Blog - Ziemia Klodzka

Ciekawe artykuły na temat atrakcji turystycznych na terenie Ziemi Kłodzkiej

zamki i pałace kotlina kłodzka

Zamki i pałace Kotliny Kłodzkiej, które warto zobaczyć

Kotlina Kłodzka, urokliwy zakątek południowo-zachodniej Polski, jest doskonałym miejscem na wypoczynek dla miłośników historii, architektury i unikalnych zabytków. Zamki i pałace tego regionu zachwycają swoją wielkością, przepychem oraz pobudzają wyobraźnię odwiedzających. Są to miejsca, gdzie przeszłość splata się z barwnymi opowieściami o życiu dawnych elit.

Międzygórze - co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne

Międzygórze - co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne

Międzygórze, malownicza miejscowość położona w sercu Dolnego Śląska w Polsce, jest skarbem dla miłośników przyrody, historii i kultury. Ten urokliwy zakątek, otoczony majestatycznymi górami Sudetami, oferuje swoim odwiedzającym nie tylko przepiękne widoki, ale również bogatą historię i niezliczone atrakcje turystyczne.

Jezioro Bystrzyckie

Jezioro Bystrzyckie i inne atrakcje w Górach Sowich

Góry Sowie, leżące w południowo-zachodniej Polsce, są częścią Sudetów Środkowych. Ten malowniczy pasmo górskie, znane z bogatej historii i tajemniczych podziemi, przyciąga miłośników przyrody, historii oraz aktywnego wypoczynku.

Trasy rowerowe w Polanicy-Zdrój

Trasy rowerowe w Polanicy-Zdrój i okolicach - gdzie wybrać się na rower?

Polanica-Zdrój, znana jako urokliwe miasto uzdrowiskowe w województwie dolnośląskim, jest nie tylko rajem dla kuracjuszy, ale także rajem dla miłośników rowerowych przygód.

Kłodzko Land - turistické atrakce

Kłodzko Land - turistické atrakce

Chcete objevovat turistické atrakce Kladského kraje? Toto je nejrozmanitější region z hlediska turistických atrakcí v Dolním Slezsku.

Glatzer Land - Touristenattraktionen

Glatzer Land - Touristenattraktionen

Möchten Sie die touristischen Attraktionen des Glatzer Landes entdecken? Dies ist die vielfältigste Region in Bezug auf touristische Attraktionen in Niederschlesien.

Kłodzko Land - tourist attractions

Kłodzko Land - tourist attractions

Want to discover the tourist attractions of Klodzko Land? This is the most diverse region in terms of tourist attractions in Lower Silesia.

nauka jazdy na nartach Kotlina Kłodzka

Instruktorzy narciarstwa - nauka jazdy na nartach Kotlina Kłodzka

Kotlina Kłodzka, znana ze swoich malowniczych krajobrazów i bogatej historii, zimą zamienia się w raj dla miłośników sportów zimowych. Dzięki różnorodności terenów i dobrze rozwiniętej infrastrukturze narciarskiej, region ten oferuje doskonałe warunki do nauki jazdy na nartach, zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych narciarzy.

Wypożyczalnie rowerów na Ziemi Kłodzkiej

Wypożyczalnie rowerów na Ziemi Kłodzkiej

Ziemia Kłodzka, z jej malowniczymi krajobrazami i różnorodnością tras rowerowych, jest idealnym miejscem dla miłośników dwóch kółek. Od górskich wypraw po spokojne przejażdżki po zabytkowych miasteczkach, region ten oferuje nieskończone możliwości dla rowerzystów.

trasy rowerowe gmina radków

Odkryj uroki gminy Radków na dwóch kółkach: Przegląd tras rowerowych

Gmina Radków położona na Dolnym Śląsku to miejsce o wyjątkowych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Liczne trasy rowerowe, lasy, pagórki oraz klimat czynią gminę idealną dla miłośników wypoczynku na rowerze.

Rafting Bardo - gdzie wybrać się na spływ pontonowy?

Rafting Bardo - gdzie wybrać się na spływ pontonowy?

Znajdujemy się w Sudetach Środkowych, w województwie dolnośląskim, w Górach Bardzkich. To tutaj przepływa jedna z najpiękniejszych rzek regionu - Nysa Kłodzka. W okolicach Barda znajduje się Przełom Bardzki, czyli Przełom Nysy Kłodzkiej, ciągnący się na długości 15 kilometrów.

Weekend na Ziemi Kłodzkiej - co warto zobaczyć?

Weekend na Ziemi Kłodzkiej i okolicach - co warto zobaczyć? Pomysły na weekendowy wypad na Ziemię Kłodzką

Ziemia Kłodzka, leżąca na południu województwa dolnośląskiego, jest jednym z najprężniej rozwijających się pod względem turystyki regionem Dolnego Śląska. To za sprawą po pierwsze naturalnych, przyrodniczych atrakcji - bliskości kilku ciekawych szczytów górskich, będących jednocześnie punktami widokowymi, zabytków i atrakcji, utworzonych po to, by umilić czas turystom, odwiedzającym te tereny.

Trasy i szlaki rowerowe Stronie Śląskie

Trasy i szlaki rowerowe Stronie Śląskie

Jeżdżenie rowerem w upały może dać w kość, ale wycieczki po mieniących się nieśmiało rudościami ścieżkach, w otoczeniu gór to jedna z większych przyjemności jesieni. Właśnie dlatego chcielibyśmy opowiedzieć Wam o jednej z najlepiej przygotowanych na rowerzystów gmin na Dolnym Śląsku.

Radków zima

Zimowe Góry Stołowe – wycieczka na narty do gminy Radków Kłodzki

Nie jest tajemnicą, że Dolny Śląsk to skarbnica atrakcji, również tych zimowych. Do jednego z najciekawszych regionów należy region Gór Stołowych. Leżąca tam gmina Radków wielu kojarzy się ze Szczelińcem, skalnymi korytarzami, wąskimi szczelinami i rozmaitymi kształtami z kamienia, stworzonymi przez samą matkę naturę.

Gdzie na narty - Ziemia Kłodzka

Gdzie na narty - Ziemia Kłodzka

Miłośnicy białego szaleństwa powoli szykują narty. Zwłaszcza, że w perspektwie są święta, ferie zimowe i dodatkowe wolne dni. W który region Polski się wybrać, gdzie znajdziemy dobre warunki do szusowania, dogodną infrastrukturę i piękne widoki? Polecamy Ziemię Kłodzką. Tu znajdziecie wszystko, czego potrzebują narciarze w każdym wieku.

Ziemia Ząbkowicka - co warto zobaczyć?

Ziemia Ząbkowicka - co warto zobaczyć?

Ziemia Ząbkowicka jest regionem geograficzno-historycznym, usytuowanym w południowo-wschodniej części Dolnego Śląska na Podgórzu Sudeckim. To region urozmaicony pod względem krajobrazowym. Turyści znajdą tu szkali górskie, piękne lasy, rzeki.

Gmina Radków - atrakcje zimowe 2022

Radków i okolice - atrakcje zimowe 2024

Gmina Radków to miejsce godne polecenia o każdej porze roku. Jesteście ciekawi jakie atrakcje czekają tu na Was zimową porą?

Ziemia Kłodzka atrakcje zimowe

Ziemia Kłodzka i okolice - zimowe atrakcje turystyczne

Dolny Śląsk to województwo, które doskonale sprawdzi się na zimowe wyjazdy. Duża liczba pasm górskich, a co z tym idzie - stoków narciarskich - to dobra wiadomość dla miłośnikow białego szaleństwa w każdym wieku.

Bystrzyca Kłodzka - atrakcje turystyczne

Górskie klimaty na jesień, czyli weekend na Ziemi Bystrzyckiej

Planowanie wyjazdu na Dolny Śląsk nie jest prostą sprawą. Z setek atrakcji trzeba wybrać zaledwie część, która pojawi się jako punkty wycieczki. Jesienią w szczególności lubimy zdobywać góry, a jedne z piękniejszych dolnośląskich gór znajdują się przecież w gminie Bystrzyca Kłodzka. 

Zima w Bystrzycy Kłodzkiej

Zima w górach, czyli gdzie na zimowy wypoczynek na Ziemi Bystrzyckiej

Zimowe urlopy czas zacząć planować, choć wiemy, że nie jest to prosta sprawa. Z setek zimowych atrakcji trzeba wybrać zaledwie część, która pojawi się jako punkty wycieczek czy to podczas międzyświątecznej przerwy, czy to podczas ferii zimowych.

Stronie Śląskie - zima

Stronie Śląskie - zimowe atrakcje turystyczne

Zimowe eskadapy na Ziemi Kłodzkiej? Wybierz się na zimowe szaleństwo w nasze piękne góry i odkryj niesamowite szlaki biegówkowe - jedne z najciekawszych w Polsce! 

Jesień w lesie

Jesień w lesie

Wiele osób zapytanych o ulubioną porę roku odpowiada, że to lato. My mamy jednak szczególny sentyment do przełomu lata i jesieni, kiedy to drzewa zaczynają zmieniać kolory po to, by niedługo móc zrzucić liście.

stronie śląskie, gmina stronie śląskie, stronie śląskie turystyka, stronie śląskie wakacje, stronie śląskie na narty, trasy rowerowe stronie śląskie

Turystyczne miejscowości gminy Stronie Śląskie - które warto odwiedzić?

Gmina Stronie Śląskie na Ziemi Kłodziej to teren atrakcyjny turystycznie ze względu na położenie oraz ciekawe miejsca i obiekty do odwiedzenia.

Trasy Rowerowe Stronie Śląskie

Rowerem przez Gminę Stronie Śląskie

Odwiedzając Dolny Śląsk czasem trudno zdecydować się, który kierunek na wycieczkę obrać, jaka okolica jest najbardziej atrakcyjna i gdzie znajdziemy najwięcej ciekawych miejsc, które można zobaczyć. Jedno jest pewne: tam, gdzie są góry, tam mamy gwarancję braku nudy.

Poznaj atrakcje Kletna - gmina Stronie Śląskie
Kletno - gmina Stronie Śląskie

Poznaj atrakcje Kletna - gmina Stronie Śląskie

Ziemia Kłodzka to nie tylko miasta ale także małe, urokliwe miejscowości i wsie, które docenią miłośnicy spokoju ale także aktywnego wypoczynku.

Stronie Śląskie

Stronie Śląskie – malowniczy zakątek Ziemi Kłodzkiej

Nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Największym atutem miejscowości jest przepiękny górski krajobraz oraz liczne walory przyrodnicze. To bez wątpienia jeden z najciekawszych kierunków turystycznych Dolnego Śląska.

Stronie Śląskie

Gmina Stronie Śląskie na wakacje, czyli dlaczego spędzić urlop właśnie tu?

Częstym dylematem podczas planowania urlopu jest to, czy wybrać góry czy wodę. Przybywając na Dolny Śląsk nie trzeba wybierać. Ta kraina ma wszystko – od górskich szczytów po piękne jeziora i zalewy, przygotowane specjalnie dla turystów.

Gmina Radków

25 powodów dla których warto odwiedzić Gminę Radków

Gmina Radków położona jest w północno-zachodniej części Kotliny Kłodzkiej, poniżej Nowej Rudy. Jej sercem jest miasto Radków, z przepięknym, renesansowym Ratuszem oraz klimatycznym Rynkiem.

Wakacje w Radkowie

Wakacje w Radkowie – odpoczynek nad wodą i nie tylko!

Planując swoje wakacje na Dolnym Śląsku, warto wziąć pod uwagę Ośrodek Wypoczynkowy Nad Zalewem w Radkowie.

dolny śląsk atrakcje, ziemia kłodzka atrakcje, dolny śląsk rowerem, ścieżki rowerowe dolny śląsk, ziemia kłodzka rowerem, ziemia kłodzka trasy rowerowe, trasy rowerowe, singletrack, singletrack ziemia kłodzka, singletrack glacensis

Singletrack Glacensis - ponad 200 km tras na Ziemi Kłodzkiej

Kochasz góry i jazdę rowerem? Lubisz adrenalinę i piękne widoki? To idealna propozycja dla ciebie!