Nasze propozycje wycieczek 2-dniowych

Czechy - Morawskie Perełki

Czechy - Morawskie Perełki

 Zapraszamy na wycieczkę do Czechy - Morawskie Perełki. W ciągu dwóch dni zwiedzimy takie miejscowości jak Ołomuniec, Bouzov, Brno i Litomyśl.

Ołomuniec - miasto pałaców , kościołów i barokowych fontann. W Rynku znajduje się oszałamiająca, licząca 32 m. wysokości Kolumna Trójcy Przenajświętszej, zabytek UNESCO. Podobnej kolumny nie znajdzie się nigdzie indziej w świecie. W kościele Św. Maurycego można posłuchać dźwięku największych organów w Europie Środkowej, będących dziełem wrocławskiego mistrza Englera.

Bouzov- to miejsce popularne wśród filmowców. W żadnym innym zamku nie nakręcono tylu bajek filmowych ile powstało w romantycznym Bouzovie. Imponujący zamek z XIV w. leży w malowniczym krajobrazie regionu Litovelsko. Miłośnicy niecodziennych wrażeń znajdą coś dla siebie w historycznym obiekcie ale też w ścisłym sąsiedztwie zamku. Jego osobliwością jest olbrzymia drewniana budowla konia trojańskiego o wysokości 15 m i masie 55 ton.

Brno - Południowomorawska metropolia łączy historię. nowoczesną architekturę, kulturę i życie nocne. Nad miastem czuwa Katedra św. Piotra i Pawła. Natomiast w Zamku Spilberk znajduje się wiele różnorodnych ekspozycji: kazamaty z ciemnymi celami, sala tortur, cele znanych więźniów, barokowa apteka, wieża widokowa. Berneńskie podziemia poprowadzą Państwa kilka metrów pod ziemią do labiryntu tajemniczych zaułków średniowiecznych korytarzy i piwnic.

Litomyśl- piękne sgraffito, wspaniałe elewacje, arkady, romantyczny ogród i tajemnicze podziemia - to są tylko niektóre z powodów dla których warto odwiedzić pałac w Litomyślu. Reprezentacyjna siedziba rodu Pernsztejnów to jeden z najpiękniejszych przykładów stylu renesansowego w Czechach i wywoła ogromne wrażenie na każdym kto doceni czystość stylu. Wszystko to doprowadziło do wpisania kompleksu do rejestru dziedzictwa światowego UNESCO.

LITOMYŚL – BOUZOV -  TWIERDZA SPILBERK - BRNO - OŁOMUNIEC

TERMIN i CENA:

 18-19.05.2024 , 450 zł/os.

AKTUALNE TERMINY, INFORMACJE, REZERWACJE:

Czechy - Morawskie Perełki 2023 rok - Biuro Podróży Eltur

Powiązane artykuły

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024