Blog - Ziemia Klodzka

Ziemia Kłodzka - atrakcje które musisz zobaczyć

Ziemia Kłodzka atrakcje turystyczne, Kłodzko atrakcje turystyczne, Ziemia Kłodzka atrakcje dla dzieci, Stronie Śląskie atrakcje turystyczne, polskie góry, wakacje w polsce, gdzie na weekend góry, turystyka w polsce, kudowa-zdrój atrakcje turystyczne, atrakcje dla dzieci, kotlina kłodzka, kotlina kłodzka atrakcje

Atrakcje turystyczne Ziemi Kłodzkiej

Ziemia Kłodzka to magiczne miejsce, gdzie za każdym razem możemy odkryć coś zupełnie nowego. To wspaniałe, malownicze miejscowości, to zamki, zabytki, budowle obronne, to niesamowite obiekty architektoniczne. To miejsce nauki, zabawy i wiele ciekawych atrakcji.

To wspaniałe strumyki i wodospady. Miejsce z fascynującą historią i głęboką przeszłością. To ogromne, ponad stumetrowe jaskinie, zalewy wodne z atrakcjami dla całych rodzin, to sławne w całej Polsce uzdrowiska oraz ciekawe muzea. To malownicze formy skalne, urokliwe szlaki górskie o różnym stopniu trudności, to miejsce, które zadba o Ciebie o każdej porze roku, to unikatowe, podziemne trasy turystyczne obok których nie można przejść obojętnie.

Atrakcje, które warto zobaczyć

Przyjeżdżając do Ziemi Kłodzkiej możemy być pewni, że dokonaliśmy dobrego wyboru, gdyż to wspaniałe miejsce dla miłośników atrakcji i wędrówek górskich oraz dla tych, którzy pragną wypocząć w ciszy i spokoju. To odpowiednie miejsce dla młodzieży, rodzin z dziećmi i seniorów. Do jednej z najbardziej znanej i cenionej atrakcji należy Kopalnia Złota w Złotym Stoku, która wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem oraz Średniowiecznym Parkiem Techniki stanowi atrakcję unikatową w skali europejskiej! Osobom poszukującym pozytywnych wrażeń oraz kontaktu z naturą polecamy wybrać się na spływy pontonowe Ski-raft. Czeka tam na Was spływ pontonami Przełomem Bardzkim oraz tajemniczy Folwark Szyfrów. W Ząbkowicach Śląskich zobazcycie najwyższą Krzywą Wieżę w Polsce o wysokości 34m, odwiedzicie Laboratorium Doktora Frankensteina oraz Salę Grabarzy, gdzie przeniesiecie się do mrocznych czasów roku 1606 miasta Frankenstein. Ciekawą atrakcję stanowi również tamtejszy renesansowy zamek. W Kamieńcu Ząbkowickim zobaczycie monumentalny pałac neogotycki Marianny Orańskiej z XIX wieku.

W malowniczej gminie Stronie Śląskie, w miejscowości Kletno odkryjecie najbardziej kolorową sztolnię w Polsce - Kopalnię Uranu. Odbędziesz tam prehistoryczną podróż przedstawiającą ostatnie 500 milionów lat ewolucji na tle historii geologicznej Masywu Śnieżnika. Kolejną atrakcją, której nie można przegapić jest sławna Jaskinia Niedźwiedzia - królowa jaskiń sudeckich. W Srebrnej Górze zwiedzicie największą górską twierdzę w Europie - Twierdzę Srebrna Góra. To jednak wciąż nie koniec atrakcji Kotliny Kłodzkiej i jej okolic. Zachęcamy Was do odwiedzenia Ziemi Noworudzkiej, gdzie znajduje się Turystyczna Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie.

Twierdza Kłodzko    

twierdza klodzko

Twierdza Kłodzko to niezwykle interesujący obiekt. Turyści mają szansę zdobyć m.in. ostateczny punkt obrony twierdzy. Z bastionów górujących nad Kłodzkiem rozciąga się piękna panorama miasta i gór. Śmiałkowie mogą przejść przeszkolenie artyleryjskie, a na żądnych przygód wrażeń czeka podziemny labirynt. Do czego służył? Dowiecie się podczas zwiedzania Twierdzy Kłodzko.

parking płatny, miejski w niedalekiej okolicy

bilety  27,00 zł/normalny, 22,00 zł/ulgowy

Dowiedz się więcej: www.twierdza.klodzko.pl

Kopalnia Złota w Złotym Stoku     

kopalnia02

Kopalnia Złota to miejsce pełne atrakcji i niesamowitych historii. Wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem oraz Średniowiecznym Parkiem Techniki stanowi atrakcję unikatową w skali europejskiej. Czeka tu na Was przejazd podziemnym pomarańczowym tramwajem, spotkanie z Gnomem i Alchemikiem, płukanie złota, a także dodatkowe atrakcje, takie jak: Osada Górnicza, Pradawna Sztolnia Ochrowa, Wystawa Minerałów czy Muzeum Górnictwa i Historii.

parking darmowy, na miejscu

bilety 30,00 zł/normalny, 24,00 zł/ulgowy

Dowiedz się więcej: www.kopalniazlota.pl

Spływy pontonowe Ski-raft w Ławicy     

 ski raft splywy

Jeśli marzysz o aktywnym spędzeniu wolnego czasu, a przy tym o niezapomnianej przygodzie – koniecznie wybierz się na spływy pontonowe i kajakowe Przełomem Bardzkim. Ski-raft to świat pełen adrenaliny i dobrej przygody, który gwarantuje bajkowe widoki i niezapomniane przeżycia.

Spływy rozpoczynają się w miejscowósci Ławica, gdzie znajduje się również uroczy pałac i jeszcze kilka ciekawych atrakcji.

parking darmowy, na miejscu

bilety 50,00 zł/normalny, 45,00 zł/ulgowy

Dowiedz się więcej: Dowiedz się więcej: www.ski-raft.pl

Turystyczna Trasa Podziemna Nowa Ruda     

Dawna Kopalnia Nowa Ruda 

Misja tego miejsca jest prosta – pokazuje trud pracy górniczej rzeszom turystów. Magiczna podróż labiryntem ciemnych, podziemnych korytarzy pośród sztolni i maszyn górniczych, sprawia że to wspaniałe miejsce do zwiedzania i spędzenia wolnego czasu z rodziną i w grupie przyjaciół.

Zwiedzanie kopalni dzieli się na dwie części – muzealną i podziemną. Na każdej z czterech sal wystawowych turyści zapoznają się z inną tematyką dotyczącą kopalni. Pierwsza sala dotyczy samego węgla. Można na niej prześledzić proces jego węgla, dowiedzieć się o jego właściwościach oraz zobaczyć jego różne rodzaje. Kolejna sala dotyczy historii górnictwa, e trzeciej sali turyści dowiedzą się, dlaczego noworudzka kopalnia była jedną z najniebezpieczniejszych kopalń w Europie. Ostatnia sala to dyspozytornia, zwana "sercem kopalni".  W samej kopalni turyści będą mogli poczuć się, jakby wkroczyli do wciąż działającego miejsca. Nie tylko wszystko można zobaczyć, ale i samemu dotknąć, a nawet popracować górniczymi narzędziami. Pozostawione po górnikach sprzęty dalej działają. W akcji można zobaczyć na przykład przenośnik, kombajn, młot pneumatyczny czy lutnię wentylacyjną.

parking darmowy, na miejscu

bilety 30,00 zł/normalny, 22,00 zł/ulgowy

Dowiedz się więcej: www.kopalnia-muzeum.pl

Twierdza Srebrna Góra    

twierdza srebrna gora

Twierdza Srebrna Gόra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Twierdza Srebrna Gόra to w rzeczywistości nie jeden obiekt, a cały zespół wznoszących się nad miasteczkiem fortόw. Twierdza składa się bowiem aż z sześciu fortόw i kilku bastionόw. Głόwny jej trzon tworzy zespół bastionόw z Donjonem w środku.  Podczas pobytu odwiedzający goście mają możliwość spotkać się z przewodnikiem- żołnierzem, który w interesujący sposób przedstawia historię i ciekawostki Twierdzy.

W programie zawarte jest m.in. zwiedzanie kazamat, w tym  z podziemnym ujęciem wody wraz ze studnią (53m głębokości wykute w skale) i mechanizmem poboru, podziemnym mostem zwodzonym, przejście przez najgłębszą fosę w Polsce. Dorośli, dzieci, czy młodzież poznają również cały wachlarz artylerii fortecznej stosowanej do obrony twierdzy wraz z wystrzałem z repliki największego na Śląsku działa.

parking ok 1km poniżej twierdzy

bilety 25,00 zł/normalny, 17,00 zł/ulgowy

Dowiedz się więcej:  Dowiedz się więcej:  www.forty.pl

Minieuroland w Kłodzku    

minieuroland klodzko

W Minieurolandzie można podziwiać ponad 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz ze świata. Wszystko to znajduje się w otoczeniu pięknego ogrodu, obfitego w tysiące unikatowych gatunków drzew i krzewów. Miniatury przedstawione są w skali 1:25 z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Z troski o wysoką jakość można tu zobaczyć również makiety, dla których zastosowano inną skalę. Wszystko po to, aby wyglądały one jak najbardziej atrakcyjnie dla odwiedzających.

parking darmowy, na przeciwko Minieurolandu 

bilety 27,00 zł/normalny, 22,00 zł/ulgowy

Dowiedz się więcej:  www.minieuroland.pl

Kopalnia Uranu w Kletnie   

kopalnia uranu kletno

Kopalnie Uranu w Kletnie to wyjątkowe miejsce, gdzie miliony lat procesów geologicznych oraz przeszło sześć wieków tradycji górniczych stworzyło unikalną w skali kraju atrakcję turystyczną. U nas zachwycisz się pięknem kolorowych minerałów oraz poznasz tajemniczą historię tajnej sowieckiej kopalni uranu. Zapraszamy turystów indywidualnych oraz grupy zorganizowane, zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem.

parking bezpłatny, obok Kopalni

bilety 25,00 zł/normalny, 20,00 zł/ulgowy

Dowiedz się więcej:  www.kletno.pl

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju    

muzeum papiernictwa duszniki

Tradycje wyrobu papieru w Dusznikach sięgają połowy XVI wieku. Pierwsza papiernia została zniszczona w 1601 r. przez powódź, jednakże młyn odbudowano i już w 1605 r. wznowiono czerpanie papieru. Arkusze z Dusznik zyskały sławę na całym Śląsku – wykorzystywano je m.in. w urzędach, kancelariach i drukarniach Wrocławia oraz innych miast i miasteczek w całym regionie. W XVIII wieku, po przejęciu Śląska przez Prusy, dusznicki papier zagościł na dworze w Berlinie, a właściciel młyna zyskał miano nadwornego papiernika króla Prus. Dochody ze sprzedaży papieru przez wieki inwestowano w papiernię, która stała się jednym z najciekawszych obiektów przemysłowych w Europie.

Przepięknie odrestaurowany dusznicki młyn papierniczy jest dziś jedną z najcenniejszych pereł architektury regionu. Działające w nim Muzeum Papiernictwa prezentuje chlubne tradycje przemysłowe, ale również pozwala przeżyć niepowtarzalną przygodę. Można tu obejrzeć zabytkowe urządzenia papiernicze, modele maszyn, przykłady banknotów z różnych epok oraz kolekcje arkuszy ze znakami wodnymi. Zwiedzający mogą wykonać własny arkusz papieru, który będzie pamiątką z pobytu w Dusznikach-Zdroju.

parking bezpłatny

bilety 22,00 zł/normalny, 17,00 zł/ulgowy

Dowiedz się więcej:  www.muzeumpapiernictwa.pl

Podziemne Miasto Osówka   

podziemne miasto osowka

Jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na Dolnym Śląsku. Jego przeznaczenie nie jest jasne, mogła to być tajna kwatera Adolfa Hitlera lub hale dla podziemnych fabryk zbrojeniowych przy produkcji tajnej broni. Wiadomo, że prace nad tym kompleksem rozpoczęto w 1943 roku. Stanowią ogromny system betonowych korytarzy, umocnień i hal, które obecnie udostępnione są dla ruchu turystycznego.

Największym zainteresowaniem cieszą się dwa obiekty nazwane „Kasyno” i „Siłownia”. Pierwszy ma 50 metrów długości – posiada otwory okienne, stop żelbetonowy, przewody kominkowe, rury instalacyjne oraz wewnętrzne ocieplenie z płyt wiórowo-cementowych. Strop wylany jest w formie niecki, którą docelowo zamierzano wypełnić ziemią i roślinnością. „Siłownia” to blok betonowy, składający się ze zbiorników oraz pomieszczeń do których prowadzą włazy ze stalowymi klamrami.

 Jest to najciekawszy kompleks wybudowany w Górach Sowich. Ze względu na swą wyjątkową wartość historyczną i ogromne rozmiary, jest jedną z najchętniej odsiedzianych atrakcji turystycznych przez wszystkich miłośników militariów i historii II wojny światowej. Zwiedzanie odbywa się pod okiem przewodnika, który zna niejedna ciekawą historię, związaną właśnie z tym miejscem.

parking bezpłatny

bilety 28,00 zł/osoba

Dowiedz się więcej: Dowiedz się więcej: www.osowka.pl

Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich  

krzywa wieza

Średniowieczna Krzywa Wieża jest jedną z największych ciekawostek turystycznych Dolnego Śląska. Wysokość wieży wynosi 34m – jest ot najwyższa krzywa wieża w Polsce! Pokonując 139 stopni, można zobaczyć Ząbkowice Śląskie i okolice ze szczytu korony - panorama jest niezapomniana. Jej przeszłość jest tajemnicza, a historia niewyjaśniona. Do dziś nie można z całą pewnością stwierdzić, kiedy dokładnie powstała Krzywa Wieża, w jakim celu ją zbudowano, ani dlaczego jest pochylona. Krzywa Wieża kryje w sobie tajemnicę i legendę, którą koniecznie trzeba poznać.

W pomieszczeniu Krzywej Wieży znajduje się wystawa: "Średniowieczna izba tortur i więzienie w lochu głodowym". Dodatkowo, każdy z odwiedzających może zrobić sobie zdjęcie w dybach. Początki krzywej wieży nie są dziś znane z powodu braku źródeł pisanych. Kilku niemieckich badaczy twierdziło, że wieża jest pozostałością przedlokacyjnego zamku (tzw. Bergfried). Zamek ten miał zostać wzniesiony przez książąt świdnickich, a zniszczony przez wojska walczące z czeskim królem Jerzym z Podiebradów.

parking płatny, miejski

bilety 9,00 zł/normalny, 5,00 zł/ulgowy

Dowiedz się więcej:  www.krzywawieza.eu

Muzeum Zabawek Kudowa-Zdrój    

muzeum zabawek kudowa

Magiczne miejsce dla dzieci i ich rodziców. Dorośli, którzy nadal czują się młodzi duchem, również znajda tu coś dla siebie. Pokaźna kolekcja zabawek z przeszłości uświadomi młodszemu pokoleniu i przypomni starszemu, w jaki sposób bawiły się dzieci przed erą komputerów.

Muzeum powstało w 2002 roku. Na powierzchni blisko 400m2 zgromadzona została największa w Polsce wystawa zabawek. Łącznie kilka tysięcy unikalnych egzemplarzy. W zbiorach muzeum znajdują się domowe teatrzyki, ręcznie wykonane szopki bożonarodzeniowe, lalki, zabawki blaszane, militaria chłopięce, drewniane klocki, pluszowe zwierzątka, samograje i wiele innych. W tym miniaturowym świecie można odnaleźć prawie wszystkie znane formy zabawkarstwa europejskiego – od starożytności po lata 80-te XX wieku.

Warto poznać historię zabawek, gdyż to one zawsze odzwierciedlały kulturę i tradycje danej epoki.

parking płatny, miejski

bilety 15,00 zł/normalny, 12,00 zł/ulgowy

Dowiedz się więcej:  www.muzeum-zabawek.pl

Jaskinia Radochowska    

jaskinia radochowska

Jaskinia Radochowska to jedna z największych jaskiń w Sudetach. Zlokalizowana wewnątrz góry Bzowiec w Górach Złotych, w gminie Lądek Zdrój. Znana już od XVIII wieku ale wciąż kryje wiele tajemnic. Wycieczka po jaskini to pełna emocji przeprawa przez krasowe szczeliny i korytarze. W części środkowej można zobaczyć różnorodną szatę naciekową i jeziorko, w którym żyją endemiczne skorupiaki – studniczki tatrzańskie.

Jaskinia nie jest oświetlona, w każdy uczestnik wycieczki na czas zwiedzania otrzymuje kask z latarką czołową. Zwiedzanie odbywa się z wykwalifikowanym przewodnikiem.

parking płatny, miejski

bilety 22,00 zł/normalny, 18,00 zł/ulgowy

Dowiedz się więcej: www.jaskiniaradochowska.pl

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim    

palac marianny oranskiej kamieniec

Pałac Marianny Orańskiej wraz z otaczającym go parkiem, powstał w XIX wieku. Po latach znów stał się wizytówką gminy Kamieniec Ząbkowicki. To prawdziwa perła architektoniczna na skalę europejską. Imponuje okazałą formą, wielkością oraz bogactwem rozwiązań architektonicznych.

parking bezpłatny

bilety 25,00 zł/normalny, 15,00 zł/ulgowy

Kuźnia Alchemiczna    

kuznia alchemiczna2

Kuźnia Alchemiczna to miejscy styku nauki i magii, w którym znajdziecie: galerię i sklep z minerałami, biżuterią i wyrobami z kamieni regionalnych, wystawę minerałów UV oraz jajek z kamieni ozdobnych, Plenerowe Muzeum Skał Regionalnych. Dla aktywnych: poszukiwanie minerałów na Skalnym Rozłupisku, płukanie złota, warsztaty geologiczne, pokazy przecinania i obróbki kamieni, gra terenowa na ścieżce geologicznej na Górę Siniak.

parking bezpłatny

Dowiedz się więcej: www.kuzniaalchemiczna.pl

Zamek Międzylesie    

zamek miedzylesie

Zamek Międzylesie to jeden z najstarszych i największych kompleksów zamkowo-pałacowych w Polsce. Najstarsze wzmianki o grodzie warownym sięgają IX w, kiedy tereny te należały do czeskich władców. Kolejni właściciele rozbudowywali Zamek – do dzisiaj zachowały się średniowieczna wieża, renesansowe skrzydło i dwa skrzydła pałacowe utrzymane w stylu barokowym.

Obecnie w skrzydle barokowym funkcjonuje restauracja, kameralny hotel oraz sale konferencyjne. Ponadto funkcjonuje galeria sztuki, organizowane są koncerty muzyki i plenery artystyczne. Codziennie odbywa się zwiedzanie dzienne z przewodnikiem (podczas zwiedzania oglądamy m.in. sgraffito z 1580r., kaflowe piece, salę balową, paradną klatkę schodową, zabudowany krużganek i wiele innych), można również umówić się telefonicznie na zwiedzanie nocne „z duchami”.

parking bezpłatny

bilety 20,00 zł/normalny, 15,00 zł/ulgowy

Dowiedz się więcej: www.zamekmiedzylesie.pl

Kopalnia Niklu Szklary    

kopalnia niklu szklary

To unikatowe miejsce w świecie, ze względu na wyjątkowe występujące tutaj wysoko cenione kamienie jubilerskie, takie jak zielone Chryzoprazy, mlecznobiałe Opale i czerwone Karneole. Lubował się w nich ogromnie król Prus - Fryderyk II Wielki.

W 1890 roku uruchomiona zostaje tutaj kopalnia rud niklu i cennych, jubilerskich kamieni, która to zostaje ostatecznie zamknięta w 1993 roku. Dziś funkcjonuje tutaj Podziemna Trasa Edukacyjna, która w 2018 roku i ze względu na wyjątkowe walory geologiczno - przyrodnicze otrzymała status tzw. "Stanowiska Dokumentacyjnego".
W prostym tłumaczeniu oznacza to, iż Podziemna Trasa posiada status Rezerwatu Geologicznego, Prawem Chronionego i o przeznaczeniu turystyczno – edukacyjnym.

W trakcie podziemnej wycieczki dowiecie się o historii górnictwa i hutnictwa w Szklarach, poznacie cenne minerały, oraz odwiedzicie schron przeciwatomowy z okresu PRL-u, z wystawionymi tam niezwykle atrakcyjnymi Chryzoprazami, Opalami, Karneolami i innymi minerałami masywu Szklar.

parking bezpłatny

bilety 20,00 zł/normalny, 15,00 zł/ulgowy

Dowiedz się więcej: www.kopalniaszklary.pl

Leśny Park Przygody Skalisko    

 park skalisko

Między niebem, a ziemią, w pięknym lesie nad Złotym Potokiem, znajdują się atrakcje zapewniające moc wyjątkowych wrażeń. To niepowtarzalny rodzaj napowietrznego trekingu, którego bazą są przejścia akrobatyczne między drzewami takie jak: balansujące pomosty, przejścia po linie, przejścia siatkowe, powietrzny surfing, skok Tarzana, tyrolki – zjazdy na linie o łącznej długości 1650 metrów oraz wiele innych.

parking bezpłatny

bilety 50,00 zł/normalny, 30-40,00 zł/ulgowy

Dowiedz się więcej:  www.skalisko.eu

FunPark Polanica-Zdrój    

funk park polanica zdroj

W Polanicy stworzono miejsce specjalnie dla Twoich pociech. Park rozrywki FunPark to synonim uśmiechu i świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Zapewniamy 14 niesamowitych atrakcji: potężne dmuchańce, tyrolkę, rozbudowany wieżyczkowy plac zabaw oraz piaskownice i brodziki z łódeczkami dla mniejszych dzieci. To wszystko osłodzone pysznymi goframi i lodami oraz aromatyczną kawą dla rodziców i opiekunów.

bilety 32-39,00 zł/dziecko

Dowiedz się więcej: www.funpark-polanica.pl

Adrenalina Park    

adrenalina park

Adrenalina Park to miejsce, gdzie możecie w ciekawy sposób spędzić swój wolny czas. Wśród atrakcji parku znajdziecie m.in. labirynt, którego powierzchnia sięga 1200 m kw, na której znajduje się 1000m korytarzy, sala luster, pomosty, taras widokowy oraz tajemnicze i zabawne skrytki. Dodatkową atrakcję stanowią hulajnogi. To pierwsze w Polsce terenowe hulajnogi na kołach FAT. Do wyboru kilka tras zjazdowych o różnej trudności i długości zjazdu od 300 m do 8 km.

parking bezpłatny

Dowiedz się więcej:  www.adrenalinapark.com.pl

Golfowa Wioska w Szczytnej  

golfowa wioska

Ciekawi Was jak wygląda gra w golfa? Co jest istotą gry i jakie są zasady? W Szczytnej odnajdziecie jedyne górskie pole golfowe, położone 565 m n.p.m. W przyjaznej, rodzinnej atmosferze pod okiem instruktorów, będziecie mieć okazję rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu, infrastruktura do ćwiczeń (Putting Green i Driving Range) dla początkujących, jak i zaawansowanych golfistów oraz miejsca noclegowe.

parking na miejscu, bezpłatny

bilety od 70,00-80,00 zł

Dowiedz się więcej:  www.golfowa-wioska.pl

Szlak Ginących Zawodów    

szlak ginacych zawodow

Miejsce, w którym zatrzymuje się czas zarówno dorosłym jak i dzieciom. To niesamowita podróż w przeszłość i możliwość poznania zawodów, których albo już nie ma, albo wkrótce nie będzie. Postępująca automatyzacja i rozwój technologii sprawiają, że dla wielu niegdyś popularnych zawodów, obecnie nie ma już miejsca. Jednak skansen taki jak Szlak Ginących Zawodów, nie pozwala o nich całkowicie zapomnieć.

W pracowni garncarskiej można na własne oczy zobaczyć, jak powstają gliniane naczynia. Chętni mogą również własnoręcznie wytworzyć takie naczynie. Z kolei w domu chleba można zapoznać się z tradycyjnym sposobem pozyskiwania mąki i zobaczyć prawdziwy piec do wypieku chleba. W chatce robótek ręcznych i dawnego sprzętu gospodarstwa domowego zwiedzający mają okazję obejrzeć przedmioty codziennego użytku. Zawsze największą popularnością cieszy się kuźnia w której można zobaczyć jak z kawałka żelaza powstawały na przykład podkowy. Turyści mają także możliwość wejść na wiatrak typu Koźlak z 1902 roku, a także obejrzeć zwierzyniec, a w nim mniej lub bardziej egzotyczne gatunki zwierząt.

parking na miejscu, bezpłatny

bilety 16,00 zł/normalny 12,00 zł/ulgowy

Dowiedz się więcej:  www.szlakginacychzawodow.com.pl

Ruchoma Szopka w Czermnej     

ruchoma szopka

Ruchoma Szopka to dziełko twórcy Frantiska Stepana, który rozpoczął rzeźbić swoje dzieło w wieku zaledwie 15 lat. Po dwudziestu latach żmudnej pracy, wykonał ponad 250 figurek, które poruszane ręcznie stanowiły szopkę. Figurki z szopki przedstawiają sceny z życia pasterzy, mieszczan oraz narodzin Jezusa Chrystusa.

parking na miejscu, bezpłatny

bilety wolne datki

Ziemia Kłodzka - podsumowanie

Inspiracji do odkrywania Ziemi Kłodzkiej jest naprawdę wiele. Przedstawiliśmy Wam niektóre z nich. Ziemia Kłodzka to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, seniorów, a także młodzieży. Nie brak tu sporej ilości zabytków, ciekawych muzeów, a także atrakcji pełnych aktywności! Jeżeli szukacie pomysłu na udane wakacje lub weekendowy wyjazd - Ziemia Kłodzka bez wątpienai spełni wszystkie Wasze oczekiwania.

POZNAJ 36 ATRAKCJI ZIEMI KŁODZKIEJ

ulotka ziemia KLODZKA

 

Poniżej przedstawiamy kolejne artykuły, które warto przeczytać, wybierając się na Ziemię Kłodzką. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

 

{gallery}dolnoslaskie/ziemia_klodzka/artykuly/ziemia_klodzka{/gallery}

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad