Miasta województwa pomorskiego

Poznaj najciekawsze atrakcje rodzinne w Pomorskim

Poznaj najciekawsze atrakcje rodzinne w Pomorskim

Pomorskie to województwo, w którym warto spędzić wakacje. Celem mogą być nadbałtyckie plaże, ale nie tylko.

Rodzinne wakacje w Pomorskim

Poza plażowaniem, spacerami plażą, jedzeniem gofrów i kąpielami w Bałtyku, na Pomorzu znajdziemy wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi. Podróżowanie i zwiedzanie z dziećmi ma swoje zalety, jaką jest radość dzieci ze wspólnie spędzonego czasu i ich uśmiech, gdy spędzają go ciekawie, ale ma również swoje wady - dzieci szybko się nudzą i potrzebują nowych atrakcji. Najlepsze są takie, które zainteresują zarówno starszych, jak i młodszych, dzieci, rodziców, a także dziadków. Ważne jest, aby zająć pociechy tak, aby rodzice mogli choć trochę odpocząć na wakacjach nad Morzem Bałtyckim. Czy w Pomorskim znajdziemy takie atrakcje turystyczne? Oczywiście, pamiętajmy bowiem, że Pomorskie to nie tylko nadmorskie kurorty i plaże, to również bogactwo przyrodnicze i kulturowe Kaszub, Trójmiasto, Ziemia Słupska, Bory Tucholskie, Kociewie, Żuławy i Powiśle. Każdy region oferuje coś specjalnego na spędzenie wakacji z dziećmi. Odkryjmy zatem rodzinne atrakcje w Pomorskim.

Z dziećmi w Trójmieście

52199685 m

Zacznijmy od Gdańska, Gdyni i Sopotu, które bez wątpienia są miejscami godnymi polecenia turystom w każdym wieku. Zatem rodzinne wakacje w Pomorskim zaczniemy od Trójmiasta. Spacerując po Gdańsku warto zatrzymać się przy przystani Żeglugi Gdańskiej. Zawijają tu statki pływające do Sopotu, Gdyni czy na Hel. Nieco dalej, przy Baszcie Łabędź w czasie wakacji mają tu swój przystanek tramwaje wodne oraz piracki statek wycieczkowy. Kolejna atrakcja turystyczna, która spodoba się także dzieciom - rejs statkiem. Możliwości jest wiele. Można pływać zabytkową łodzią, statkiem pirackim. Można zobaczyć miasto z innej perspektywy, dopłynąć na Westerplatte, poznać historię miasta i zachwycić się jego pięknem. Nad Motławą znajdują się miejsca cumowania statków i punkty informacyjne. W Gdańsku znajduje się też kolejna ciekawa atrakcja rodzinna, oferowana przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, To zwiedzanie Muzeum Spichlerzy na Ołowiance. Oczywiście, nie można zapomnieć o Muzeum II Wojny Światowej i Europejskim Centrum Solidarności. Te miejsca urzekną turystów w każdym wieku. Gdańskie Centrum Nauki Hevelanuim to propozycja zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, chociaż dorośli też nie będą się tam nudzić. Nauka jest bowiem ciekawa! Gdy dorośli podróżują z maluchami i zechcą odpocząć, mogą udać się z dziećmi do Loopy’s World. To ogromna sala zabaw. Dla dzieci w wieku 1 - 13 lat, gdzie mogą hasać w labiryntach, na zjeżdżalniach, trampolinach, ścigać się na torze samochodowym lub wsiąść do kolorowego pociągu. Na dorosłych czeka natomiast aromatyczna kawa, świeża prasa i … trochę spokoju. Dla rodzin lubiących kontakt z przyrodą polecamy Gdański Ogród Zoologiczny z 164 gatunkami zwierząt lub na krótsze zwiedzanie - Papugarnię Crazy Animals,

Co robić z rodziną w Sopocie?

100758111 m

Spacer po pięknym molo zachwyci i dorosłych i dzieci. Wokół znajdują się też inne atrakcje dla dzieci, w postaci lodów, pamiątek i tym podobnych rewelacji (szykujcie portfele). Cudowna plaża i mewy – to niewątpliwa atrakcja dla całej rodziny. Plaża, ciągnąca się przez 4 kilometry wzdłuż południowych granic Zatoki Gdańskiej, należy do jednych z najbardziej urokliwych w Polsce. Wyjątkowości dodaje im jasny, lekki i drobny piasek, który gwarantuje dobrą zabawę dla najmłodszych. Miłośnikom historii i muzeów, a także rodzicom z dziećmi polecamy Grodzisko w Sopocie. To jedno z najstarszych i pobudzających wyobraźnię miejsc na historycznej mapie Trójmiasta. Obiekt, obok walorów historycznych posiada również walory dydaktyczne, mieści się tu bowiem skansen archeologiczny. Odtworzono w nim elementy życia grodowego. Miejsce w sam raz na rodzinną wycieczkę. Rodzinny relaks i odpoczynek oferują także sopockie parki. Wzdłuż plaży wyznaczono ścieżki dla rowerów i rolkarzy. Można nimi dojechać i dojść do Gdańska, przyjemny spacer.

Rodzinom z dziećmi polecamy odwiedzenie gdyńskiego Centrum Nauki Eksperyment. Spotka Was tam nauka, zabawa i przygoda w jednym! To bowiem 120 nowych, interaktywnych stanowisk zapraszających do twórczego eksperymentowania i odkrywania naukowych ciekawostek. Wystawa główna podzielona jest na 4 strefy tematyczne. Pierwsza z nich, Hyrdroświat zaprasza do poznania tajemnic wodnego świata, druga - Drzewo Życia skupia się na zagadnieniach przyrodniczych, gdzie zwiedzający będą mogli z bliska podejrzeć zachowania zwierząt, a nawet zobaczyć świat ich oczami. Trzecia - Niewidoczne Siły - pokaże tajemnice wszechświata, a czwarta Akcja - Człowiek to wyprawa w głąb ludzkiego ciała. W Gdyni warto spędzić wakacje z dziećmi. Sercem miasta jest Skwer Kościuszki z cumującymi na pobrzeżu statkami, z przyjemnością będą podziwiali je starsi i młodsi. Jak Gdynia, to morze, jak morze to statki. Ta atrakcja zachwyci dzieci i dorosłych, pasjonatów historii i poszukiwaczy przygód. Okręt-Muzeum ORP „Błyskawica” to miejsce, które w Gdyni trzeba i warto zobaczyć. Cumuje przy Molo Południowym i jest odwiedzany przez rzesze turystów. Pod pokładem, gdzie mieści się wystawa muzealna, oglądać można przyznany jednostce Krzyż Złoty Orderu Virtuti Militari, uzbrojenie artyleryjskie i broń podwodną (na pokładzie) oraz przedziały maszynowo-kotłowe i wystawy historyczne ulokowane wewnątrz okrętu. Nie można zapomnieć także o zwiedzaniu Daru Pomorza. Ten wspaniały statek spodoba się całej rodzinie. Na Skwerze Kościuszki rodziny mogą też odpocząć przy reprezentacyjnej fontannie.

Rodzinne Kaszuby

129950835 m

Rodzinne atrakcje województwa Pomorskiego to także miejsca na Kaszubach. Park Ewolucji w miejscowości Sławutówko to miejsce dla rodzin z młodszymi dziećmi. Dostarczy niezapomnianych emocji pośród jurajskiej przyrody. Wszak dzieci kochają dinozaury! Zwiedzanie zaczyna się w Kinie Prehistorycznym, niemal 4,5 miliarda lat wstecz. Interaktywny dinozaur przedstawia narodziny naszej planety oraz historię powstania życia na Ziemi, udajemy się w podwodną podróż batyskafem. Ogromny ekran przenosi widza do innego wymiaru, sprawiając wrażenie obecności w przestrzeni akcji filmu. Atrakcja ta cieszy się ogromną popularnością. Kolejną jest park makiet prehistorycznych zwierząt. Okazuje się, że prehistoryczny świat jest niezwykle ciekawy. Pośród bujnej roślinności znajdziemy 30 gatunków makiet prehistorycznych zwierząt lądowych w rzeczywistych rozmiarach: dinozaurów drapieżnych i roślinożernych. W Parku Ewolucji dzieci poznają również życie ludzi pierwotnych. Znajduje się tu również plac zabaw. Doskonałą rozrywkę i przygodę zapewni dzieciom przejażdżka w kolorowych wagonach Dino Pociągu. To dla najmłodszych.

Co jeszcze można robić w Pomorskim?

92740100 m

Starszym pociechom i pozostałym członkom rodziny, polecamy ciekawe muzea. Muzeum Pod Strzechą w Jastarni to pierwsze z nich. Wśród zbiorów znajdują się przyrządy do chwytania wron i mew, siekiery do cięcia lodu, rybackie buty, sieci, wełny, liny i kołowrotki do sznurka, bez których nie wypływało się w morze. W muzeum turyści wysłuchają ciekawych opowieści z życia rybackiego, historii wypraw oraz legend kaszubskich. Skoro jesteśmy na Helu, to polecamy odwiedzenie Fortyfikacji Helskich, znajdujące się na cyplu helskim. Fortyfikacje to pozostałość największej na świecie baterii obrony wybrzeża. Można zobaczyć i poznać: historię Morskiego Dywizjonu Lotniczego, nowoczesną, multimedialną ekspozycję poświęconą 32 dniom obrony Helu, największą w Polsce, wystawę granatów, wystawę uzbrojenia. Drugi obiekt to dziewięciokondygnacyjna wieża kierowania ogniem. Różnorodność obiektów militarnych, bunkrów, pamiątek powoduje, że turyści w każdym wieku odnajdą tu coś dla siebie. Muzeum Akordeonu w Kościerzynie to rodzinna przygoda z muzyką. Można w nim obejrzeć ponad 120 instrumentów z całego świata, w tym także bogaty zbiór przed- i powojennych instrumentów polskich. Multimedialny przewodnik pozwoli na usłyszenie jak brzmią te wspaniałe instrumenty. Pomorska Osada Średniowieczna „Sławny Gród” to kolejne miejsce na rodzinną wyprawę. Dzieci zobaczą jakich urządzeń używano w codziennej pracy, jak polowano na zwierzynę, jakie surowce wydobywano oraz jak je obrabiano i wykorzystywano w życiu codziennym. Osada Średniowieczna składa się z ośmiu drewnianych chat tematycznych wykonanych na wzór średniowiecznych, drewnianej wieży strażniczej oraz drewnianej bramy wejściowej, stanowisk łuczniczych, drewnianej palisady, która otacza całą osadę. Znajduje się tu również ścieżka edukacyjna. Niedaleko znajduje się kolejna dawna osada w Sławutowie. To miejsce gdzie zrekonstruowana została średniowieczna osada w przełomu IX-X w. Poczujemy w niej klimat średniowiecznej wioski, gdzie w towarzystwie ówczesnych garncarzy, piekarzy, kowali, zielarzy czy tkaczek zobaczymy dawne rzemiosło. Fokarium na Helu to kolejna atrakcja Pomorza dla rodzin z dziećmi. Tu nikt nie będzie się nudził. Cudowne foki, możliwość przebywania w ich towarzystwie to prawdziwa radość. Atrakcją przyciągającą rzesze turystów jest trening medyczny połączony z karmieniem fok. To nie lada atrakcja, bo udział w treningu to niesamowite przeżycie. Każdemu pojawi się uśmiech i zachwyt na buzi jak na odpowiednie komendy foki będą rozdawać buziaki, machać płetwą czy puszczać bulki pod wodą. Obejrzenie foki na pływającej platformie czy aportującej zabawki wprawi w zachwyt każdego odwiedzającego fokarium.

Żuławy, Powiśle, Bory Tucholskie i Kociewie dla rodzin

Wakacje z dziećmi na Pomorzu mogą być ciekawe i radosne. Miejsce, które wywoła uśmiech na twarzy dzieci i dorosłych jest z pewnością Dino Park w Malborku. Powierzchnia 4,5-hektarowego parku mieści różne atrakcje: kino 5D, muzeum skamieniałości, plac zabaw dla dzieci, aleję edukacyjną z 40 ogromnymi dinozaurami oraz mini ZOO. Tu nie można się nudzić! W Malborku rodziny z dziećmi mogą wybrać się także do Jumpy Parku, gdzie znajduje się kompleks wspinaczkowy „Himalaje w Malborku”. Można zdobyć wszystkie 14 ośmiotysięczników. Wspinający się sami decydują którędy i z jaką trudnością chcą iść na Mount Everest czy K2. Dla młodszych dzieci są dmuchańce, strzelnice (paintball, łuk, karabinek), place zabaw.

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Pomorskie - odkrywaj z nami

Poznaj pomorskie!

Poznaj pomorskie!

Województwo pomorskie jest najdalej wysuniętym na północ województwem Polski. 316 km linii brzegowej nad Bałtykiem jest głównym czynnikiem sprawiającym, że pomorskie to jeden z najbardziej atrakcyjnych i najdynamiczniej rozwijających się...

Kaszuby – co warto zobaczyć?

Kaszuby – co warto zobaczyć?

Kaszuby to nie tylko nadmorskie miejscowości i popularne kurorty. To region z własną kulturą i językiem, obfitujący w ciekawe miejsca, piękną przyrodę, zabytki i obiekty sztuki ludowej oraz związane z...

Pomorskie - atrakcje dla dzieci

Pomorskie - atrakcje dla dzieci. Co warto zobaczyć w pomorskim z dziećmi?

Województwo pomorskie to wręcz wymarzone miejsce na urlop z dziećmi. Obecność Bałtyku i piękne, piaszczyste plaże to dopiero początek atrakcji, które chętnie odwiedzane są także z dziećmi.

Miasta

Poznaj Trójmiasto - atrakcje turystyczne

Poznaj Trójmiasto - atrakcje turystyczne

Gdańsk, Gdynia i Sopot to kolejny cel naszej wyprawy na Pomorze. Chociaż, aby zapoznać się z każdym z tych miast, zwiedzić je i poczuć ich klimat, warto zarezerwować sobie sporo...

Poznaj najciekawsze atrakcje rodzinne w Pomorskim

Poznaj najciekawsze atrakcje rodzinne w Pomorskim

Pomorskie to województwo, w którym warto spędzić wakacje. Celem mogą być nadbałtyckie plaże, ale nie tylko.

Pomorskie - atrakcje dla aktywnych

Pomorskie - atrakcje dla aktywnych

Wśród niezliczonych zalet wakacji w Pomorskim, jest także taka, że w tym województwie nie brakuje miejsc dla aktywnych.

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad