Blog - województwo dolnośląskie

Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego Wrocław 2024 - relacja z targów

Targi Turystyczne Wrocław 2024

Wrocław w ostatni weekend (22-24 marca 2024 r.) stał się międzynarodowym centrum turystyki i kultury, goszcząc Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego. To wydarzenie przyciągnęło miłośników podróży z całego świata, oferując im niepowtarzalną okazję do odkrywania nowych kultur, smaków i atrakcji.

Na terenie targów swoje stoiska zaprezentowało ponad 200 wystawców z różnych zakątków świata. Od zimowych pejzaży Norwegii, przez gorącą Kubę, po zielone krajobrazy Szkocji i historyczne skarby Czech – odwiedzający mieli okazję zagłębić się w różnorodność kultur i ofert turystycznych. Polska, z Dolnym Śląskiem na czele, dumnie prezentowała swoje unikalne atrakcje, od Żywego Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, przez Ski-raft czyli spływach pontonowych, wyprawy balonowe Balloon Expedition, po tajemnice Zamku Międzylesie, Pałacu Marianny Orańskiej, Hydropolis i Podziemnego Miasta Osówka.

Targi Turystyczne Wrocław

Spotkania z podróżnikami i ekspertami

Goście specjalni przyciągnęli tłumy fascynującymi prelekcjami na temat podróży i przygód. Byli nimi m.in. Foxes in Eden czy Ready for Boarding. Festiwal Podróżników „Swoją Drogą” zebrał w jednym miejscu pasjonatów wypraw, którzy podzielili się swoimi niezwykłymi doświadczeniami, inspirując innych do eksplorowania nieznanych zakątków świata.

Targi Turystyczne Wrocław

Kulinarne odkrycia i rodzinna zabawa

Strefa Produktów Regionalnych oraz Festiwal Kulinarny zaprosiły odwiedzających do odkrywania bogactwa smaków z całego świata. Od tradycyjnych polskich potraw, przez egzotyczne przysmaki, po klasyczne dania kuchni międzynarodowej – każdy smakosz znalazł coś dla siebie. Dla rodzin z dziećmi targi przygotowały bogaty program zabaw i warsztatów, a liczne konkursy dawały szansę na wygranie atrakcyjnych nagród, dodając element rywalizacji i zabawy do wizyty na targach.

Targi Turystyczne Wrocław

Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego we Wrocławiu udowodniły, że podróżowanie łączy ludzi, inspiruje do odkrywania nowych miejsc i doświadczania nieznanych dotąd kultur. Było to wydarzenie, które nie tylko promowało turystykę i rekreację, ale także edukowało i zjednoczyło społeczność miłośników przygód z całego świata. Wszystko to w atmosferze wspólnej radości, wymiany doświadczeń i planowania przyszłych podróży. Już teraz wielu uczestników z niecierpliwością czeka na kolejną edycję, by ponownie zanurzyć się w świat globalnej turystyki i kultury.

Powiązane artykuły