Atrakcje małopolski

Park Miniatur "Świat Marzeń" Inwałd

park miniatur inwałd

Niedaleko Andrychowa, w Małopolsce znajduje się Inwałd - w pierwszej chwili niepozorna wieś, w której jednak znajduje się jeden z najsłynniejszych polskich parków miniatur.

To właśnie inwałdzki Park Miniatur “Świat Marzeń” od 2007 roku rozsławia miejscowość na cały kraj, a nawet poza jego granice! Rozejrzyjmy się więc czy rzeczywiście warto zaplanować wycieczkę do parku miniatur w Inwałdzie i dlaczego akurat grupy szkolne tak często wybierają to miejsce.

Dlaczego warto odwiedzić Park Miniatur w Inwałdzie?

Park Miniatur "Świat Marzeń" Inwałd

Parków Miniatur w Polsce mamy kilka, ale “Świat Marzeń” to coś więcej niż park z miniaturowymi budowlami - to miejsce, w którym czeka Cię cały dzień dobrej zabawy. Ale po kolei - wybierzmy się w podróż dookoła świata. Nie trzeba pokonywać tysięcy kilometrów - w ciągu godziny, może dwóch zwiedzisz Meksyk, Australię, Grecję, Chiny, Francję, Włochy. No i Polskę! Wykonane z dbałością o każdy szczegół miniatury przeniosą Cię na drugi kraniec świata, a dzieci i młodzież szkolna będą mogły poznać i zobaczyć na własne oczy wielkie dzieła architektury. Tyle, że w pomniejszeniu. W parku stoją miniatury takich budowli jak Brama Brandenburska, Plac i Bazylika św. Piotra, wieża Eiffla, posągi Moai, Mur Chiński czy dzwonnica św. Marka.

Park Miniatur "Świat Marzeń" Inwałd

Na terenie parku znajdziesz też piramidę, w której nie dość, że przeniesiesz się w miejscu, to jeszcze odbędziesz podróż w czasie - do starożytnego Egiptu. To właśnie w grobowcu Tutenchamona zgromadzone są skarby - pośmiertna maska, rydwan czy złoty tron, które - według wierzeń - miały przydać się faraonowi po śmierci. Zwróćcie też uwagę na otoczenie parku - niezwykłe dekoracje florystyczne dopełniają parkowego klimatu, a rośliny nie rosną tu przypadkowo. Każda ma swoje miejsce przy określonej miniaturze - to dlatego zwiedzanie parku jest takie spójne!

Na terenie parku znajduje się też zielony labirynt, w którym nawet warto… się zgubić. Labirynt rozciąga się na obszar 2 tys. metrów kwadratowych, a nad nim znajduje się pomost widokowy, umożliwiający obserwowanie zagubionych turystów z góry. Śmiałkom pozostaje tylko kibicować. ;)

Średniowieczna Warownia - co warto tu zobaczyć?

warownia inwałd

Przenieśmy się jednak dalej - do średniowiecznego grodu, który powstał na kamienistym wzniesieniu i w którym żyją średniowieczni rzemieślnicy, ale i król na zamku. W osadzie można, a nawet trzeba podglądać pracę jego mieszkańców - lepiący gliniane naczynia garncarz, powroźnik, skręcający powrozy, kowal czy tkaczki, tkające krajki na bardkach pokazują na czym polega ich praca. Na gości zamku czekają też średniowieczne rozrywki - gra w bilarda, strzelanie z łuku, gra w kręgle czy karuzela. Na terenie zamku będziesz miał okazję zwiedzić salę tortur i przekonać się, że nie warto było stać na bakier z prawem. Zwiedzisz też zbrojownię i zobaczysz, jaką broń przechowywano na średniowiecznym zamku.

warownia inwałd

W trakcie wizyty na zamku można zejść też do podziemi - tam czeka na Ciebie laserowy paintball z osobliwym, smoczo-rycerskim towarzystwem… Załóż kamizelkę, weź broń w dłoń i stań do walki z przeciwnikiem, namierzając go laserowym światłem. Osobnym miejscem na terenie grodu jest Kraina Ruchomych Smoków, w które mogą się różnić między sobą wyglądem, obecnością łusek i piór, wielkością… Wszystkiego nie zdradzamy - nie będziemy Wam odbierać przyjemności z bezpośredniego spotkania ze smokiem!

Na koniec zostawiliśmy prawdziwą gratkę - chodzi o lunapark z karuzelami, diabelskim młynem, spływem dziką rzeką, zjeżdżalniami i zderzajacymi się samochodzikami. W Lunaparku jest nawet kino 5D i plac strachu, który mrozi krew w żyłach! Wśród atrakcji, czekających na dzieci w parku w Inwałdzie należy wymienić też salę wielkich klocków, małpi gaj, Balance Park, park wodnych doświadczeń i smocze tratwy.

Lista atrakcji w Parku Miniatur “Świat Marzeń” zdaje się nie mieć końca. Właściwie parkiem miniatur jest tylko z nazwy - w rzeczywistości to wielki park rozrywki z atrakcjami dla starszych i młodszych, z elementami rozrywkowymi, ale i edukacyjnymi. Jeśli szukacie alternatywy dla lekcji w szkolnej ławce, wpadnijcie na żywą lekcję historii, sztuki, przyrody, a wreszcie - na świetną zabawę.

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Małopolska - odkrywaj z nami

małopolska atrakcje, atrakcje turystyczne w małopolsce, co robić malopolska, gdzie na weekend małopolska, atrakcje dla dzieci małopolska, tatry atrakcje, tatry dla dzieci, pieniny atrakcje turystyczne, pieniny szlaki, szlaki tatry, kasprowy wierch, kopalnia soli wieliczka, turystyka, turystyka w polsce, wakacje w polsce, polskie góry

Województwo małopolskie – co warto tu zobaczyć?

Województwo Małopolskie oferuje nam oczywiście zarówno zabytki z różnych okresów historycznych, jak również przepiękne miejsca dla osób pragnących zaznać relaksu na łonie natury.

Tatry i Podhale

Tatry i Podhale – dlaczego warto tu przyjechać?

Dlaczego warto odwiedzić Tatry i Podhale? Poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne, szczyty, szlaki piesze i rowerowe.

szlaki turystyczne w Tatrach

Najciekawsze szlaki turystyczne w Tatrach

Zastanawiasz się jakie górskie szlaki czekają na Ciebie w Tatrach? Dowiedz się, jakie miejsca warto odwiedzić. Poznaj ich charakterystykę i skalę trudności.

Inwałd Park czyli 5 parków tematycznych

Inwałd Park czyli 5 parków tematycznych - dlaczego warto odwiedzić?

Szukacie atrakcji turystycznej, która zadowoli całą rodzinę, pozwoli aktywnie, wesoło i interesująco spędzić czas? Chcecie zaoferować dzieciom moc zabawy, a jednocześnie zależy Wam, aby rozrywka była także ciekawa i pouczająca?

Rafting - spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem

Rafting Dunajcem Pieniny - spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem

W Pieniniach jest moc atrakcji turystycznych. Już samo przebywanie w tych cudownych górach jest wspaniałą formą wypoczynku. Pieniny to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce. Oprócz wypraw w góry...

Ferie zimowe w Małopolsce

Pomysły na ferie zimowe w Małopolsce

Czy województwo małopolskie jest dobre na ferie zimowe? Oczywiście, a powodów ku temu jest bardzo wiele. Chociażby ten, ze tu zima zwykle trwa dłużej niż w innych częściach Polski. To...

Zimowe atrakcje Zakopane

Zimowe atrakcje Zakopane - narty, atrakcje turystyczne

Czas ferii zimowych to najlepszy i najbardziej oczekiwany w roku okres dla kochających narty. Gdzie pojechać, aby w pełni cieszyć się przyjemnością szusowania, ale także biegania na nartach? Stolica polskich...

Tatry Wysokie - szczyty górskie

Tatry Wysokie - szczyty górskie

Tatry to najwyższe pasmo górskie w Karpatach Zachodnich, na granicy Polski i Słowacji. Góry piękne, niepowtarzalne i warte zobaczenia. Tatry są wspaniałe o każdej porze roku, o każdej porze roku...

Tatry Zachodnie

Tatry Zachodnie - odkryj najciekawsze szczyty

Tatry to góry zachwycające o każdej porze roku, jedyne w swoim rodzaju, budzą zachwyt i respekt. Majestatyczne, piękne, przyciągają turystów jak magnes. Tatry Zachodnie to najrozleglejsza część całego masywu Tatr.

Atrakcje małopolski

Dom do góry nogami w Zakopanem

Dom do góry nogami w Zakopanem

Odwiedzając Małopolskę, a dokładniej sławne Zakopane, prócz wędrówek górskimi szlakami, warto zwrócić uwagę na inne atrakcje turystyczne.

małopolska atrakcje, pieniny atrakcje, atrakcje w pieninach, pieniny co warto zobaczyć, spływy dunajcem, spływy pieniny, spływy pontonowe, spływy pontonami pieniny, wakacje w polsce, turystyka

Spływy kajakowe i pontonowe Góral Ponton

Chcąc poczuć dreszczyk emocji i radosnej zabawy, warto wybrać się na spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem.

małopolska atrakcje, pieniny atrakcje, atrakcje w pieninach, pieniny co warto zobaczyć, spływy dunajcem, spływy pieniny, wakacje w polsce, turystyka

Spływy Dunajcem - spływy flisackie w Pieninach, przełom dunajca, polski spływ

Przemierzając Dunajec tratwami flisackimi, przekonacie się o uroku Pienin. To najlepszy sposób na poznanie Pienińskiego Parku Narodowego.

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad