Atrakcje małopolski

Podwodny Świat Zakopane - atrakcje

Podwodny Świat atrakcje Zakopane

Przedstawiamy kolejną atrakcję turystyczną Zakopanego. W tym mieści jest ich coraz więcej, a szeroka oferta sprawia, że chce się tu wracać.

Kolejną z nich, która wprawi w zachwyt małych i duzych odwiedzających. Wielkie akwanarium Podwodny Świat to nasza propozycja na ciekawe spędzenie wolnego czasu pod Tatrami.

Podwodny Świat Zakopanem to nowo otwarta wyjątkowa atrakcja w Zakopanem. Mieści się przy ul. Ubocz 3B i naprawdę warto tam trafić. Programiści akwarystyczni stworzyli prawdziwy podwodny świat. 

Miejsce jakich mało, bo podwodne życie jest fascynujące, a tutaj mamy je w zasięgu wzroku, a nawet w zasięku ręki. Jesteśmy w samym centrum wydarzeń! Podwodny Świat to wspaniałe akwanarium w Zakopanem. Ponad 180 tyś litrów wody w olbrzymich zbiornikach nawet 14-metrowych. Jedyne takie miejsce w którym można zobaczyć ryby żyjące w Polsce oraz te które przybyły do nas z dalekich krain. Zobaczycie tu ryby starsze od dinozaurów! Akwarium uzupełnione jest o Strefę Amazonii w której znajdują się ryby starsze od dinozaurów. Czyż nie brzmi interesująco?

Wyjątkowa atrakcja w Zakopanem

podwodny świat atrakcje zakopane

Podwodny Świat Zakopane to wyprawa do podwodnego świata, którego nie ogladamy zbyt często, chyba że na filmach przyrodniczych w telewizji. A jest to świat pełen tajemnic i niespodzianek. Po wizycie tutaj lepiej poznasz go znaczniej lepiej. Życie zwierząt zamieszkujących świat słodkich wód nie będzie miało przed Tobą tajemnic. Rzadko można zaobserwować zachowanie ryb w ich naturalnym środowisku, z brzegu lub z łodzi, bez przeszkód, bez okularów i rurki do nurkowania czy pośrodku ławicy ryb. W zakopiańskim Podwodnym Świecie jest to możliwe! Zatem zapraszamy w tę ekscytującą podróż, to będzie niezapomniana przygoda, którą dzieci, ale także ich rodzice zapamiętają na długo.

Niezapomniane atrakcje Podwodnego Świata

podwodny świat atrakcje zakopane

Co czeka zatem turystów w Podwodnym Świecie? Dlaczego będąc w Zakopanem warto odwiedzić to miejsce? Atrakcji jest tu co niemiara. Zobaczymy tu na przykład górski potok z przepływem 100 tys. litrów wody na godzinę. To królestwo pstraga, w którym można obserwoważ życie tych górskich ryb. Hałasują, prześcigają się w pływaniu, cudowny widok. Wielkie akwarium pod Tatrami kryje jeszcze wiele tajemnic. Z pewnością zaciekawią turystów meksykańskie jaskinie i ich mieszkańcy. Podwodny Świat do także akwarium jeziora Malawi. Ryby z jeziora Malawi to nie tylko te najbardziej charakterystyczne pyszczaki. Znaleźć w nim można również tilapie, sumy, węgorki i inne ciekawe ryby. Amazonia - to kolejna strefa zwiedzania Podwodnego Świata. Te okazy Was zadziwią. Dla turystów odwiedzających tę atrakcję turystyczną przygotowano również Żółwią Wyspę. To jeszcze nie koniec!

Nie tylko ryby - co jeszcze zobaczycie w Podwodnym Świecie?

podwodny świat atrakcje zakopane

Słyszeliście kiedyś o żabkach, którymi Indianie podobno zatruwają swoje strzały? Te malutkie, z pozoru niewinnie wygladające okazy, budzą strach pod warunkiem, że zna się trujące własciwości ich wydzieliny. Toksyny zawarte w wydzielinie skóry tego płaza to jego śmiercionośna broń. Żabki takie możemy zobaczyć własnie w zakopiańskim Podwodnym Świecie. Kto w dzieciństwie nie obserwował mrówek gdy w lesie czy na wsi napotkał mrowisko? Ich bieganina, krzątanina, praca przy noszeniu kawałków trawy czy gałązek zawsze wzbudzały i wzbudzają zainteresowanie obserwatorów. W niesamowitym Podwodnym Świecie w Zakopanem mamy także taką atrakcję i niepowtarzalną okazję przyjrzenia się z bliska życiu mrówek. Witajcie zatem w świecie mrówek i zajrzyjcie do formikarium. Jest to duże mrowisko w pionowym przekroju z widocznymi wszystkimi podziemnymi korytarzami i tysiącami mrówek pracujących dla swojej królowej. Gdy to zobaczycie, będziecie wiedzieli skąd wzięło się powiedzenie, że ktos uwija się jak mrówka. To naprawdę pracowite stworzenia.

Zanurzyć się w fascynujących wodach świata

podwodny świat atrakcje zakopane

Podwodny Świat w Zakopanem zmienia się dla turystów odwiedzających to miasto. W 2020 roku podczas pandemii obiekt został odniowiony, zmodernizowany i wzbogacony o nowe atrakcje i udogodnienia, aby był jeszcze bardziej przyjazny turystom. Ale to nie koniec zmian, rok później w Podwodnym Świecie zagościł audioprzewodnik. Pani Beata w niesamowity sposób opowiada o zyciu stworzeń żyjących w tym miejscu, a ciekawostkami sypie jak z rękawa. Teraz wycieczka do tego wspaniałego akwanarium to nie tylko interesująca rodzinna rozrywka, ale również wyprawa, która ma walor edukacyjny. Dzięki opowieściom przewodnika można dowiedzieć się wielu pasjonujacych rzeczy o świecie fauny i flory. To zupełnie inna jakość zwiedzania, gdy czerpiemy dodatkowe informacje na temat oglądanych okazów. Dzieci będą zachwycone! Dorośli także, możecie być spokojni.

Poznajcie bogactwo natury

podwodny świat atrakcje zakopane

Podsumujmy zatem jakie atrakcje turystyczne oferuje zakopiański Podwodny Świat. Górski potok z przepływem 100 tys. litrów wody na godzine, w którym pływają miejscowe pstrągi, meksykańskie jaskinie, Malawi, Amazonia, żółwia wyspa, a nawet formikarium czyli duże mrowisko w pionowym przekroju z widocznymi wszystkimi podziemnymi korytarzami i tysiącami mrówek pracujących dla królowej. Bogactwo natury w wyśmienitym wydaniu i na wyciągnięcie ręki! Podwodny Świat to zwycięzcy konkursów akwarystycznych i nic dziwnego, bo to zobaczymy w tym miejscu to podwodne widowisko. Idealne miejsce na rodzinny wypad z nutą edukacji i mnóstwem niezapomnianych wrażeń.

Godziny otwarcia i cennik biletów

Atrakcja otwarta jest przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 10:00 do 19:00. Bilet normalny do Podwodnego Świata w Zakopanem kosztuje 21 zł za osobę, ulgowy – 18 zł. Zniżką objęci są: dzieci, studenci, emeryci i renciści. Za bilet rodzinny (dwoje opiekunów plus minimum jedno dziecko) zapłacimy 50 zł. Maluchy do lat 3 wchodzą za darmo. Audioprzewodnik kosztuje 3 zł.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://zakoatrakcje.pl/

Powiązane artykuły

Małopolska - odkrywaj z nami

małopolska atrakcje, atrakcje turystyczne w małopolsce, co robić malopolska, gdzie na weekend małopolska, atrakcje dla dzieci małopolska, tatry atrakcje, tatry dla dzieci, pieniny atrakcje turystyczne, pieniny szlaki, szlaki tatry, kasprowy wierch, kopalnia soli wieliczka, turystyka, turystyka w polsce, wakacje w polsce, polskie góry

Województwo małopolskie – co warto tu zobaczyć?

Województwo Małopolskie oferuje nam oczywiście zarówno zabytki z różnych okresów historycznych, jak również przepiękne miejsca dla osób pragnących zaznać relaksu na łonie natury.

Tatry i Podhale

Tatry i Podhale – dlaczego warto tu przyjechać?

Dlaczego warto odwiedzić Tatry i Podhale? Poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne, szczyty, szlaki piesze i rowerowe.

szlaki turystyczne w Tatrach

Najciekawsze szlaki turystyczne w Tatrach

Zastanawiasz się jakie górskie szlaki czekają na Ciebie w Tatrach? Dowiedz się, jakie miejsca warto odwiedzić. Poznaj ich charakterystykę i skalę trudności.

Inwałd Park czyli 5 parków tematycznych

Inwałd Park czyli 5 parków tematycznych - dlaczego warto odwiedzić?

Szukacie atrakcji turystycznej, która zadowoli całą rodzinę, pozwoli aktywnie, wesoło i interesująco spędzić czas? Chcecie zaoferować dzieciom moc zabawy, a jednocześnie zależy Wam, aby rozrywka była także ciekawa i pouczająca?

Rafting - spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem

Rafting Dunajcem Pieniny - spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem

W Pieniniach jest moc atrakcji turystycznych. Już samo przebywanie w tych cudownych górach jest wspaniałą formą wypoczynku. Pieniny to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce. Oprócz wypraw w góry...

Ferie zimowe w Małopolsce

Pomysły na ferie zimowe w Małopolsce

Czy województwo małopolskie jest dobre na ferie zimowe? Oczywiście, a powodów ku temu jest bardzo wiele. Chociażby ten, ze tu zima zwykle trwa dłużej niż w innych częściach Polski. To...

Zimowe atrakcje Zakopane

Zimowe atrakcje Zakopane - narty, atrakcje turystyczne

Czas ferii zimowych to najlepszy i najbardziej oczekiwany w roku okres dla kochających narty. Gdzie pojechać, aby w pełni cieszyć się przyjemnością szusowania, ale także biegania na nartach? Stolica polskich...

Tatry Wysokie - szczyty górskie

Tatry Wysokie - szczyty górskie

Tatry to najwyższe pasmo górskie w Karpatach Zachodnich, na granicy Polski i Słowacji. Góry piękne, niepowtarzalne i warte zobaczenia. Tatry są wspaniałe o każdej porze roku, o każdej porze roku...

Tatry Zachodnie

Tatry Zachodnie - odkryj najciekawsze szczyty

Tatry to góry zachwycające o każdej porze roku, jedyne w swoim rodzaju, budzą zachwyt i respekt. Majestatyczne, piękne, przyciągają turystów jak magnes. Tatry Zachodnie to najrozleglejsza część całego masywu Tatr.

Atrakcje małopolski

Dom do góry nogami w Zakopanem

Dom do góry nogami w Zakopanem

Odwiedzając Małopolskę, a dokładniej sławne Zakopane, prócz wędrówek górskimi szlakami, warto zwrócić uwagę na inne atrakcje turystyczne.

małopolska atrakcje, pieniny atrakcje, atrakcje w pieninach, pieniny co warto zobaczyć, spływy dunajcem, spływy pieniny, spływy pontonowe, spływy pontonami pieniny, wakacje w polsce, turystyka

Spływy kajakowe i pontonowe Góral Ponton

Chcąc poczuć dreszczyk emocji i radosnej zabawy, warto wybrać się na spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem.

małopolska atrakcje, pieniny atrakcje, atrakcje w pieninach, pieniny co warto zobaczyć, spływy dunajcem, spływy pieniny, wakacje w polsce, turystyka

Spływy Dunajcem - spływy flisackie w Pieninach, przełom dunajca, polski spływ

Przemierzając Dunajec tratwami flisackimi, przekonacie się o uroku Pienin. To najlepszy sposób na poznanie Pienińskiego Parku Narodowego.

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024