Miasta ziemi kłodzkiej

Polanica-Zdrój gdzie zjeść? Najlepsze restauracje w Polanicy-Zdroju     

Polanica-Zdrój restauracje

Polanica-Zdrój to jedno z uzdrowiskowych miast na terenie Ziemim Kłodzkiej na Dolnym Śląsku. Jej naturalne zasoby w postaci wód mineralnych sprawiły, że stała się jednym z bardziej popularnych celów nie tylko kuracjuszy, ale i zwykłych turystów, którzy z przyjemnością chcą skorzystać z uroków polanickiego Parku Zdrojowego czy racząc się leczniczymi wodami w Pijalni Wód Mineralnych. Atrakcji w Polanicy jest oczywiście więcej, więc można przyjechać tu także na kilka dni.

Jeśli wybierasz się do Polanicy-Zdroju na cały dzień bądź na kilka dni i szukasz miejsca, gdzie zjesz smacznie i tanio, trafiłeś w dobre miejsce. W poniższym zestawieniu przygotowaliśmy dla Was propozycje restauracji, które cieszą się świetnymi opiniami, znajdują się w dobrej lokalizacji, a do tego serwują różnorodne dania.

Wszyscy dobrze wiemy, że dobre jedzenie to jedna z podstawowych potrzeb, by dobrze się czuć i spędzić dobry czas na wycieczce. Nasze propozycje reprezentują różne kuchnie świata, dlatego na pewno znajdziecie tam miejsca doskonałe dla siebie, spełniające Wasze wymagania i oczekiwania. Zatem zaczynajmy!

SPIS TREŚCI:

Witamy w Polanicy! Najlepsze restauracje Polanica-Zdrój i polecane dania        

pijalnia wód polanica-zdrój

fot. Zbigniew Chojęta

Przygotowaliśmy dla Was ranking restauracji, które sami odwiedziliśmy podczas pobytu w Polanicy, a naszą opinię potwierdziliśmy również opiniami w Google. Znajdziecie tu różnorodną kuchnię. Nie ma co przeciągać - zaczynajmy!

1. Polskie Smaki - wyśmienity smak

Tak, jak podpowiada nam nazwa, restauracja Polskie Smaki serwuje dania kuchni polskiej. Znajduje się w samym centrum Polanicy, przy ulicy Zdrojowej. Do restauracji przynależy klimatyczny taras, na którym latem całkiem przyjemnie jest zjeść czy wypić kawę! W menu znajdziemy takie pozycje jak klasyczny tatar, tatar z wędzonego pstrąga, kwaśnica, barszcz czerwony, flaki, pstrąg z patelni, pstrąg wędzony na miejscu, kilka pozycji wegetariańskich, pyzy z kaczką czy zrazy śląskie.

W Restauracji Polskie Smaki czuć mocno przywiązanie do regionu i tradycji. Nie brak tu też wychodzących poza schemat opcji, takich jak steki czy burgery. Dla najmłodszych specjalne menu z klasykami jak rosół z makaronem, pulpeciki drobiowe, nuggetsy czy pierogi ruskie. 

2. Restauracja Smaki Na Szlaku

“Smaki Na Szlaku” przy ulicy Kłodzkiej to restauracja przy hotelu o tej samej nazwie. Z polanickiego Parku Zdrojowego dojdziecie tu w kilka minut - lokal znajduje się poza głównym deptakiem, dzięki czemu jest tu dość cicho i kameralnie. Obiekt chwali się daniami tradycyjnymi, góralskimi, ale nie tylko, bo w menu oprócz szeregu mięsiw, kwaśnicy, gulaszu z dzika czy pierogów znajdziemy pizzę i burgery. Kto chętny na nieco góralskiego klimatu, w przytulnej, drewnianej karczmie, to adres już znacie!    

3. La Nonna - czas włoskich smaków, makarony, pizzeria

Na chwilę odpoczywamy od typowo polskiej kuchni i przenosimy się do restauracji La Nonna, specjalizującej się w daniach kuchni włoskiej. Smakosze italiańskich klimatów znajdą tu takie dania jak krewetki z sosem mango-jalapeno, zupa minestrone, zupa Toscana, czyli wywar z owoców morza, kilka rodzajów sałat, spaghetti, linguine, fusilli, lazania. A dla tradycjonalistów policzki wieprzowe, filet z kaczki, żebra wołowe i sznycel cielęcy. Jednak to właśnie fanów owoców morza zachęcamy najbardziej do wizyty w La Nonna. Świeże krewetki, mule, małże, ryby, przegrzebki robią tu robotę!    

4. ForRest 

ForRest jest nie tylko miejscem, gdzie można zostać na noc, ale i świetną restauracją z potrawami niebanalnymi, z wyszukanych składników. W menu znajdziecie m.in. zupę gulaszową z dziczyzny, krem z białych szparagów, grillowany schab, steki, smażonego pstrąga z salsą mango czy frytki z szarpanym dzikiem. Restauracja znajduje się przy ul. Sikorskiego, poza centrum Polanicy.    

5. Restauracja Alpejska - kominek, krajobrazy, smaczne dania 

Położona przy ulicy Zdrojowej Restauracja Alpejska działa przy hotelu - jest jego nieodłącznym elementem. W środku zimową porą możecie ogrzać się w cieple pieca kaflowego, przy okazji chłonąć krajobrazy Ziemi Kłodzkiej. W menu znajdziemy dania kuchni polskiej i alpejskiej - nie zabraknie więc góralskich klimatów i konkretnych, sycących dań, takich jak placki ziemniaczane, smażony camembert, żurek, flaki po staropolsku, pieczone żeberka, sznycel, gulasz wołowy, pstrąg z patelni, pierogi i makarony.        

6. Złoty Jeleń

Nie bez kozery taka nazwa restauracji, bowiem w menu znajdziemy pozycje z dziczyzną, w tym z jeleniem właśnie - smarowidło z dzika, tatar z jelenia albo carpaccio z polędwicy jelenia na przystawkę, kwaśnica na dziczyźnie albo żurek myśliwego na pierwsze danie, a na danie główne medaliony, stek albo gulasz z jelenia. A może macie ochotę spróbować burgera z dzika albo z jelenia? Lepszej okazji niż w Złotym Jeleniu prawdopodobnie nie znajdziecie! A na deser selekcja rzemieślniczych lodów, leśny torcik bezowy albo aksamitny sernik podawany na ciepło z musem malinowym i gałką śmietankowych lodów. Palce lizać!      

7. Restauracja Bukowa

 Restauracja Bukowa znajduje się w Hotelu Bukowy Park przy ulicy Parkowej. Serwuje dania kuchni polskiej - w menu m.in. pieczona nóżka z kaczki, filet z pstrąga na puree z kalafiora, polędwiczka wieprzowa z kluskami śląskimi, rosół z pierogami z kaczki. W menu wyróżniono nawet dział dań regionalnych - swoje miejsce znalazły tam m.in. pierś z perliczki z młodymi ziemniakami, pierogi z pstrągiem kłodzkim z sosem z sera ślubowskiego, gołąbki z pieczoną kaczką i kaszą gryczaną czy też knedle z gęsiną na kiszonej kapuście. Zapewne czytając ten tekst poczujecie, jak zaczyna Wam cieknąć ślinka!      

Produkty regionalne - smaki regionu          

Najbardziej regionalnym, czym może pochwalić się Polanica-Zdrój są mineralne wody, które same z siebie nie są może typowym produktem, którego byśmy się mogli spodziewać w kategorii “produkty regionalne”, jednak na pewno warto je wyróżnić. To w polanickiej Pijalni Wód Mineralnych, która jest najważniejszym obiektem całej uzdrowiskowej części miasta największym skarbem są źródła leczniczych wód mineralnych, w tym najpopularniejsze z nich - Wielka Pieniawa.

Woda z Wielkiej Pieniawy wydobywana jest z głębokości ponad 34 metrów pod ziemią i zawiera takie mikroelementy jak magnez, wapń, żelazo, sód, chlor, krzem, lit, miedź czy potas. W Pijalni jest również drugie źródło, dawniej nazywane Pieniawą Józefa, a dziś Staropolanką.      

Ziemia Kłodzka słynie też z hodowli pstrągów - być może mieliście już okazję kosztować, lub przynajmniej słyszeliście o kłodzkim pstrągu. W okolicy Polanicy-Zdroju znajduje się kilka smażalni pstrąga. Często można też spotkać je w menu miejscowych restauracji. Pstrągi w tej okolicy stały się bardzo popularne ze względu na obecność licznych górskich, rwących potoków. To w ich wodach naturalnie żyją pstrągi czy lipieni.

Pstrągi zaczęły być na tyle pożądaną rybą (nic zresztą dziwnego - ich delikatne, białe mięso jest przecież pyszne!), że w okolicy Ziemi Kłodzkiej powstały hodowle i łowiska pstrąga, w których można nawet samodzielnie złowić swoją rybę i przyrządzić ją tak, jak chcemy. Pstrąg z pieca, pstrąg smażony, z ziołami, z masłem - opcji na podanie ryby jest kilka. Dla tych, którzy chcą poczuć mocniej regionalny klimat spożycie pstrąga kłodzkiego będzie punktem obowiązkowym!             

Łowiska i smażalnie ryb  

Wiecie już, że jednym z produktów regionalnych i jednocześnie najbardziej popularnym jest kłodzki pstrąg. Tuż obok Kłodzka znajdują się dwa miejsca, będące smażalniami, a jednocześnie łowiskami tych i innych ryb. Pierwsze z nich to Łowisko Złoty Pstrąg w Boguszynie. Właściwszym byłoby napisanie, że to dwa łowiska całoroczne, posiadające w obsadzie takie ryby jak: (rzecz jasna) pstrągi, karpie, liny, amury, sumy, karasie, szczupaki, sandacze i jesiotry. Jest więc w czym wybierać!

Na terenie boguszyńskiego łowiska (a właściwie dwóch zbiorników, będących łowiskami) można samodzielnie złowić swoją rybę, którą następnie można usmażyć lub uwędzić ją na miejscu i delektować się ich smakiem. Żeby złowić którąś z ryb nie trzeba być profesjonalistą - nie trzeba mieć nawet własnej wędki, bo na miejscu można je wypożyczyć. Prawdziwym królem menu w Złotym Pstrągu jest oczywiście tytułowy pstrąg (również w wersji XXL).

Poza tym w karczmie skosztować można innych ryb: sandacza, dorsza i karpia, zupę rybną i gulasz rybny. Dodatkowo w karcie widnieje pozycja chleb ze smalcem i pieczywo czosnkowe - warto podkreślić, że to chleb na zakwasie, wypiekany na miejscu w piecu opalanym drewnem.      

Łowisko w Chocieszowie

Jakieś 8 kilometrów od Kłodzka znajduje się Chocieszów, a tam - łowisko otoczone lasami i zielenią. Łowisko w obsadzie ma nie tylko pstrąga, ale też karpia i jesiotra. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt wędkarski, więc nawet nie trzeba być szczególnie przygotowanym! Do dyspozycji gości jest grill, ognisko, stoliki z ławeczkami pod zadaszeniem i duży parking.

“Pod Złotą Rybką” Wolany

Blisko, a nawet bardzo blisko Polanicy,bo tylko 2 kilometry od niej, w miejscowości Wolany znajduje się smażalnia pstrąga i agroturystyka “Pod Złotą Rybką”. Smażalnia dysponuje oryginalną recepturą, która zapewnia o tym, że smak wolańskiego pstrąga zostaje na długo w pamięci. Podobno to panierka robi tu największą robotę! Pstrąg to jednak nie jedyna ryba, której można tu skosztować - filety z dorsza, smażony karp, sandacz, miruna, a poza rybami smażony czeski ser albo kurczak.

Atrakcje turystyczne w Polanicy-Zdroju       

park polanica

fot. Robert Serafin

Znalezienie dobrych restauracji w Polanicy-Zdroju to jedno, natomiast znalezienie miejsc, gdzie można spędzić czas czy coś pozwiedzać to druga, zdaje się, że ważniejsza niż samo jedzenie rzecz. Z pomocą przychodzi nasza lista atrakcji Polanicy, które warto i trzeba zobaczyć, będąc w tym mieście. Bo wbrew pozorom Polanica to nie tylko miasto seniorów i kuracjuszy - to doskonała baza wypadowa w pobliskie góry, świetne miejsce na rodzinny spacer i niespieszne delektowanie się górską przyrodą. Poniżej wymieniliśmy najważniejsze atrakcje Polanicy:

1. Park Zdrojowy

polanica zdroj

13-hektarowy park, w którym posadzono piękne, kolorowo kwitnące krzewy, kwiaty, drzewa. Urocze fontanny, ławeczki, ukwiecone alejki, niesamowite rzeźby - wszystko to sprawia, że polanicki Park Zdrojowy jest doskonałym miejscem na spacer. W parku spotkać można kolejkę turystyczną, która ma swoją trasę wycieczki po najciekawszych zakątkach miasta.

2. Deptak

deptak Polanica-Zdrój

fot. Tomek Gola

To największy skarb Polanicy. To tu biją źródła leczniczych wód mineralnych, w tym najsłynniejsze z nich - Wielka Pieniawa. Sanatorium to z kolei główny cel kuracjuszy - dziesiątki kabin, hala spacerowa, kawiarnie, czytelnia - taki klimat sprzyja regeneracji nie tylko ciała, ale i duszy.

ponton

3. Teatr Zdrojowy im. Mieczysławy Ćwiklińskiej

teatr polanica

Zabytkowy teatr dziś jest ośrodkiem kultury, w którym organizowane są koncerty, wystawy, targi i inne imprezy kulturalne, w których warto wziąć udział, jeśli akurat przebywacie w Polanicy!

Co robić w Polanicy-Zdroju z dziećmi?       

funk park polanica zdroj

Atrakcji w Polanicy dla dzieci jest kilka. Miejscem stworzonym wręcz do rodzinnego wypoczynku jest FunPark - otwarty latem plac zabaw dla dzieci z potężnymi dmuchańcami, piaskownicami, basenami z łódeczkami, tyrolką. Dzieci wreszcie będą mogły uszczuplić pokłady swojej niewyczerpywalnej energii, biegając, skacząc i szalejąc w FunParku.       

Kolejna atrakcja, stworzona również z myślą o dzieciach to letni tor saneczkowy “Góralka” - idealny na dni, kiedy zatęskni nam się za zimą. Obok toru znajduje się Park Linowy i plac zabaw - dżungla.               

Atrakcje dla aktywnych w Polanicy-Zdroju 

turystyka rowerowa trasy rowerowe polanica zdrój

Choć miasta uzdrowiskowe w pierwszej chwili kojarzą się z sanatoriami, których bywalcami są najczęściej seniorzy, to w przypadku Polanicy nie oznacza to, że nie ma tu atrakcji dla osób, lubiących aktywnie spędzać czas. Oprócz spacerów po kompleksie zdrojowym warto wsiąść na rower - przez miasto przebiega sieć szlaków rowerowych o łącznej długości 100 km. Wśród nich są m.in. szlak miejski, wiodący przez centrum Polanicy, szlak MTB “Góralka”, prowadzący zboczami Piekielnej Góry czy szlak żółty, przebiegający obok najważniejszych atrakcji Polanicy.

Ponadto przez Polanicę przebiega 125-cio kilometrowa Międzynarodowa Trasa Rowerowa “Góry Stołowe”, biegnąca przez otulinę Parku Narodowego Gór Stołowych po polskiej i czeskiej stronie granicy. Trasa ta jest wyzwaniem dla doświadczonych rowerzystów, którzy liczą się ze zmiennymi warunkami w górach i dużym wysiłkiem siłowym.     

Tych, którzy lubią spacery w wydaniu “pro” zachęcamy do pieszej wycieczki Piekielną Doliną, która oddziela dwa szczyty - Piekielną Górę i Wolarza. Na szczycie Piekielnej Góry znajduje się doskonały punkt widokowy na Góry Stołowe, Sowie i Bardzkie, a z centrum Polanicy wiodą tu trzy szlaki turystyczne: zielony, żółty i niebieski.  

Kolejna atrakcja dla aktywnych turystów, przybywających do Polanicy to Basen Polanica Resort & SPA, znajdujący się w hotelu Polanica Resort & SPA. Kryty, pełnowymiarowy basen rekreacyjny, 25-metrowe tory pływackie, specjalna strefa dla dzieci z brodzikiem i dziecięcymi atrakcjami (parasol wodny, zjeżdżalnia), saunami (fińską i parową) i jacuzzi oraz strefa fitness z siłownią zadowolą każdego, kto pragnie z jednej storny wysiłku, a z drugiej wypoczynku dla ciała.

Być może zaciekawi Was fakt, że w Polanicy znajduje się też tor kartingowy “Top Cart” - następna atrakcja dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać swój czas, a dodatkowo chcą poczuć dreszczyk emocji i adrenalinę.  

Ciekawe miejsca w okolicy - do 50 km od Polanicy-Zdrój       

Nie zapominajmy o tym, dlaczego w ogóle warto odwiedzić Polanicę-Zdrój. Oczywiście świetna kuchnia jak najbardziej - jest to jednak tylko dodatek. Będąc w Polanicy warto wybrać się po pierwsze do wymienionych wyżej atrakcji, a po wtóre - do atrakcji w sąsiedztwie.

Ziemia Kłodzka jest bowiem prawdziwą kopalnią atrakcji turystycznych - to unikatowe miejsce na skalę kraju, bo nigdzie indziej nie ma aż takiego zagęszczenia ciekawych miejsc! Rzut beretem od Polanicy znajduje się Szczytna, gdzie odwiedzić można niezwykle tajemniczy Zamek Leśna Skała, a także pograć w golfa na jedynym górskim polu golfowym w tej części województwa.     

Kłodzko - co warto zobaczyć?    

Kłodzko

W niedalekiej odległości od Polanicy znajduje się Kłodzko z górującą nad nim potężną Twierdzą Kłodzką - XVIII-wieczną, pruską fortyfikacją, będącą jednym z najważniejszych zabytków militarnych województwa i kraju. Warto zajrzeć też do kłodzkich podziemi - Podziemna Trasa Turystyczna, czyli podziemia kłodzkiej starówki to żywa wciąż historia, którą warto poznać.

Kłodzko to też fantastyczny architektonicznie ratusz - jeden z najpiękniejszych na Dolnym Śląsku oraz charakterystyczny most św. Jana Nepomucena, który wyglądem przypomina praski Most Karola. Jeśli lubicie naturę polecamy wizytę w Minieurolandzie - bajkowym ogrodzie z miniaturami i tysiącami kolorowych kwiatów i kwiatowych instalacji.            

Ząbkowice Śląskie - Krzywa Wieża, Laboratorium Frankensteina, Zamek

Ząbkowice Śląskie - miasta Dolnego Śląska

Kilka kilometrów od Kłodzka znajdują się Ząbkowice Śląskie, nazywane też miastem krzywej wieży, albo miastem Frankensteina. Tak, jak w Pizie obowiązkowe jest zdjęcie przy krzywej wieży, tak i w Ząbkowicach to już tradycja!

Niedaleko znajduje się kolejne ciekawe miejsce - Kamieniec Ząbkowicki. Wybudowany tam Pałac Marianny Orańskiej to najpotężniejszy na Dolnym Śląsku i jeden z największych w Europie pałac neogotycki z XIX wieku, otoczony ogromnym, 160-hektarowym parkiem. Wnętrza pałacu, jego historia i otoczenie mogą wywołać ciarki na plecach! 

Bardo - spływy pontonowe i kajakowe

ski-raft spływy pontonowe

Następna sąsiednia miejscowość, o której należy wspomnieć to zabytkowe Bardo, leżące nad Nysą Kłodzką, na której organizowane są spływy pontonowe i kajakowe. Bardo to też Góra Kalwaria, imponująca bazylika, ruchoma szopka, czy też Wzgórze Różańcowe, które przyciąga do siebie nie tylko katolików, ale i każdego, kto lubi architektoniczne “smaczki”.

Złoty Stok, Srebrna Góra i ich atrakcje

twierdza srebrna góra

Będąc w okolicy Polanicy polecamy odwiedzić też klimatyczny pałac w Gorzanowie, a także słynący ze złota Złoty Stok, w którym znajduje się kultowa Kopalnia Złota - miejsce uwielbiane tak przez dużych, jak i przez małych!

Do listy dodajmy Boguszyn, gdzie wśród zieleni i ciszy możecie delektować się, łowiąc ryby, albo racząc swoje kubki smakowe kłodzkim, smażonym pstrągiem w Łowisku i Karczmie Złoty Pstrąg. Nieco dalej, choć nadal w zasięgu jednodniowej wycieczki znajduje się Twierdza w Srebrnej Górze, której historia i wycieczka podziemnymi przejściami może wywołać dreszcze. W pozytywnym tego słowa znaczeniu!          

Radków i jego atrakcje

Radków

Całkiem niedaleko, bo niespełna 18 km od Polanicy znajduje się Radków, z którym należy kojarzyć Góry Stołowe (tak, tak, to te, gdzie były kręcone “Opowieści z Narnii”!) Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, Zalew Radkowski i pomniejsze formacje skalne to prawdziwy raj dla miłośników gór.

Tych, którzy cenią sobie sakralne zabytki zapraszamy do Wambierzyc, nazywanych Śląską Jerozolimą. Czemu? To potężna bazylika i górująca nad Wambierzycami Góra Kalwaria sprawiły, że co roku przybywają tu tysiące pielgrzymów z całego kraju.             

Duszniki-Zdrój i Muzeum Papiernictwa

muzeum papiernictwa

W Dusznikach-Zdroju czeka na Was jedyne w swoim rodzaju Muzeum Papiernictwa - być może zechcecie dowiedzieć się, jak dawniej wyglądała produkcja papieru, a nawet stworzyć swój własny arkusz? Wizyta w Muzeum Papiernictwa będzie świetną lekcją, ale i przygodą, szczególnie dla dzieci.     

Bystrzyca Kłodzka - co tam zobaczycie?

Bystrzyca Kłodzka

Jadąc na południe od Polanicy, do Bystrzycy Kłodzkiej czeka Was filmowo-historyczna uczta. To właśnie ze względu na swoją unikalną architekturę miasto staje się regularnie planem filmowym. Mury miejskie z Bramą Wodną, Basztą Kłodzką i Basztą Rycerską, bystrzycki ratusz i pręgierz, jedyne w Polsce Muzeum Filumenistyczne, piesze szlaki na szczyt Jagodnej i najlepsze naleśniki pod słońcem w schronisku PTTK Jagodna. Cóż - ślinka cieknie sama! uroczej góry Jagodna. Nieopodal Bystrzycy znajduje się uzdrowiskowe Długopole-Zdrój, oaza spokoju i doskonałe miejsce do odcięcia się od cywilizacji.

Rzut kamieniem od Długopola znajduje się Międzygórze, określane niekiedy jako śląski Tyrol. Oprócz klimatycznych zabudowań w tyrolskim stylu w Międzygórzu znajduje się też drugi najwyższy na Dolnym Śląsku wodospad - Wodospad Wilczki. Z Międzygórza wyruszyć można na szlak na Śnieżnik - najbardziej popularny cel miłośników pieszych wycieczek po górach, najwyższy szczyt Masywu Śnieżnika, na którym stoi wieża widokowa.        

Nowa Ruda - musisz odwiedzić

Nowa Ruda

27 km od Polanicy-Zdroju znajduje się Nowa Ruda, będąca jedną z najważniejszych górniczych miejscowości regionu - w Dawnej Kopalni Nowa Ruda poznacie historię wydobycia węgla kamiennego, a nawet przejedziecie się prawdziwą górniczą kolejką! Nowa Ruda to także Góra Św. Anny, na której szczycie stoi wieża widokowa, a także Góra Wszystkich Świętych - dwie piesze wycieczki macie więc już gotowe!

Noclegi Polanica-Zdrój - gdzie spać w Polanicy?

Ponieważ Polanica to wręcz wymarzone miejsce do tego, by być bazą wypadową do dalszych wycieczek po okolicy. Bliskość gór, w tym kultowych Gór Stołowych, Kłodzka, Kamieńca Ząbkowickiego, Ząbkowic, Barda, Złotego Stoku, Radkowa i innych turystycznych miejscowości regionu to doskonały pretekst, by zostać tu na dłużej - na weekend, na kilka dni czy nawet na cały urlop. Obiecujemy, że atrakcji nie zabraknie! Poniżej wymieniamy kilka najlepszych noclegów w Polanicy-Zdroju.

Na liście znajdują się miejsca, które cieszą się świetnymi opiniami. Wiele z nich znajduje się w centrum miasta, inne w nieco bardziej cichej i spokojnej okolicy. Jeśli zastanawiacie się gdzie spać w Polanicy-Zdroju, oto nasze propozycje:

  • Bukowy Park
  • Przy Żelaznym Moście
  • Hotel Polanica Resort & SPA
  • ForRest - Restauracja & Hotel
  • Hotel Alpejski
  • Villa Polanica
  • Nowy Zdrój - Centrum Zdrowia i Wypoczynku
  • Medical Sensus
  • Willa Zameczek           

Pogoda w Polanicy-Zdroju - kiedy najlepiej przyjechać?      

Polanica-Zdrój będzie dobrym kierunkiem na wypoczynek bez względu na porę roku. Zimą zapraszamy fanów sportów zimowych - okoliczne góry zapraszają nie tylko narciarzy, ale i tych, którzy uprawiają narciarstwo biegowe. Lato będzie z kolei doskonałą porą na spacery po samej Polanicy - wiadomo, że deszczowe dni mogą się zdarzyć, ale ufamy, że nawet w przypadku niepogody spośród całej listy atrakcji znajdziecie też te, które wypełnią Wasz czas w trakcie deszczu.   

Polanica-Zdrój - warto tu być!    

Polanica, choć jest niewielkim i dosyć niepozornym miastem, skrywa w sobie sporo ciekawych miejsc - nie tylko dla przybywających tu kuracjuszy, ale i dla tych, kochających aktywny tryb życia, a także dla całych rodzin. Oprócz uzdrowiskowych atutów, źródeł wód mineralnych i przyrodoleczniczych zabiegów, Polanica oferuje szereg innych rozrywek, począwszy od spaceru urokliwymi alejkami wśród wszechobecnej zieleni, przez wycieczki rowerowe wyznaczonymi wokół Polanicy trasami, aż po parki zabaw dla dzieci.

Bez względu na wiek czy kondycję fizyczną, na porę roku czy na to, w jakim składzie wybierasz się do Polanicy - jesteśmy przekonani, że to urocze miasteczko skradnie Wasze serca, a tutejszą kuchnię będziecie wspominać z rozrzewnieniem!             

Życzymy udanego pobytu w Polanicy-Zdroju i samych dobrych doświadczeń kulinarnych! Do zobaczenia!      

Punkt Informacji Turystycznej w Polanicy - aktualności, wydarzenia, imprezy

Rozpoczynając zwiedzanie miasta warto wybrać się do tutejszego Punktu Informacji Turystycznej, gdzie otrzymacie darmowe mapy i informacje turystyczne. Dowiecie się też jakie aktualne wydarzenia i imprezy będą odbywać się w mieście.

Adres: Parkowa 15, 57-320 Polanica-Zdrój

ulotka ziemia kłodzka 2023

     

Powiązane artykuły

Miasta ziemi kłodzkiej

kłodzko atrakcje turystyczne, kłodzko co zobaczyć, kłodzko zabytki, miasta dolnego śląska, gdzie na weekend polska, gdzie na weekend góry, wakacje w polsce, wakacje z dziećmi, turystyka w polsce

Kłodzko - Co Warto Zobaczyć? Atrakcje turystyczne 2024

Kłodzko leży w wojewódzkie dolnośląskim, jest największym miastem ziemi kłodzkiej z siedzibą powiatu kłodzkiego. Pierwsze historyczne wspomnienia tego miasta sięgają roku 981.

dolny śląsk, dolny śląsk atrakcje, stronie śląskie, stronie śląskie atrakcje, czarna góra, jaskinia niedźwiedzia, kopalnia uranu kletno

Stronie Śląskie - co warto zobaczyć?

Każdy, kto lubi wypoczywać blisko przyrody ulegnie urokowi Stronia Śląskiego i jego okolic. To raj stworzony dla turystów kochających aktywny wypoczynek!

gmina radków top 10 artakcjiatrakcje radkowaatrakcje dla dzieci gmina radkówwakacje w radkowiewakacje w polsceszczeliniec wielki gdzie na weekend

Gmina Radków - TOP 10 atrakcji turystycznych

Gmina Radków to jedna z najbardziej atrakcyjnych turystycznie gmin w regionie. Odkryjecie tu wspaniałe miejsca, sporą liczbę atrakcji przyrodniczych oraz architektonicznych. Wartymi uwagi są także liczne trasy rowerowe, którymi możecie...

nowa ruda, nowa ruda atrakcje turystyczne, nowa ruda kopalnia, nowa ruda dla dzieci, atrakcje dla dzieci ziemia kłodzka, atrakcje turystyczne dolny śląsk, wakacje w polsce, gdzie na weekend dolny śląsk

Nowa Ruda - miejscowości turystyczne Ziemi Kłodzkiej

Gmina Miejska Nowa Ruda położona jest w północno-zachodniej części powiatu kłodzkiego, w dolinie rzeki Włodzicy i Woliborki, pomiędzy Górami Sowimi, a Wzgórzami Włodzickimi.

Bystrzyca Kłodzka

Bystrzyca Kłodzka - Co Warto Zobaczyć? Atrakcje i Mapa 2024

To gmina, którą warto polecić turystom. Piękne położona w Kotlinie Kłodzkiej, otoczona Górami Bystrzyckimi, pełna atrakcji przyrodniczych, doskonała na górskie spacery i wycieczki.

Ząbkowice Śląskie - atrakcje turystyczne

Ząbkowice Śląskie - atrakcje turystyczne

Ząbkowice Śląskie, nazywane do II wojny światowej “Frankensteinem” to niezbyt wielkie, ale bardzo urocze miasto w południowej części województwa dolnośląskiego, na Przedgórzu Sudeckim, niedaleko Kłodzka.

Kudowa Zdrój - atrakcje turystyczne 2022

Kudowa Zdrój - atrakcje turystyczne 2024

Kudowa-Zdrój leży w południowej części województwa dolnośląskiego, w powiecie kłodzkim. To niewielkie, ale urocze miasto, ważne dla kuracjuszy i turystów, którzy przyjeżdżają tu z całego kraju i z zagranicy, głównie...

Bardzo atrakcje turystyczne

Bardo atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć w Bardzie?

Bardo to miasto na Dolnym Śląsku, jedna z perełek Ziemi Kłodzkiej. Malowniczo położone w Górach Bardzkich nad przełomem Nysy Kłodzkiej.

Polanica-Zdrój atrakcje

13 atrakcji w Polanicy-Zdroju, których nie możesz przegapić

Polanica-Zdrój to uzdrowiskowe miasto leżące na terenie Dolnego Śląska, na Ziemi Kłodzkiej, w dolinie Bystrzycy Dusznickiej, u podnóża Piekielnej Góry. Jest ciekawe pod względem urbanistycznym, bo nie ma w niej...

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024