Góral Ponton: Spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem

663

Co tu zobaczysz?

Góral Ponton to organizator spływów pontonowych i kajakowych w Pieninach - jednym z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych regionów Polski, również ze względu na możliwości wypoczynku, jakie daje tutejsza przyroda. Zdobywanie górskich szczytów? Wędrówka na Trzy Korony? Podziwianie widoków z Sokolicy? Wycieczka rowerowa Drogą Pienińską? A może przejście Wąwozem Homole? Możliwości jest mnóstwo, więc wybierając się na urlopowy wyjazd w Pieniny warto zaplanować tam co najmniej kilka dni. Jednym z obowiązkowych punktów, którego nie da się ominąć podczas wycieczki w Pieniny jest rzeka Dunajec - jedna z najpiękniejszych i najczęściej wybieranych rzek jeśli chodzi o spływy, które są popularną rozrywką, łączącą przebywanie na łonie natury z fizycznym wysiłkiem, pięknymi widokami i integracją uczestników.

Pienińskie krajobrazy sprzyjają nie tylko miłośnikom górskich wędrówek, ale i tym, którzy swój wolny czas spędzić chcą na wodzie, podziwiając okoliczne górskie szczyty. Firma Góral Ponton oferuje w sezonie wiosenno-letnim bezpieczny rafting i spływy kajakowe pod okiem doświadczonych instruktorów. Spływy pontonowe i kajakowe to świetny pomysł na rodzinny wypoczynek, spędzenie czasu z przyjaciółmi, czy nawet na wycieczkę szkolną i imprezę integracyjną - ważne, by planując spływ raftingowy zebrać się kilkuosobową grupą. Nie ma znaczenia wiek uczestników - to atrakcja bezpieczna i niosąca mnóstwo korzyści w postaci wyciszenia się w otoczeniu pięknych, górskich krajobrazów i szumiącej wody każdemu. Również tym, którzy nie mają doświadczenia w spływach i tym, którzy nie mają świetnej kondycji fizycznej. Przed przystąpieniem do spływu pracownicy ośrodka podpowiedzą jak przygotować się na zaplanowany wysiłek.

Warto pamiętać, że trasa wiedzie przez odcinek Dunajca, płynący przez Pieniński Park Narodowy. Z tego powodu możliwe jest korzystanie tylko z oficjalnych przystani - nie dopuszcza się kończenia ani rozpoczynania spływu w dzikim miejscu, ani po słowackiej stronie rzeki. W tym miejscu trzeba też wspomnieć o bezpieczeństwie - Dunajec to piękna, ale dość kapryśna rzeka. Dlatego też nad bezpieczeństwem turystów czuwa ekipa doświadczonych pracowników Góral Ponton.

Oferta spływu Dunajcem ma kilka tras. Możliwy jest spływ ze Sromowców Niżnych lub Sromowców Wyżnych z metą w Szczawnicy bądź Krościenku - wybór zależy od preferencji uczestników. Spływ obejmuje krótkie szkolenie, w trakcie którego uczestnikom zostają przedstawione zasady bezpieczeństwa i zachowania na rzece. Następnie uczestnicy zostają wyposażeni w wysokiej jakości sprzęt - odporne na uszkodzenia kajaki i pontony firmy Gumotex Palava, kaski, kamizelki asekuracyjne, wiosła i wodoszczelne pojemniki na urządzenia elektroniczne jak telefony czy aparaty. Dodatkowo płatną opcją zabezpieczenia przed wodą jest możliwość wypożyczenia pianek neoprenowych, czyli wodoodpornych kostiumów. Istnieje również opcja zlecenia w całości kompleksowej organizacji spływu kajakowego lub pontonowego - to bardzo wygodna możliwość, w której klient nie musi martwić się właściwie o nic. Możliwy jest również spływ z przewodnikiem, który zapoznaje gości z intrygującą historią i ciekawostkami na temat regionu. Oferta dopasowywana jest pod klienta indywidualnie - aby omówić szczegóły atrakcji, noclegów czy dogodnego terminu należy skontaktować się z organizatorem.

Góral Ponton oferuje też pokoje, wille i domki noclegowe w zielonej, cichej okolicy gór. Warto więc zostać tu na dłużej! Konsultanci Góral Ponton pomogą Ci dobrać odpowiednie miejsce noclegu - nocleg w Pieninach możliwy jest w trzech lokalizacjach - Kacwinie, Sromowcach Wyżnych i Sromowcach Niżnych - wszystkie opcje położone są blisko pienińskich atrakcji.


Inne opcje noclegu organizowanego przez Góral Ponton obejmują domki w Zakopanem, Szaflarach i w Bukowinie Tatrzańskiej. Domki i apartamenty “Tybet” w Bukowinie Tatrzańskiej sąsiadują ze stadniną koni i sauną z panoramą na góry oraz z kilkoma stokami narciarskimi. Inny obiekt to dom wypoczynkowy “Na Brzegu” w Szaflarach, będący idealnym miejscem na romantyczny wypad we dwoje. Niedaleko znajdują się termy, do których klienci Góral Ponton otrzymują 20% zniżkę.

Dla kogo spływ Dunajcem?

Spływy - czy to pontonowe czy kajakowe - świetnie sprawdzą się podczas letnich wycieczek dla kilkuosobowych grup, w tym rodzin z dziećmi. Spływ rwącą rzeką i jednoczesne podziwianie pięknej przyrody oraz fakt, że aby dopłynąć do mety potrzeba współpracy wszystkich uczestników spływu tworzą łącznie świetną propozycję na wakacyjny wyjazd. Jeśli planujesz spływ pontonem pierwszy raz w życiu nie musisz się bać! Wymienione wcześniej sprzęty i fakt, że nad naszym bezpieczeństwem czuwa wykwalifikowana kadra pracowników powinny uspokoić Twoje obawy. Jeśli jednak już miałeś przyjemność uczestniczyć w spływie pontonowym - świetnie - oprócz tego, że już wiesz, czego się spodziewać, to poszerzysz swoje doświadczenia o nową trasę. Trasę, która na pewno utkwi w Twojej pamięci i pozostawi w niej ciepłe, emocjonujące wspomnienie!

Obecnie brak filmów.
Gdzie nas znajdziesz?
Pienińska 2, 34-443 Sromowce Niżne, małopolskie, Polska
Udogodnienia
Atrakcje turystyczne
Udogodnienia:
 Parking
 Animatorzy
 Urodziny
 Wycieczki szkolne
 Imprezy firmowe
Godziny otwarcia
Godziny otwarcia
GMT +01:00
Poniedziałek
09:00 - 17:00
Wtorek
09:00 - 17:00
środa
09:00 - 17:00
Czwartek
09:00 - 17:00
Piątek
09:00 - 17:00
Sobota
09:00 - 17:00
Niedziela
09:00 - 17:00
Firma nie została zgłoszona. Zgłoś się teraz do firmy i uzupełnij brakujące dane!

Zgłoś roszczenie