Atrakcje Karkonoszy

ZOO Łączna - dlaczego warto przyjechać? Świat Lemurów, Górskie Safari

ZOO Łączna - dlaczego warto przyjechać?

Ponad 100 gatunków zwierząt, górskie safari, gdzie można spacerować wśród zwierzaków, piękne położenie i moc atrakcji dla całej rodziny - to tylko niektóre walory tego niezwykłego i zorganizowanego z pasją miejsca. ZOO Łączna w Mieroszowie to nasza propozycja na rodzinne spędzenie wolnego czasu. Nie rozczarujecie się!

Nie tylko nie rozczarujecie się, ale wręcz zachwyci was możliwość przebywania w towarzystwie zwierząt, obejrzenia ich z bliska, z dala od tłumu wielkiego miasta, w sercu Sudetów. To piękna, duża i miarę naturalna przestrzeń, dając wiele możliwości. Po pierwsze obcowanie ze wspaniałymi zwierzętami, po drugie – przyjemna, kojąca atmosfera, po trzecie – położenie w pięknym, zielonym otoczeniu. Można długo wymieniać… Poznajcie ZOO Łączna.

SPIS TREŚCI:

ZOO Łączna między górskimi pasmami - co zobaczyć?

ZOO Łączna jest drugim po Wrocławiu ogrodem zoologicznym na Dolnym Śląsku. Znajduje się w Łącznej obok Mieroszowa, położonej 22 km od Wałbrzycha. Należy jechać drogą krajową nr 35 w stronę granicy z Republiką Czeską a następnie w kierunku Chełmska Śląskiego. Wieś Łączna otoczona jest gęstą siecią górskich dróg, które same w sobie stanowią nie lada atrakcję turystyczną, a widoki są bardzo ładne. Bez najmniejszych problemów można dojechać do Łącznej od strony Wrocławia, Legnicy, Jeleniej Góry czy Opola.

zoo łączna

ZOO Łączna jest malowniczo położona pomiędzy pasmami Gór Kamiennych i Stołowych. Położenie jest doprawdy piękne - wśród łąk i pagórków. Miejsce jest zatem idealne na rodzinne spacery i ciekawe spędzenie wolnego czasu z dala od miasta. Niewątpliwą zaletą tego ogrozdu zoologicznego jest to, że ma formę otwartą i kontaktową. Oprócz kontaktu ze zwierzętami, można tu odpoczywać, urządzać pikniki, a zimą zjeżdżać na sankach z pobliskich pagórków. Miejsce, gdzie rozrywka, aktywny wypoczynek i nauka połączyły się i dają niesamowity i godny polecenia efekt.

Bliskość zwierząt - 100 gatunków zwierząt z całego świata

lama zoo łączna

W tym niezwykłym ogrodzie zoologicznym mieszka około 100 gatunków zwierząt z całego świata. Misją jego założycieli - Aleksandra i Marcina Nowaczyków, którą ogród wypełnia każdego dnia, była ochrona zagrożonych gatunków zwierząt. Ich celem było stworzenie ogrodu zoologicznego w którym rodziny mogą spędzać całe dni na nauce, poznawaniu oraz wypoczywaniu na łonie natury. Już w założeniach ogród miał być inny od tych znanych. Zwierzęta nie tylko się ogląda przez szybę, ale obcuje się z nimi, jest się blisko. - Naszym wspólnym celem jest stworzenie obiektu do którego nie będą przyjeżdżać tylko dzieci ale i dorośli - czytamy na stronie internetowej ogrodu.

Założenia te ZOO Łączna wprowadza w życie, a miejsce zachwyca turystów, którzy je odwiedzają. Ogród utrzymuje się jedynie z biletów i pomocy darczyńców.

Kudłate, łaciate, pręgowane… kangury, wilki polarne, antylopy

zoo łączna atrakcje dolnego śląska

Każde przedsięwzięcie ma swój początek. W Łącznej wszystko zaczęło się bardzo niewinnie od gatunków znanych, żeby nie powiedzieć pospolitych i ogólnie spotykanych, takich jak świnki morskie, rybki czy kanarki. Wszystko zmieniło się w roku 2012 kiedy to ZOO Farma (obecni ZOO Łączna) otrzymała status ogrodu zoologicznego. To był przełom w działalności ogrodu, który zaczął się bardzo prężnie rozwijać. Swój dom znajdowało tu coraz więcej zwierząt egzotycznych, takicj jak tygrysy, kangury, jelenie, małpy.

ZOO Łączna wpółpracuje z organizacjami chroniącymi lemury na Madagaskarze, zresztą te urocze zwierzęta sa jednymi z ulubionych okazów, podziwianych przez zwiedzających. Mają nawet swoje miejsce zwane Światem Lemurów, które można odwiedzić osobno. W ogrodzie mieszka także grupa wilków polarnych, jedyna w Polsce.

górskie safarii zoo łączna

Znajdują się tu także inne zwierzęta: daniele, muflony, jelenie, dziki, lamy, małpy, kangury, jeżozwierze, lemury oraz surykatki. Można pogłaskać wielbłąda, przyjrzeć się z bliska sarnom i osłom. Dzieciom się to z pewnością spodoba. Ale to nie wszyscy mieszkańcy tego cudownego miejsca. Całości dopełniają liczne gatunki ptaków, których jaskraw barwy i odgłosy niosące się po okolicy wpisały się w miejscowy pejzaż.

Różnorodność zwierząt zachwyca gości ogrodu - zwierzęta spotykane w miejscowych lasach i okolicznych gospodarstwach domowych żyją tu obok gatunków dzikich i egzotycznych.

wilki polarne zoo łączna

Serwale i wilki polarne to duma ogrodu. Nie spotkacie ich w innym miejscu! Możliwość obcowania z dziką zwierzyną to nie jedna atrakcja tego obiektu. To także świetne miejsce aby oderwać się od codziennych spraw, odpocząć i wyciszyć się. Cała okolica to, rozległe łąki i lasy, pełne bujnej górskiej roślinności, ciekawych form skalnych i tajemniczych miejsc. Zwierzęta mieszkają na 12 hektarach.

Górskie Safari w Łącznej - jedyne takie w Polsce

górskie safarii zoo łączna

ZOO Łączna to miejsce, które ciągle stawia na rozwój. Jedną z nowości, które możecie od października 2022 roku spotkać w ZOO Łączna jest jedyne w Polsce Górskie Safarii. Co to oznacza? Oznacza to, że jak nigdzie indziej poczujecie bliskość otaczających nas zwierząt. Będziecie mieć je dosłowanie na "wyciągnięcie ręki". To doskonała okazja na przyjemny spacer w otoczeniu zieleni i niesamowitych zwierząt. Koniecznie musicie to sprawdzić!

Witajcie w Świecie Lemurów!

świat lemurów zoo łączna

Główną atrakcją ZOO Łączna i jedyną tego typu w Polsce jeest miejsce, w którym królują lemury. One tu naprawdę rządzą! Dokazują, skaczą, bawią się, jedzą… Wchodząc do Świata Lemurów przenosimy się na Madagaskar tzw. Czerwoną Wyspę. Wszystkie lemury są zagrożone wyginięciem i potrzebują naszej ochrony, dlatego, w roku 2019 powstała koncepcja powstania tego typu obiektu i miejsca równocześnie przyjaznego dla dzieci jak również dorosłych.

zoo łączna atrakcje dolnego śląska

Każdy będzie się tu doskonale bawił, bowiem lemury można nie tylko ogladać z daleka, można je również dotknąć, pogłaskać, nakarmić i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Mieszkają tu nastepujące odmiany: lemur katta, lemur czarny, lemur wari i lemur białogłowy. Każde zwierzątko jest inne, a wszystkie ruchliwe i zwinne. Nawiązując do misji ogrodu, jaką jest ochrona zagrożonych gatunków, można smiało powiedziec, że odwiedzając Świat Lemurów, turyści wspierają ich ochronę w naturalnym środowisku, poznają zagrożone gatunki lemurów oraz przeżyją niezapomnianą przygodę.

ZOO Łączna na szkolne wycieczki

zoo łączna

Miejsce, które dzisiaj opisujemy jest wspaniałe także na wycieczkę szkolną lub wyjazd z przedszkola. Wiadomo, dzieci kochają zwierzęta duże i małe, ale mogą także się czegoś nauczyć. W ZOO Łączna prowadzone są także zajęcia edukacyjne. Projekt Ryś skierowany jest dla przedszkoli i szkół podstawowych mający na celu podniesienie świadomości dzieci w zakresie ekologii. Zagrożone gatunki w Polsce – to kolejny temat zajęć w ZOO.

Co jest głównym powodem spadku liczebności rodzimych gatunków? Jakie zwierzęta w Polsce są zagrożone? Co to jest introdukcja? Czym jest czerwona księga? Jakie zagrożone gatunki zamieszkują okolice? Zajęcia edukacyjne są prowadzone z przewodnikiem oraz z użyciem rekwizytów. A może coś o zwierzętach, które mają roki. Czy to róg czy poroże? – to także blok edukacyjny. Jeleń ma róg czy poroże? Po co właściwie są rogi? Kto na głowie ma poroże? Czym właściwie jest róg? Można się tego wszystkiego dowiedzieć właśnie tutaj.

Bilety i godziny zwiedzania

surykatki zoo łączna atrakcje Karkonosze

ZOO Łęczna jest otwarte codziennie od godz. 10.00 do 19.00. Kasa biletowa czynna do 18.00. W sezonie zimowym ogród jest otwarty codziennie od 10.00 do 16.00. Można zabrać ze sobą sanki, ogrzać się przy ognisku oraz napić się ciepłej herbaty. Bilet normalny do ogrodu kosztuje 30 zł od osoby, bilet ulgowy - 25 zł. W ofercie są także bilety rodzinne. Rodzina 2 dorosłych plus dwoje dzieci zapłaci 85 zł, a rodzina z trójką dzieci – 100 zł. Dzieci do 12. roku życia wchodzą do ZOO za 20 zł.

Jeżeli chcesz wesprzeć lemury żyjące na Madagaskarze, odwiedź Świat Lemurów. Bilet normalny kosztuje 25 zł, ulgowy - 20 zł. Można też kupić kubek z pokarmem i nakarmić te urocze zwierzęta. Zwiedzający ZOO są zobowiązani do przestrzegania przepisów regulaminu i wskazań personelu. Dzieci do lat 10 mogą przebywać w ZOO tylko pod opieką dorosłych.

Oni już tam byli

zoo łączna

- Dobre mini ZOO z ogromnym terytorium zaczynamy od dużego parkingu na 40 aut, potem przy wejściu znajduje się dom, w którym można kupić bilet… ZOO zaczyna się od wydr i kaczek, ale potem zobaczymy najciekawsze. Na terenie znajduje się mała kawiarnia, w której jedzenie jest całkiem dobre, ceny są niskie. Za wejście w świat lemurów trzeba zapłacić osobno 25 za osobę dorosłą, dzieci do lat trzech gratis. Terytorium jest naprawdę duże, nie uda się obejść w godzinę, zajęło nam to 4 godziny. Zagrody są czyste, personel uprzejmy, na terenie buduje się osobne zagrody, widać, że właściciele nie szczędzą wysiłku ani pieniędzy na rozwój. Na pewno jeszcze wrócimy - pisze gość ZOO.

A to kolejna opinia: - Miejsce magiczne! Byliśmy zaskoczeni kiedy  zbliżając się do zoo widzieliśmy dookoła tylko szczere pola....kiedy dojechaliśmy to też zapowiadało się dość niepozornie bo zaczyna się od kaczek na wejściu. Przemiła Pani w kasie zasugerowała szybkie przejście do Lemurów ponieważ szykowało się dużo wycieczek. Byliśmy chyba pierwsi bo zwierzęta były przy nas bardzo aktywne i podekscytowane. Ja jako dorosła poczułam się jak dziecko ! Miejsce sprawia, że zapomina się o swoim wieku i można się poczuć wyjątkowo. Pani Nikola- przesympatyczna opiekunka Lemurów i Pan Damian jej chłopak to anioły! Najmilsi jakich spotkałam. Dzięki nim i właścicielom tego obiektu cała nasza rodzina przeżyła niezapomnianą przygodę! Dziękujemy!!! Wybieramy się ponownie we wrześniu chodź z Krakowa daleko ale warto!

- Cudowne miejsce. Bilet kosztuje 30 zł. Sporo zwierząt, ale serce kradnie świat lemurów .Za dodatkowe 30 zł od osoby dorosłej możesz z bliska zaprzyjaźnić się z Julianami, które uwielbiają kontakt z człowiekiem.szczegolnie kiedy masz w zanadrzu kubeczek smakołyków.Taki kubeczek to koszt 5 zł. Całe Zoo to duży teren do obejścia ale jest to miejsce na piknik gdzie można upiec kiełbaskę na ognisku i mini bar.

Godziny otwarcia i cennik biletów:

Zwiedzanie ZOO + Górskie Safari

Bilet normalny 30,00 zł

Bilet ulgowy 25,00 zł

Świat Lemurów - opłata dodatkowa

Bilet normalny 25,00 zł

Bilet ulgowy 20,00 zł

Kubeczek z karmą 5,00 zł

Gdzie nas znajdziesz?

58–350 Mieroszów, Łączna 25
www.zoolaczna.pl

 

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Atrakcje karkonosze

balloon expedition, dolny śląsk atrakcje turystyczne, lot balonem wrocław, lot balonem dolny śląsk, lot balonem karkonosze, wrocław atrakcje turystyczne, dolny śląsk atrakcje turystyczne, wakacje w polsce, turystyka w polsce

Balloon Expedition – podążaj za marzeniami!

Szukasz wyjątkowej atrakcji? Kochasz dreszczyk emocji? Chcesz zobaczyć piękno Polski z nowej perspektywy?

muzeum sentymentów, muzeum karkonosze, muzeum kowary, atrakcje turystyczne karkonosze, atrakcje kowary, atrakcje dla dzieci karkonosze, atrakcje dolny śląsk, atrakcje w polsce, gdzie na weekend góry

Muzeum Sentymentów w Kowarach - atrakcje Karkonoszy

Muzeum Sentymentów to jedyna okazja w regionie, aby przenieść się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuć oddech PRLu na własnej skórze.

Park miniatur kowary, atrakcje turystyczne karkonoszy, atrakcje dla dzieci kowary, atrakcje dla dzieci karpacz, atrakcje turystyczne dolny śląsk, wakacje w górach, wakacje w polsce, turystyka w polsce, turystyka, gdzie na weekend góry

Park Miniatur Kowary - atrakcja Karkonoszy

Niezależnie od pory roku, Park Miniatur w Kowarach to jedna z najpiękniejszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska.

Karkonosze - odkrywaj z nami

Karkonosze atrakcje turystyczne, karpacz atrakcje turystyczne, kowary atrakcje turystyczne, szklarska poręba atrakcje turystyczne, miłków atrakcje, piechowice huta szkła, piechowice atrakcje, wakacje w polsce, gdzie na weekend karkonosze, gdzie na weekend góry

Karkonosze - atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć

Karkonosze to bezdyskusyjnie najbardziej malowniczy obszar Dolnego Śląska, który przyciąga do siebie rzeszę turystów.

karkonosze atrakcje, karkonosze atrakcje turystyczne, karkonosze na deszczowe dni, co robić gdy pada karpacz, wakacje w polsce

Karkonosze - 12 atrakcji turystycznych na deszczowe dni. Co warto zobaczyć i jakie ciekawe miejsca o…

Poznajcie 12 atrakcji turystycznych Karkonoszy, które odwiedzicie nawet podczas deszczowej pogody. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać.

karkonosze atrakcje turystyczne, karkonosze atrakcje, karkonosze atrakcje dla dzieci, karkonosze top 20 atrakcji, atrakcje turystyczne dolny śląsk, karpacz atrakcje, jelenia góra atrakcje, szklarska poręba atrakcje

Karkonosze - 30 atrakcji wartych zobaczenia

Karkonosze to najbardziej turystycznie rozwinięty obszar na Dolnym Śląsku. Atrakcyjność tego regionu tworzą nie tylko urokliwe szlaki górskie ale także liczne atrakcje turystyczne.

Karkonosze atrakcje turystyczne, Karkonosze atrakcje dla dzieci, Karpacz atrakcje turystyczne, Szklarska Poręba atrakcje turystyczne, Kowary atrakcje turystyczne, Jelenia Góra atrakcje turystyczne, wakacje w górach, gdzie na weekend, wakacje w polsce

Karkonosze - odkryj 31 atrakcji turystycznych regionu

Gotowi na przygodę w Karkonoszach? Przygotowaliśmy dla Was spis 31 najciekawszych atrakcji turystycznych regionu. Jesteśmy pewni, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie.

karkonosze atrakcje, karkonosze, karkonosze dla aktywnych, aktywnie w karkonoszach, aktywnie w karpaczu, atrakcje dla aktywnych, dolny śląsk atrakcje, lot balonem karkonosze, dream jump karkonosze, spływy pontonami berga karkonosze, kajakem po bobrze karkonosze, spływy karkonosze, termy cieplickie

Atrakcje dla aktywnych - odkryj Karkonosze

Karkonosze to region przepełniony licznymi atrakcjami turystycznymi. Dziś poznacie te, które zadowolą osoby, kochające aktywny wypoczynek.

Zimowe atrakcje Karkonoszy

Zimowe atrakcje Karkonoszy - co warto zobaczyć zimą?

Karkonosze to najchętniej odwiedzane góry na Dolnym Śląsku - jest tu mnóstwo szlaków, przepięknych widoków i pomniejszych atrakcji, które są atrakcyjne nie tylko w ciepłe, letnie dni, a również (a...

Świeradów Zdrój – atrakcje turystyczne

To niewielkie miasto w województwie dolnośląskim upodobali sobie nie tylko kuracjusze, korzystający z dobroczynnych własciwości tamtejszych wód mineralnych, ale również turyści, którzy lubią górskie wędrowki. Dużą zaletą jest także bliskość...

Weekend w Karpaczu

Weekend w Karpaczu - co warto zobaczyć? Pomysły na weekendowy wypad do Karpacza

Karpacz to obok Szklarskiej Poręby jedna z dwóch najczęściej odwiedzanych miejscowości po polskiej stronie Karkonoszy. Chętnie przyjeżdżają tu nie tylko mieszkańcy Dolnego Śląska, ale i turyści z całej Polski. Bliskość...

Weekend w Szklarskiej Porębie

Weekend w Szklarskiej Porębie - co warto zobaczyć? Pomysły na weekendowy wypad do Szklarskiej Poręby…

Szklarska Poręba to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości w południowej części Dolnego Śląska obok Karpacza czy Świeradowa-Zdroju. Jest położona w Karkonoszach - mówi się, że to stolica tych gór. Turystów...

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad