Ciekawe regiony w Polsce

Wrocław i okolice - poznaj atrakcje

Wrocław

Niewątpliwie najważniejszą z nich jest ZOO Wrocław, na terenie którego znajduje się Afrykarium. Każdego roku ZOO odwiedza ponad półtora miliona osób. Tóż obok znajduje się kompleks Hali Stulecia, w którego skład wchodzi monumentalny budynek wybudowany w stylu modernistycznym, przepiękna Pergola wraz z Fontanną Multimedialną, Pawilon Czterech Kopuł, Iglica oraz przylegający do nich Ogród Japoński oraz Park Szczytnicki. Cały ten teren jest ulubionym miejscem spacerów Wrocławian oraz turystów przyjeżdżających do miasta z całego świata.

Wrocławski rynek - co warto tu zobaczyć?

110175806 m

Niemniej ważnym punktem na mapie Wrocławia jest ogromny Rynek, na którym znajduje się Stary Ratusz, rozbudowywany od XIV wieku. Tuż obok, w zespole śródrynkowym, znajduje się Nowy Ratusz, którego historia sięga połowy XIX wieku. Wszystkie pierzeje Rynku wypełniają zabytkowe, pięknie odrestaurowane kamienice. Tuż obok znajduje się Plac Solny, a pod jego powierzchnią Niesamowity schron przeciwlotniczy w którym zlokalizowana interesująca atrakcja turystyczna – MovieGate.

Przechodząc zabytkowymi uliczkami w stronę Odry, napotkamy ogromny gmach Uniwersytetu czy znajdujący się Na Jatkach Pomnik Ku Czci Zwierząt Rzeźnych. Podążając dalej napotkamy Bulwary Nadodrzańskie, którymi dotrzemy na Ostrów Tumski, czyli historycznie najstarszą część Wrocławia. Tu godna podziwu jest Archikatedra, Kolegiata św. Krzyża czy Pałac Biskupów.

Mosty, zabytki, atrakcje - co skrywa Wrocław?

wroclaw ostrow tumski

Nie możemy także zapomnieć o ponad 100 mostach, które czynią z Wrocławia „Wenecję Północy”. Do najciekawszych budowli tego typu należy zaliczyć Most Grunwaldzki, Most Tumski, Most Piaskowy, Most Zwierzyniecki, czy Most Oławski. We Wrocławiu znajduje się także najwyżej położony w Polsce Taras Widokowy, znajduje się on na wysokości niemal 200 metrów nad ziemią z budynku Sky Tower. Tu także soją siedzibę ma niesamowita atrakcja turystyczna dla całej rodziny, czyli Kolejkowo.

Wrocław to także dziesiątki muzeów, z których najważniejszymi są Muzeum Narodowe, Panorama Racławicka, Muzeum Pana Tadeusza, Muzeum Architektury czy Muzeum Miejskie Wrocławia, zlokalizowane w pięknym Pałacu Królewskim. Po Odrze pływa niezliczona ilość statków Białej Floty, w tym największy w Polsce statek wycieczkowy o nazwie Wratislavia. Szykując się na zwiedzanie Wrocławia należy nastawić się na kilkudniową wizytę. Bogactwo tego miasta to również dziesiątki parków, pomników oraz ponad 500 krasnali, które stały się na początku XXI weku symbolem tej dolnośląskiej metropolii.

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad