Polsko-české pohraničí – objevte turistické atrakce

Polsko-české pohraničí – objevte turistické atrakce

Je čas na výlet do polsko-českého pohraničí. Turistických atrakcí je zde dostatek, protože vojvodství, kterými hranice obou zemí prochází, jsou bohatá na přírodní a krajinné hodnoty. Pohoří, památky, rozhledny a mnoho dalších míst, kde lze zajímavě strávit volný čas. Poznejte české a polské zajímavosti.

Náchod - atrakcje turystyczne w Czechach

Náchod - atrakcje turystyczne w Czechach

Náchod to urokliwe miasto położone w kraju hradeckim w Czechach, blisko granicy polsko-czeskiej. Zlokalizowane na wysokości 346 m n.p.m. nad rzeką Metuje, miasto to jest otoczone malowniczymi Pogórzami Orlickimi i Jestřebích hor. Region ten przyciąga turystów swoim pięknym krajobrazem, bogatą historią oraz różnorodnymi atrakcjami turystycznymi.

rodinnými nákupy do Polska?

Proč se vyplatí jet za rodinnými nákupy do Polska?

Poláci žijící ve vojvodství sousedících s Českem jezdí často nakupovat do českých měst. Kdo si nekoupil studentskou čokoládu, rum nebo čočku od našich jižních sousedů ? A co může Polsko nabídnout Čechům? Kam na nákupy, co při příležitosti navštívit, aby se výlet vydařil. Máme několik návrhů.

Adrszpaskie Skalne Miasto

Adrszpaskie Skalne Miasto - Tajemniczy Skarb Czech

Skalne Miasto stanowi fascynującą atrakcję turystyczną w Czechach, która przyciąga rzesze odwiedzających z całego świata. To miejsce pełne tajemniczych formacji skalnych o wysokości sięgającej nawet 100 metrów zachwyca nie tylko pięknem krajobrazu, ale także niepowtarzalnym klimatem, którym oczarowuje każdego, kto odważy się wyruszyć w pełną przygód podróż przez ten skalny labirynt.

Objevujte s námi polsko-české zajímavosti

Objevujte s námi polsko-české zajímavosti

Česká republika je známa svými bohatými kulturními památkami a nádhernou přírodou, kterou stojí za to prozkoumat. Mezi nejzajímavějšími atrakcemi jsou Skalní město, ZOO Liberec a Mirakulum Park.

Dolní Morava atrakcje

Dolní Morava: Zapierający dech w piersiach region Czech

W sercu Europy, na pograniczu Czech i Polski, znajduje się malowniczy region Dolní Morava. Ta urokliwa kraina jest prawdziwym skarbem, pełnym naturalnych piękności i fascynujących atrakcji turystycznych. Jeśli szukasz miejsca, gdzie można oderwać się od codzienności i zanurzyć w dzikiej przyrodzie, Dolní Morava to doskonałe miejsce do odwiedzenia.

Zakupy w Polsce

Dlaczego warto pojechać do Polski na rodzinne zakupy?

Polacy mieszkający w województwach graniczących z Czechami często wybierają się do czeskich miast na zakupy. Kto nie kupował u naszych południowych sąsiadów czekolady studenckiej, rumu czy lentilek? A co Polska może oferować Czechom? Gdzie wybrać się na zakupy, co zwiedzić przy okazji, żeby wyjazd był udany. Mamy kilka propozycji.

Polsko-czeskie pogranicze - poznaj atrakcje turystyczne

Polsko-czeskie pogranicze - poznaj atrakcje turystyczne

Czas na wyprawę na polsko-czeskie pogranicze. Atrakcji turystycznych jest to mnóstwo, ponieważ województwa, przez które przebiega granica obu państw są bogate w walory przyrodnicze, krajobrazowe. Pasma górskie, zabytki, wieże widokowe, a także wiele innych miejsc, gdzie można ciekawie spędzić wolny czas. Poznajcie czeskie i polskie atrakcje.

Czechy atrakcje

Poznaj Czechy i ich atrakcje - co warto zobaczyć?

Polacy lubią odwiedzać Czechy. Najczęściej wybieramy tereny przygraniczne, bogate w zabytki, pasma górskie i atrakcje dla rodzin. Z przyjemnością odwiedzamy czeskie karczmy, zajadamy się smażonym serem i popijamy lokalnym piwem. Dużym powodzeniem turystów z Polski i całego świata cieszy się oczywiście Praga. Poznajcie także inne atrakcje turystyczne Czech.