Atrakcje ziemi kłodzkiej

Stroński Park Aktywności- co robić w Stroniu Śląskim i okolicach?

Stroński Park Aktywności

Ziemia Kłodzka to jeden z najciekawszych turystycznie regionów Dolnego Śląska. Jest tu mnóstwo atrakcji przyrodniczych, które stworzyła sama natura, jak i atrakcji stworzonych rękami człowieka.

Odkryjcie z nami atrakcje turystyczne Strońskiego Parku Aktywności

Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić wizytując Dolny Śląsk jest Stronie Śląskie - malownicze miasteczko położone w dolinach trzech rzek: Białej Lądeckiej, Morawki i Siennej Wody, otoczone Górami Złotymi, Bialskimi i Masywem Śnieżnika. To właśnie w Stroniu Śląskim działa Stroński Park Aktywności, który ma pod opieką najważniejsze atrakcje miasta i gminy. Wszystkie atrakcje okolicy są dostępne zarówno latem, jak i zimą - to wtedy życie toczy się tutaj szybciej. Dlaczego więc to właśnie w okolice Stronia Śląskiego warto przyjechać w czasie letniego lub zimowego urlopu? Odpowiadamy!

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

jaskinia niedzwiedzia srodek

Kto będąc na Dolnym Śląsku nie zdążył odwiedzić Jaskini Niedźwiedziej, ten musi wrócić specjalnie żeby nadrobić te poważne zaległości. Jaskinia Niedźwiedzia to jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce i najdłuższa jaskinia w Sudetach. Została odkryta przypadkowo podczas eksploatacji kamieniołomu marmuru i jej łączną długość oceniono na ok. 4,5 km! Z trzech poziomów jaskini do zwiedzania dla turystów udostępnione jest ok. 500 m korytarzy na poziomie środkowym. Nie bez przyczyny jest nazwa jaskini- odkryto tu szczątki niedźwiedzia jaskiniowego, a jego kompletny szkielet można podziwiać w jednej z sal jaskini. Ogromna różnorodność pięknie oświetlonych form naciekowych: stalaktytów, stalagmitów i stalagnatów sprawia, że jest to jedna z chętniej odwiedzanych atrakcji regionu. Korytarze są doskonale przygotowane na wizyty turystów, również osób z niepełnosprawnością ruchową. Szerokie, płaskie ścieżki i poręcze ułatwiają poruszanie się po jaskini. Dla osób, których nie interesują specjalnie wytyczone, wygodne ścieżki i tych, którzy chociaż na chwilę chcą wcielić się w rolę grotołaza i podążać śladami pierwszych odkrywców w Jaskini Niedźwiedziej, pod opieką specjalnie wyszkolonych osób czeka trasa ekstremalna. Stare Dolne Partie Jaskini Niedźwiedziej zupełnie różnią się o tych dostępnych powszechnie dla turystów, toteż ich eksploracja wymaga odpowiedniego wyposażenia w kombinezony, kaski i oświetlenie.
Jaskinia to niezwykle oblegane przez turystów miejsce- nic więc dziwnego, że obowiązuje w tym miejscu rezerwacja miejsc. Dlatego polecamy wizyty poza wysokim sezonem turystycznym. Pssst! Zdjęcia nie oddają skali piękna tego miejsca- to tylko namiastka. Prawdziwe wrażenia pozostają dopiero po zobaczeniu jaskini na żywo.

Zalew w Starej Morawie

zalew stara morawa

Częstym dylematem podczas planowania urlopu jest to, czy wybrać góry czy wodę. Przybywając do gminy Stronie Śląskie nie trzeba wybierać. Leżąca między Stroniem Śląskim a Kletnem Stara Morawa to ośrodek rekreacyjny, stworzony nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale i dla turystów, przybywających na te tereny. To właśnie za sprawą położonego na wysokości 525 m n.p.m. zalewu do Starej Morawy rokrocznie przybywają spragnieni odpoczynku turyści, którzy w upalne dni szukają ochłody. Zalew w Starej Morawie to jeden z najwyżej położonych w Polsce, niemal 5,5 hektarowy sztuczny zbiornik wodny, który na swoim południowo-zachodnim brzegu posiada kąpielisko z szerokimi, piaszczystymi plażami, boiskami do tenisa, siatkówki i koszykówki i wypożyczalnią sprzętu wodnego takiego jak rowery wodne, łódki czy kajaki. Zalew to także królestwo wędkarzy- zarybiony zbiornik przyciąga zarówno profesjonalnych wędkarzy, jak i początkujących amatorów, którzy chętnie przybywają tu by wypocząć i zrelaksować się. Jeśli szukacie miejsca na rodzinny wypoczynek z dziećmi, to obecność na kąpielisku brodzika i zjeżdżalni na pewno urozmaici Wasz pobyt, a przede wszystkim pobyt najmłodszych turystów. Specjalnie dla nich utworzono też plac zabaw ze ścianką wspinaczkową. Kwestia bezpieczeństwa nad wodą jest sprawą priorytetową, dlatego kąpielisko w sezonie jest strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników. Od strony plaży znajduje się molo, na końcu którego umieszczona jest wieża widokowa. Można z niej podziwiać górskie krajobrazy, które roztaczają się nad zalewem, w tym przepiękne widoki na Masyw Śnieżnika, który jest kolejnym popularnym celem przybywających w okolice turystów. Kąpielisko otoczone jest licznymi pomostami, więc doliczając widoki, czyste powietrze, dużo zieleni i wspaniały mikroklimat, jest to miejsce idealne na długie spacery. Z Czarnej Góry prowadzi tu jedna z tras rowerowych singletrack, można więc połączyć leniuchowanie na plaży z górską aktywnością.
Dla tych, którzy planują dłuższy pobyt nad zalewem, do dyspozycji są również dwa budynki z pokojami noclegowymi. Jednak i dla tych, co wolą noclegi w bardziej dzikiej scenerii znajdzie się coś ciekawego!

Pole namiotowe i camping

IMG 1010

Jeśli zawsze marzył Wam się urlop “pod chmurką”, albo spędzacie zwykle w ten sposób swoje urlopowe dni, to również i tutaj znajdzie się coś dla fanów kamperów i namiotów.
Camping należący do Strońskiego Parku Aktywności położony jest tuż nad zalewem w Starej Morawie. Co ciekawe- swój namiot możecie rozbić nad samą wodą. Camping jak na tego typu atrakcje przystało, jest miejscem dość dzikim, zewsząd otoczonym przyrodą, ale jednocześnie nie brakuje tutaj łazienek, toalet, dostępu do wody i prądu, a nawet wiaty, pod którą można urządzić własnego grilla. Czy jest coś przyjemniejszego, niż obudzić się z widokiem na piękny zalew i góry, pośród ciszy, unoszącej się mgły i śpiewu ptaków?

Hotel Stronie

280775956

Ci, którzy jednak z jakiś powodów nie lubią korzystać z uroków pól namiotowych i campingowych, mogą wybrać na nocleg coś bardziej luksusowego. Dwugwiazdkowy Hotel Stronie to nie tylko wygodne, klimatyzowane pokoje, ale i centrum rekreacyjne. Każdy z 26 pokoi wyposażony jest w łazienkę, telewizor, lodówkę i dostęp do internetu bezprzewodowego. Do Hotelu przylega restauracja, w której zjecie nie tylko lokalne przysmaki, jak słynny w Kotlinie Kłodzkiej pstrąg, ale i skosztujecie tradycyjnych dań kuchni polskiej. Do dyspozycji gości jest także pub z nowoczesną kręgielnią- miejsce, w którym toczy się wieczorne życie towarzyskie. Obok hotelu działa hala sportowa z dwoma 7-metrowymi ściankami wspinaczkowymi i kryta 6-torowa pływalnia, która daje możliwości popływania również zimą, jeśli akurat nie jesteśmy amatorami morsowania. Co więcej, przy hotelu mieści się też zespół odnowy biologicznej, w której ukoimy nasze zmęczone ciało. Do dyspozycji są sauna sucha i mokra, jacuzzi, siłownia, a oprócz tego osoby o szczególnych potrzebach skorzystać mogą z salki rehabilitacyjnej. Napięte mięśnie rozluźnią nam masażyści, którzy na swojej sztuce znają się jak mało kto!

Urlop w Stroniu Śląskim? 

Zalew w Starej Morawie
Za urlopem w Stroniu Śląskim przemawia też bliskość najbardziej znanego tutaj ośrodka narciarskiego Czarna Góra, a także liczne szlaki piesze i rowerowe oraz wiele innych atrakcji turystycznych. Wszystkich fanów, zarówno aktywnego wypoczynku jak i tych, ceniących sobie spokój ciała, zapraszamy więc tu, do Strońskiego Parku Aktywności!Każdy, kto marzy o wypoczynku wśród leśnych zakątków i malowniczych miejscowości Masywu Śnieżnika, Gór Bialskich i Gór Złotych, kto spragniony jest kontaktu z naturą, kto przybywa na Dolny Śląsk, na Ziemię Kłodzką nie tylko latem, ale i zimą, kto łaknie górskich krajobrazów, czystego powietrza- powinien rozważyć opcję spędzenia wolnego czasu tu, w sercu Sudetów, w Stroniu Śląskim i jego okolicach.

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Atrakcje ziemi kłodzkiej

ziemia kłodzka atrakcje turystyczne, ziemia kłodzka atrakcje, kotlina kłodzka atrakcje, twierdza kłodzko, kłodzko atrakcje, kłodzko atrakcje dla dzieci, co warto zobaczyć dolny ślask, dolny śląsk na weekend

Twierdza Kłodzko - atrakcje Ziemi Kłodzkiej

Miejsce owiane aurą tajemniczości, gdzie z pewnością każdy odnajdzie dla siebie coś interesującego.

szlak ginących zawodów, ziemia kłodzka atrakcje turystyczne, ziemia kłodzka atrakcje, kudowa-zdrój atrakcje, kudowa-zdrój atrakcje dla dzieci, co warto zobaczyć dolny ślask, dolny śląsk na weekend

Szlak Ginących Zawodów - atrakcje Ziemi Kłodzkiej

Tylko tutaj, podczas jednej wizyty możemy zapoznać się z takimi zawodami jak: kowalstwo, garncarstwo, tkactwo i piekarstwo.

Kopalnia Złota, kopalnia złota złoty stok, atrakcje ziemi kłodzkiej, atrakcje dolnego śląska, kopalnie ziemia kłodzka, kopalnie kotlina kłodzka, podziemia ziemi kłodzkiej, wakacje w polsce, gdzie na weekend góry, ziemia kłodzka atrakcje dla dzieci, kotlina kłodzka, atrakcje kotliny kłodzkiej

Kopalnia Złota w Złotym Stoku - atrakcje Ziemi Kłodzkiej

Kopalnia Złota wraz z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem oraz Średniowiecznym Parkiem Techniki stanowi atrakcję unikatową w skali europejskiej!

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad