Miasta województwa małopolskiego

Najciekawsze miasta w Małopolsce

szczawnica zdroj gdzie spac

Szczawnica - Zdrój - gdzie spać? Sprawdzone noclegi w Szczawnicy-Zdroju

Szczawnica-Zdrój to uzdrowiskowa perełka południa Polski, położona nad potokiem Grajcarek, w Pieninach. Piękna, drewniana architektura miasta to jedno, ale cały stos atrakcji zarówno w samym mieście, jak i dookoła niego to magnesy, które co roku przyciągają tysiące turystów, spragnionych kontaktu z naturą i górskiego klimatu. Przyroda, historia i kultura łączą się tu w harmonijną całość, tworząc pełen uroku i tajemniczości zakątek do spędzenia swojego wolnego czasu. Rozległe szlaki górskie, przepiękne widoki, bogactwo flory i fauny, zdumiewające formacje skalne i rozbudowana baza noclegowa sprawiają, że Szczawnica jest idealnym miejscem zarówno dla zapalonych wędrowców, jak i dla tych, którzy szukają odpoczynku w ciszy i spokoju.                         

krynica zdrój noclegi gdzie spać

Krynica-Zdrój - gdzie spać? Sprawdzone noclegi w Krynicy-Zdroju

Leżąca w Beskidzie Sądeckim, na południu Polski w województwie małopolskim Krynica-Zdrój to miasto, którego uzdrowiskowe aspekty co roku przyciągają tysiące turystów. Nie bez powodu Krynicę-Zdrój określa się mianem “perły polskich uzdrowisk”! Dawniej była nazywana po prostu Krynicą, jednak żeby odróżnić ją wyraźnie od Krynicy leżącej nad Morzem Bałtyckim, do nazwy dodano słowo “Zdrój”.

Rzeznia - Ribs on fire krakow restauracja

Kraków - restauracje. Gdzie warto zjeść w Krakowie?

Kraków, perła polskiego dziedzictwa kulturowego, zachwyca nie tylko swoimi zabytkami, ale również bogactwem kulinarnym. W sercu Małopolski, wśród urokliwych uliczek Starego Miasta, kryją się prawdziwe skarby gastronomiczne. Od tradycyjnych potraw krakowskich, poprzez kuchnię światową, aż po nowoczesne interpretacje klasycznych dań - Kraków oferuje smakowitą podróż dla każdego smakosza.

Szczawnica-Zdrój gdzie zjeść?

Szczawnica-Zdrój gdzie zjeść? Dobre i polecane restauracje w Szczawnicy   

Szczawnica-Zdrój to klejnot w koronie uzdrowisk południowej Polski, malowniczo usytuowany nad potokiem Grajcarek, u stóp majestatycznych Pienin. To miejsce, gdzie historię, kulturę i przyrodę można znaleźć na każdym kroku - od przepięknej, drewnianej architektury miasta, przez bujne szlaki górskie, aż po tajemnicze formacje skalne.

Nowy Sącz atrakcje turystyczne

Nowy Sącz atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca. Co warto zobaczyć w Nowym Sączu?

Nowy Sącz to urokliwe miasto położone w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Znane jest z niezwykłych walorów przyrodniczych, które przyciągają turystów z całego kraju i zagranicy. Otoczone malowniczymi Beskidami Sądeckimi oraz Pieninami, Nowy Sącz oferuje zarówno możliwości aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, jak i bogate dziedzictwo kulturowe.

Rabka-Zdrój atrakcje turystyczne - co warto zobaczyć w Rabce-Zdrój?

Rabka-Zdrój, malowniczo położone miasto w południowej Polsce, to prawdziwa perełka turystyczna. Znane przede wszystkim ze swojego zdrowotnego klimatu i wód leczniczych, Rabka-Zdrój jest popularnym miejscem wypoczynku dla osób poszukujących spokoju, relaksu i kontaktu z naturą.

Restauracje w Zakopanem

Restauracje w Zakopanem - Odkryj kulinarne skarby Podhala

Zakopane, malownicze miasto położone w sercu polskich Tatr, to popularne miejsce turystyczne nie tylko ze względu na swoje górskie krajobrazy, ale także ze względu na wyjątkowe doznania kulinarne, jakie oferuje.

Białka Tatrzańska - atrakcje

Białka Tatrzańska - co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne 2024

Położona w sercu Tatr Białka Tatrzańska to jeden z największych ośrodków turystycznych regionu. Nazwa miejscowości pochodzi od rzeki Białki, ta z kolei od jasnych kamieni, które można znaleźć na jej dnie. Mimo swojej niedużej wielkości stała się szalenie chętnie odwiedzanym miejscem, szczególnie zimą.

Piwniczna Zdrój - dlaczego warto odwiedzić?

Piwniczna Zdrój - dlaczego warto odwiedzić?

Odwiedzając województwo małopolskie warto zatrzymać się w tej uroczej i malowniczo położonej miejscowości. Piwniczna Zdrój to także miejscowość uzdrowiskowa. Leży u stóp Beskidu Sądeckiego. Położona jest na obszarze malowniczego Popradzkiego Parku Krajobrazowego, zaledwie 3 km od granicy słowackiej.

Niedzica - atrakcje Pienin

Niedzica w Pieninach - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Niedzicy, które warto odwiedzić

Odwiedzając Małopolskę i podróżując po malowniczych Pieninach, nie można zapomnieć o Niedzicy. Miasto położone jest w pięknej okolicy, gdzie nie brakuje atrakcji turystycznych.

Czorsztyn atrakcje turystyczne

Czorsztyn - dlaczego warto odwiedzić?

Czorsztyn to interesująca i pięknie położona miejscowość leżąca około 30 km od Nowego Targu, nad samym Jeziorem Czorsztyńskim. Perełka turystyczna Małopolski i Pienin. Wspaniały krajobraz, intersujące miejsca, zachwycająca przyroda. Warto tu przyjechać i skorzystać z atrakcji turystycznych Czorsztyna i jego okolic. 

krynica-zdrójkrynica zdrój atrakcjeatrakcje krynicy zdrójwieża widokowa krynicamuzeum zabawek krynica zdrój

Krynica-Zdrój i jej atrakcje turystyczne - co warto zobaczyć?

Cóż można napisać o Krynicy Zdrój oprócz tego, że jest uroczym miastem i perłą górskich uzdrowisk? Można bardzo wiele.

Oświęcim

Oświęcim - miasto, które musisz odwiedzić

To małopolskie miasto ma ponad 800-letnią historię, ale kojarzone jest głównie z historią najnowszą, z II wojną światową. Nic dziwnego, skoro był miejscem fabryki śmierci, a słowo Auschwitz zna cały świat.

Szczawnica - co warto zobaczyć?

Szczawnica atrakcje - co warto zobaczyć 2024? Atrakcje, noclegi, góry, trasy rowerowe

Szczawnica to popularny małopolski kurort, leżący niedaleko Krościenka nad Dunajcem, około 40 km od Nowego Targu. Jest znaną miejscowością uzdrowiskową.

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska - atrakcje turystyczne

Bukowina Tatrzańska to podhalańska wieś, położona w województwie małopolskim. Jest to miejsce bardzo bogate w zabytki, do których należą drewniane pensjonaty z okresu dwudziestolecia międzywojennego, w stylu zakopiańskim.

Zabytki Krakowa

Zabytki Krakowa – poznaj je z nami!

Odwiedzasz Kraków? Poznaj najciekawsze zabytki tego wyjątkowego miasta.

pieniny; pieniński park narodowy; szlaki górskie pieniny, trzy korony pieniny, szczawnica, niedzica, spływ dunajcem; atrakcje turystyczne pieniny;

Pieniny - atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć w Pieninach?

Pieniny to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce. Góry, rzeki, wspaniała przyroda. Widoki po prostu zapierają dech w piersiach.

Zakopane - Atrakcje i Mapa

Zakopane - odkryj atrakcje miasta

Zakopane to zimowa stolica Polski położona na południu kraju, która od lat fascynuje turystów z całego świata.