Atrakcje ziemi kłodzkiej

Minieuroland Kłodzko - dlaczego warto odwiedzić?

Minieuroland Kłodzko atrakcje Ziemi Kłodzkiej

A co by było, gdybyśmy przez jeden dzień chcieli zobaczyć Polskę, Nowy Jork, Paryż i Włochy? Ale tak, żeby nawet nie wyjeżdżać z obszaru Dolnego Śląska, a właściwie spędzić go w Kłodzku?

O tym, że podróże kształcą, pewnie już wiecie - ale wycieczka do Parku Miniatur Minieuroland to coś więcej niż geograficzna przygoda. To połączenie zwiedzania i warsztatów z różnych dziedzin. Sprawdźcie jakie atrakcje przygotował Minieuroland dla grup szkolnych!

Minieuroland to jedna z chętniej odwiedzanych przez grupy szkolne atrakcji turystycznych na Ziemi Kłodzkiej. Na powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych rozciąga się osobliwy park - ogród z makietami ponad 40 budynków z Ziemi Kłodzkiej, Dolnego Śląska, Europy i całego świata. Większość z nich stworzono w skali 1:25 - takie pomniejszenie pozwoliło na zachowanie najdrobniejszych szczegółów - o to postarali się modelarze, którzy przez wiele godzin misternie tworzyli miniatury najznamienitszych budowli współczesnego świata. W Minieurolandzie możemy przyjrzeć się z bliska m.in. Fontannie di Trevi, Wieży Eiffla, Statule Wolności czy regionalnym budowlom jak Twierdza Kłodzko czy Zamek Książ.

minieuroland kłodzko

Miniatury to jednak tylko część atrakcji w Minieurolandzie. W sezonie od czerwca do końca października trwa tutaj Festiwal Kwiatów. To szczególny czas, kiedy Minieuroland zamienia się w pachnący ogród, mieniący się feerią barw. Tysiące kwitnących kwiatów, krzewów i drzewek ułożonych w specjalne aranżacje, przez całe lato kradną show i - zaryzykujemy stwierdzenie - że to właśnie one przyciągają wówczas największe ilości turystów. Dlatego też we wrześniu i październiku jest jeszcze szansa, by załapać się na ten cudny, kwiatowy spektakl. Ale jeśli planujecie wycieczkę w późniejszym czasie, po letnim sezonie, pamiętajcie, że nadal jest tu mnóstwo atrakcji, które pozwolą spędzić wspaniały dzień w magicznym ogrodzie!

Z myślą o grupach przedszkolnych i szkolnych właściciele tego miejsca organizują warsztaty o różnorodnej tematyce: teatralnej, botanicznej, modelarskiej czy naukę kreatywnej fotografii. Jedną z najchętniej wybieranych opcji są warsztaty modelarskie “Mały Modelarz - projektanci kamieniczek”. Dzieci, wybierając tę opcję mają okazję, by rozwinąć zdolności manualne, pobudzić swoją kreatywność i nauczyć się planowania i organizacji. Choć w pierwszej chwili skojarzenia z maszynami, narzędziami i pracownią modelarską mogą wydawać się skomplikowane, szybko okazuje się, że to niezwykle ciekawa przygoda, przez którą poprowadzą doświadczeni edukatorzy. Dużą popularnością cieszą się też warsztaty artystyczne “Apka zwana wyobraźnią”, które uczą, jak kreatywnie korzystać ze smartfonów, wykorzystując obecne w parku obiekty. W wyniku warsztatów powstają najczęściej szalenie ciekawe zdjęcia!

Zupełną nowością w tym roku jest “Egzotyczna Przygoda”, czyli spotkanie z egzotycznymi zwierzętami, które jednocześnie służyć może jako lekcja empatii i wrażliwości. Niewystępujące w Europie, imponujące ptaki zachwycą każdego małego odkrywcę. W trakcie takiej wizyty dzieci będą miały okazję zaobserwować, w jaki sposób żyją ze sobą kolorowe ptaki, co jedzą, jak spędzają czas. Dodatkowo w programie wycieczki, prócz przepełnionego ciekawostkami i legendami zwiedzania Minieurolandu z przewodnikiem, jest gra terenowa “Zostań Odkrywcą Minieurolandu” oraz rajskie warsztaty kreatywne. Na koniec na dzieci czekać będzie lodowy poczęstunek, a za dodatkową opłatą (20 zł) możliwy jest obiad. Po części edukacyjnej dzieci korzystać mogą z nieograniczonego czasu wolnego - na terenie parku znajduje się plac zabaw, ścianki zdjęciowe, ptasia woliera i zakątki idealnie nadające się do relaksu - ławeczki, bujaki i inne miejsca na odpoczynek po zaczerpnięciu sporej dawki nieoczywistej wiedzi.

Zwiedzanie Minieurolandu w grupie to również program “Kulturalne Rośliny”, które prowadzi przewodnik-botanik, opowiadający o twórczym i praktycznym wykorzystaniu nasion i roślin.

Nauczycielu! Wychowawco! Rodzicu! Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś o kierunku wycieczki szkolnej swojego milusińskiego, ale wiesz, że będzie to kierunek Europa - zapoznaj się z ofertą Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku. Piękna roślinność, kwiatowe inspiracje, niesamowite budowle, miejsca do relaksu, różnorodne warsztaty - to wszystko gwarantuje kompletną edukacyjno-rozrywkową ofertę, która zachwyciła już niejednego ucznia!

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Atrakcje ziemi kłodzkiej

ziemia kłodzka atrakcje turystyczne, ziemia kłodzka atrakcje, kotlina kłodzka atrakcje, twierdza kłodzko, kłodzko atrakcje, kłodzko atrakcje dla dzieci, co warto zobaczyć dolny ślask, dolny śląsk na weekend

Twierdza Kłodzko - atrakcje Ziemi Kłodzkiej

Miejsce owiane aurą tajemniczości, gdzie z pewnością każdy odnajdzie dla siebie coś interesującego.

szlak ginących zawodów, ziemia kłodzka atrakcje turystyczne, ziemia kłodzka atrakcje, kudowa-zdrój atrakcje, kudowa-zdrój atrakcje dla dzieci, co warto zobaczyć dolny ślask, dolny śląsk na weekend

Szlak Ginących Zawodów - atrakcje Ziemi Kłodzkiej

Tylko tutaj, podczas jednej wizyty możemy zapoznać się z takimi zawodami jak: kowalstwo, garncarstwo, tkactwo i piekarstwo.

Kopalnia Złota, kopalnia złota złoty stok, atrakcje ziemi kłodzkiej, atrakcje dolnego śląska, kopalnie ziemia kłodzka, kopalnie kotlina kłodzka, podziemia ziemi kłodzkiej, wakacje w polsce, gdzie na weekend góry, ziemia kłodzka atrakcje dla dzieci, kotlina kłodzka, atrakcje kotliny kłodzkiej

Kopalnia Złota w Złotym Stoku - atrakcje Ziemi Kłodzkiej

Kopalnia Złota wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem oraz Średniowiecznym Parkiem Techniki stanowi atrakcję unikatową w skali europejskiej!

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad