Blog - Wrocław

Wrocław - atrakcje, które warto zobaczyć

Wrocław atrakcje turystyczne, wrocław atrakcje dla dzieci, aktywnie we wrocławiu, wrocław atrakcje dla dorosłych, wakacje w polsce, polskie miasta, dolny śląsk atrakcje

Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska. Oferuje niezliczoną ilość atrakcji turystycznych.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

 atrakcja aparat dla dzieci niepelnosprawni naniepogode

 

Pytacie co warto odwiedzić we Wrocławiu? Miasto skrywa w sobie wiele niesamowitych atrakcji turystycznych. Niewątpliwie najważniejszą z nich jest ZOO Wrocław, na terenie którego znajduje się Afrykarium. Każdego roku ZOO odwiedza ponad półtora miliona osób. Tóż obok znajduje się kompleks Hali Stulecia, w którego skład wchodzi monumentalny budynek wybudowany w stylu modernistycznym, przepiękna Pergola wraz z Fontanną Multimedialną, Pawilon Czterech Kopuł, Iglica oraz przylegający do nich Ogród Japoński oraz Park Szczytnicki. Cały ten teren jest ulubionym miejscem spacerów Wrocławian oraz turystów przyjeżdżających do miasta z całego świata.

Wrocławski rynek - musisz zobaczyć

wroclaw rynek

Niemniej ważnym punktem na mapie Wrocławia jest ogromny Rynek, na którym znajduje się Stary Ratusz, rozbudowywany od XIV wieku. Tuż obok, w zespole śródrynkowym, znajduje się Nowy Ratusz, którego historia sięga połowy XIX wieku. Wszystkie pierzeje Rynku wypełniają zabytkowe, pięknie odrestaurowane kamienice. Tuż obok znajduje się Plac Solny, a pod jego powierzchnią Niesamowity schron przeciwlotniczy w którym zlokalizowana interesująca atrakcja turystyczna – MovieGate.

Sławny Ostrów Tumski

wroclaw ostrow tumski

Przechodząc zabytkowymi uliczkami w stronę Odry, napotkamy ogromny gmach Uniwersytetu czy znajdujący się Na Jatkach Pomnik Ku Czci Zwierząt Rzeźnych. Podążając dalej napotkamy Bulwary Nadodrzańskie, którymi dotrzemy na Ostrów Tumski, czyli historycznie najstarszą część Wrocławia. Tu godna podziwu jest Archikatedra, Kolegiata św. Krzyża czy Pałac Biskupów. Nie możemy także zapomnieć o ponad 100 mostach, które czynią z Wrocławia „Wenecję Północy”. Do najciekawszych budowli tego typu należy zaliczyć Most Grunwaldzki, Most Tumski, Most Piaskowy, Most Zwierzyniecki, czy Most Oławski.

Muzea i taras widokowy

 wroclaw muzeum technki

We Wrocławiu znajduje się także najwyżej położony w Polsce Taras Widokowy, znajduje się on na wysokości niemal 200 metrów nad ziemią z budynku Sky Tower. Tu także soją siedzibę ma Niesamowita atrakcja turystyczna dla całej rodziny, czyli Kolejkowo. Wrocław t także dziesiątki muzeów, z których najważniejszymi są Mizeum Narodowe, Panorama Racławicka, Muzeum Pana Tadeusza, Muzeum Architektury czy Muzeum Miejskie Wrocławia, zlokalizowane w pięknym Pałacu Królewskim. Po Odrze pływa niezliczona ilość statków Białej Floty, w tym największy w Polsce statek wycieczkowy o nazwie Wratislavia. Szykując się na zwiedzanie Wrocławia należy nastawić się na kilkudniową wizytę. Bogactwo tego miasta to również dziesiątki parków, pomników oraz ponad 500 krasnali, które stały się na początku XXI weku symbolem tej dolnośląskiej metropolii.

przeczytaj także:

WROCŁAW - ATRAKCJE KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ

WROCŁAW - ATRAKCJE NA DESZCZOWE DNI

ZIEMIA KŁODZKA - ATRAKCJE KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ 

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad