Nasze propozycje wycieczek 2-dniowych

Berlin i Poczdam 2023

Berlin i Poczdam 2023

Wycieczka do Berlina i Poczdamu Berlin oferuje wiele atrakcji – monumentalne budowle, bogate w ciekawe zbiory muzea, malownicze parki i wielkie centra handlowe. Stolica Niemiec - piękne miasto, które zdecydowanie zasługuje na to, by poznać je bliżej.

Nie brakuje w nim interesujących miejsc, zabytków i obiektów, które warto zobaczyć. Berlin to największe z niemieckich miast i jednocześnie jedna z najbardziej rozwiniętych europejskich metropolii. Aglomeracja pełna atrakcji turystycznych, które – zarówno w sezonie wakacyjnym, jak i zimowym – zapewnia wiele wrażeń. Miłośnicy historii, architektury, kultury, sportu, kinematografii i mody z pewnością znajdą tu coś dla siebie.

ŚWIADCZENIA:

Zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu 2*w Berlinie (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)

Wyżywienie: 1 śniadanie

Przejazd autokarem

Opieka pilota Ubezpieczenie NW (10 000 zł) i KL (10 000 euro) Fundusze TFG i TFP

TERMINY: CENA: 12 - 13.08.23 399 zł/os.

RAMOWY PROGRAM:

1 dzień: Wyjazd z Wrocławia (Dworzec PKS, Galeria Wroclavia, ul. Sucha) o godz. 6.00. Przejazd do Berlina. Zwiedzanie miasta – w programie m.in. Alexanderplatz - niegdyś główny plac Berlina Wschodniego, dziś największy plac w mieście, Berliner Dom, odbudowany Zamek Berliński, Friedrichstrasse, Unter den Linden - jeden z głównych deptaków miasta, Brama Brandenburska, gmach Reichstagu z zewnątrz, Potsdammerplatz - centralny punkt nowoczesnej dzielnicy Berlina, Wyspa Muzealna - dla chętnych zwiedzanie jednego z Muzeów (Muzeum Pergamon, Stare Muzeum, Stara Galeria Narodowa, Muzeum im. W.Bodego), Gendarmenmarkt - najładniejszy plac Berlina. Przejście na słynny Check-Point-Charlie – granicę dwóch części miasta, gdzie do dnia dzisiejszego można zobaczyć budki graniczne pomiędzy Berlinem Wschodnim i Zachodnim. W trakcie zwiedzania czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Pałacu Charlottenburg - spacer po zielonych ogrodach angielskich i francuskich. Przejazd do Poczdamu, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzanie rokokowego kompleksu pałacowo - ogrodowego Sanssouci m.in.: pałacu, oranżerii oraz spacer po ogrodach. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych.

UWAGI: Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz koszt przewodników lokalnych płatne dodatkowo – ok. 35 euro/os. Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania. Szczegółowy program ustala pilot. Pilot nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów.

Obowiązkowa opłata za zestaw audioguide (płatna u pilota w autokarze)- 15 zł/os.

INFROMACJE, REZERWACJE:

Berlin i Poczdam 2023 - Biuro Podróży Eltur

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad