Blog - Wrocław

TOP 3 atrakcje wokół Wrocławia

Atrakcje turystyczne Wrocław i okolice

Jeśli jesteście mieszkańcami Wrocławia, lub zamierzacie zostać w tym miejscu na dłużej, z pewnością zainteresuje Was kilka propozycji spędzenia czasu wokół stolicy Dolnego Śląska.

Poznaj atrakcje w okolicach Wrocławia

atrakcja rower dla dzieci

 

Aktywnym proponujemy trzy bardzo ciekawe miejsca. Wycieczka rowerowa z Wrocławia do Kotowic to około 25km trasy rowerowej (w jedną stronę), prowadzącą do urokliwej wieży widokowej, z której widać przepięknie wijącą się Odrę oraz fragment panoramy Wrocławia. Niewątpliwą atrakcją będzie również wycieczka do nieodległej Sobótki i wejście na Ślężę przez Wieżycę. To dwa malownicze szczyty górskie z wieżami widokowymi. Pokonanie tej trasy zajmuje około dwóch godzin w jedną stronę. Miłośników plażowania i sportów wodnych zapraszamy do Mietkowa, gdzie nad sztucznie utworzonym jeziorem znajdują się plaże oraz wypożyczalnie różnej maści sprzętu wodnego. Pozostając na południe od stolicy Dolnego Śląska, możemy udać się do nieodległej wsi Ślęza, gdzie znajduje się Zamek Topacz, Muzeum Motoryzacji oraz dostępne dla wszystkich przepiękne tereny zielone. Stamtąd już tylko „rzut beretem” do Galowic, gdzie w odrestaurowanym spichlerzu znajduje się Muzeum Powozów.

Atrakcje turystyczne niedaleko Wrocławia

zamek olesnica

Przenosimy się teraz na północ Wrocławia, gdzie odkryjemy dla Was niesamowite perełki oddalone zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od WRO. Naszą przygodę zaczynamy od Oleśnicy, gdzie stoi ogromny Zamek Książąt Oleśnickich. Stąd można udać się jeszcze w stronę Rynku, podziwiając po drodze zabytkową Bazylikę. Warto także pospacerować nad Stawami Oleśnickimi, tu także wypożyczymy kajak i rower wodny. Można również skorzystać z kompleksu sportowego z Aquaparkiem, ścianką wspinaczkową i lodowiskiem. Z Oleśnicy udamy się w okolice Sycowa, gdzie w Stradomii Wierzchniej możemy zajrzeć do przepięknego Arboretum Leśnego im. Profesora S. Białoboka. Tuż obok tego urokliwego miejsca znajduje się Zalew Stradomia, oferujący możliwość plażowania, kąpieli oraz uprawiana sportów wodnych.

Kolejnym naszym przystankiem są Krośnice, gdzie możecie przejechać się prawdziwym parowozem! Na miejscu także mnóstwo ścieżek pieszych i rowerowych, które zaprowadzą Was nad przepiękne stawy. Tu także wypożyczycie rower, kajak lub rower wodny. W pobliżu znajduje się również Aquapark z basenem sportowym, rekreacyjnym, zjeżdżalniami oraz saunami i jacuzzi. Stąd już tylko kilka kilometrów do Milicza, gdzie polecamy obejrzeć Pałac Maltzanów oraz przespacerować się po Rynku.

W pobliskiej Rudzie Sułowskiej czeka na Was Naturum, czyli kompleks edukacyjno-rozrywkowy poświęcony Stawom Milickim. Można łowić ryby, zwiedzić Muzeum, pogłaska kozy czy osiołki oraz pobawić się na interesującym placu zabaw. Na miejscu jest również restauracja oraz hotel. Przemieszczamy się w stronę Żmigrodu, po drodze „wpadając” do Rudy Żmigrodzkiej na smaczną rybkę oraz spacer wśród stawów hodowlanych. W samym Żmigrodzie koniecznie odwiedźcie zespół Pałacowo-Parkowy, w którym znajduje się baszta zamkowa, ruiny pałacu oraz rozległy, pięknie utrzymany park.

Poznaj atrakcje wokół Wrocławia

Naszą podróż wokół Wrocławia kończymy w Trzebnicy. Poczynając od Rynku, warto przejść się Kocią Ścieżką, zaglądając do Sanktuarium Maryjnego, nad Kocie Stawy i Kocie Wzgórza. Tuż obok znajduje się Aquapark ze strefą sportową, rekreacyjna oraz kręgielnią. Na wszystkie te atrakcje warto przeznaczyć sobie minimum 2-3 dni, ponieważ opowiedzieliśmy tylko o najważniejszych atrakcjach poszczególnych miast, które kryją w sobie znacznie więcej zabytków i atrakcji turystycznych.

MAPA ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH - WROCŁAW I OKOLICE

Przeczytaj także:

WROCŁAW - ATRAKCJE KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ

WROCŁAW - ATRAKCJE NA DESZCZOWE DNI

ZIEMIA KŁODZKA - ATRAKCJE KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ 

Powiązane artykuły

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024