Małopolska

Małopolska

Czym urzeka województwo małopolskie, co warto zobaczyć?

Stoisz przed wyborem kierunku swojej podróży? Zastanawiasz się czy warto odwiedzić województwo małopolskie? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zbiór tego, co każdy turysta wiedzieć powinien.

Małopolska to wspaniała kraina, leżąca w południowo-wschodniej części Polski, w górnym i środkowym dorzeczu Wisły. Ta malownicza kraina obejmuje całe województwo małopolskie, ale też fragmenty województw pobocznych czyli świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego, mazowieckiego oraz śląskiego.

Kraków – stolica województwa

82968979 s

Nie ma wątpliwości co do tego, że stolicą Małopolski jest bajeczny i zabytkowy Kraków – jedno z najbardziej urokliwych i klimatycznych Polskich miast, które co roku odwiedzane jest przez niezliczoną liczbę turystów, zarówno tych z Polski jak i spoza granic kraju. Każdy, kto odwiedza miasto jest pod ogromnym wrażeniem jego niepowtarzalnego klimatu. Przede wszystkim Kraków kojarzy się z zabytkowymi kamienicami, Wawelem, który kryje jaskinie smoka na wzgórzu, uroczym rynkiem czy Kazimierzem.

Kraków tworzy bogata historia i jest to niemal w całości jeden wielki zabytek, który otacza największa rzeka w Polsce jaką jest Wisła. Serce Krakowa otwarte jest każdego dnia na turystów, którzy mogą doświadczać miasta od zmierzchu do świtu. Polecić można Wystawę Figur Woskowych, która mieści się w samym centrum miasta, na rynku. Kraków i skrywa w sobie również całe mnóstwo muzeów, a także ZOO, Aquaparki, jak również miejsce, które skrada serca miłośnikom Klocków Lego. Będąc w Krakowie, nie sposób ominąć jedną z największych atrakcji tego miejsca - rejsy statkami.

Tatry i Podhale – pełne górskich szczytów

111332290 m

Z pewnością ten region wybierany jest przez osoby lubiące kontakt z naturą i piękne górskie krajobrazy. Miejsce tutaj odnajdą wielbiciele górskich szczytów, ciszy i spokoju ale również osoby ceniące rozrywkę i tłumy turystów. Możemy mieć wybór czy spędzać wole dni zwiedzając piękne miasto Zakopane czy udać się w wyprawę górską. W centrum Zakopanego, na najsławniejszej polskiej ulicy – Krupówkach, będziecie świadkiem tętniącego turystycznego życia Tatr. Kolej na Gubałówkę, zapach oscypków, stragany i gwarne restauracje – to symbol Zakopanego. Natomiast, gdy marzymy o chwili ciszy, kontaktu z naturą, nie musimy się daleko oddalać od miasta. Pobliskie miejscowości, niezwykle urocze i malownicze, zapewniają spokój i kameralną atmosferę.

Pieniny – malownicza kraina

101648037 m

Pieniny zachwycą niejednego konesera górskich wypraw. To region jak z obrazka, i choć zaraz po Tatrach jest jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce, zachowały swoją dziewiczą naturę. Turyści doceniają walory przyrodnicze, sławne szczyty Trzech Koron i Sokolicy, możliwość przemierzenia Dunajca, a także liczne ścieżki rowerowe.

Wciąż zastanawiasz się co warto zobaczyć w Małopolsce? Jakie atrakcje turystyczne odnajdziesz na swojej drodze? Jesteś miłośnikiem wędrówek i szukasz sprawdzonych górskich szlaków? Pozwól, że poprowadzimy Cię w głąb tego fascynującego województwa.

Musisz wiedzieć jeszcze jedno - Małopolskę odwiedzisz o każdej porze roku!

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad