Blog - Wrocław

Wrocław na deszczowe dni - co robić?

wrocław atrakcje, wrocław atrakcje dla dzieci, wrocław na niepogodę, gdzie na weekend wrocław, co robić we wrocławiu, co zobaczyć we wrocławiu

Wrocław ma niezliczoną ilość atrakcji turystycznych, warto zatem, planując podróż do stolicy Dolnego Śląska, rozdzielić je sobie pod kątem pogody.

Co robić we Wrocławiu gdy pada deszcz?   

 Wiadomo, że nawet w lecie bywa ona kapryśna, podpowiadamy zatem, co można odwiedzić kiedy pada. Pierwsze kroki należy skierować w kierunku Panoramy Racławickiej, czyli monumentalnego dzieła namalowanego na płótnie o rozmiarach 114x15 metrów! Po około godzinie zwiedzania można przemieścić się do SkyTower, czyli najwyższego wieżowca w tym mieście. Tu punktami obowiązkowymi są Kolejkowo oraz Taras Widokowy.

Pierwsza z atrakcji, to cudowny świat w miniaturze, gdzie na kilkuset metrach kwadratowych makiet wykonany w skali 1:24 zaprezentowano Niesamowitą ilość figurek, architektury oraz oczywiście jeżdżących pociągów. Taras Widokowy znajduje się niemal 200 metrów ponad ulicą, oferuje wspaniałe widoki Wrocławia i okolic, podziwiane z lotu ptaka.

Poznaj atrakcje Wrocławia

Hydropolis

Kolejnym z pomysłów na interesujące zwiedzanie jest Hydropolis, czyli centrum nauki o wodzie. Znajdziecie tu wiele cennych informacji o tym jak powstaje woda, jak się ją oczyszcza i doprowadza do domów itp. Będzie można zagłębić się także na dno oceanów, podziwiając batyskaf czy zwierzęta żyjące pod powierzchnią wody. Czeka na Was także wiele placówek muzealnych, do największych należy zaliczyć Muzeum Narodowe, Muzeum Architektury czy Muzeum Pana Tadeusza. Pod Placem Solnym, w schronie z początków XX wieku zorganizowano wystawę artefaktów filmowych – Movie Gate.

W niepogodę zapraszamy także do Aquaparku, tu można skorzystać z wielu basenów rekreacyjnych, zjeżdżalni i innych atrakcji wodnych. Na aktywnych czekają parki trampolin oraz parki dmuchańców takie jak GoJump, JumpWorld, GoAir czy Arena Gigantów.

zdjecie 6

Wrocław to także centrum artystyczno-rozrywkowe, czekają na was dziesiątki sal kinowych, teatry (w tym muzyczny i lalkarski), opera oraz Narodowe Forum Muzyki, które warto zwiedzić choćby jako interesujące dzieło architektoniczne.

MAPA ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH WE WROCŁAWIU

przeczytaj także:

WROCŁAW - ATRAKCJE KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ

NAJCIEKAWSZE ZABYTKI WROCŁAWIA 

ZIEMIA KŁODZKA - ATRAKCJE KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ 

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad