Blog - kategoria ogólna

Skarbnica Wrażeń – opowieści o tajemnicach i wspólnej historii

dolny śląsk

Huk wystrzału z armaty, gwizd zabytkowej lokomotywy, szczęk zbroi średniowiecznego rycerza, zapach pierników i świeżego chleba, a także anielska muzyka organowa, wypełniająca piękne barokowe wnętrza.

To tylko niewielka kropla w morzu doznań i wrażeń, które czekają na poznanie na Dolnym Śląsku, nieopodal Świdnicy i Jawora. Zapraszamy do odkrywania największych pereł Księstwa Świdnicko-Jaworskiego oraz Pogranicza Czeskomorawskiego, które zjednoczyły się pod wspólnym szyldem, aby przybliżyć turystom najciekawsze wydarzenia w sezonie i najatrakcyjniejsze miejsca po obu stronach granicy.

Kościół Pokoju Świdnica

W Świdnicy i Jaworze znajdziecie m.in. Kościoły Pokoju – obiekty o światowej renomie, wpisane na listę UNESCO. W Bolkowie, o sławetnych rozdziałach w historii Księstwa przypomina olbrzymi średniowieczny zamek. Miłośnikom techniki serca zabiją szybciej w Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej. Fani militariów i wojskowości powinni odwiedzić Muzeum Broni w Witoszowie Dolnym oraz największą górską twierdzę obronną w Srebrnej Górze. Unikatowe pozostałości średniowiecznych murów odnajdziecie w Świebodzicach, a jeśli lubicie dawne dwory i szlacheckie rezydencje, szukajcie ich w okolicach Żarowa. To jednak dopiero początek…

Twierdza Srebrna Góra

U naszych południowych sąsiadów koniecznie odwiedzić trzeba piękne rezydencje szlacheckie, na czele z pałacem w Litomyšlu, wpisanym na listę UNESCO. Równie imponujące są pałace w Moravskiej Třebovej i Novych Hradach oraz majestatyczny zamek Svojanov. W niedalekiej Poličce potężne mury miejskie zabiorą was w podróż do czasów średniowiecza, a na miłośników motoryzacji czeka Muzeum Czeskich Nadwozi w Vysokim Mycie.

Zamek Svojanov

Przez cały rok Księstwo Świdnicko-Jaworskie tętni życiem na wielu wydarzeniach kulturalnych i imprezach masowych. Święto Chleba i Piernika w Jaworze, Gala Pary w Jaworzynie Śląskiej, Piknik Lotniczy i Zlot Motocykli w Świebodzicach, Festiwal Bachowski w Świdnicy, Festiwal Muzyki Kameralnej w Krzyżowej, Wystrzałowa Niedziela w Twierdzy Srebrna Góra czy Święto Dyni w Gminie Żarów - to tylko niektóre z nich. A co u naszych sąsiadów? Festiwal Operowy w Litomyślu, Święto Piwa w Svitavach, Festyn Królewski na Zamku Svojanov oraz Festiwal Teatru Mimów w Poličce. Gwarantujemy, że każdy, niezależnie od wieku, znajdzie tutaj coś dla siebie, a niezwykłe doznania czekają zarówno na seniorów jak i rodziny z dziećmi.

Muzeum Kolejnictwa Jaworzyna

Skarbnica Wrażeń to także nowoczesna strona internetowa z interaktywnymi legendami i opowieściami w formie komiksów, multimedialną osią czasu oraz propozycjami wypadów weekendowych. Dla aktywnych zbieraczy pieczątek przygotowano konkursy z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, a także aplikację mobilną z grą geolokacyjną oraz rozszerzoną rzeczywistością 3D. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.skarbnicawrazen.pl oraz na Facebooku.

Muzeum Broni Witoszów

Księstwo Świdnicko-Jaworskie oraz Pogranicze Czeskomorawskie czeka na Was przez cały rok!

Projekt dofinansowany został przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej 2014 – 2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska.

logo pelne

Logo 1 Skarbnica wrażeń logo 1 1 Českomoravské pomezí logo 11

 

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad