Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

369

Kopalnia Soli w Wieliczce - pomysł na wycieczkę z Krakowa

Kopalnia Soli w Wieliczce, działająca nieprzerwanie od średniowiecza do końca XX wieku, jest prawdziwym skarbem narodowym Polski i jednym z najważniejszych zabytków światowego dziedzictwa wpisanym na listę UNESCO. Ten niezwykły obiekt górniczy przyciąga każdego roku ponad milion odwiedzających z całego świata, stając się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na mapie turystycznej Polski.

Jeżeli planujesz wizytę w Krakowie, wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce to propozycja, której nie można pominąć. Znajdująca się nieopodal miasta, kopalnia jest łatwo dostępna dla turystów.

Organizowane są codzienne wycieczki, zarówno prywatne, jak i grupowe, które oferują bezpośredni transport z Krakowa. Czy to jest prywatna wycieczka, która zapewnia indywidualny odbiór i transport powrotny do hotelu, czy to jest regularna wycieczka, która również gwarantuje transport powrotny do centrum Krakowa, możesz być pewien, że Twoja wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce będzie niezapomnianym przeżyciem.

kopalnia soli wieliczka

Kopalnia Soli Wieliczka - podziemne królestwo soli i legend

Zanurz się w niezwykłym świecie podziemnej społeczności górniczej, która przez wieki tworzyła tę niepowtarzalną strukturę. Kopalnia Soli w Wieliczce jest nie tylko miejscem pracy pokoleń górników, ale także sztuką, której świadectwem są niezwykłe rzeźby solne, kaplice i korytarze wykute w soli.

Zwiedzanie kopalni to wyjątkowe przeżycie, które dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Poza tradycyjną Trasą Turystyczną, odwiedzający mogą wybrać się na Trasę Górniczą, gdzie mogą poznać surowe oblicze kopalni i doświadczyć na własnej skórze, na czym polega praca górnika.

Trasa Górnicza rozpoczyna się od zjazdu szybem Regis, najstarszym wciąż użytkowanym szybem w Kopalni Soli „Wieliczka”, wybudowanym za panowania króla Kazimierza Wielkiego, ponad 600 lat temu. Pomimo upływu czasu, kopalnia nadal funkcjonuje zgodnie z zasadami BHP i jest uznawana za aktywny zakład górniczy

Krótko mówiąc, zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce to idealne połączenie historii, kultury i przygody, które zdecydowanie wzbogaci każdą wizytę w Krakowie.

Obecnie brak filmów.
Gdzie nas znajdziesz?
Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka, małopolskie, Polska
Udogodnienia
Godziny otwarcia
Godziny otwarcia
GMT +01:00
Poniedziałek
08:00 - 19:00
Wtorek
08:00 - 19:00
środa
08:00 - 19:00
Czwartek
08:00 - 19:00
Piątek
08:00 - 19:00
Sobota
08:00 - 19:00
Niedziela
08:00 - 19:00
Firma nie została zgłoszona. Zgłoś się teraz do firmy i uzupełnij brakujące dane!

Zgłoś roszczenie