Blog - Ziemia Klodzka

Ziemia Kłodzka - poznaj 7 atrakcji przyrodniczych, które warto zobaczyć

ziemia kłodzka atrakcje turystyczne, ziemia kłodzka atrakcje dla dzieci, ziemia kłodzka atrakcje przyrodnicze, ziemia kłodzka szlaki górskie, górskie szlaki ziemia kłodzka, stronie śląskie, kłodzko, kletno, lądek zdrój, międzygórze, międzylesie, polanica-zdrój

Ziemia Kłodzka - odkryj 7 atrakcji przyrodniczych

Ziemia Kłodzka to przepiękny region, pełen miejsc, które zachwycić mogą każdego. Na palcach jednej ręki możemy policzyć tak różnorodne i pełne niesamowitych atrakcji regiony, które turyści odwiedzać mogą o każdej porze roku. W naszym artykule postaramy się przybliżyć Wam najciekawsze atrakcje przyrodnicze, które warto zobaczyć. Co warto podkreślić, aby poznać wszystkie atrakcje Ziemi Kłodzkiej, swoją wizytę tutaj musielibyście zaplanować na kilka tygodni. Prócz atrakcji przyrodniczych, znajdziecie również atrakcje turystyczne, zabytki, muzea oraz fascynujące kopalnie i twierdze. W innych artykułach podpowiadamy także jakie miejscowości turystyczne warto zobaczyć. Dolny Śląsk zaprasza.

Ferie zimowe Dolny Śląsk

Śnieżnik

To najwyższy szczyt tego regionu (1424 m n.p.m.) i jeden z obowiązkowych punktów do zdobycia dla wielbicieli gór. Polecamy go ze względu na wspaniałe widoki. Planując swoją wyprawę, możecie wybrać jedną z czterech tras: z Międzygórza (polecamy również ze względu na niesamowity Wodospad Wilczki), z Przełęczy Puchaczówka, z Kamienicy oraz z Kletna.

Ze szczytu Śnieżnika, w piękny, pogodny dzień rozpościerają się przepiękne widoki na Karkonosze oraz naszych czeskich sąsiadów.

Szczeliniec Wielki

atrakcja gory dla dzieci

gory

Szczeliniec Wielki to jeden z najbardziej polecanych przez nas szczytów. Jest to najwyższy szczyt Gór Stołowych (919 m n.p.m.). Cieszy się również dużym zainteresowaniem turystów, dlatego w sezonie i w dni wolne od pracy , aby ominąć tłumy turystów, warto zaplanować wycieczkę o wczesnych porach lub późnym popołudniem.

Na Szczelińcu znajduje się całoroczne Schronisko „Na Szczelińcu” w którym możecie  odpocząć, smacznie zjeść i nasycić się przepiękną panoramą na Góry Sowie, Karkonosze oraz Broumovskie Ściany. Szczególnie parom polecamy zachwycić się niesamowitymi wschodami i zachodami słońca. Naprawdę warto zobaczyć.

Błędne Skały

atrakcja gory dla dzieci

Bledne skaly

To atrakcja przyrodnicza, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Obszar Błędnych skał ma powierzchnię ok. 22 hektarów. Co sprawia, że warto odwiedzić to miejsce? To wyjątkowe formy skalne o wysokości nawet do 11 metrów, które stworzyły labirynt szczelin i zaułków. Wiele z nich otrzymało również własne przydomki. Będąc na miejscu szukajcie m.in. „Kurzej Stopki” czy „Skalnego Siodła”.

Tutaj odnajdziecie również punkt widokowy, skąd rozpościera się widok na Szczeliniec Wielki i Mały czy Broumovską Vrchovinę.

Rezerwat przyrody „Wodospad Wilczki”

 miedzygorze

To krajobrazowy rezerwat przyrody, który znajduje się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Założony został w 1958 roku na powierzchni 2,75 ha. Na terenie parku znajduje się jedna z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczych Ziemi Kłodzkiej – Wodospad Wilczki.

Wysokość wodospadu sięga 22 metrów. Jest to drugi co do wielkości wodospad w Sudetach, tuż po Wodospadzie Kamieńczyk. Zwiedzanie wodospadu jest ogólnodostępne. Przygotowano w tym celu specjalne ścieżki oraz punkt widokowy.

Rezerwat przyrody „Torfowisko nad Zieleńcem”

Rezerwat o powierzchni 270 hektarów podzielony został na dwie części: Topielska i Czarnego Bagna. Znajdziecie tam drewniane kładki doskonałe do spaceru oraz wieżę widokową. Zachwycić może Was liczba roślin – na terenie rezerwatu spotkacie ponad 100 gatunków.

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

atrakcja dla dzieci naniepogode niepelnosprawni

2 Ekspozycja w Pawilonie Wejściowym

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie jest najdłuższą jaskinią w Sudetach. Znajduje się w Masywie Śnieżnika, w dolinie potoku Kleśnica, na obszarze rezerwatu przyrody „Jaskinia Niedźwiedzia”. Ze względu na bardzo bogatą i dobrze zachowaną szatę naciekową uchodzi za najpiękniejszą jaskinię w naszym kraju.

Jaskinia jest rozwinięta horyzontalnie na trzech poziomach. Znana długość sal i korytarzy wynosi ponad 3 km, natomiast głębokość to ok. 60 m. Poziom górny zachowany jest szczątkowo. Poziomem środkowym biegnie udostępniona dla turystów niezwykle atrakcyjna trasa turystyczna z niepowtarzalną i dobrze zachowaną szatą naciekową jaskini oraz dużą ilością kości zwierząt epoki lodowcowej. Partie dolne są niedostępne dla turystów.

Jaskinia Radochowska

atrakcja dla dzieci naniepogode 

jaskinia radochowska

Jaskinia Radochowska to jedna z największych jaskiń w Sudetach. Zlokalizowana wewnątrz góry Bzowiec w Górach Złotych, w gminie Lądek Zdrój. Znana już od XVIII wieku ale wciąż kryje wiele tajemnic. Wycieczka po jaskini to pełna emocji przeprawa przez krasowe szczeliny i korytarze. W części środkowej można zobaczyć różnorodną szatę naciekową i jeziorko, w którym żyją endemiczne skorupiaki – studniczki tatrzańskie.

Jaskinia nie jest oświetlona, w każdy uczestnik wycieczki na czas zwiedzania otrzymuje kask z latarką czołową. Zwiedzanie odbywa się z wykwalifikowanym przewodnikiem.

Atrakcje przyrodnicze Ziemi Kłodzkiej

Ziemia Kłodzka to bogactwo niesamowitych atrakcji przyrodniczych. Odnajdziecie tutaj liczne górskie szlaki, doskonałe do wędrówki samotnie lub z całą rodziną, podziemne jaskinie i sztolnie, a także liczne trasy rowerowe. Jesteście ciekawi co jeszcze możecie tu zobaczyć?

Ulotka Ziemia Kłodzka - atrakcje turystyczne 2024

Dzięki współpracy z portalem turystycznym Nawypad, możecie w poniższej broszurze poznać 44 najciekawszych atrakcji turystycznych Ziemi Kłodzkiej. Co w niej znajdziecie? Najważniejsze informacje - adres, godziny otwarcia, a także krótki opis tego, co tam znajdziecie! 

POZNAJ 44 ATRAKCJE ZIEMI KŁODZKIEJ

ulotka ziemia klodzka 2024

 

DARMOWA APLIKACJA TURYSTYCZNA TANIEODKRYWANIE

TanieOdkrywanie.pl to darmowa i prosta aplikacja mobilna, która umożliwia nie tylko dostęp do ogromnej i wciąż rosnącej bazy najlepszych atrakcji, restauracji, transportu i innych usług turystycznych w Twoim regionie lub miejscowości którą planujesz odwiedzić, ale daje także możliwość korzystania z rabatów na wszystkie oferowane w aplikacji obiekty oraz usługi.

Darmowa aplikacja pomoże Ci zaoszczędzić czas, pieniądze oraz zaplanować każdy dzień Twojego urlopu w zależności od Twoich preferencji. Najlepsze atrakcje turystyczne, restauracje, a nawet dojazd do wybranego miejsca, to wszystko znajduje się w ogromnej bazie TanieOdkrywanie.pl. Aplikacja to po prostu „RABAT NA OKOLICĘ”. Pozwól, żeby Twój smartphone stał się wirtualnym przewodnikiem, który zaprowadzi Cię w najciekawsze miejsca znacznie taniej niż ceny regularne. W celu najwygodniejszego korzystania z oprogramowania wskazana jest włączona funkcja lokalizacji, dzięki czemu TanieOdkrywanie.pl zaprowadzi Cię najwygodniejszą drogą do celu.

aplikacja to

 PRZECZYTAJ TAKŻE:
Booking.com - jak oszczędzić i zarezerwować nocleg? Poradnik dla turysty 2022

Powiązane artykuły

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024