Blog - kategoria ogólna

Punkty i wieże widokowe - 14 miejsc na Ziemi Kłodzkiej

TOP 14 wież i punktów widokowych na Ziemi Kłodzkiej

Ziemia Kłodzka to niezwykle klimatyczny region w Sudetach Środkowych, który każdego roku przyciąga do siebie wielu turystów. Na miejscu odnajdziecie wszystko, czego potrzebujecie: ciekawe szlaki górskie, zalewy wodne, trasy rowerowe, a także liczne atrakcje turystyczne – zamki, pałace, twierdze, kopalnie, jaskinie czy sztolnie. Dziś postaramy się przedstawić Wam inne ciekawe miejsca tego regionu, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów. Zapraszamy Was na podróż po punktach i wieżach widokowych Ziemi Kłodzkiej.

tatras radkow

Czarna Góra – wieża widokowa

Czarna Góra znajduje się w Masywie Śnieżnika, jej wysokość wynosi 1205 m n.p.m. Na jej szczycie znajduje się drewniana wieża widokowa, która wybudowana została w 2001 r. Sama wieża ma około 14 m wysokości. Co najważniejsze, widok z niej zapiera dech w piersiach. Przy dobrej pogodzie czeka na nas wspaniały widok na całą Kotlinę Kłodzką. Często możemy również dostrzec szczyt Śnieżki w Karkonoszach.

Trójmorski Wierch – wieża widokowa

Trójmorski Wierch to kolejny szczyt w Masywie Śnieżnika, znajduje się na granicy polsko-czeskiej. Jego wysokość wynosi 1145 m n.p.m. Na szczycie znajduje się 25 metrowa drewniana wieża widokowa. Warto uwzględnić odwiedzenie jej, głównie na wspaniałe widoki zarówno na polską, jak i czeską stronę gór.

Czernica – wieża widokowa

Czernica znajduje się w Górach Bialskich. Szczyt tej góry znajduje się na 1083 m n.p.m. Powstała na niej wieża widokowa, która zlokalizowana została na skrzyżowaniu żółtego i czerwonego szlaku. Wieża dostarczy Wam doskonałych widoków na Masyw Śnieżnika, Góry Złote, Góry Sowie oraz Jesenik (Czechy). Przy pięknej pogodzie można dostrzec również Karkonosze.

Wielka Sowa – wieża widokowa

Najwyższym szczytem Gór Sowich jest Wielka Sowa, której wysokość wynosi 1015 m n.p.m. Znajduje się tam 25 metrowa wieża widokowa, która wybudowana została w 1906 roku. Co ciekawe, aby dostać się na wieżę czeka nas wspinaczka schodami zewnętrznymi, a następnie wewnętrznymi. Z wieży podziwiać możemy niesamowite widoki na Sudety, Masyw Śnieżnika oraz Karkonosze.

Kalenica – wieża widokowa

Kalenica to jeden ze szczytów Gór Sowich. Na jej szczycie, na wysokości 964 m n.p.m. znajduje się wieża widokowa, której wysokość sięga 20 metrów i prowadzi na nią 70 schodów. Na górnym tarasie czekają na Was przepiękne panoramy Sudetów.

Borówka – wieża widokowa

Borówka to najwyższy szczyt Gór Złotych z której podziwiać możemy wspaniałe panoramy Gór Orlickich, Masywu Śnieżnika, a także jeziora Nyskiego. Na szczycie góry stoi stalowa wieża widokowa, której wysokość wynosi 25 m. Na wysokości 24 metrów znajduje się taras widokowy na który prowadzą metalowe schody. Na miejscu odnajdziecie również dobrze przygotowane zaplecze dla turystów – wiaty i stoły. To idealne miejsce na wspólny piknik w otoczeniu przepięknych górskich widoków.

Włodzicka Góra – wieża widokowa

Włodzicka Góra to najwyższy szczyt Wzgórz Włodzickich. Jej wysokość wynosi 757 m n.p.m. Na szczycie znajduje się niedawno odbudowana wieża widokowa, która stanowi sporą atrakcję regionu. Jej wysokość sięga 15 metrów, a na taras widokowy prowadzi 50 schodów.

Góra Wszystkich Świętych – wieża widokowa

Góra Wszystkich Świętych to kolejny szczyt Wzgórz Włodzickich. Usytuowana tam wieża widokowa na wysokości 648 m n.p.m. ma wysokość 15 metrów. W 2011 roku przeszła gruntowy remont i od tego momentu pozostała otwarta dla przybywających tam turystów. Na tarasie widokowym możemy podziwiać panoramę Sudetów.

Góra Świętej Anny – wieża widokowa

Góra Świętej Anny znajduje się w Nowej Rudzie – to piękna miejscowość turystyczna, która urzekła już niejednego turystę. Jest to jeden z punktów widokowych, który cieszy się największym zainteresowaniem. Roztacza się z niego najpiękniejszy widok na Sudety. Wieża zbudowana została z czerwonego piaskowca, a jej wysokość wynosi 14 metrów.

Suszyna – wieża widokowa

To wieża, która zbudowana została w 2014 roku w ramach realizacji polsko-czeskiego projektu „Miejsca pełne widoków”. Jej wysokość sięga 27 metrów. Zbudowana została z betonowych płyt. 

Szyndzielna – wieża widokowa

Szyndzielna to góra mierząca 405 m n.p.m. Położona jest w Sudetach Środkowych, w Górach Bardzkich. Historia wieży widokowiej na Szyndzielnej sięga 1945 roku. Ceglana wieża, której wysokość wynosi 20 metrów jest obecnie niedostępna dla turystów.

Kłodzka Góra – wieża widokowa

To kolejny szczyt w Górach Bardzkich, którego wysokość wynosi 757 m n.p.m. Znajduje się tam 34 metrowa wieża widokowa z której podziwiać możemy przepiękne widoki na Góry Bardzkie, Góry Złote, Masyw Śnieżnika, Góry Stołowe oraz Sowie i Góry Orlickie.

Góra Guzowata – taras widokowy

To wyjątkowe miejsce z pięknym widokiem na panoramę Gór Stołowych ze Szczelińcem Wielkim. Taras na Górze Guzowatej położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie zalewu radkowskiego, jest dostępny dla turystów zmotoryzowanych czy rowerzystów (od ul. Grunwaldzkiej w Radkowie), jak też dla turystów pieszych (trasa spacerowa prowadząca od parkingu przy zalewie radkowskim). Miejsce warte odwiedzenia o każdej porze roku!

Jagodna – wieża widokowa

Jagodna to najwyższy szczyt Gór Bystrzyckich (985 m.n.p.m). Na górze, w ramach projektu „Czesko-polski szlak grzbietowy” powstała 23 metrowa wieża. Z tarasu widokowego ujrzymy przepiękny widok na Góry Bystrzyckie, Góry Orlickie i Masyw Śnieżnika. Całość wykonana została z konstrukcji stalowo-drewnianej.

przeczytaj także:

Booking.com - jak oszczędzić i zarezerwować nocleg? Poradnik dla turysty 2022

ZIEMIA KŁODZKA - ATRAKCJE KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ
KARKONOSZE - ATRAKCJE TURYSTYCZNE
WROCŁAW - ATRAKCJE, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ
ATRAKCJE ZIEMI WAŁRZYSKIEJ - POZNAJ JE Z NAMI

 

 

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad