Loading color scheme

Muzeum Sentymentów w Kowarach - atrakcje Karkonoszy
Muzeum Sentymentów w Kowarach

Muzeum Sentymentów - niesamowita atrakcja w Kowarach

atrakcja dla dzieci parking

Na mapie atrakcji turystycznych Karkonoszy odnajdziecie mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia. Jest jednak miejsce, które od początku zachwyciło nas nie tylko niesamowitą ekspozycją, aranżacją pokoi oraz dbałością o najmniejszy detal, ale także klimatem, którego pozazdrościć mogłoby mu niejedno muzeum w Polsce. Mowa o Muzeum Sentymentów, gdzie możecie przenieść się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuć oddech PRLu na własnej skórze. To dolnośląskie centrum miłych wspomnień z minionych lat. Przestrzeń została zaaranżowana tak, aby łezka w oku zakręciła się nawet największym twardzielom. Przygotowana ekspozycja ma ponad 200m2 - i robi piorunujące wrażenie!

Dlaczego warto przyjechać do Muzuem Sentymentów?

200817LUW206

Muzeum Sentymentów to miejsce nietypowe, które gromadzi nie tylko przedmioty z minionej epoki, ale również eksponaty niematerialne, czyli wspomnienia i sentymenty.

Wizyta w Muzeum Sentymentów to podróż do minionych lat, gdzie star­si powrócą do miłych wspomnień, a młodsi turyści zobaczą dawny świat w czasie PRL-u. Nazwa tego miejsca nie jest przypadkowa, jak mówi właściciel Andrzej Olszewski: – Muzeum Sentymen­tów to miejsce nietypowe, które gromadzi nie tylko przedmioty z minionej epoki, ale również eksponaty niematerialne, czyli wspomnienia i sentymenty.

Muzeum Sentymentów w Kowa­rach to miejsce, w którym poczujecie oddech PRL-u na własnej skórze. W spe­cjalnie zaaranżowanych pomieszcze­niach odwiedzicie pokój dziadków, kuchnię babci, gabinet lekarski czy sa­lon rodziców, a raczej „duży pokój”. Naj­większe wrażenie zrobi jednak na Was pokój Prezesa i sekretariat, gdzie często można spotkać Pana Prezesa. Zaaran­żowano tu jeszcze wiele niezwykłych pomieszczeń, ale tego nie będziemy Wam zdradzać. Wszystkiego dowiecie się na miejscu!

200817LUW210

Muzeum mieści się w miejscowości Kowary (ok. 8 km od Karpacza), w daw­nej Fabryce Dywanów „Kowary”. Przed przyjazdem sprawdźcie w jakie dni i go­dziny otwarte jest muzeum.

Adres: ul. Zamkowa 9, 58-530 Kowary
(daw. Fabryka Dywanów - obok głównej bramy, 1. piętro)
 
Godziny otwarcia:
W okresie 01.10.2020 - 30.04.2021 (tylko soboty i niedziele)
w godzinach 11:00 - 16:00
Bilet normalny – 15 zł
Bilet ulgowy – 10 zł
Bilet grupowy (pow. 10 osób) – 13 zł
 

Dowiedz się więcej na: www.muzeumsentymentow.pl

przeczytaj także:

KARKONOSZE- ATRAKCJE TURYSTYCZNE

PARK MINIATUR W KOWARACH - ATRAKCJA KARKONOSZY

KARKONOSKIE TAJEMNICE - POZNAJ ATRAKCJE KARKONOSZY

 

 

Mała Japonia

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

hotel stronie

bassau