Blog - Wrocław

Wrocław dla aktywnych - co warto zobaczyć?

Wrocław atrakcje turystyczne, wrocław atrakcje dla dzieci, aktywnie we wrocławiu, wrocław atrakcje dla dorosłych, wakacje w polsce, polskie miasta, dolny śląsk atrakcje

Wrocław oferuje turystom niezliczoną ilość atrakcji, w tym takich, które wspomogą aktywność fizyczną.

Aktywnie we Wrocławiu - co robić?

atrakcja dla dzieci naniepogode

 

Lubisz aktywnie spędzać czas? Dobrym kierunkiem Twojej podróży bez wątpienia będzie Wrocław. Znajdziesz tu móstwo atrakcji turystycznych, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Każdy turysta wie, że Wrocław to prawdziwa skarbnica atrakcji. Bez względu na porę dnia i pogodę - tutaj nie można się nudzić! Przestawimy Ci kilka pomysłów na to, co warto robić we Wrocławiu. Gotowy? Przygotuj się na dreszczyk emocji i niezapomniane wspomnienia.

Z wody lub z powietrza?

wroclaw odra

Zacznijmy może od Wieży Widokowej, która znajduje się przy Bazylice Mniejszej pod wezwaniem św. Elżbiety (tzw. kościół Garnizonowy). Na taras widokowy, który znajduje się 75 metrów ponda ulicami, wiedzie ponad 300 schodów, których pokonanie zapewni nam przepiękne widoki na Rynek oraz Stare Miasto. Interesującym będzie także spojrzenie w Wrocław z poziomu Odry. W dwóch wypożyczalniach sprzętu wodnego zlokalizowanych na Przystani Zwierzynieckiej oraz w Zatoce Gondoli, można wypożyczyć kajak lub rower wodny i oddać się przemiłej rekreacji podziwiając liczne zabytki hydrotechniki.

Aquapark, a może park trampolin?

park trampolin wroclaw

Niezliczoną ilość zabawy oferuje także Aquapark, który posiada w swej ofercie zarówno baseny kryte, jak i zewnętrzne. Na miłośników adrenaliny czekają liczne zjeżdżalnie wodne, rwąca rzeka i wiele innych atrakcji. Należy podkreślić, że całe miasto można zwiedzić za pomocą Roweru Miejskiego, zainstalowano już ponad 200 miejsc, gdzie można go wypożyczyć i oddać w dowolnej chwili przez cały rok. Wrocław to także trzy Parki Trampolin (JumpWorld, Go Jump, Jump Hall), gdzie można bez problemu zużyć nadmiar adrenaliny.

Dla najmłodszych

Dla młodszych zlokalizowano kilka parków dmuchańców takich jak Arena Gigantów czy GoAir. Na miłośników jazdy na nartach zjazdowych czeka całoroczny stok narciarski Ski Arena Wrocław. Okresowo otwartych jest również kilka lodowisk, w tym Lodowisko Spiska i Lodowisko Orbita. W mieście znajduje się również wiele krytych boisk do tenisa ziemnego czy squasha.

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad