Muzeum Śląskie

1374

Muzeum Śląskie - atrakcja Katowic, którą warto zwiedzić

Muzeum Śląskie w Katowicach jest jednym z kluczowych muzeów w Polsce, a jego historia i kolekcje są fascynujące i zróżnicowane.

Kolekcje Muzeum Śląskiego są imponujące, obejmują ponad 118 000 eksponatów. Zakres zbiorów obejmuje etnografię, archeologię, sztukę i fotografię. Do najcenniejszych zbiorów należą kolekcje malarstwa polskiego sprzed i po 1945 roku.

Znajdują się w nich prace takich mistrzów, jak Józef Chełmoński, Artur Grottger, Tadeusz Makowski, Jacek Malczewski, Jan Matejko, Józef Mehoffer i Stanisław Wyspiański.

Oprócz stałych wystaw, Muzeum Śląskie oferuje również wystawy czasowe oraz różnorodne bilety, takie jak wspólne bilety umożliwiające zwiedzanie Muzeum Śląskiego oraz Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Dostępne są również warsztaty fotograficzne dla dorosłych i starszej młodzieży oraz zwiedzanie wystaw z przewodnikiem.

Działania muzeum nie ograniczają się tylko do ekspozycji i edukacji. Znajdują się tam również inwestycje i działania naprawcze, takie jak prace nad hydroizolacją podziemnej części budynku oraz dostawa oświetlenia studyjnego do digitalizacji zbiorów muzealnych.

muzeum slaskie

Dlaczego warto wybrać się do Muzeum Śląskiego?

  1. Zbiorów Bogactwo: Muzeum dysponuje imponującą kolekcją ponad 118 000 przedmiotów, w tym cennymi kolekcjami malarstwa polskiego sprzed i po 1945 roku, sztuki nieprofesjonalnej, fotografii artystycznej i dokumentalnej, plakatu polskiego oraz zbiorami etnograficzne i polskiej plastyki scenicznej.
  2. Dostępność dla Osób Niepełnosprawnych: Muzeum Śląskie jest jednym z pierwszych muzeów, które udostępniło stałą trasę zwiedzania dla osób niewidomych i niedowidzących.
  3. Wystawy Czasowe i Stałe: Obok wystaw stałych, Muzeum Śląskie regularnie oferuje interesujące wystawy czasowe, które dotyczą różnych dziedzin kultury i sztuki.
  4. Aktywny Udział w Wydarzeniach Kulturalnych: Instytucja aktywnie uczestniczy w takich projektach, jak Noc Muzeów oraz Metropolitalna Noc Teatrów, promując kulturę i edukację na Śląsku.
  5. Nowoczesna Architektura: Muzeum Śląskie znajduje się w nowoczesnym kompleksie gmachów, co dodaje uroku całemu doświadczeniu zwiedzania

W Muzeum Śląskim łączy się tradycję z nowoczesnością, a jego różnorodność oferty oraz bogactwo zbiorów czyni je jednym z najważniejszych miejsc kultury na Śląsku i w Polsce.

Obecnie brak filmów.
Gdzie nas znajdziesz?
ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice, śląskie, Polska
Udogodnienia
Atrakcje turystyczne
Udogodnienia:
 WC
Godziny otwarcia
Godziny otwarcia
GMT +01:00
Poniedziałek
Zamknięty
Wtorek
10:00 - 20:00
środa
10:00 - 20:00
Czwartek
10:00 - 20:00
Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
10:00 - 20:00
Niedziela
10:00 - 20:00
Firma nie została zgłoszona. Zgłoś się teraz do firmy i uzupełnij brakujące dane!

Zgłoś roszczenie