników zwierząt. Od wakacji oferta "Zwierzaczkowa" wzbogaci się o wystawę węży i jaszczurek, co z pewnością przyciągnie miłośników egzotycznych stworzeń. Ponadto, organizowane są warsztaty, takie jak tworzenie świec czy malowanie figurek gipsowych, które łączą naukę z zabawą.

"Zwierzaczkowo" oferuje organizację urodzin i spotkań w otoczeniu zwierząt, co stanowi niezapomniane doświadczenie dla dzieci. Możliwość zorganizowania ogniska dodaje atmosfery i pozwala na cieszenie się naturą w pełni.

To miejsce jest idealne dla tych, którzy kochają zwierzęta i chcą odpocząć w ich towarzystwie. Spokojne otoczenie, bliskość natury i możliwość interakcji ze zwierzętami sprawiają, że "Zwierzaczkowo" jest wyjątkową atrakcją dla osób w każdym wieku.

Park Linowy Trollandia

park linowy trollandia szklarska poreba 1

W samym sercu malowniczej Szklarskiej Poręby kryje się miejsce wyjątkowe, które wzbudza radość i entuzjazm wśród odwiedzających w każdym wieku - Park Linowy Trollandia. To nie tylko atrakcja, ale prawdziwa przygoda, gdzie bezpieczeństwo łączy się z doskonałą zabawą. Trollandia oferuje aż pięć zróżnicowanych tras linowych, każda z nich dostosowana do różnych poziomów umiejętności i odwagi. Od prostych ścieżek dla najmłodszych, po bardziej wymagające trasy dla starszych dzieci i dorosłych - każdy znajdzie coś dla siebie.

Jednym z najważniejszych aspektów Parku Linowego Trollandia jest nacisk na bezpieczeństwo. Wszystkie trasy zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie, a instruktorzy są zawsze na miejscu, aby zapewnić wsparcie i pomoc. Park Linowy to nie tylko doskonałe miejsce do zabawy, ale także przestrzeń, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności motoryczne. Koordynacja ruchowa, równowaga, a także odwaga - to wszystko rozwija się, gdy dzieci eksplorują różne trasy w Trollandii.

Bez względu na wiek, Park Linowy Trollandia jest idealnym miejscem na rodzinną wycieczkę. Otoczenie pięknej przyrody Szklarskiej Poręby sprawia, że jest to idealne miejsce na aktywny wypoczynek, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Park Linowy Trollandia w Szklarskiej Porębie to więcej niż zwykły park linowy. To przestrzeń, gdzie bezpieczeństwo, zabawa i rozwój idą w parze, tworząc idealne warunki do rodzinnej przygody. Czy to na weekendowy wypad, czy na dłuższe wakacje - Trollandia zapewnia niezapomniane przeżycia dla całej rodziny.

Świeradów Zdrój - góry i wody zdrojowe

Świeradów Zdrój to górska miejscowość wypoczynkowa i uzdrowiskowa, nieopodal granicy z Czechami i Niemcami. W uzdrowisku leczy się choroby reumatyczne, układu krążenia i układu nerwowego. Dom Źródlany z XVIII-tego wieku spalił się i na jego położeniu, pod koniec XIX-tego stulecia zbudowano Dom Zdrojowy, który turyści mogą podziwiać do dziś. Jego największą atrakcją jest unikatowa Hala Spacerowa - to długa na 80 m przeszkolona, zadaszona hala, o konstrukcji z modrzewia, dekoracyjnie zdobiona, z niedużą sceną. Znajduje się tu źródło z pijalnią wód (szczawy żelazisto-radonowe).

W sąsiedztwie Domu Zdrojowego jest, pochodzący z tego samego czasu Park Zdrojowy. Świeradów Zdrój to także doskonałe miejsce do wycieczek w Góry Izerskie. Najbliższy wierch to Izerski Stóg, na który dostać się można idąc jednym ze szlaków górskich lub wjechać nowoczesną Koleją Gondolową, której dolna stacja znajduje się w Świeradowie Zdroju. Kolej funkcjonuje cały rok, wwożąc zimą narciarzy, a latem - turystów rowerowych oraz pieszych. Miejsce dobre dla kuracjuszy i turystów, szukających pięknych widoków i ciekawych atrakcji.

Wieża Widokowa Sky Walk

sky walk

Ścieżka w chmurach Sky Walk to jedna z kilku podobnych wież widokowych w Polsce, jednak wyróżnia ją to, że jest najwyższą wieżą widokową w naszym kraju. Wznosi się nad Świeradowem na wysokość 62 metrów. Ciekawostką jest, że świeradowska ścieżka jest jedyną ścieżką w koronach drzew w Europie, którą zwiedzać można również nocą. Na szczycie wieży podziwiać można widoki na świeradowskie uzdrowisko i krajobrazy Gór Izerskich.

Przeczytaj także: Sky Walk w Świeradowie-Zdroju

Wycieczka - Górskie Panoramy Świeradowa-Zdroju

Wybierz się na wycieczkę po Świeradowie-Zdroju. Tylko z nami zobaczysz najpiękniejsze widoki i poznasz historię miasta. Pokażemy Ci panoramę i miejsca, których sam jeszcze nie odnalazłeś. Naszych gości możemy przed wyjazdem odebrać bezpośrednio z hotelu lub pensjonatu. Zawieziemy Cię również na wieżę Sky Walk, a już niedługo zapraszamy na nowy klimat: Sabat Czarownic.

Czarci Młyn w Świeradowie-Zdroju

czarci mlyn swieradow zdroj 1

Czarcim Młyn w Świeradowie Zdroju to klejnot dziewiętnastowiecznej architektury przemysłowej, który zaprasza wszystkich, pragnących zgłębić jego bogatą historię. Na pierwszy rzut oka, budynek może wydawać się skromny i niepozorny, ale to, co kryje się w jego wnętrzu, przykuwa uwagę i wywołuje zachwyt. Wewnątrz młyna odwiedzający mogą podziwiać oryginalną fasadę pieca oraz liczne urządzenia, które były nieodzowną częścią jego funkcjonowania. Te zabytkowe artefakty stanowią cenne świadectwo dawnych technik młyńskich i przemysłowych.

Najbardziej fascynującym elementem Czarciego Młyna jest jednak jego koło wodne. To właśnie dzięki niemu odbywała się produkcja, a jego zachowany stan jest rzadkością w dzisiejszych czasach. Koło to nie tylko element praktyczny, ale także symbol technologii i wynalazczości minionych epok.

Czarci Młyn w Świeradowie Zdroju to nie tylko zabytek, ale także miejsce edukacyjne, oferujące unikalne doświadczenie podróży w czasie. To idealne miejsce dla historyków, miłośników architektury, a także rodzin szukających ciekawych miejsc do zwiedzania.

Atrakcje dla dzieci w Karpaczu i Karkonoszach

atrakcje dla dzieci karpacz karkonosze 1 

Karpacz i Karkonosze, położone w sercu malowniczych gór Sudetów, stanowią idealne miejsce na rodzinne wakacje. Charakteryzują się bogatą ofertą atrakcji dla najmłodszych, łącząc przyrodę, edukację i zabawę. Góry Karkonosze są prawdziwym rajem dla miłośników przyrody i aktywności na świeżym powietrzu. Rodziny mogą odkrywać liczne szlaki piesze i rowerowe, dostosowane do różnych poziomów trudności, co sprawia, że są odpowiednie nawet dla najmłodszych. Wędrówki po górach to nie tylko świetny sposób na aktywny wypoczynek, ale również okazja do nauki o lokalnej florze i faunie.

Karpacz oferuje wiele miejsc, które łączą zabawę z edukacją. Parki tematyczne, interaktywne muzea i centra nauki pozwalają dzieciom poznawać świat w angażujący sposób. Dzięki temu najmłodsi mogą rozwijać swoje zainteresowania, poznając jednocześnie historię i kulturę regionu. Region ten oferuje różnorodność atrakcji dostosowanych do każdej pory roku. Latem rodziny mogą korzystać z parków wodnych i placów zabaw, podczas gdy zima to idealny czas na naukę jazdy na nartach w lokalnych ośrodkach narciarskich, które są przyjazne dla dzieci.

Karpacz i Karkonosze to również idealne miejsce do relaksu. Malownicze krajobrazy, świeże górskie powietrze i liczne obiekty wellness sprawiają, że po dniach pełnych atrakcji, rodziny mogą odpocząć i zregenerować siły.

Karpacz i Karkonosze to miejsca, które zapewniają niezapomniane wrażenia dla całej rodziny. Oferując połączenie przygody, edukacji i relaksu, są idealnym wyborem na rodzinne wakacje, gdzie każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie.

Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego

wypozyczalnie sprzetu narciarskiego karpacz

Województwo dolnośląskie oferuje wiele popularnych destynacji dla miłośników sportów zimowych w Polsce. Te malownicze rejony, oferujące obfite opady śniegu i różnorodne trasy, są idealnym miejscem dla narciarzy i snowboardzistów. Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego odgrywają kluczową rolę w tych miejscach, umożliwiając zarówno początkującym, jak i doświadczonym entuzjastom zimowych sportów korzystanie z najlepszego sprzętu.

Dlaczego warto korzystać z wypożyczalni?

1. Dostęp do nowoczesnego sprzętu: Wypożyczalnie oferują szeroki asortyment sprzętu, od klasycznych nart po zaawansowane snowboardy. Regularnie aktualizują swoje zapasy, zapewniając dostęp do najnowszych modeli.
2. Dopasowanie do umiejętności i warunków: Profesjonalna obsługa pomaga dobrać sprzęt odpowiedni do umiejętności użytkownika oraz panujących warunków na stoku.
3. Elastyczność i wygoda Wypożyczalnie umożliwiają wynajem sprzętu na różne okresy, od kilku godzin po cały sezon, co jest wygodne dla osób, które nie chcą inwestować w własny sprzęt.
4. Serwis i konserwacja: Sprzęt wypożyczalni jest regularnie serwisowany, co zapewnia bezpieczeństwo i dobre doświadczenia na stoku.

Jak wybrać wypożyczalnię?

- Lokalizacja: Idealna wypożyczalnia powinna być położona blisko stoków narciarskich, co ułatwia transport sprzętu.
- Opinie i rekomendacje: Warto szukać opinii w internecie lub pytać lokalnych mieszkańców o polecane wypożyczalnie.
- Różnorodność ofert: Dobrze zaopatrzona wypożyczalnia powinna oferować sprzęt dla różnych poziomów zaawansowania i preferencji.

Jakie usługi dodatkowe mogą oferować wypożyczalnie?

Wypożyczalnie często oferują więcej niż sam sprzęt. Do dodatkowych usług należą:

- Lekcje narciarskie i snowboardowe: Dla początkujących i tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.
- Serwis i konserwacja sprzętu: Możliwość serwisowania własnego sprzętu.
- Sprzedaż akcesoriów: Często wypożyczalnie oferują również sprzedaż drobnych akcesoriów, takich jak gogle czy rękawice.

Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego to nieodłączny element doświadczenia narciarskiego w tych regionach. Oferują one nie tylko wygodę i dostęp do wysokiej jakości sprzętu, ale także doradztwo i usługi dodatkowe, które mogą wzbogacić każdą zimową przygodę. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym narciarzem, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze sportami zimowymi, wypożyczalnie w tych malowniczych rejonach Polski są warte rozważenia.

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego Ski-Raft.pl w Zieleńcu – Twoje miejsce na zimowe przygody!

wypozyczalnia ski raft zieleniec

Szukasz idealnego miejsca na zimowe szaleństwa? Zieleńcu oferuje fantastyczną opcję dla miłośników białego szaleństwa – wypożyczalnię sprzętu narciarskiego Ski-Raft.pl. To miejsce, które gwarantuje nie tylko doskonałej jakości sprzęt, ale również profesjonalną obsługę i atrakcyjne ceny.

Wypożyczalnia położona jest w strategicznej lokalizacji – przy „dużym parkingu” i bezpośrednio przy stoku, co pozwala klientom przejść niemalże od samochodu na stok. Oferują szeroką gamę sprzętu, od nart zjazdowych, przez narty biegowe, aż po snowboardy i sanki.

Znaczącą zaletą Ski-Raft.pl jest ich dbałość o jakość sprzętu. Wypożyczają i sprzedają wyłącznie produkty renomowanych marek, regularnie wymieniając je na najnowsze modele. Każdy element – narty, deski, buty, kijki, kaski, jest regularnie serwisowany i konserwowany. Klienci otrzymują sprzęt w pełni przygotowany: naostrzony, nasmarowany, a buty narciarskie dodatkowo są dezynfekowane i suszone.

Dla początkujących narciarzy i snowboardzistów, Ski-Raft.pl oferuje profesjonalne doradztwo w doborze sprzętu, aby spełnić indywidualne potrzeby każdego klienta. Doświadczeni pracownicy wypożyczalni chętnie udzielają porad i pomagają w optymalnych wyborach.

Co więcej, Ski-Raft.pl kładzie duży nacisk na wygodę klientów. Oferują możliwość rezerwacji sprzętu telefonicznie lub mailowo, a zarezerwowany sprzęt czeka na odbiór w ustalonym terminie. Ich ceny są również atrakcyjne – wypożyczenie nart lub deski snowboardowej wraz z butami zaczyna się już od 70 PLN za dzień, a pakiet na weekend to tylko 130 PLN.

Wypożyczalnia jest otwarta od pierwszego do ostatniego śniegu sezonu, zapewniając sprzęt narciarski w najlepszych cenach w Zieleńcu. Czy planujesz wyprawę na narty zjazdowe, biegowe czy snowboard, Ski-Raft.pl w Zieleńcu jest miejscem, które zaspokoi Twoje zimowe potrzeby przygody i sportu. 

Wycieczki po Karpaczu i Karkonoszach

karkonosze karpacz sniezka 1

Karpacz i Karkonosze to miejsca, które każdy miłośnik gór powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Położone w południowo-zachodniej Polsce, te malownicze rejony oferują nie tylko spektakularne widoki, ale także bogatą historię, unikatową kulturę i niezliczone możliwości aktywnego wypoczynku.

Karpacz – Wrota do Karkonoszy:
Karpacz, położony u stóp Śnieżki, najwyższego szczytu Karkonoszy, jest idealnym punktem startowym dla wielu wycieczek górskich. Miasto to znane jest z licznych atrakcji, takich jak:

- Świątynia Wang: Ta unikatowa, drewniana świątynia została przeniesiona z Norwegii w XIX wieku i jest jednym z najbardziej fotogenicznych miejsc w regionie.
- Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska: Idealne miejsce dla rodzin, oferujące modele najważniejszych zabytków regionu.
- Kolejka linowa na Kopę: Dostarcza niezapomnianych widoków na Karkonosze i jest świetnym sposobem na rozpoczęcie wędrówki.

Szlaki Karkonoszy:
Karkonosze to prawdziwy raj dla miłośników pieszych wędrówek. Oto kilka najpopularniejszych szlaków:

- Ścieżka nad Reglami: Łatwy i malowniczy szlak, idealny dla całej rodziny.
- Szlak do Schroniska Samotnia: Popularna trasa prowadząca do jednego z najstarszych schronisk w Karkonoszach.
- Wycieczka na Śnieżkę: Wyzwanie dla bardziej doświadczonych turystów, oferujące spektakularne widoki z najwyższego szczytu.

Aktywności:
Karpacz i Karkonosze oferują nie tylko wędrówki, ale również inne aktywności, takie jak:

- Narciarstwo i snowboarding: Zimą region zamienia się w raj dla miłośników sportów zimowych.
- Jazda na rowerze górskim: Liczne trasy rowerowe przyciągają miłośników dwóch kółek.
- Spływy kajakowe i rafting: Dla tych, którzy szukają dreszczyku emocji na wodzie.

Kuchnia regionalna:
Po dniu pełnym przygód, warto spróbować lokalnych specjałów, takich jak:

- Pstrąg po karkonosku: Świeża ryba podawana z ziołami i masłem.
- Knedle ze śliwkami: Tradycyjny deser, który zadowoli każdego łasucha.

Zakwaterowanie:
W Karpaczu i okolicach znajdziesz szeroki wybór miejsc noclegowych – od luksusowych hoteli, przez przytulne pensjonaty, aż po schroniska górskie.

Karpacz i Karkonosze to miejsca, które zapewnią niezapomniane wrażenia każdemu, kto kocha przyrodę, aktywny wypoczynek i piękne krajobrazy. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym turystą, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z górami, te rejony na pewno cię oczarują.

 

MAPA ATRAKCJI KARKONOSZY

Przeczytaj także:

KARKONOSZE- ATRAKCJE TURYSTYCZNE

PARK MINIATUR W KOWARACH - ATRAKCJA KARKONOSZY

KARKONOSKIE TAJEMNICE - POZNAJ ATRAKCJE KARKONOSZY

MUZEUM SENTYMENTÓW W KOWARACH

 

Powiązane artykuły