Blog - Wrocław

Poznaj z nami TOP 10 atrakcji Wrocławia

wrocław atrakcje turystyczne, wrocław atrakcje, dolny śląsk atrakcje, dolny śląsk atrakcje dla dzieci, TOP 10 atrakcji wrocławia, turystyka, wakacje w polsce

Wrocław ma niezliczoną ilość atrakcji turystycznych przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Przyjeżdżając do niego nie sposób odwiedzić wszystkich, służymy zatem pomocą wybierając te dziesięć, które naszym zdaniem, koniecznie musicie zobaczyć.

Najciekawsze atrakcje Wrocławia - odkryj z nami

atrakcjadla dzieciniepelnosprawninaniepogode

 

 

Z pewnością jest jesteście ich w stanie zobaczyć jednego dnia, bezpiecznym jest rozłożenie sobie tej wizyty na minimum dwa dni. Niekwestionowanym liderem jest oczywiście ZOO Wrocław oraz jego niepowtarzalne na skalę kraju Afrykarium. Przygotujcie się na ekscytującą podróż po świecie zwierząt, na którą należy poświęcić minimum cztery godziny. Dokładnie naprzeciwko ZOO znajduje się kompleks Hali Stulecia. To ogromny teren, który oferuje wiele możliwości wypoczynku oraz interesujących doznań edukacyjnych. W skład kompleksu wchodzi bowiem Hala Stulecia, Pergola, Fontanna Multimedialna, Pawilon Czterech Kopuł, Iglica, Ogród Japoński oraz Park Szczytnicki. Tu powinniście pozostać na kolejne 3-4 godziny i zakończyć pierwszy dzień zwiedzania. Koniecznie zaczekajcie na wieczorny pokaz Fontanny Multimedialnej, to absolutnie Niesamowite doznania wzrokowe i słuchowe. Miłośnikom architektury polecamy także obejrzeć modelowe osiedle WUWA, zbudowane na początku XX wieku.

Weekend we Wrocławiu - ciągl dalszy atrakcji turystycznych

kolejkowo2

Drugi dzień wizyty we Wrocławiu zaczynamy od Sky Tower, w którym zlokalizowane jest Kolejkowo oraz Taras Widokowy. Pierwsza z atrakcji to miniaturowy świat zbudowany przez grupę Niesamowitych modelarzy. Zobaczycie tu tysiące postaci, setkę budynków oraz dziesiątki jeżdżących pociągów, tramwajów i samochodów. Taras Widokowy znajduje się niemal 200 metrów nad ulicami Wrocławia, można z niego podziwiać panoramę miasta oraz okolicznych miejscowości. Zwiedzenie tych dwóch miejsc zajmie Wam około dwóch godzin. Kolejne kroki warto skierować do Rynku, gdzie prócz przepięknego Ratusza, warto zobaczyć także dziesiątki przepięknie odrestaurowanych kamieniczek, Plac Solny, Muzeum Pana Tadeusza, czy wystawę artefaktów filmowych – MovieGate. Wśród dziesiątek restauracji wybierzecie sobie takie smaki, na które będziecie właśnie mieć ochotę.

Wrocławskie krasnale

krasnale wroclaw

Przy Rynku rozpoczniecie także przygodę z Krasnalami, jest ich już we Wrocławiu ponad 500! Możecie szukać ich samodzielnie, lub zaopatrzyć się w mapkę w jednym ze sklepików z pamiątkami. Potem powoli przechadzamy się w stronę Odry, przy ul. Na Jatkach zobaczyć można Pomnik Ku Czci Zwierząt Rzeźnych. Idąc dalej ulicą Grodzką dochodzimy do Wysp Odrzańskich. Na najmniejszej znajduje się interesująca rzeźba przestrzenna o nazwie Nawa. Później wkraczamy na Bulwar Włostowica, tu możemy przepłynąć się którymś ze statków Białej Floty, lub udać się na Ostrów Tumski. Tu warto zwiedzić Kolegiatę św. Krzyża oraz Archikatedrę, na której wieży zlokalizowany jest kolejny punkt widokowy z Niesamowitym widokami na zabytkową część miasta. Ostrowem Tumskim powrócimy na Bulwar Xawerego Dunikowskiego, który zaprowadzi nas aż do ikony Wrocławia, czyli Mostu Grunwaldzkiego. Jeżeli zostanie jeszcze trochę czasu warto odwiedzić Muzeum Narodowe i Panoramę Racławicką (wskazane wcześniejsze rezerwowanie biletów).

Tak oto wypełnione zostały dwa dni wspaniałej podróży po Wrocławiu, podczas których zdołaliście zobaczyć jedynie najważniejsze z dziesiątek atrakcji, które oferuje stolica Dolnego Śląska.

MAPA ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH WE WROCŁAWIU

 

Przeczytaj także:

KARKONOSZE - 27 ATRAKCJI KTÓRE MUSISZ ODWIEDZIĆ

WROCŁAW - ATRAKCJE NA DESZCZOWE DNI

ZIEMIA KŁODZKA - ATRAKCJE KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ 

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad