Wieża widokowa w Suszynie

581

Wieża widokowa w Suszynie

Suszyna to niewielka miejscowość w gminie Radków, na Ziemi Kłodzkiej w województwie dolnośląskim, położona w południowo-wschodniej części Wzgórz Ścinawskich. To tutaj, na wysokości 469 m n.p.m. w 2014 roku wybudowana została betonowa wieża widokowa Suszynka, z której podziwiać można krajobrazy Kotliny Kłodzkiej i okolicznych gór. Wieża obłożona jest płytami z piaskowca.

Wieża widokowa w Suszynie, oddana do użytku 19 grudnia 2014 roku, stanowi jedną z nowszych atrakcji w ramach projektu "Wieże widokowe Ziemi Kłodzkiej". Zlokalizowana na wysokości 469,2 m n.p.m., w południowo-wschodniej części Wzgórz Ścinawskich, wieża ma wysokość 27 metrów, oferując turystom niezapomniane widoki z platformy widokowej umiejscowionej na wysokości 22 metrów. Do platformy prowadzi 140 schodów, a przekrój wewnętrzny wieży to sześć na sześć metrów.

Konstrukcja żelbetowa wieży, wykończona zewnętrzną i wewnętrzną okładziną kamienną z piaskowca, nadaje jej nie tylko solidność, ale i estetyczny wygląd. Piaskowiec, z którego wykonana jest okładzina, pochodzi z okresu górnej kredy i charakteryzuje się biało-żółtawym kolorem, zwanym "ciosowym".

Z platformy widokowej wieży można podziwiać rozległe panoramy, w tym Góry Stołowe, Broumovskie Ściany, Górę Świętej Anny, Górę Wszystkich Świętych, Góry Bardzkie, Góry Orlickie, Góry Sowie, Góry Złote oraz Masyw Śnieżnika. Lokalizacja ta sprawia, że wieża w Suszynie jest wyjątkowym miejscem, z którego rozpościera się malowniczy krajobraz Ziemi Kłodzkiej, zachęcając zarówno miłośników przyrody, jak i fotografii do odwiedzin.

wieza widokowa suszyna 1

Wieża widokowa w Suszynie - godziny otwarcia, parking 

Podczas planowania wizyty przy wieży widokowej w Suszynie, turyści powinni być świadomi, że godziny otwarcia obiektu różnią się w zależności od sezonu. Od kwietnia do października, wieża dostępna jest dla zwiedzających od 8:00 do 22:00. Natomiast w miesiącach zimowych, od listopada do marca, wieża zaprasza gości w godzinach od 8:00 do 19:00. Odwiedziny nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi opłatami, co sprawia, że atrakcja ta jest dostępna dla szerokiego grona odbiorców.

Dla osób podróżujących samochodem, przy wieży przygotowano bezpłatny parking. Położony jest on nie dalej niż 100 metrów od wieży, co ułatwia dostęp i zapewnia komfort zwiedzającym. Parking ten jest opisywany jako przestronny i wygodny, co dodatkowo podnosi atrakcyjność tego miejsca. Darmowy dostęp do parkingu stanowi kolejny argument przemawiający za wizytą w tym unikatowym punkcie widokowym.

Niestety nie jest możliwe dotarcie do wieży środkami komunikacji publicznej. Przez Suszynę nie prowadzi także żaden szlak turystyczny. Ze względu na niewielki ruch częstym przypadkiem są wycieczki rowerowe do wieży Suszynka np. z oddalonych od niej ok. 6 km Wambierzyc.

Wszystkich spragnionych pięknych widoków zapraszamy do Suszyny! Życzymy udanej wycieczki i wspaniałego eksplorowania Ziemi Kłodzkiej!

Obecnie brak filmów.
Gdzie nas znajdziesz?
57-409 Radków, dolnośląskie, Polska
Udogodnienia
Godziny otwarcia
Godziny otwarcia
GMT +01:00
Poniedziałek
08:00 - 22:00
Wtorek
08:00 - 22:00
środa
08:00 - 22:00
Czwartek
08:00 - 22:00
Piątek
08:00 - 22:00
Sobota
08:00 - 22:00
Niedziela
08:00 - 22:00
Firma nie została zgłoszona. Zgłoś się teraz do firmy i uzupełnij brakujące dane!

Zgłoś roszczenie