Náchod - atrakcje turystyczne w Czechach

Náchod - atrakcje turystyczne w Czechach

Náchod to urokliwe miasto położone w kraju hradeckim w Czechach, blisko granicy polsko-czeskiej. Zlokalizowane na wysokości 346 m n.p.m. nad rzeką Metuje, miasto to jest otoczone malowniczymi Pogórzami Orlickimi i Jestřebích hor. Region ten przyciąga turystów swoim pięknym krajobrazem, bogatą historią oraz różnorodnymi atrakcjami turystycznymi.

Historia Náchod

Nachod Czechy

Náchod ma bogatą historię sięgającą I połowy XIII wieku, kiedy to zostało założone przez rycerza Hrona z rodu Načeradiców. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z 1254 roku. Przez wieki Náchod przechodziło przez różne ręce, m.in. należało do Jana Luxemburskiego, Jana Kolda z Žampachu, a także króla Jiřího z Poděbrad. Miasto również brało udział w wielu historycznych wydarzeniach, co nadal odzwierciedla się w jego zabytkach i architekturze.

polsko czeskie atrakcje

NáchodAtrakcje turystyczne 

Náchod oferuje liczne atrakcje turystyczne, które przyciągają zarówno miłośników historii, jak i przyrody. Oto niektóre z najważniejszych miejsc, które warto zobaczyć podczas wizyty w Náchodzie:

Pałac (Ul. Smiřických)

Impresyjny pałac w stylu renesansowym, który jest jednym z najważniejszych zabytków miasta. Jego historia sięga XVI wieku, a dziś mieści on interesujące muzeum i wystawy. Jest jednym z najbardziej imponujących zabytków w mieście. Znajduje się na granicy między Czechami a Polską i stanowi rozległy kompleks budynków o bogatej historii. Jego charakterystyczna architektura w stylu renesansowym przyciąga wielu turystów z różnych zakątków świata. Odkryjmy nieco więcej o tej fascynującej rezydencji.

Historia Pałacu w Nachodzie

Pierwsze wzmianki o Nachodzie pochodzą z połowy XI wieku, kiedy czeski książę Vratislav II zorganizował wybór biskupa praskiego na pobliski Dobenín. Zamek, który później przekształcił się w pałac, został założony przez Hrona z rodu Načeratic w połowie XIII wieku. Zlokalizowany na szlaku handlowym blisko granicy czesko-niemieckiej, zamek pełnił ważną rolę strategiczną.

Dziś pałac w Nachodzie jest otwarty dla zwiedzających i oferuje kilka fascynujących wycieczek z przewodnikiem. Jedną z atrakcji jest możliwość wejścia na wieżę, gdzie można podziwiać panoramę miasta i okolicy. Ponadto, w pałacu znajduje się loch i piwnice, które w przeszłości pełniły ważną rolę obronną.

Zwiedzanie Pałacu w Nachodzie

Zwiedzanie pałacu w Nachodzie to wyjątkowa okazja do zgłębienia fascynującej historii tego miejsca. Przewodnicy opowiedzą o dawnych właścicielach, ciekawostkach z życia pałacu oraz jego kulturalnym znaczeniu. Dzięki starannie zachowanym wnętrzom, można przenieść się w czasie i poczuć atmosferę dawnych czasów.

Kościół św. Wawrzyńca (Rynek - Nám. T.G.Masaryka nr 37)

Nachod Czechy kościół

Zabytkowy kościół, którego korzenie sięgają XV wieku. Kościół oferuje piękne wnętrza i fascynującą architekturę.

Ratusz (Rynek - Nám. T.G.Masaryka nr 1)

Náchod

Charakterystyczny budynek ratusza, który wspaniale komponuje się z otoczeniem. Warto podziwiać jego fasadę i wnętrza.

Hotel i Teatr Beránek (Rynek nr 74 - Nám. T.G.Masaryka nr 74)

Ciekawe miejsce, gdzie oprócz przyjemnego pobytu można zobaczyć lokalny teatr i jego przedstawienia.

Fontanna (Rynek - Nám. T.G.Masaryka nr 40)

Fontanna Nachod Czechy

Efektowna fontanna znajdująca się przed urzędem pocztowym na rynku, stanowi miły punkt orientacyjny w mieście.

Figury Świętych

W okolicach rynku można podziwiać różne figury religijne, takie jak Figura Świętej Trójcy czy Figura św. Jana Nepomucena, które dodają charakteru temu miejscu.

Kalwaria

Malownicze miejsce obok kościoła, które ma duże znaczenie religijne i kulturowe.

Muzeum Wózków Dziecięcych (Muzeum Kočárků)

Fascynujące miejsce, gdzie można poznać historię i ewolucję wózków dziecięcych, a także zobaczyć różnorodne lalki i akcesoria.

Muzeum Wojskowe 

Warto odwiedzić to muzeum, aby poznać historię regionu i miasta w kontekście wojskowym.

Zamek Náchod

 

Na wzgórzu nad miastem wznosi się efektowny zamek, który stanowi jedną z głównych atrakcji miasta. Można zwiedzić jego wnętrza, gdzie znajdują się ciekawe wystawy.

Náchod jest również doskonałą bazą wypadową do zwiedzania okolicznych miejscowości, takich jak Pec pod Sněžkou, Litomyšl czy Hradec Králové, które również oferują ciekawe atrakcje turystyczne.

Podsumowując, Náchod to miejsce o niezwykłym uroku, oferujące bogatą historię, piękne zabytki i malowniczy krajobraz. Dla turystów zainteresowanych historią, kulturą i przyrodą, Náchod stanowi fascynującą destynację, która pozostawi niezapomniane wrażenia.

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad